RüiÉr w t. Een dak voor Villa Ticca Eerste Aart van Hovenloop Nieuwe expositie kunst uit de buurt Kinderen beschilderen bloempotten n BOVAG Werk aan de Winkel HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 29 FEBRUARI 2012 25 Benefietmiddag in Orion op zondag 18 maart Wij hebben winterhanden vanaf 60,- velgen banden sets vanaf 350,- Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Wij zorgen ook voor de opslag Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Rotterdam/Zevenhuizen - Een kin derdagverblijfzonder dak; dat lijkt in Nederland niet mogelijk. Villa Ticco, een kinderdagverblijf in Quito (Ecua dor) is letterlijk dakloos geworden. Liedy de Vos en Annelies Ton willen dat hier een oplossing voor komt. Ze houden dan ook op zondag 18 maart van 15.00 tot 17.00 uur een bene fietmiddag genaamd 'Een dak voor Villa Ticca'. Met deze benefietmid dag hopen ze genoeg geld binnen te halen voor een nieuw dak voor het Ecuadoriaanse kinderdagverblijf. Door Job van der Plicht De Vos en Ton vertrekken dinsdag 3 april naar Ecuador om daar een aantal weken te helpen in het kin derdagverblijf. Ze willen daar het geld voor een nieuw dak aanbieden, wat tijdens noodweer kapot is ge gaan. Ton heeft al eerder in het kin derdagverblijf gewerkt, maar voor de 27-jarige De Vos is het de eerste keer. "Ik kijk er erg naar uit, maar ik vind het toch ook wel spannend", bekent De Vos. De benefietmiddag wordt in het De Vos (links) en Ton zamelen geld in voor een dak voor Villa Ticca. Villa Ticca, op deze foto nog met dak. Bleiswijk/Regio - Atletiekvereniging De Kieviten houdt zondag 4 maart de eerste van een serie van zes Aart van Hoven lopen in 2012. De start is om 10.00 uur bij de parkeerplaats van 't Zeeltje aan de Kooilaan. De senioren en de junioren van zestien jaar en ouder lopen vijf kilometer. De jeugd tot en met vijftien jaar loopt één kilometer. De Aart van Hovenlopen vormen een jarenlange traditie bij De Kieviten. Voor de leden van De Kieviten is dit de eerste prestatieloop die meetelt voor het clubkampioenschap van 2012. Maar de Aart van Hovenloop is vooral een prestatieloop, dus ook bedoeld voor lopers die geen wed strijdambitie hebben, maar zichzelf willen testen. Lopers die geen lid zijn, maar zich wel eens met an deren willen meten zijn van harte welkom; zij dienen zich ter plaatsen even te melden. Deelname is gratis. cultureel centrum aan de Wollefop- penweg 91a in Zevenhuizen/Rot terdam gehouden. Om binnen te komen moeten bezoekers vijf euro betalen. De Vos: "Met dit geld hel pen de bezoekers Villa Ticca aan een nieuw dak. Ze krijgen hier ook een gratis consumptie bij." Waterscooter Tijdens de middag vindt er een lo terij plaats waar mooie prijzen ge wonnen kunnen worden. "Een lootje kost één euro en voor dat geld kan je onder andere een waterscooter winnen", vertelt Ton. Naast de wa terscooter zijn er volgens De Vos nog meer prijzen te winnen. "Nadat we onze plannen bekend hadden gemaakt werden we van alle kanten geholpen. Eigenlijk kregen we alles in de schoot geworpen." De Vos werkt op werkplaats Orion, waar zij mensen met een verstan delijke beperking helpt en ook Ton heeft met haar werk op een kinder dagverblijf in Nesselande een baan waar ze haar medemens hulp biedt. Dat is voor beide ook één van de re denen om de kinderen in Quito te helpen. "Het geeft me voldoening om kinderen te helpen en te troos ten waar nodig", aldus Ton. "Het geeft een goed gevoel om mensen die bijna niks hebben een stukje van je eigen rijkdom te geven", valt De Vos haar bij. Passie De 29-jarige Ton heeft altijd al een band met Zuid-Amerika gehad, doordat haar moeder Colombiaanse is. Mede omdat ze al eerder een jaar in Villa Ticca heeft gewerkt, voelt ze een binding met het kinderdagver blijf. Ondanks dat De Vos nog niet in Villa Ticca geweest is, voelt ook zij die binding met het kinderdagver blijf: "Door de passie van Annelies en door haar verhalen en foto's ben ik ook enthousiast geworden." Op de benefietmiddag hopen De Vos en Ton in ieder geval achthonderd euro op te halen om het nieuwe dak te kunnen financieren. Hoeveel mensen ze op de middag kunnen verwachten, daarover durven ze geen uitspraak te doen: "We reke nen op honderd bezoekers, maar hopen dat het er driehonderd zijn." Nesselande - Het kinderatelier in De Kristal aan de Cypruslaan staat woensdag 7 maart in het teken van het beschilderen van een bloempot. De kinderen voorzien een lente bloempot van vrolijke kleuren. Inschrijven kan via 010-2862760. SBA houdt iedere woensdag kinder atelier in De Kristal van 13.30 tot 14.30 uur voor kinderen van zes tot en met negen jaar, kosten 2,- euro. Buurtatelier Nesselande Nesselande -'KUNSTwerk aan de winkel' is een tijdelijke buurtgalerie op het Maltaplein 56. Kunstwerken van bekende en minder bekende kunstenaars uit de deelgemeente zijn te bezichtigen op maandag, woensdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur en op woensdag en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Zondag 4 maart om 14.00 uur wordt de nieuwe expositie officieel geopend. Tijdens de opening zijn de kunstenaars Cobie Schoneveld, Marèns Hofsteenge, Cecile Bank, Albert-Jan Dekking, Jolanda van der Heiden, Wim de Zoeten, Karen Gijsman, Nathalie Terlouw, Marijn Cloosterman, Ron van Briemen, Jae- co Mazurel, Marij.e Ruijtenberg en MiekeJobse-Heeringa aanwezigen geven een toelichting op hun werk. Voor meer informatie: www.kunstwerkaandewinkel.nl of info@kunstwerkaandewinkel.nl. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25