RADIO MAKEN VANUIT HUIS GIRLS CELEBRITY NIGHT SCHOONFAMILIE i KidsDisco in 't Blok 28 HART VAN HOLLAND PEPTALK 29 FEBRUARI 2012 Remi van Tienhoven zendt 24/7 uit Door Pepijn de Groot strafhof der Als je maar hard genoeg je best doet, kan verliefd worden niet moeilijk zijn. Op school lopen mooie meisjes in hordes voorbij. In bus, trein of metro word je omgeven door moord- wijven. Vermoedelijk reizen er zelfs lekkere wijven per pont. Kortom: overal word je om geven door mooie jongedames en vrouwen. Sympathiek, aardig, lief, innemend: dat is een ander verhaal. Maar met zo veel aantrekkelijke dames per vierkante meter moetje op een gegeven moment toch wel iemand treffen met wie je het aan kan leggen. Genoeg keuze en je knoopt zo nu en dan een praatje aan. Bij één meisje blijf je hangen. Alles gaat goed. Ze is niet alleen mooi maar ook nog eens slim en netjes. Je ziet elkaar vaker, loopt een rondje hand in hand, jullie mogen samen gezien worden. Met een roze bril op en een glimlach in je tronie gebeiteld loop je over straat. Maar dan. Als een bliksemschicht schiet het bewustzijn je te binnen: binnenkort word je voorgesteld aan haar familie. 'Pap, mam: dit is 'm dan!' Even slikken. Je hand wordt klammer in haar hand, je grimas blijkt gebeiteld in zandsteen en ook de blos op je wangen verdwijnt. Het gesprek over bloemetjes en bijtjes stagneert en je zegt niks meer dan 'ja' en 'amen'. Je denkt aan niks anders dan de rampscenario's die door je hoofd schieten. Ik heb moeite om voorgeleid te worden aan het Strafhof der Schoonfamilie. Al ge ruime tijd heb ik een vriendin. In het begin was ik niet al te close. 'Bindingsangst' is een term die in die context wordt gebruikt. Bij mij heet het schoonoudervrees. Inmid dels kom ik graag bij mijn schoonouders over de vloer. De eerste ontmoeting was ook alles behalve een kruisverhoor. Hoe de eerste ontmoeting was, kan ik me amper herinneren. Dat komt mede doordat ik de dag voordat ik dit schreef goed op stap ben gegaan, maar ook omdat het niet rampzalig was. Vandaag kwam de volgende uitdaging. Vriendin en schoonmoeder vierden hun ver jaardag. En dan ontmoet je de rest van de familie. Wat te verwachten? Een oom die intuïtief denkt je niet te kunnen vertrou wen en naar je loert achter zijn gebaks bordje? Een jong puberneefje dat baalt dat een kwal als jij er met zijn knapste nicht vandoor bent gegaan? Niks van dat alles. De tantes vielen me in de armen, jaloerse neefjes waren in geen velden of wegen te bekennen, paranoïde ooms evenmin. De schoonfamilie heeft besloten de verdachte onschuldig te verklaren. Ik ben een vrij man. Godzijdank. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor van 19.00 tot 22.00 uur een KidsDisco drank geschonken. De kinderen eerder kinderen in de leeftijd van zeven tot gehouden. Volwassenen houden een ophalen kan natuurlijk ook. 't Blok is dertien jaar wordt vrijdag 9 maart oogje in het zeil en er wordt alleen fris- gevestigd aan het IJsermanpad 1. Regio - Vrijdagmiddag, gipskamer LUMC. Klasgenoten Casper, Koen, Boy en Bas zitten op de behandel- tafel en krijgen alle vier een gipsen arm. Slachtoffers van de ijspret "Wij zitten in de finale van de Willie Wortel Wedstrijd. Onze uitvinding heet de Gipsverfrisser. Hiermee heb je nooit meer jeuk en het gaat ook niet stinken. Het werkt met verfris singsdoekjes die je met een touwtje onder het gips door haalt. Komende weken gaan we de eerste echte Gipsverfrisser bouwen en daarom krijgen we nu een gipsen arm, zodat we daarmee kunnen oefenen." Met behulp van klittenband wordt het gips afneembaar gemaakt, zodat de uitvinders verschillende manieren kunnen uitproberen om de Gipsver frisser onder het gips aan te bren- Remi van Tienhoven in zijn studio met zijn radio-installatie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Remi van Tienhoven is vijftien jaar en heeft een eigen online radiostation. Vierentwintig uur per dag, zeven dagen per week zendt hij christelijke muziek uit op het internet. En dat allemaal vanaf zijn eigen computer thuis. Het klinkt als een zware en lastige taak, maar Radio 7, zoals het station van Remi heet draait nu al een paar maanden als een geoliede machine. Door Bart Jansen In augustus 2011 kwam Remi op het idee op zijn eigen radiostation te beginnen toen hij kritisch ging kijken naar andere radiozenders. "Er zijn veel radiozenders die christelij ke muziek uitzenden", vertelt Remi. "Dat is natuurlijk mooi, alleen rich ten zij zich allemaal op een select publiek. Je hebt dus een zender voor ouderen, een zender voor jongeren, maar geen zender voor beide." En dat gat wil Remi opvullen met zijn eigen radiostation 'Radio 7'. "Ik wil dat jong en oud naar mijn station kunnen luisteren." Op Radio 7 is vooral veel muziek te horen en muziek is iets universeels. Dat wordt door alle leeftijdscatego rieën gewaardeerd. Remi: "Andere radiozenders hebben ook nog wel eens een overdenking in hun pro gramma zitten, dat doe ik zelf niet. Het draait puur om de muziek." Wie het station doordeweeks aan zet zal ook voornamelijk muziek voorbij horen komen. "Ik zit nog gewoon op school dus ik kan niet de hele week live uitzenden. Maar iedere zondag avond heb ik een live-programma 'Live met Remi'." Tijdens dat programma haalt Remi zijn presentatiekunsten uit de kast en praat hij de nummers aan el kaar. "Ik ben eigenlijk meer een jongen van de techniek achter de radio, maar presenteren gaat mij ook wel goed af. Ik blijft wel pra ten", zegt Remi lachend. Intervie wen over de radio doet hij in zijn eigen programma niet. "Ik behan del in dat live-uurtje voornamelijk de verzoekjes die binnenkomen via Twitter en Facebook. Intervie wen lukt daar niet bij", aldus Remi. Remi interviewde ooit bij Radio Moordrecht. "Daar ben ik in con tact gekomen met de radio. Ik deed voornamelijk de techniek en af en toe een interview. Het station is met de fusie opgegaan in Omroep Zuid- plas. Nu werk ik nog mee aan het programma 'Radio Effata' op de vrij dagavond." Een eigen programma bij de Omroep hoeft van Remi niet per se. "Ik heb mijn eigen zender nu en ben het liefst ook met de techniek bezig dus ik vind het prima zo." Of Remi ook echt het radiovak wil gaan leren weet hij nog niet. "De technische kant vind ik interessant. Ik wil dan ook geluidstechniek gaan studeren op het Grafisch Lyceum", vertelt Remi, die nu in zijn examen jaar zit. "En ondertussen ben ik na tuurlijk nog druk met Radio 7. Ik heb nu zo'n 25 luisteruren per dag, dus het gaat de goede kant op." De luis teruren duiden het aantal uren aan dat er naar hetstation geluisterd wordt. Het kan zijn dat er bijvoor beeld 25 mensen een uur luisteren of vijftig mensen een half uur. Wie Remi's radiostation wil beluisteren kan terecht op www.life7.nl. Niets gebroken; wel in het gips! gen. Naast de Gipsverfrisser zijn er nog 21 groepjes uitvinders die hun uitvinding gaan bouwen. Komende weken zijn ze daarvoor te gast bij verschillende bedrijven, kunstenaars en technische opleidingen. Wie meer wil weten over bijvoor beeld de verstelbare hockeystick, de allergiescanner en de one-hand dia bolo vindt meer informatie op www.williewortelwedstrijd.nl. Rotterdam - In jongerencentrum Bizar aan de Koningslaan 99 wordt voor vrijdag 2 maart een gezellige meidenavond georganiseerd. Op deze avond kunnen de meisjes hun favoriete zanger, actrice of andere beroemdheid uitbeelden. Nog leuker is het, wanneer je gekleed als je fa voriet naar de avond komt. Op het programma staat ook nog een ster renquiz en je kan je (nog) mooi(er) maken met make-up. De avond is bestemd voor meisjes van tien tot veertien jaar. Voor meer informatie: 010-4205055, 010-4207661 ofjc-bizar.hyves.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 28