grote Snuffelmarkt 3 4 MRT. Veilinghallen Flora Holland Bleiswijk www.edplaizier.nl Kampioenen Rolling '90 gehuldigd Joan Franka wint Nationaal Songfestival vanaerlebv.nl Herhalingscursus EHBO voor gastouders Stichting Dier Retour Fascinatie voor padden stoelen Tuin-en terreininrichting HART VAN HOLLAND REGIO 29 FEBRUARI 2012 300 Stands, met mooie 2e hands spullen 10e LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PETRA BERGER Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 16 maart. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs Jubileumconcert 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen of Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle. Zichtbaar gelukkig met haar overwinning. Vervolg van voorpagina Vervolg van voorpagina ven :D Ik lig in mn bed en het lijkt alsof ik droom <3 <3 <3." Een reactie van Joan en haar familie kan nog niet opgetekend worden. Veel Zuidplassenaren lieten wel van zich horen na de overwinning van Joan. Zo twitterde wethouder Jan Verbeek het volgende: "Joan Franka uit Nieuwerkerk wint het songfes tival! Gefeliciteerd, een geweldige prestatie!" en ook Jan Hordijk van de WD was blij met de overwin ning: "Jippie zuidpias positief!!! Joan wint!!!". Maar het zijn niet al leen politici die te spreken zijn over de winnares van het songfestival. Fred Neeleman bestempelt Nieu werkerk nu zelfs als talentvol dorp: "Joan Franka wint Nationaal Song festival en ze komt uit Nieuwerkerk. Wist wel dat ik in een dorp woon met veel talent Op het moment van schrijven staat het liedje 'You and me' op nummer 1 in de iïunes hitlijst. Door Bart Jansen Voor alle kampioenen een persoonlijk woord en een bos bloemen. Vijf keer op rij werden de rollschaatsers van Rolling '90 uit Moerkapelle kam pioen. Eén keer kampioen is al mooi, maar daar doen ze hét in Moerkapelle niet meer voor. 'We gaan keer op keer voor de winst. Als team hebben we misschien niet de meeste leden van Nederland, maar we staan er wel altijd. Onze onderlinge samenwerking is top en iedereen is erg gedreven. Er wordt veel geïnvesteerd in de sport", vertelt Rob Rupke van Rolling 90. Voorzitter Ciska Dijkema maakt ook van de gelegenheid gebruik om na burgemeester Kats de rolschaatsers toe te spreken. "Het succes van Rol ling 90 is te danken aan de drive van onze sporters en aan de inzet van de vele vrijwilligers die betrok ken zijn bij de vereniging. Ik wil hen dan ook zeker bedanken." Dijkema gaat ook nog in op het algemene belang van vrijwilligers binnen een gemeente en oppert een idee om alle kampioenen uit de gemeente Zuidpias een keer te huldigen tij dens een vrijwiIligersdag. Het liefst in samenwerking met verschillende ondernemers. "Het is een idee dat ik zeker mee zal nemen", aldus Kats. Vervolgens richt Dijksma zich weer tot de meiden. "Ik wens jullie nu alvast veel succes op het EK. Daar moeten we weer goed ons best doen!" Volgens Rob Rupke moet dat wel lukken: "We eindigen meestal op de zesde of zevende plaats op het EK. Dat is best goed, zeker als je weet dat ze in Spanje en Italië dit als professionele sport beoefe nen. Dan vind ik dat we trots mo gen zijn op ons team!" En dat is de gemeente Zuidpias ook. Alle meiden en begeleiders kregen dan ook een bos bloemen en een leuk presentje mee naar huis. Joan bond zondagavond tijdens het Nationaal Songfestival de strijd aan met Raffaëlla Paton. Het num mer van Joan was klein en breek baar, terwijl Raffaëla uitpakte met danspasjes en dansbeats. Toch kwam Joan als winnaar uit de bus, waardoor zij het op het einde van de avond op moest nemen tegen de andere winnaars Pearl Jozefzoon en Ivan Peroti. Voor de vakjury was het duidelijk: Ivan moest winnen. Zij zetten Joan op de derde plaats, ter wijl het publiek massaal stemde op de Nieuwerkerkse. Hierdoor won zij de strijd en mag ze Nederland verte genwoordigen in Azerbeidzjan. Joan is dolbij met het winnen van de finale. Op haar Twitter plaatste ze kort na haar overwinning dan ook het volgende bericht: "Aaaaaaah :D Dankjewel Dankjewel Dankjewel ie dereen!!! Ik kan het echt niet gelo- Regio - Gastouders die opvangen onder begeleiding van Gastouderopvang Humanitas in de regio Zuid Holland zijn begonnen met het jaarlijks herhalen van de cursus EHBO voor kinderen Oranje Kruis. In onder andere Waddinxveen en Nieuwerkerk aan den IJssel zijn de eerste jaarlijkse herhalingscursus sen voor gastouders uit het Groene Hart begonnen. Gastouder Gouda, Waddinxveen, Moordrecht en Nieu werkerk komen hun kennis van EHBO voor kinderen opfrissen zodat de veiligheid tijdens de opvang op timaal is. Tijdens een herhaling van de EHBO gaan gastouders diverse praktische oefeningen herhalen en krijgen zij een schriftelijke toets. Reanimatie, stabiele zijligging en de Heimlich-greep worden gedaan maar ook allerlei wijzen van verbin den. De oefeningen worden gedaan op speciale baby- en kinderpoppen maar ook op elkaar. Voor meer informatie: www.gast ouderopvanghumanitas.nl. Vermist Heilige Birmaan, kruising, beige, donker masker, oren, poten, witte voetjes, streep op neus, blauwe ogen, gecastreerd, kortharig, 9 maanden oud, Burgemeester Nederveenlaan, Zevenhuizen. Kater, wit met een rood vlekje op de kop en een rode staart, 1 jaar oud, ongecastreerd, Bosboom Toussaint- singel, Waddinxveen. Gevonden Kater, rood, witte onderkant, in snoet, poten met rode vlekken, rood vlekje naast neus, ongecastreerd, mist een stuk staart, Westeinde, Moordrecht. Kater, zwart, witte tenen voor, sok ken achter, bef, in snoet, ongecas treerd, Distelveld, Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, geheel rood, Prinses Irenestraat, Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, lapje, gechipt, flatgebouw de Beuk, Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, lapje/schildpad, flatgebouw de Beuk, Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, grijs met een wit vlekje op de borst, Zuidplaslaan, Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, zwart, wat wit op bef, Boekwei takker, Waddinxveen. Kat, cypers, Noordeinde, Waddinx veen. Kat, zwart/witte kat, witte poten voor, sokken achter, zwarte oren en staart, Beijerincklaan, Waddinx veen. Voor meer informatie: 0184-661509 of www.dierretour.nl. Gouda - De KNNV, Vereniging voor Veldbiologie in Gouda en omgeving, houdt woensdag 7 maart een lezing over paddenstoelen. De lezing wordt gegeven door Chiel Noordeloos. Hij heeft zijn hele leven aan padden stoelen gewerkt en is verbonden aan het Nationaal herbarium in Leiden. De lezing vindt plaats in het natuurcentrum aan het Heempad in Gouda, aanvang 20.00 uur. Het natuurcentrum is gelegen achter de Prinses Sophieflat aan de Rid der van Catsweg ter hoogte van de bloemenkiosk. Belangstellenden zijn welkom en de toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182-618037. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3