Zuidpias ZUIDPLAS Schrijf u iri voor gratis workshops eri activiteiten Nomineer jongeren voor Vrijwilligersprijs 2012 Zaterdag 17 maart 2012 Uitnodiging inloopavond bestemmings plan "De Tweemaster, Dorrestein" Informatieavond groot onderhoud N219 gemeente HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 29 FEBRUARI 2012 WEEK Tot 17 waart 2012 op Zuidplasdag! Ik nomineer: Op ZuidplasDag organiseert de gemeente een mix van activiteiten en workshops in alle dor pen, met een eindfeest in Sporthal Kleine Vink. Op www.zuidplasdag.nl kan jong en oud zich inschrijven voor gratis workshops en activiteiten. Inschrijven kan ook via tel. 06 - 67256371 of infoiazuidplasdag.nl. Dit kan nog tot 8 maart aanstaande. Meer informatie? Kijk op zuidplasdag.nl Uitgebreide informatie over program mering en inschrijving op activiteiten en workshops is te vinden op zuidplasdag. nl of zuidplas.nl. Ook via social media (Twitter, Facebook en Zuidplasactief] houden we u op de hoogte. Activiteiten Verbindingskunstwerk In de workshop verbindingskunstwerk gaan de deelnemers onder begeleiding van een pro fessionele kunstenaar in elk dorp van Zuidpias een kunstwerk maken op zaterdag 17 maart. Dit kunstwerk vormt een vierde deel van het Zuidplasvignet. Tijdens het avondprogramma in Sporthal Kleine Vink komen de kunstwerken bijeen. Uiteindelijk zal dit één kunstwerk vormen. Het kunstwerk krijgt een prominente plek binnen de gemeente Zuidpias. Alle deelnemers zijn vrij om invulling te geven aan hun kunstwerk. Knippen, verven, plakken of lijmen. Alles is mogelijk. Laat je creativiteit spreken. Let wel op: voor deze activiteit geldt een inschrijvingslimiet. Wees er daarom snel bij! Sightseeing (joggen, fietsen of skaten) Vanuit elk dorp gaan de sportievelingen onder begeleiding van een Zuidplasgids een tour fiet sen, joggen of skaten door de gemeente Zuidpias. Dit gebeurt langs bezienswaardige plekjes in de gemeente. Detourbegintinde gemeente waar de deelnemer woont. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via de inschrijfbutton op www.zuidplasdag.nl. Hier is tevens alle info te vinden. De route wordt later bekend gemaakt. Paardentram Tijdens de ZuidplasDag rijdt ook een paardentram voor een sightseeing tour. Slotfeest Na de vrijwilligersmarkt, de uitreiking van de Vrijwilligersprijs aan de Vrijwilliger(s) van het jaar is er in Sporthal Kleine Vink een spetterend slotfeest met muziek en optredens. Op zuid plasdag.nl houden wij de aanmeldingen bij. Informatie voor vrijwilligers Op het programma van ZuidplasDag staat een vrijwilligersmarkt in Sporthal Kleine Vink, net als vorig jaar in Moerkapelle. Vanaf 17.00 uur is deze gezellige informatiemarkt, waarin het vrijwilligerswerk in alle facetten op de markt wordt gebracht te bezoeken. Elke vrijwil ligersorganisatie kan zich presenteren en hiervoor een kraam reserveren. Geef dit door aan de gemeente bij Leo van Vliet, l.vanvliet(3zuidplas.nl. Informatie voor gedecoreerden Ook de koninklijk onderscheiden inwoners krijgen een plek op ZuidplasDag en Worden ont vangen door burgemeester Kats in de kantine van Sporthal Kleine Vink. Alle gedecoreerden hebben hiervoor een uitnodiging van de gemeente ontvangen. Bent u gedecoreerd en heeft u geen uitnodiging ontvangen? Neemt u dan voor 8 maart contact op met de gemeente, mw. C. de Weerd, T 10180] 330 322 of stuur uw aanmelding naar gedecoreerden2012Szuidplas.nl. Programma in hoofdlijnen* De gemeente Zuidpias organiseert op maandag 5 maart a.s. een inloopavond over het ontwerpbestem- mingsplan "De Tweemaster, Dorrestein". Ontwerpbestemmingsplan De aanleiding voor het opstel len van dit plan is dat de Prins Willem Alexanderschool verhuisd is naar een nieuw pand in de wijk Esse Zoom Hoog. Het oude pand is hierdoor leeg komen te staan en vervolgens gesloopt. Ten tijde van deze ontwikkeling werd gezocht naar een locatie voor kleinschalig wonen ten behoeve van demente senio ren en Alzheimerpatiënten. De vrijgekomen locatie is hier geschikt voor bevonden. 11.00 uur- 17.00 uur Start workshops (vooraf inschrijven verplicht op www.zuid plasdag.nl): Workshop 1: Kunstwerk maken onder begeleiding van een kunstenaar; Workshop 2: Sightseeing gemeente Zuidpias vanuit alle dor pen in de gemeente Zuidpias: joggend, fietsend, wandelend, steppen, paardentram enz. 16.00 - 18.00 uur Ontvangst gedecoreerden door burgemeester K.J.G. Kats 17.00 - 21.00 uur Vrijwilligersmarkt /Onthulling kunstwerk/Ontvangst deelne mers sightseeing 20.00 uur Uitreiking Vrijwilligersprijs 2012 door wethouder Verbeek aan jeugdige vrijwilligers 21.00- 22.30 uur Spetterende afsluiting feestavond en muzikale optredens wijzigingen voorbehouden Deze ontwikkeling past echter niet binnen het geldende juridisch-planologisch kader, waardoor een herziening vereist is. Genoemd ontwerp bestemmingsplan voorziet in deze herziening. Het bestemmingsplangebied is gelegen in de noordelijke helft van de wijk Dorrestein en wordt begrensd door de Kamerlingh Onnesstraat in het noorden, de Zeemanstraat in het westen en het Tinbergenpad in het oosten én zuiden. Inloopavond Op maandag 5 maart a.s. wordt in het gemeente huis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel een inloopavond gehouden. Tussen 19.30 en 21.00 uur kunt u kennis nemen van-het ont werpbestemmingsplan. Vanaf 19.00 uur kunt u binnenlopen. Vertegenwoordigers van de gemeente en van de zijde van de initiatiefne mer geven tijdens deze avond informatie over het bestemmingsplan en de bestemmingsplanprocedure. Datum: maandag 5 maart 2012 Tijd: 19.30 - 21.00 uur (inloop vanaf 19.00 uur) Locatie: gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel De provincie Zuid-Holland houdt op dinsdag 6 maart een informatieavond over het groot onderhoud aan de Schielandweg (N219) in Nieuwerkerk aan den IJssel. De bijeenkomst vindt plaats in de aula van het Comenius College, Fresiaveld 20 in Nieuwerkerk aan den IJssel. Bezoekers kunnen tussen 17.30 en 20.30 uur binnenlo pen om tekeningen van het ontwerp en de omleidingen te bekijken. Medewerkers van de provincie, ingenieursbureau en de gemeente Zuidpias zijn aanwezig om de werkzaam heden en de uitgebreide pro cedure omgevingsvergunning toe te lichten. Halverwege 2012 start de pro vincie met werkzaamheden aan de Schielandweg, van de rotonde bij de A20 tot aan de gemeentegrens met Capelle aan den IJssel. Het onderhoud is nodig omdat het asfalt niet meervoldoet aan de veilig heidseisen van de provincie. De werkzaamheden bestaan uit: asfalteren van de hoofdrij baan en aanbrengen van nieuwe belijning; uitbreiden van het kruis punt Kerklaan met rechtdoorstroken ombouwen van rotonde kruising 's-Gravenweg (rotonde Scheve Overweg) naar een turborotonde; verwijderen van enkele pechhavens. De onderhoudswerkzaam heden worden gefaseerd uitgevoerd en de weg wordt in delen afgesloten. Tijdens deze afsluitingen worden voor het doorgaande wegverkeer omleidingen ingesteld. Op de website www.zuid holland. nl/n219 is de laatste informatie over het groot onderhoud aan de N219 te vinden. Op 17 maart 2012 reikt wethouder Jan Verbeek tijdens het avondfeest van ZuidplasDag de jaarlijkse Vrijwilligersprijs uit. Het thema voor 2012 is JEUGD. De gemeente wil graag van u weten wie voor de Vrijwilligersprijs 2012 in aanmerking komt of komen! Kent u een jongere of een groep jongeren die een vrijwilligersprijs verdient? Nomineer deze persoon of groep! Stuur de nominatie vóór 10 maart naar de gemeente Zuidpias, ter attentie van Leo van Vliet, afdeling Maatschappelijke Ontwikkeling, Antwoordnummer 6, 2911 VD Nieuwerkerk aan den IJssel of via een e-mail naar vrijwilligersloketf3zuidplas.nl. Naam genomineerde: Of contactpersoon groep genomineerde jongeren: Adres: Waarom verdient deze persoon/groep de Vrijwilligersprijs 2012? Naam indiener: E-mailadres: Telefoon: .Tïfw

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5