t t "Politiek is iets van de lange adem" Club/Filmfestival Het Toverlint Cheques voor hospice IJsselThuis Verbinden en jongeren centraal op ZuidplasDag Kinderjury Afsluiting afrit Gouda Mtlü 11 HART VAN HOLLAND I ZUIDPU\5 I 29 FEBRUARI 2012 Raadslid Harm Lamberts neemt afscheid van de politiek: Nieuwerkerk aan den IJssel - Na 22 jaar actief te zijn geweest als openbaar bestuurder vindt de 72-jarige Harm Lamberts het welletjes en staat hij zijn raadszetel af aan partijgenoot Paul van Drenth. Op 27 maart wordt officieel afscheid genomen van het raadslid van Gemeentebelangen Zuidpias, maar nu al blikt Hart van Holland met de Nieuwerkerker terug op zijn politieke carrière. Door Nicole Lamers De liefde voor politiek is Lamberts zo'n beetje met de paplepel inge goten. "Mijn ouders hadden altijd al een brede interesse. Mijn moeder vond het weekend ook altijd het minst leuk, want dan viel er geen 'verse' krant door de bus." Lamberts lacht. Hij ging zelf sociale weten schappen en politicologie studeren. Hij deed dat op latere leeftijd toen hij al als journalist bij Trouw werk te. "Ik maakte daar deel uit van de buitenlandredactie en had het con tinent Afrika toebedeeld gekregen. Het was ook op één van mijn reizen, in dit geval naar Zambia, dat ik in aanraking kwam met De Gaay Fort man. Dat was de oprichter van de Politieke Partij Radikalen (PPR). Zeg maar, een afsplitsing van het CDA." Na zijn studie te hebben afgerond, verliet Lamberts de journalistiek en ging het onderwijs in. Hij was on dertussen raadslid geworden in de gemeente Vleuten/De Meern die toen nog zelfstandig was. "Zodra ik in de raad kom, gaan gemeenten fuseren." De Nieuwerkerker zegt het met een grijns op zijn gezicht. "Nee, hoor. Toen Vleuten ging fuse ren, was ik al lang naar Nieuwerkerk vertrokken." Hij weet het nog goed. Het was in 1990. "De PPR bestond niet meer, althans die partij was opgegaan in GroenLinks en ik was landelijk in middels overgestapt op de PvdA. Met een rode roos werd ik in mijn nieuwe woonplaats verwelkomd door de secretaresse van de plaat selijke PvdA, dat was Emmy Kokke len Ik ben later met haar getrouwd", zegt Lamberts met een knipoog. Halverwege de jaren '90 wordt Lam berts gevraagd voorzitter van de lokale PvdA te worden. Hij stemt hiermee in. Circa acht jaar later be sluit hij met enkele gelijkgestemden een nieuwe partij op te richten: Ge meentebelangen Nieuwerkerk aan den IJssel.Wij waren het niet eens met het lokale beleid van de PvdA. Er gebeurde niets. Het was bijna een slapende partij. Er hing in die tijd zo'n sfeertje van: zoals het gaat, gaat het wel goed." Nieuwerkerk was kennelijk toe aan een politieke frisse wind, want Ge meentebelangen weet bij de verkie zingen in 1998 meteen vier zetels te behalen. Lamberts werd gevraagd wethouder te worden met ruimte lijke ordening in zijn portefeuille. "Ruimtelijke ordening heeft mij al tijd geboeid. Op dat vlak kan je echt wat bewerkstelligen." In het jaar 2000 legt hij zijn functie echter neer. Zijn beslissing had alles te maken met de liefde. "Ik was in die tijd gescheiden en werd verliefd op onze fractievoorzitter. Inderdaad, Emmy Kokkeler. In principe was er- niets geheimzinnigs aan, maar ik weet dat er in het dorp over werd gesproken. We verschillen ook aar dig van leeftijd en ook dat was voer voor gesprek. Ik vond dat allemaal niet zo handig en dus besloot ik me zelf terug te trekken." Lamberts gaat terug naar de Hoge school in Rotterdam om daar weer aan de slag te gaan als docent. "Ik leidde leraren maatschappijleer op." Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en in 2002 wordt Lamberts opnieuw gevraagd wethouder te worden. Die functie vervult hij vier jaar lang. In zijn portefeuille opnieuw ruim telijke ordening. "Terugkijkend op al die jaren hebben we best wel wat voor elkaar gekregen. Het centrum plan kreeg vorm. Dorpshuis De Ba tavier verrees bijvoorbeeld, evenals de appartementencomplexen De Reiger en De Ringvaart. Wat alleen nog niet gelukt is, is het creëren van een aantrekkelijk Raadhuisplein. Dat blijft, tot op de dag van vandaag, een doorn in het oog. Wij zien op Lamberts zegt de politiek goeiedag. die plek liever terrasjes, banken en groen." Maar het meest in het oog sprin gende item waar Lamberts als wet houder mee bezig is geweest, is toch wel de Zuidplaspolderontwikkeling. "We hadden te maken met een raadsopgave van 30.000 woningen. Nee, inderdaad. Vandaag de dag staat er nog steeds niets. Dat is op zich wel jammer. Al hoefde het van mij nooit in dat soort aantallen. Of het voelt alsof we niets zijn opge schoten? Ach, politiek is altijd iets van de lange adem. Ik ben er vast van overtuigd dat er ooit iets gerea liseerd gaat worden in die polder." Gouda/Regio - De Goudse film- en videoclub Het Toverlint houdt zondag 4 maart haar jaarlijkse clubfestival. De beste producties van 2011 worden erin ruim drie uur vertoond. Geïnteresseerde filmenthousiasten zijn van harte welkom vanaf 12.30 uur. Het festival wordt gehouden in het gebouw aan de Lange Groenen- daal 46 in Gouda. Er worden films van velerlei aard geprojecteerd. De toegang is vrij. De start van de projectie in drie pro- jectieblokken is om 13.00 uur. Tussen iedere projectie is er gele genheid voor een drankje. Na afloop maakt de jury bekend welke film en daarbij de filmmakers een nominatie krijgen. Deze films worden dan op regionale- en lande lijke wedstrijden vertoond. Voor meer informatie: www.toverlint.nl of 0180 390026 Omdat ZuidplasDag samenvalt met NL DOET staan vrijwilligers cen traal en in het bijzonder de jeugd. Elke vrijwilligersorganisatie kan zich presenteren in een kraam op de vrijwilligersmarkt. De koninklijk on derscheiden inwoners die veelal hun onderscheiding ontvingen voor het vrijwillig verrichten van activiteiten voor de samenleving, worden op de ZuidplasDag ontvangen door burge meester Gert-Jan Kats. Wethouder Jan Verbeek reikt om 20.00 uur de Vrijwilligersprijs uit aan vrijwilligers tot 23 jaar, waarna een 'spetterend slotfeest' wordt ge houden. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen - Een cheque van 3.000 euro en één van 1.800 euro voor het realiseren van een bescheiden onderkomen in de tuin van hospice IJsselThuis; het bestuur van de Stichting IJsselThuis heeft op 16 februari in Zevenhuizen en vijf dagen later in Nieuwerkerk de beide cheques in ontvangst mogen nemen. Zuidpias - Een mix aan activiteiten en workshop in alle kernen en een eind- feest in sporthal De Kleine Vink in Nieuwerkerk aan den IJssel, dat zijn de in grediënten van de Zuidplasdag op zaterdag 17 maart. De nieuwjaarsrecep tie, de bijeenkomst voor gedecoreerden en de vrijwilligersdag komen samen op deze nieuw in het leven geroepen ZuidplasDag. Hospice IJsselThuis beschikt niet over een kamer waar bijvoorbeeld familie leden van een overledene in afzonde ring bij elkaar kunnen zijn om al dan niet met de begrafenisondernemer te overleggen. Zij zijn aangewezen op de huiskamer van het hospice en dat kan belastend zijn voor anderen die daar aanwezig zijn of binnenko men. De eerste financiële bijdrage Regio - In alle vestigingen van bi bliotheek De Groene Venen start donderdag 1 maart de Kinderjury. Kinderen tussen de zes en de twaalf jaar kunnen stemmen op hun favo riete boek uit 2011. De kinderjury bekroont boeken in twee leeftijdsgroepen: van zes tot en met negen en van tien tot en met twaalf jaar. In het hele land zullen duizenden kinderen boeken beoor delen. Tot 11 mei kunnen zij hun favoriete Top 3 samenstellen. De bibliotheek roept alle kinderen tot en met twaalf jaar op om mee te doen. Kom naar de informatie voor een verblijfsruimte in de tuin is gegeven door een bewoner van het hospice zelf. De bijdrage van 3.000 euro van de Lions Club Zevenhuizen alsmede die van de onlangs opge heven winkeliersvereniging OVN in Nieuwerkerk a 1.800 euro brengt de realisatie van een lang gekoesterde wens om familieleden van een over ledene privacy te gunnen dichterbij. Regio - In tegenstelling tot eerdere berichten is de afrit Gouda (11) van de A12 richting Utrecht (rechts), voor alle verkeer afgesloten van woensdag 29 februari 21.00 uur tot donderdag 1 maart 05.00 uur en van donderdag 1 maart 21.00 uur tot vrijdag 2 maart 05.00 uur. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuid holland@rws.nl. balie van de bibliotheek en geef je op als jurylid. Deelnemers ont vangen dan een stemboekje. Meedoen is gratis. Op een aparte plek in de bibliotheek staan alle boeken die meedoen bij elkaar. Sanitiem Arbeco B V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 7