I OP PAD MET DE WIJKAG-ERt Zuidplassehuld Informatiebijeenkomst voor tuinders Hartstichting zoekt collectanten voor twee uur per jaar Zorgen over gezondheid scholieren Derde ronde Nieuwerkerkse bridgeclub Wijkagenten Politie Zuidplas binnenkort op Twitter HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 FEBRUARI 2012 9 De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Ron Jonker, wijkagent in Nieuwerkerk aan den IJssel, over de wijkagent op Twitter Het stond al een tijdje op onze agenda. Natuurlijk kunnen wij ook niet achterblijven bij onze collega's in den lande, dus hebben we, wijkagenten van politieteam Zuidpias, onze oude vertrouwde gsm ingeleverd voor een gloednieuwe smartphone. Met de smartphones gaan we ons de komende tijd bekwamen en verdiepen in de wereld van Twitter. Enkelen onder ons zijn hier al bekend mee, maar voor velen is het een onbekende en spannende wereld. Over enkele weken zijn de wijkagenten van Poütie Zuidpias op Twitter actief. Via Twitter houden we u op de hoogte van politienieuws uit de wijken van de gemeente Zuidpias. Maar we zullen via Twitter ook uw hulp inroepen bij het oplossen van misdrijven of het terugvinden van vermiste personen. Twitter is wat dat betreft een middel dat mooi invullend is op Burgernet. Twitterberichten kunnen worden doorgezonden naar andere twitteraars, waarmee we nog meer mensen bereiken. Burgernet blijft uiteraard een belangrijk middel, immers niet iedereen in Zuidpias heeft een twitteraccount. Twitter en Burgernet samen zorgen voor honderden extra ogen voor de politie in Zuidpias! Meld u zich dan ook nog steeds aan via www.burgernet.nl. Tot slot is Twitter voor ons wijkagenten niet alleen een middel om mee te 'zenden', maar bij uitstek ook om online het contact aan te gaan met de inwoners van Zuidpias. Uw tips, vragen en opmerkingen ,kunt u straks dus niet alleen via wijkagentnieuwerkerk@ hollands-midden.politie.nl, maar ook via Twitter aan ons kwijt. Vooralsnog vragen wij u nog even geduld te hebben voordat we 'online' zijn en ik u als wijkagent Nieuwerkerk aan den IJssel samen met mijn collega wijkagenten mag begroeten in de wereld van Twitter. Wilt u alvast een kijkje nemen op Twitter, maak dan een account aan op www.twitter.com en volg alvast @PolitieHM, het officiële twitteraccount van Politie Hollands Midden, of kijk op http://twitter.com/PolitieHM. Inwoners van Zuid-Holland collecteren voor het hart Voorjaarsdrive Zoals het er nu uitziet gaat de ge meente Zuidpias opdraaien voor 2,7 min euro dit jaar. De vraag is na tuurlijk wie de schuldige is? Je zou dan niet alleen naar de lokale uitvoerders moeten kijken zoals ge meenten en provincie maar ook eenS naar de Rijksoverheid. De PKB-Vinex afspraken dateren al van voor 1998. In het rapport over de Gebiedsuit- werking van augustus 1998 wordt naast Westland en Hofland de Zuid- plas uitgewerkt; de enige gemeen ten die in de opzet van het rapport meededen waren den Haag en Rot terdam; geen Moerkapelle, geen Moordrecht, geen Nieuwerkerk aan den IJssel en geen Zevenhuizen! Uiteraard stonden de bestuurders van deze gemeenten te trappelen om in stuurgroepen, projectgroepen en dergelijke en di ook in de Grondbank deel te nemenj maar het was en is Rijksbeleid, ook als het - overigens voorspeld- mis gaat! Kortom de kwalificatie 'uitda ging' door Wethouder Bosman voor de Zuidplasontwikkeling kan alleen maar slaan op het verantwoordelijk stellen van de Rijksoverheid voor de tekorten van de Grondbank. Waar zo'n wethouder wel verant woordelijk voor is, is de beslissing om in Zevenhuizen te gaan bouwen op een stuk grond dat nou juist geen eigendom van de Grondbank is. Kortom wat mij betreft samen met Waddinxveen en Gouda naar Den Haag en onderhandelen met Bin nenlandse Zaken erbij vanwege de dreigende armlastigheid van al deze gemeenten. J.D.Dorrepaal Zevenhuizen Zevenhuizen - Afdeling Zuidpias van LTO Noord en de Tuinders Vereniging Zuidplaspolder (TVZ) houden dinsdag 6 maart een informatiebijeenkomst met als thema We maken het leuker én makkelijker'. Bij bestemmingswijziging van de grond door ontwikkeling dan wel door herinrichting van een gebied realiseert men zich vaak onvoldoen de welke gevolgen dat voor de on derneming kan hebben. Wat wordt de fiscale duiding van de ontwik kelingskosten? In welke gevallen dienen deze kosten geactiveerd te worden en in hoeverre zijn die ge activeerde kosten afschrijfbaar? Wat is de toepasbaarheid van de landbouwvrijstelling en hoe ga je om met afboeking van herinveste ringreserves? Deze en andere vragen komen vanaf 19.30 uur aan de orde in La Baraque waar Marjan Bierhuis-Van de Laak, senior belastingadviseur bij Flynth, en Ed Lander van Belastingdienst Haaglanden de belangstellenden zullen informeren. Voor meer informatie: secretaristvz@glastuinbouwzuid- plaspolder.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij bridgeclub IJssel bridge werd maan dag 27 februari de voorjaarsdrive gehouden. Jan Klück en Anton Vorstenbosch werden eerste in de A-lijn met 60,12%. Op de tweede plaats zijn Jaap Zeedijk en Herman Holleboom geëindigd (55,36) en Asbest hoeft niet direct gezond heidsschade op te leveren, maar op scholen waar asbest aanwezig is, moet een asbestbeheersplan aan wezig zijn. Staatssecretaris Atsma heeft alle scholen in Nederland gevraagd informatie te verschaffen over de aanwezigheid van asbest. Hij kreeg antwoord van iets meer dan de helft van de scholen en van deze scholen heeft 60 procent nooit een asbestinventarisatie laten uit voeren. De situatie bij de scholen die dat wel deden blijkt zorgwek kend: bij 80 procent werd asbest aangetroffen. Het CDA wil ook we als derde eindigde het koppel Ruud Pel-Riet Scheele met 54,76%. In de B-lijn eindigden Louis van de Wal en Karei Hartlieb bovenaan met 64,43%, gevolgd door Wenneke van Veldhuizen en Ina Teeuwen met 60,985% en Ans en Roel Bak ker met 59.38%. ten wat het college gaat doen om de asbestproblematiek in scholen aan te pakken en of de gemeente wel voldoende kennis en kunde in huis heeft dit te doen. Hetzelfde speelt bij de zogenoemde natte koeltorens. Natte koeltorens zijn installaties die een onderdeel vormen van een groot airconditio ning systeem. Als hieraan niet op de juiste momenten en juiste manier onderhoud wordt uitgevoerd kan zich een legionellabacterie ontwik kelen. De CDA-fractie wil van het college weten wat de stand van za ken is in de gemeente Zuidpias. Van 15 tot en met 21 april is de collecteweek van de Hartstichting. De Hartstichting vraagt het Neder landse publiek om een gift voor het bestrijden van hart- en vaatziekten door onderzoek. Hart- en vaat ziekten zijn ernstige ziekten, ruim honderd mensen per dag overlij den hier aan. De Hartstichting is op zoek naar collectanten die tijdens de collecteweek twee uurtjes willen helpen hart- en vaatziekten verder te bestrijden. In de collecteweek Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse bridgeclub werd maandag 27 februari de derde ronde in de vierde competitie gespeeld. In de A-lijn heeft het combinatiepaar Wil Valk en Ruud Rijks een gewel dige prestatie geleverd door als eerste te eindigen met 62.15%. Op nummer twee kwamen Ineke van den Heuvel en Lenie de Kreek met van 2011 heeft de Hartstichting bijna 4,2 miljoen euro opgehaald, waarvan ruim 751 duizend euro in Zuid-Holland ofwel 0.22 cent per inwoner. Door giften kan de Hartstichting wetenschappelijk onderzoek steu nen om de ziekten sneller en beter op te sporen, te behandelen of zelfs te genezen. Zo ondersteunt de Hart stichting onder andere onderzoek naar genezing van een beschadigd 61.11% en op de derde plaats wer den zij gevolgd door de heren Guus Ham en Henny Hense met 60.07%. In de B-lijn waren opnieuw de heren Arie van Veen en Rob Moelker ijzer- sterk, zij kwamen net als in de vo rige ronde weer als eerste aan, deze keer met de score 56.77%. Alice van den Heuvel en Jeanette Walraven waren een combinatie paar in de hart door reparatie met stamcellen. Na een hartinfarct sterft een stukje van het hart af. Hierdoor pompt het hart vaak niet meer goed. Hartrepa- ratie is nu nog niet mogelijk en zou het dagelijks leven van patiënten enorm verbeteren. De Hartstichting besteedt gemiddeld dertien miljoen euro per jaar aan onderzoek. Voor meer informatie en aanmel den: www.wordnucollectant.nl of 070-3155683. B-lijn, zij wisten in de top 3 te ein digen en kwamen met 55.21% op een mooie tweede plaats. De derde plaats was voor het echtpaar Frans en Adrie Bijl en voor de dames Joke van 't Hoen en Martha Boers, deze paren behaalden 51.56% en deel den met deze score de derde plaats. Op 5 maart wordt de vierde ronde gespeeld. Zuidpias - CDA Zuidpias heeft het college gevraagd of zij een overzicht heeft van de aanwezigheid van asbest in scholen in de gemeente. Landelijk blijkt op veel scholen in Nederland, die voor 1994 zijn gebouwd, asbest aanwezig te zijn.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9