Tweede ondernemersbijeenkomst druk bezocht Inloop Fibromyalgie Inloop borstkanker ProgFrog presents: Franck Carducci Themamiddag Hospice IJsselThuis Bijeenkomst Longpunt Gouda Eetstoornissen de baas HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 7 MAART 2012 11 !Ml Literair S Muziek Diversen info@scnz.nl Café de Tap, Dorpsstraat 58, Nieuwerkerk Vrijdag 9 maart - 20.00 uur Start repetities 'joodse zang' Mannenkoor Kerkgebouw De Bron, Ringvaartlaan 16, Nieuwerkerk Entree: 25,- voor vijf oefenavon den (komen luisteren gratis) Info: 0180-314419 Zondag 11 maart - 16.50 uur Gospelchoor His Voice uit Alblasserdam Ontmoetingscentrum, Bospolderstraat 10, Nieuwerkerk Maandag 12 maart - 13.30 uur Breicafé Zuidpias Restaurant de Meander Boslaan 1, Nieuwerkerk Rutger Elgersma (links) overhandigt het eerste exemplaar van 'Kennismaken met de dorpen van Zuidpias aan Gert-Jan Kats. Zuidpias- Met het organiseren van een tweede ondernemersbijeenkomst is, volgens burgemeester Gert-Jan Kats, een traditie ingezet. Gemeten naar het aantal belangstellenden op de avond van schrikkeldag 29 februari is dit ze ker geen understatement. Door Cees Visser In zijn openingswoord gaf Kats aan dat hij hier stond in zijn hoeda nigheid van burgemeester én als portefeuillehouder Economische Zaken. Hij noemde ondernemers de motors van het bedrijfsleven, omdat zij het geld moeten ver dienen. De gemeente moet echter het klimaat voor het ondernemen scheppen, waarvan deze zich ter dege bewust is. Hoewel momenteel sprake is van een recessie vroeg Kats zich af of deze door de media niet wordt opgeblazen. In elk geval constateert hij bij contacten met ondernemers zelf geen negatieve stemming. En er zijn lichtpunten, zoals het winnen van de onderne mersprijs en het voor de vijfde maal Nederlands Kampioen Schoonrijden worden van de dames van Rolling '90. Dit ter illustratie van de inzet en doorzettingsvermogen die 'zijn Gouda/Regio - De maandelijkse In loop voor Fibromyalgie patiënten wordt gehouden op woensdag 14 maart van 10.00 tot 12.00 uur in het Groene Hart Ziekenhuis te Gou da, afdeling Jozeflocatie aan de Jan van Beaumontstraat. Belangstellen den kunnen er terecht voor infor matie, een gesprek of het meeden ken bij vragen die er zijn. Ervaringen en tips kunnen worden uitgewisseld als steun bij het omgaan met klach ten. Voor meer informatie: 0182- 634561, s.dgelder@fesinfo.nl of www.fesinfo.nl Zuidplasbewoners op veel terrei nen tonen. De Kamer van Koophandel gaf in zicht in de stand van zaken van de economie in de.gemeente Zuidpias. Dit gebeurde aan de hand van door COEN (Conjunctuurenquête Neder land) vastgestelde cijfers over de ontwikkelingen en verwachtingen. COEN houdt enquêtes door alle sectoren heen, waarbij onderne mers aangeven wat zij denken dat er gaat gebeuren. Daarna worden de resultaten getoetst aan de re aliteit. De cijfers toonden aan dat de omzet in het eerste kwartaal 2010 enorm daalde en daarna weer opkrabbelde. De huidige reces sie heeft er echter weer behoorlijk ingehakt en dus kan de trend niet positief worden genoemd. Zuidpias is echter een bijzonder onderne mende gemeente met één bedrijf per elf inwoners. De gemeente Zuidpias telt 40.521 inwoners en Nieuwerkerk aan den IJssel - In de reeks Progfrog concerten, Progres sieve Rock in 't Blok, is het zon dag 11 maart de beurt aan de band Franck Carducci. Franck Carducci en band spelen nummers van het nieuwe album Oddity. Uit zijn Pro- 3816 bedrijven, waarvan 2.462 ZZP'ers. Ook in een tijd van reces sie zijn de overlevingskansen voor bedrijven in Zuidpias hoog, omdat 63% van de ondernemingen langer dan vijfjaar bestaat. Dit, gevoegd bij de veerkracht, de creativiteit en het doorzettingsvermogen van de ondernemers, relativeert de gevol gen van de recessie. Na de bijdrage van de Kamer van Koophandel was het woord aan UWV Werkbedrijf, dat voor de regio een iets minder somber beeld dan voor geheel Nederland schetste. Was er in 2011 nog een economi sche groei van 1,5%, voor 2012 moet rekening worden gehouden met een negatief cijfer van -/- 0,5%. Voor Midden Holland wordt voorts uitgegaan van een toename van de werkloosheid met 14%, spe ciaal van personen boven 45 jaar. Een drietal workshops volgde, waarna Rutger Elgersma van Hart van Holland aan burgemeester Kats het eerste boekje 'Kennismaken met de dorpen van Zuidpias over handigde. gressive rock blijkt Carducci's pas sie voor muziek, het is zowel rock, psychedelisch en sfeervol. De deur van 't Blok gaat om 14.00 uur open en de toegang bedraagt 8,- euro via progfrog@telfort.nl en 10,- euro aan de deur. Regio - In het Groene Hartziekenhuis, locatie Jozef, wordt donderdag 8 maart van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend gehouden voor borstkan- kerpatiënten. Voor meer informatie: 0182-551829. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo, afdeling Nieuwerkerk, ver zorgt op donderdag 15 maart om 14.00 uur in de Batavier aan de Batavierlaan 4 een themamiddag over het Hospice IJsselthuis. Li- sette van Lochem vertelt dan over de geschiedenis en over het func tioneren van dit huis alsmede over de professionaliteit, de vrijwilligers en de sponsors. Een hospice is een vertrouwde huiselijke omgeving met dag- en nachtzorg en is daar mee een onmisbaar onderdeel van goede palliatieve zorg. Palliatieve zorg biedt complete zorg, dus voor lichaam en geest, en wordt gebo den als er eigenlijk geen kans op genezing meer is en overlijden niet lang meer zal duren. De themamid dag is gratis toegankelijk. Ook niet- leden zijn welkom. Haastrecht - Longpunt is dé maan delijkse ontmoetingsplek voor longpatiënten, hun omgeving en zorgverleners en heeft tot doel om mensen met een chronische long aandoening met elkaar in contact te brengen. Het Longpunt is een ini tiatiefvan het Astma Fonds, Groene Hart Ziekenhuis en ZorgBrug. De eerstvolgende bijeenkomst, op donderdag 8 maart, vindt plaats in Cultureel Centrum Concordia aan het Concordiaplein 1. De locatie is goed bereikbaar met de auto en met het openbaar vervoer. De be langstellenden worden om 14.30 uur ontvangen met koffie en thee. Van 15.00 tot 17.00 uur spreekt Eva Hartman, diëtiste van het Groene Hart Ziekenhuis, over het thema 'Het nut van goede voeding'. Aan melden kan via longpuntgouda@ astmafonds.nl. Er zijn geen kosten aan verbonden. Na afloop kan een warme maaltijd genuttigd worden. Reserveren kan via 0182-502202 of 06-53873551. Voor meer informatie: www.astma fonds.nl/ons-werk/longpunt. Gouda - Mensen met ernstige eetproblemen kunnen niet meer 'gewoonmet eten omgaan en zijn geobsedeerd dooreten, gewicht en hun lichaam. Bij GGZ Midden-Holland gaat maandag 12 maart een cursus voor iedereen van zeventien jaar en ou der van start die kampt met Ano rexia Nervosa, Boulimia Nervosa en Eetbuistoornis of wel Binge Ea ting Disorder. Tijdens de cursus, die plaatsvindt in groepsverband, krijgt men informatie over eetstoornissen, over de oorzaken en over de licha melijke en psychische gevolgen. Tevens wordt gezocht naar oplos singen. De cursus omvat zeven bijeenkom sten van 19.00 tot 21.00 uur. Cur sisten krijgen vooraf een intakege sprek. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-563656 of www.ggzmiddenholland.nl. Woensdag 7 maart - 20.00 uur Mattheuspassie het muziekdrama Bibliotheek Zevenhuizen Entree 3,50 euro Donderdag 8 maart - 21.00 uur Make my Day live met nummers vanaf de jaren '50 Woensdag 14 maart - 20.00 uur Schrijversavond met Jessica Durlacher Bibliotheek, Dorpsstraat 87, Zevenhuizen Entree 7,50, 8,50 op de avond zelf. Donderdag 8 maart - 10.00 uur Lezing in het kader van internationale Vrouwendag De Batavier, Batavierlaan 4, Nieuwerkerk

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11