m Jazz in de bieb Informatieavond over kanker Veertienjarige joyrider aangehouden Gospelkoor bij open deur dienst Acties voor Pakistan Hollands Midden Rit Skymasters Samenspelen op klarinetmiddag Woorden geven aan je verlies van alle merken HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DENIJSSEL 7 MAART 2012 13 Lezingen in bibliotheek Politieke werkgroep VEDJ stopt AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Verkoop en reparatie Nieuwerkerk a.an den IJssel - Mirjam van Dam is vrijdag 16 maart te be luisteren in de bibliotheek aan het Raadhuisplein met the Great Ame rican Songbook. Zij wordt begeleid door Robbie Agerbeek (piano), Dolf Helge (drums), Frans Bouwmees- Mirjam van Dam. ter (bass), Domagoy Ralasic (sax en klarinet) en Stevens Nederhorst (gitaar). Inloop vanaf 20.00 uur. De entree bedraagt 14,50 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en via: www.bibliotheeknieuwerkerkaan denijssel.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) afdeling Zuidpias heeft 'kan ker' als jaarthema in 2012. De NPV organiseert drie avonden waarin ge- informeerd wordt over de diagnose en de behandeling van kanker; over nieuwe ontwikkelingen in het kan keronderzoek en over het omgaan met bijwerkingen van de behande ling. Chirurg-oncoloog dr M.A. Paul is de spreker op de eerste bijeenkomst op donderdag 29 maart. Na de pauze is er ruim de tijd om in te gaan op vragen. De avond wordt gehouden in woon zorgcentrum Meander aan de Bo- slaan 1. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De politie heeft zondag 4 maart om 17.10 uur een 14-jarige jongen uit Moordrecht aangehou den voor joyriding. Een agent zag een auto slingerend over de N219 rijden en bijna in botsing komen met een andere bestuurder nabij de rotonde met de Zuidplaslaan. De bestuurder reed de Zuidpla slaan op en vervolgens de IJssel- laan waar hij een stopteken ne geerde. Vervolgens voerde hij zijn snelheid op en reed de busbaan op. Pas nadat sirene en zwaailicht werden aangezet stopte de be stuurder. Deze bleek pas 14 jaar te zijn. De jongen verklaarde dat hij stiekem de auto van zijn moeder had meegenomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gos pelkoor 'His Voice' uit Alblasserdam zingt zondag 11 maart tijdens de Open Deur Dienst in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Aanvang 17.00 uur, samenzang vanaf 16.50 uur. Het koor wordt be- Nieuwerkerk aan den IJssel - In Pakistan heerst veel armoede en christenen worden er onderdrukt. In het kader van 'Alles over hoop' organiseren kinde ren en jongeren van de Hervormde gemeente uit Nieuwerkerk aan den IJssel een aantal acties om geld in te zamelen voor Pakistan. De opbrengst wordt besteed aan het jeugdwerk van de kerk en aan speciale onderwijsprojecten. Acties Spijsbanketkoekjes (2,50 euro per bakje; vier bakjes voor 8,50 euro) en stroopwafels (2,50 euro per zakje en drie zakjes voor 7,- euro) kunnen besteld worden via 0180-325156. De koekjes worden thuis bezorgd. In de Vluchtheuvel aan de Kerkgang 4 vindt op vrijdag 16 maart van 18.30 tot 20,00 uur en op zaterdag 31 maart van 10.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt plaats. Lege statiegeldflessen kunnen wor den ingeleverd in de Verzetsstraat 76, op de Poolsezoom 28 of op het Zwanendaal 38. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - AMC The Skymasters or ganiseert voor zaterdag 14 april de Hollands Midden Rit waarvan de start plaatsvindt in Moordrecht. Aan deze rit kunnen teams van alle bedrijven en verenigingen uit het Groene Hart deelnemen. Aan de hand van een eenvoudig reglement gaat men op pad om de juiste route te rijden. Een team bestaat uit twee equipes. Het winnende team mag zich een jaar lang de kampioen van Mid den Holland noemen. De route van circa vijftig kilometer voert langs de mooiste wegen in het Groene Hart. Het inschrijfgeld bedraagt 20,- euro per team. De inschrijving sluit op vrijdag 30 maart. Voor meer informatie: 0182-516893 of www.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school houdt zaterdag 17 maart een klarinetmiddag voor iedereen die klarinet speelt, dus niet alleen voor leerlingen van de muziek school. Tijdens deze middag wordt een tweetal stukken ingestudeerd, waaronder Colours of the wind. Het plezier in het samenspelen staat voorop. De stukken worden uitgevoerd op een concert van het Symfonisch Blaasorkest Da Capo op vrijdag 30 maart. Voor meer infor matie en aanmelden: www.muziek schoolnieuwerkerk.nl. Het koor bestaat uitzo'n tachtig enthousiaste zangers en zangeressen. geleid door een vast combo bestaan de uit piano, basgitaar, slagwerk, trompet en synthesizer. Het reper toire is afwisselend, van rustige a ca- pella tot vlotte gospels. In de dienst gaat dominee Kees Kant uit Katwijk voor, organist is Cor de Haan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Edith Bosma heeft in samenwerking met rouwcoach Trudie Enthoven een cursus ontwikkeld voor mensen die, na het verlies van een dierbare, het schrijven willen ontwikkelen om woorden te geven aan emoties en hierna weer ruimte krijgen voor de toekomst. De schrijfgroep is geen therapie- of gespreksgroep, maar is er vooral op gericht om deelne mers schrijvend door de fasen van de rouwverwerking te leiden. De cursus wordt in Nieuwerkerk en in Alphen aan den Rijn gegeven. De eerste cursus start op donderdag 15 maart in Alphen van 19.30 tot 22.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 06-24629573 of www.l uisteren- naarjezelf.nl De Vluchtheuvel wordt zaterdag 21 maart omgetoverd in een pannen koekenrestaurant. Voor 10,- euro krijgt men hier een pannenkoek, frisdrank en ijs. Kinderen tot twaalf jaar betalen 5,- euro. Reserveren kan via 06-38892330 of fvoorden- dag@kpnmail.nl. De auto laten wassen kan op zater dag 17 maart tussen 9.00 en 16.00 uur op het kerkplein aan de J.A. Be- ijerinkstraat 53. Voor meer informatie: www.allesoverhoop.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Au teur Ariella Kornmehl verzorgt op donderdag 15 maart om 20.00 uur een lezing in de Openbare Biblio theek aan het Raadhuisplein. Korn mehl, die filosofie gestudeerd heeft, schreef onder andere 'Huize Gol- dwasser', 'De Vlindermaand' en 'Een stille moeder' en ontving de Boek- delenprijs. De toegang bedraagt in de voorverkoop 4,- euro en aan de zaal 5,- euro. Op dinsdag 20 maart verzorgt Mal colm McEwan om 20.00 uur een historische lezing met als titel 'Roy al Sunset', waarin hij vertelt over de ondergang van Oost-Europese ko ningshuizen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.bibliotheeknieuwerkerkaan denijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politieke werkgroep van de jonge- renstichting Vedj heeft besloten zichzelf op te heffen. De jongeren hebben zich jarenlang ingezet om politiek en jongeren dichter bij el kaar. Toch overheerst het gevoel dat de politiek liever over jonge ren spreekt dan met de jongeren. De werkgroep is zes jaar enthou siast bezig geweest maar vindt dat dit enthousiasme van beiden kanten moet komen en dan niet alleen rond de verkiezingstijd. De werkgroep mag dan wel stop pen, de interesse van de jonge ren in politiek niet; een aan tal heeft zich inmiddels aangesloten bij een politieke partij. Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 F (0180)320776 E info@autovanreeuwijk.nl www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13