Kerstboom in de lente? Eendragtkleuters klussen bij Letters aan de bomen bij de Keijzerschool 2l Vorm geven aan verdriet Expositie Irma Rietveld Paradise Bigband in Swanla HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 7 MAART 2012 17 1 Open Huis Peuterspeel zaal Dikkie Dik Snelheidscontrole Noordelijke Dwarsweg Seniorenreis heeft steuntje in rug nodig Mantelzorgbijeenkomst Droomdekens maken Moerkapelle - 'Blij dat ik brei' wil met kerst een boom vol wanten en sokken klaar hebben. De wanten en sokken worden na kerst opgestuurd naar Cluj-Floresti in Roemenië waar Yvonne Kroon met haar gezin woont en werkt onder de allerarmsten, de Roma's. Met temperaturen ver onder nul zijn deze kledingstukken daar onmisbaar en dus zeer welkom. Ineke van de Lagemaat is op zoek naar liefhebbers van breien. Van de Lagemaat: "De mensen kiezen zelf welke maat ze breien, als het maar in de kleur groen is. Indien nodig zijn er patronen beschikbaar." Voor meer informatie en aanmel den: blijdatikbrei@solcon.nl r.:v3 Opgetuigd met gebreide wanten en sokken. Ontvangst met limonade en koek voor de kinderen en koffie en thee voor alle begeleiders. Zevenhuizen/Waddinxveen - Voor de kinderen van groep 1 van basisschool de Eendragt werd het thema 'verkeer' afgesloten met een kijkje achter de schermen van Schadeherstelbedrijf Waddinxveen en SEAT/Hyundai dealer van der Linden groep te Waddinxveen. Wat moet er allemaal gebeuren als je auto beschadigd is? De kin deren konden het niet alleen zien, ze mochten ook echt meehelpen. Zo werd samen met de monteur een auto uitgedeukt, geschuurd en geplamuurd. Verder konden ze heel goed zien hoe een auto weer zijn mooie kleur terugkreeg met een speciale spuit. De wasstraat werd bekeken, iedereen mocht voelen hoe zacht de borstels zijn en de kinderen hielpen met de luchtpomp zodat de auto weer harde banden kreeg. Ver der leerden ze dat met een compu ter en een grote snijmachine de auto versiert kan worden met afbeeldin gen en letters. Met een sticker met het plaatje van 'hun' eigen school eend werd het bezoek afgesloten. Zevenhuizen - Bibliotheek De Groe ne Venen verzorgt woensdag 28 maart om 19.30 uur een lezing over rouwverwerking en omgaan met verdriet. Jaccobine Tukker-Hak van praktijk InnerVoice gaat tijdens haar lezing 'Vorm geven aan verdriet' dieper in op de verschillende fases van verdriet en op de mogelijkheden om hieraan vorm te geven. Tijdens de lezing wordt er ruimte gemaakt om persoonlijke verdriet te delen als hieraan behoefte is. De kosten bedragen 3,50 euro voor leden van de bibliotheek en 5,- euro voor niet- leden. Aanmelden via: www.bibliotheekdegroenevenen.nl of in de vestiging. Zevenhuizen - In de bibliotheek is tot het einde van de maand een expositie van mandala's van Irma Rietveld. Een mandala is een teke ning die opgebouwd is in een cir kel. De kleuren en vormen ontstaan spontaan en intuïtief. Bij het teke nen van de mandala's is gebruik ge maakt van diverse gemengde tech nieken. Allemaal een letteren samen zijn ze:slim. (foto: Roel Visser) Moerkapelle - De jongste kinderen van de Keijzerschool kregen vorige week bezoek van kinderboekenauteur Inez Risseeuw. Zij heeft de kinderen een sprookje verteld over een fluisterbos. Daar hangen geen blaadjes aan de bomen, maar letters. Na het verzamelen van de letters hebben de kleuters ontdekt, watje daar allemaal mee kunt doen. Zevenhuizen - De Paradise Bigband uit Boskoop verzorgt zaterdag 10 maart een muzikale avond in theater Swanla. Het orkest speelt in de originele big bandbezetting. Naast de Paradise Bigband verlenen ook Marjan Sijbrandij en Brigitte Kruijt (onlangs op tv in het programma The Winner Is), Enrico van Schaik en Geert van der Burg hun medewerking. Ook slaggitarist Gijs van den Berg is van de partij. Thema is 'Switch in Time'; Van Ste- vie Wonder tot Duke Ellington, van Count Basie tot George Gershwin en van Glenn Miller tot Sammy Nes- tico. De avond begint om 20.15 uur; zaal open 19.30 uur. De toegang be draagt 10,- euro. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de zaal of via www. paradisebigband.nl. Oud Verlaat - Peuterspeelzaal Dik kie Dik houdt woensdag 14 maart van 9.00 tot 13.00 uur open huis. Belangstellenden zijn welkom om de locatie in de Vierkap aan de Vlietkade 37 te komen bezichti gen. Kinderen mogen meespelen en voor de volwassenen staat de koffie klaar. Voor meer informatie: 010-4561651. Zevenhuizen - Het Regionaal Verkeershandhavingsteam heeft maandag 5 maart een snelheids controle met de radarwagen ge houden op de Noordelijke Dwars weg. De maximum snelheid is daar 50 km per uur. De controle vond plaats tussen 07.30 uur en 12.30 uur. Het aantal passanten bedroeg 1.000 en het aantal overtreders 330. De hoogst gemeten snelheid was 92 km per uur. Moerkapelle - De seniorenreis is inmiddels een jaarlijks terugkerend evenement waar veel 60-plussers uit Moerkapelle reikhalzend naar uitkijken. Het aantal deelnemers neemt ieder jaar toe; voor de reis van dinsdag 22 mei hebben zich in middels 140 belangstellenden aan gemeld. Die dag vertrekken twee bussen richting de Zuid-Hollandse eilanden waar onder meer een be zoek gebracht wordt aan deltapark Neeltje Jans. De kosten bedragen 35,- euro per persoon. Dit bedrag is echter niet toereikend voor het dragen van de kosten. Een steun tje in de rug is daarom hard nodig. Wie de seniorenreis een warm hart toedraagt kan voor het overmaken van een sponsorbedrag contact opnemen via 06-24576273 of via wimeneef@ziggo.nl. Moerkapelle - In Beth-San aan de Wilde Veenen 1 wordt maandag 26 maart een themabijeenkomst voor mantelzorgers gehouden. Het thema is 'Omgaan met demen tie'. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 010-2640777 of mantelzorg@ agathos-thuiszorg.nl. Moerkapelle - De maaksters van droomdekentjes komen vanavond, woensdag 7 maart, vanaf 20.00 uur bijeen om gezamenlijk te werken aan droomdekentjes voor ernstig zieke kinderen, een initiatief van stichting Regenboogboom. Lappen stofdie hier niet voorgebruikt wor den, worden verwerkt tot schorten, pannenlappen, kussenovertrek ken en dergelijke waarna deze worden verkocht. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuw materiaal voor de dekentjes. Een middag meehelpen kan ook. Voor meer informatie: 06-27516209 of www.regenboogboom.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17