Blom Partners Advocaten zoekt de ruimte op Maak kennis met Bakker Ammerlaan Intratuin Zuidpias opent deuren HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 7 MAART 2011 19 Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen - De deuren van de compleet nieuwe Intratuinvestiging Zuidpias gaan woensdag 14 maart officieel open. Na een bouwperiode van ruim een jaar, kunnen de klanten eindelijk het resultaat komen be wonderen. Om 9.30 uur worden de eerste bezoekers welkom geheten In het 16.000 m2 tellende tuincentrum met twee verdiepingen. De winkel ligt vlak aan de Al 2 bij de afslag Zevenhuizen. Het moderne tuincentrum is de 55e vestiging van Intratuin in Nederland. Aad Droogh, één van de onderne mers van Intratuin Zuidpias: "De bouw heeft ongeveer een jaar ge duurd. Een enorm project waar aan iedereen ontzettend hard heeft gewerkt om alles op tijd af te krijgen. Dat viel niet mee na een bouwstop van enkele maan den. Maar het is gelukt en we zijn met z'n allen dan ook erg trofs op het resultaat. We zien het als een groot voordeel dat Intratuin weer terug is in de regio. Voor heen moesten mensen de nodige afstand afleggen voordat ze bij een soortgelijke winkel terecht konden. Nu hoeft dat niet meer." De nieuwe Intratuinvestiging ligt in de gemeente Zuidpias, maar ook klanten uit Bodegraven, Bos koop, Gouda, Reeuwijk en Capelle aan den IJssel kunnen er mak kelijk komen om alle inkopen te doen voor tuin, huis en dier. Intratuin Zuidpias biedt een zeer breed en gevarieerd assortiment en is een inspirerende plek om nieuwe ideeën op te doen. Het familiebedrijf hecht grote waarde aan duurzaamheid. Intra tuin Zuidpias is één van de mo dernste tuincentra in Nederland op het gebied van Maatschap pelijk Verantwoord Ondernemen. Het kunststofdak bestaat uit ne gen verschillende lagen, voor de gevels is extra dik isolatieglas ge bruikt, de dakgoten zijn geïsoleerd en er wordt gebruik gemaakt van een warmte koude opslag waar mee de winkel, het magazijn en de kassen energiearm verwarmd en gekoeld worden. De verlichting in het gehele pand is energiearm uitgevoerd, zonder af te doen aan kwaliteit. Ook vangen de onder nemers het regenwater op om de binnen- en buitenplanten te be sproeien. Intratuin ZuidpJas is de 55e ves tiging van de Nederlandse keten. Het gebouw telt twee verdiepin gen en 760 parkeerplaatsen. Op de begane grond zijn de koude en de warme kas te vinden waar de consument terecht kan voor buitengroen, kamerplanten, in terieurartikelen, dieren, vijverbe nodigdheden en verlichting. De eerste etage is gereserveerd voor tuinmeubelen, 'seizoenskoken' en tuinhuizen. Voor meer informatie: www.intratuin.nl/zuidplas Omgevingsrecht? Ruimte: - Bestemmingsplannen; - Bouwplannen; - Projectontwik keling; - Planschade regels niet altijd correct toepast, waardoor u of uw bedrijf schade lijdt. Ook bij aansprakelijkheids kwesties kan zij u bijstaan. Milieu: - Vergunningen (bij voorbeeld Wabo); - Handhaving (dwangsom, bestuursdwang); - Milieuhinder (geluid, geur, trillingen, etc.); - Bodemver ontreiniging/bodemsanering; Waterrecht/wateroverlast. Arbeidsrecht en familierecht Minou Woestenenk voert haar praktijk samen met Gijs Blom en Marjolein Ooms, die al jaren samenwerken. Blom is specialist arbeidsrecht en Ooms richt zich vooral op het familierecht. Neemt de overheid een besluit waar u of uw bedrijf last van heeft? Of komt er nu juist geen (tijdig) besluit? Dan kan Minou Woestenenk u helpen bij de be slissing om daar iets tegen te doen. Er is vaak maar beperkt tijd om te reageren: een periode van zes weken komt vaak voor. Laat u die paar weken zonder actie voor bij gaan, dan kan het besluit in principe niet meer tegengehou den worden en zul je je moeten schikken. Verder komt het voor dat ook een overheidsorgaan de Algemene praktijk Voor het overige kan iedereen met elk probleem terecht bij Blom en Partners Advocaten. Het kantoor is namelijk van alle markten thuis, of het nu gaat om strafzaken, in cassoprocedures, huurkwesties, geschillen over contracten of aansprakelijkheidskwesties. Meer informatie. Een oriënterend gesprek is het eerste half uur kosteloos. Zie www.blomenpartners.nl, telefoon 0180 320088 In de gemeente Zuidpias is een nieuwe advocaat gevestigd. Minou VJoe- stenenk werkt bij Blom Partners Advocaten in Nieuwerkerk aan den IJs sel. Ze is specialist omgevingsrecht, in 1990 is zij begonnen als milieuju rist. Sinds die tijd is ze voortdurend bezig geweest met regels in de fysieke leefomgeving: eerst als bedrijfsadviseur, daarna als ambtenaar en vervol gens als advocaat en (tot 2011) als burgerlid van de Commissie Ruimte in Zuidpias. Zevenhuizen - De oplettende in woners van Zevenhuizen en Nieu werkerk aan den IJssel hebben on getwijfeld al gezien dat de winkels van Bakkerij Gerritsen zijn over genomen door Bakker Ammerlaan uit Bleiswijk. "Het zal vast even wennen zijn voor de vaste klanten van Gerritsen", vertelt Joost Am merlaan, "Maar wij zijn net zo'n goede bakker." Door Bart Jansen De Bleiswijkse bakker bestaat sinds 1896 en heeft zo'n 26 winkels in de regio. Ammerlaan: "Al onze winkels bevinden zich binnen een straal van 25 kilometer vanaf onze bakkerij, die in Bleiswijk staat. Op die manier kunnen wij dus al onze winkels binnen een zeer korte tijd voorzien van verse spullen. Vers heid hebben wij hoog in het vaan del staan. Vandaar dat wij ons best doen om de spullen zo vers moge lijk aan te leveren. Dat kan alleen als je niet te lang hoeft te reizen." De producten die Ammerlaan aanbiedt zijn niet alleen vers, maar ook allemaal zelf gemaakt. "Alles wat wij aan brood en taart verko pen maken we zelf. Dus de koffie- broodjes, kaasbroodjes maar ook de fototaarten die we aanbieden. Dat wordt allemaal vers gemaakt." Ammerlaan had al vestigingen in Waddinxveen en Rotterdam- Alexander, maar nog niet in de ge- Joost Ammerlaan met twee medewerksters in de winkel in Zevenhuizen. meente Zuidpias. "Bakker Gerritsen was een grote speler in Zuidpias, zowel in Zevenhuizen als in Nieu werkerk. Er was eerder dus eigen lijk geen plaats voor ons. We zijn nu wel blij met het feit dat we ook in Zuidpias vertegenwoordigd zijn. Dat paste prima in het plaatje." De vaste klanten zullen wellicht moeten wennen aan het nieuwe assortiment van de bakker. "Wij verkopen geen Polderbrood. Dat was typisch Gerritsen. Daarentegen hebben wij ons eigen Multikoren- brood, in verschillende samenstel lingen." Wat onveranderd is, is het personeel. "In onze winkel zien de klanten nog steeds de bekende ge zichten die ze ook bij Gerritsen za gen Dat is voor ons prettig, maar ook voor de klant." Bakker Ammerlaan heeft nu dus ook vestigingen in de Dorpsstraat in Zevenhuizen en in winkelcen trum Dorrestein in Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19