Verbreding Vierde Tocht 12 maart van start Nieuwe hindernissen voor Zuidplasruiters Jongeren timmeren aan de weg in clubcompetitie De IJssel Troef Vrouw Discoparty in East Énd Expositie Jasper Westra Klikken mag Bewoners houden auto inbreker aan HART VAN HOLLAND MOORDRECHT7 MAART 2012 23 Schaken dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Moordrecht - Er wordt gezegd dat je in de Zuidplaspolder pas natte voeten krijgt als de dijken doorbreken. Bij extreme wateroverlast dus. Dan stroomt het water naar het laagste punt: naar Zuidpias. Momenteel is het zo dat bij geringe wateroverlast sommige bewoners al natte voeten krijgen. En dat wil het Hoogheemraadschap Schieland en Krimpenerwaard (HHSK) voorkomen. Het 'schap' gaat de Derde en Vierde tocht verbreden zodat deze meer wa ter kunnen herbergen. Op donderdag I maart werd in de Pleisterplaats in Moordrecht een informatieavond gehouden om omwonenden op de hoogte te brengen van de werkzaamheden. Door Bart Jansen De omwonenden waren in groten getale gekomen om het verhaal van het hoogheemraadschap aan te horen. Arno Mosterd, projectlei der vanuit HHSK, trapte af met het algemene plan voor de verbreding van de Vierde Tocht. "Het verbreden van de Vierde Tocht is nodig om er voor te zorgen dat de bewoners van de Zuidplaspolder geen natte voe ten meer krijgen. Op dit moment is de toch zo'n zes meter breed en dat is te weinig. Daarom gaan we aan de slag om deze te verbreden tot twintig meter. Zoals u waarschijn lijk wel begrijpt zorgt dit er voor dat er meer water kan worden opge slagen. Naast de tocht worden na tuurvriendelijke oevers aangelegd", aldus Mosterd. De natuurvriendelijke oevers zorg den voor de eerste vragen vanuit het publiek. "Die oevers moeten onderhouden worden en daar heb ben jullie een vijf meter brede on- derhoudsstrook voor nodig. Deze strook loopt op ons terrein, kunnen wij deze strook dan nog wel bete len?" Het antwoord daarop werd gegeven door Toon van de Klugt, di recteur van HHSK. "Dat kan, alleen moeten wij er één keer per jaar bij kunnen, dus er kunnen geen bomen geplant worden." De volgende vraag ging over de drainage die is aange legd. "Als het waterpeil in de tocht stijgt dan lopen de drainages op een gegeven moment vol en stroomt het water het land op. Hebben jullie hier rekening mee gehouden?" Arno Mosterd reageerde hierop door te zeggen dat de kans dat de tocht nu 'vol' zou raken veel kleiner is dan nu het geval is omdat de capaciteit vergroot wordt. Daarnaast worden de tochten niet gebruikt als calami teitenberging en zit er een natuur lijk verloop in het waterpeil. Zodra de meeste problemen de we reld uit waren geholpen kreeg uit voerder Bart van Schilt het woord om te vertellen over de werkzaamheden. "Het werk is in principe vrij mak kelijk. Het is een rechte lijn die we Toon van der Klugt geeft uitleg. uitgraven, dus dat moet met zo min mogelijk overlast kunnen gebeuren." Mocht er toch overlast zijn of als omwonenden vragen hebben dan kunnen zij altijd contact opnemen met het hoogheemraadschap. Het cross oefenterrein van de Zuidplasruiters is flink onder handen geno men. Moordrecht - Paardensportvereniging de Zuidplasruiters heeft haar cross oefenterrein voorzien van nieuwe hindernissen. Het terrein, met een grootte van 8.400 m2, is nu een compleet oefenterrein voor zowel de beginnende als gevorderde crossliefhebbers. Lotte van der Wouden die in de vorige competitieronde verraste met een re mise tegen Rien Duine, deed dit in de 19e ronde opnieuw. Nu werd het een afgetekende zege tegen Sjaak in 't Veld. Succes ook voor twee andere jonge ren, Jan van den Dorpel won van Ton van Smirren en Arie Macdaniël jr van Willem Schouten. Met dertig hindernissen, waarvan vijftien verplaatsbare, biedt het ter rein een unieke mogelijkheid om te oefenen. De vereniging verzorgt jaarlijks een aantal clinics onder leiding van trainer Michiel Brons. Brons verzorgt tevens trainingen onder auspiciën van de KNHS, de hippische sportbond. Het oefenpar- cours kan ook worden afgehuurd. Olympische sport Steeds meer ruiters starten met hun paard in de samengestelde wed strijdsport (SGW), ook wel 'even ting' genoemd. Samen met dressuur en springen is eventing één van de disciplines die tijdens de Olympi sche Spelen worden verreden. De wedstrijdhindernissen zijn terug te vinden op het oefenterrein van De Zuidplasruiters. Op het kindvriende lijke terrein zijn ook jeugdige ruiters met hun ouders welkom. Alle spron gen zijn aan te passen voor begin ners en gevorderden. De bodem be staat uit zand, waardoor stiften niet nodig zijn. Oefencross De Zuidplasruiters organiseert voor het weekend van 12 en 13 maart een oefencross. Het terrein is mak kelijk bereikbaar en er is voldoende parkeergelegenheid. Met het oog op de veiligheid is het dragen van een body protector en een veiligheids helm verplicht. Voor meer informatie: www.zuidplasruiters.nl. Winst was er eveneëns voor Mick van den Berg tegen Gerard van der Wouden, Marian Schoonerwoerd tegen Bastiaan Rietveld en Jan Vink klopte zelfs twee tegestan- ders: Marten Evengroen en Peter Koolmees. Er werd remise overeen gekomen in de partijen van Aad van den Berg tegen Arie Macdaniël en Casper de Pijper tegen Stefan Lipschart, Stand kop: 1. Pim te Lintelo, 2. Frank Visser, 3. Léon Jacobse. In de kwartfinale om de k.o. beker Moordrecht - De dames van Troef Vrouw hebben woensdag 29 fe bruari gebridged. Anka Huijsmans en Ria Offerman kwamen als win naar uit de bus met 61.81%, op Moordrecht- Bewoners van de Klu- tendreef hebben zaterdag 3 maart een 28-jarige man uit Rotterdam aangehouden op verdenking van auto-inbraak. De bewoners van een woning daar waren even voor 3.00 uur wakker geworden door geluiden en namen poolshoogte. Toen ze drie grote mannen bij hun auto's zagen en merkten dat er in één van de voertuigen werd in gebroken hebben ze enkele buren werden twee partijen gespeeld. Ro nald Mandersloot won van Ad Mui- tem en Rien Duinë van Pane Vink. ArMacdaniël speelde op 17 februari zijn honderdste teamwedstrijd voor De IJssel. Hij is het twintigste lid van de schaakvereniging dat deze mijlpaal bereikt. Ter gelegenheid hiervan ontving hij uit handen van voorzitter Gerard van der Wouden op de clubavond van 27 februari een oorkonde als waardering voor zijn inzet en prestaties. de tweede plaats eindigde het koppel Ank Rook-Gré Ramaker met 57.50% en Fon Datema en Diny IJsselstijn werden derde met 56.67%. ingelicht waarna ze gezamenlijk naar buiten zijn gegaan om de mannen aan te houden. Een van de mannen wisten ze te pakken, maar twee gingen er vandoor. De politie die intussen gebeld was heeft de verdachte meegenomen naar het bureau. Met de aangevers en hun familie heeft de politie nog enige tijd gezocht naar de andere twee mannen. Deze werden niet meer aangetroffen. Moordrecht - In feestcafé East End vindt op zaterdag 31 maart een 80's £t 90's discoparty plaats met als thema 'Disco Really Made It!'. De muziek wordt verzorgd door de dj's van drive-in disco Revolution. De toegang bedraagt 5,- euro; het feest begint om 21.00 uur en de dresscode is 'disco'. East End is ge vestigd aan het Oosteinde 7a. Voor meer informatie: 0182-374957 of www.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - Werk van Jasper Wes tra is tot en met vrijdag 4 mei te zien in Galerie Fabri aan de Dorps straat 46. De expositie toont fanta sietekeningen die gemaakt zijn met kleurpotlood en oliepastel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23