SS? Veronique Wolff wint voorronde Show Watje Kan Talentenjacht Kinderen beschilderen bloempotten Welkom Open Deur dienst Peuters in beweging Open Dag Daltonschool Uw trekhaken- specialist HART VAN HOLLAND I NESSELANDE 7 MAART 2012 Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BÖVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Schilderworkshop De Theatergroep www.trekhaken.nl Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Door Marianne Fortuin Nesselande - In De Kristal aan de Cypruslaan 404 wordt donderdag 15 maart en donderdag 19 april een schildercursus gegeven volgens de methode van Bob Ross. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988, www.curzusenzo.nl bij de balie van De Kristal. Nesselande - CurZusEtZo is op zoek naar spontane, enthousiaste jon gens en meisjes van elf tot en met vijftien jaar die mee willen doen aan de Theatergroep. Er start een nieu we cursus op woensdag 4 april van 19.00 tot 20.30 uur. Acteerervaring is absoluut geen vereiste. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988, www.curzusenzo.nl of bij de balie van De Kristal. Nesselande - In de Knoop wordt op woensdagochtend peutergym gege ven aan ouders met hun kinderen. In de lessen wordt met zang, spel en dansvormen gewerkt. Op speelse wijze maken de kinderen kennis met hun fysieke mogelijkheden. De op- Rotterdam - In de Open Hof Kerk in de wijk Ommoofd vindt op zon dag 18 maart om 19.00 uur een Welkom Open Deur dienst plaats waarin ds. J.W. Sparreboom voor gaat. Thema van de dienst is 'Klein maar fijn?!'. Muzikale medewerking wordt ver leend door Christelijk Regiokoor Adonai dat geleid wordt door Peter Burger. Arjan Breukhoven bespeelt het orgel, Kees de Bruin neemt plaats achter de vleugel en Else- marieke den Hartogh bespeelt de fluit. De samenzang start om 18.45 uur. Voor meer informatie: www.openhof-ommoord.nl. drachtjes die de peuters krijgen, sti muleren de grove en fijne motoriek. Op vrijdagmorgen is er een cursus Muziek Et Beweging in De Kristal. Voor meer informatie en aanmelden: 010-251 89 88, www.curzusenzo.nl of bij de balie van De Kristal. Nesselande - Het kinderatelier in De Kristal aan de Cypruslaan staat woensdag 7 maart in het teken van het beschilderen van een bloem pot. De kinderen voorzien een len tebloempot van vrolijke kleuren. Steeds meer ouders en kinderen kie zen voor Daltononderwijs. Dit on derwijs sluit goed aan bij de eisen en verwachtingen die de maatschappij stelt. Samenwerken, zelfstandigheid en verantwoordelijkheid: daar draait het om bij Dalton. In 1928 werd het Daltonplan voor het eerst toegepast op een Nederlandse school. De Katholieke basisschool Het Tan gram werd in 2001 opgericht en is Inschrijven kan via 010-2862760. SBA houdt iedere woensdag kin deratelier in De Kristal van 13.30 tot 14.30 uur voor kinderen van zes tot en met negen jaar, kosten 2,- euro. onderdeel van de Brede School Nes selande. Op dit moment zitten er ruim 750 leerlingen op het Tangram, verdeeld over twee locaties. Belangstellenden zijn tijdens de Open Dag welkom van 8.30 tot 12.15 uur op de locatie aan het Marcel Duchampplein 801 waar men door de kinderen zelf wordt rondgeleid. Voor meer informatie: 010-7076500 of www.het-tangram.nl. Nesselande - Op veel Daltonscholen in Nederland is het woensdag 21 maart 'Nationale Daltondag'. Ook basisschool Het Tangram houdt deze dag open huis. Joop Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander hield vrijdag 2 maart een van de acht voorrondes van de Show Watje Kan Talentenjacht. In De Kris tal presenteerden zestien deelnemers zich aan het publiek. De jury bestond uit cultuurscout Carolien Ruigrok, dansdocente Eva Schouwenburg en zangeres Sharon Doorson. Presen tator Marvin Verwijk stelde de deel nemers op hun gemak en praatte de optredens aan elkaar. De 10-Veroni- que Wolff kwam als eerste uit de bus met het nummer 'Someone like you' van Adele. Sharon Doorson met de winnaar: Veronique Wolff. lichtgevende ballen. De jury gaf na elk optreden de po sitieve punten en eventuele verbe- terpunten aan. Toen alle deelnemers hun kunsten hadden vertoond, trok de jury zich terug om te beraad slagen. Sharon Doorson namens de jury: "Het was een moeilijke beslis sing, ook door het leeftijdsverschil tussen de kinderen. We hebben erg getwijfeld tussen nummer één en twee." De uiteindelijke winnaars waren Veronique Wolff uit Nesselande, Lavinia Ferriër uit Schiedam en Se lena Mendeszoon uit Rotterdam- Centrum. De 10-jarige Veronique, gekleed in een prachtige jurk, zong het nummer 'Someone like you' van Adele. De jury: "Heel erg goed ge zongen, ook de hoge noten. Ik ben erg onder indruk." Tweede-prijs- winnares Lavinia is veertien jaar; zij had het nummer 'If I got you' van Alicia Keys gekozen. De jury: "Echt supergoed gedaan, je hebt een fijne sound om naar te luisteren. Je ge niet ook zelfvan je optreden, dat is te zien." De derde plaats was voor de 10-jarige Selena Mendeszoon. Zij combineerde in haar optreden zang en dans, maar werd vooral geprezen vanwege haar dans: "Wat kan jij goed dansen, goed in de maat en je durft het hele podium te ge bruiken." Er waren diverse prijzen, zoals bege leiding door een coach, een geldbe drag en een interview. De winnaars van de twee eerste prijzen gaan op woensdag 11 april in het Isala The ater in Capelle aan den IJssel de strijd aan met de winnaars van de andere zeven voorrondes. Deze zijn gehouden in andere plaatsen, waar de SWKGroep locaties heeft, zo als Zoetermeer, Utrecht en Capelle aan den IJssel. Stichting Buurtwerk Alexander is onderdeel van de SW KGroep. Van links naar rechts Veronique Wolff, Lavinia Ferriër en Selena Mendeszoon. Er werd die middag gezongen, ge danst, gejongleerd, piano gespeeld en ook een rockband trad op. De deelnemers, die varieerden in leef tijd van negen tot veertien jaar, de den allemaal hun uiterste best om indruk te maken met hun talent. Ze hadden uren geoefend en zich voor deze talentenjacht op hun al lermooist of meest passend aange kleed. De meeste zangtalenten hadden voor Engelstalige nummers geko zen, bijvoorbeeld van Adele, behalve Danique: zij zong in het Nederlands. Gedanst werd er solo en in groep jes, waarbij de kinderen soms zelf de choreografie hadden bedacht. Opvallend was het optreden van de 14-jarige Daniël: hij jongleerde met

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25