CKV verliest kraker t Drie punten voor Nieuwerkerk CKV verliest finale Rijnmond Cup Moerkapelle verdient punt met hard werken Dames Groeneweg benutten kansen niet Matthijs Hoek kampioen reuzenslalom Duel op het scherpst van de snede Skiën HART VAN HOLLAND SPORT 7 MAART 2012 37 Korfbal Voetbal Korfbal Voetbal Voetbal Waterpolo Voetbal Moordrecht stunt niet Waterpolo NieMo stijgt op ranglijst Trainen voor Run 4 Ladies Verdedigend deed de ploeg het goed, maar dat was niet voldoende. (foto: Leendert van der Waal) Nieuwerkerk aan den IJssel - In een fantastische ambiance in een tjok volle sporthal De Kleine Vink heeft Nieuwerkerk 1 verloren na zestig minuten teleurstellend korfbal. De absolute topper in de Overgangs klasse B bracht veel spanning, maar kwalitatief geen goed korfbal. Nieu werkerk had SDO in de eerste helft volledig onder controle, maar bleef de hele wedstrijd last hebben van een haperend aanvalsvak. Continu bracht de eerste aanval van Nieu werkerk het verschil op twee, om vervolgens SDO weer op gelijke hoogte zien te komen. Tot negen minuten voor tijd had Nieuwerkerk niet op achterstand gestaan. Een 12-10 voorsprong werd toen door SDO omgezet naar 12-15. Maar liefst twaalf minuten geen goal van Nieuwerkerk. In de slotminuten werd de korf nog vier keer gevon den, maar toen was de wedstrijd al gespeeld. Eindstand 16-18. SDO wint en kan zich opmaken voor de kampioenswedstrijd tegen Heeren veen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na de knappe overwinning vorige week speelde Nieuwerkerk zon dag 4 maart in Noordwijk tegen de plaatselijke SJC. De wedstrijd kwam moeizaam op gang, beide ploe gen toonden veel inzet, maar voor de doelen werd het niet gevaarlijk. Ruststand 0-0. Na rust kwam SJC voortvarend uit de startblokken en creëerde enkele kansen. Na een kwartier de eerste echte kans voor Nieuwerkerk. Remco Langerveld speelde zich vrij in het zestienme ter gebied en gaf een scherpe voor zet, die echter door iedereen werd gemist. In de 63e minuut schoot een speler van SJC vanaf 25 meter vanaf de zijkant richting het doel. Een waar zondagsschot, maar wel trefzeker, 1-0. In de 84e minuut mocht Nieuwerkerk vier corners op rij nemen. Hoewel SJC met elf man verdedigde was het debutant Ton Kool die bij de vierde corner de bal achter de Noordwijkse goalie kopte 1-1. Peter den Otter had zijn spelers gemaand meer en vaker op doel te schieten. Dat deden ze en dat resul teerde in de 93e minuut in de 1-2 door een doeltreffend schot van Godwin Falix vanaf de rand van het strafschopgebied. Volgende week komt Papendrecht naar Nieuwerkerk, aanvang 14.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse korfballers zijn er niet in ge slaagd om de Rijnmond Cup op haar naam te schrijven. In de finale bleek KCC, dat grotendeels met spelers uit het tweede aantrad, met 24-18 te sterk. Nieuwerkerk speelde prima en stond meerdere keren op voorsprong. Na de aantrekkelijke eerste helft was de ruststand 11-11. In de tweede helft was het niet veel meer wat Nieu werkerk liet zien. Een doelpuntloze periode betekende dat KCC een beslissend gaatje kon slaan. KCC schoot beter en wist in de slotfase- het gat te vergroten. Verbeek vlak voor de wedstrijd: Deze finale zien wij als de ideale Moerkapelle - Moerkapelle speel de zaterdag 3 maart tegen CVC Reeuwijk. De eerste goede kans in de wedstrijd was al na twee minu ten voor Moerkapelle, maar de lat verhinderde dat de bal binnen viel. Enkele minuten later was het op nieuw paniek in de verdediging van CVC Reeuwijk. De keeper dacht de bal weg te trappen maar gaf een volledige mispeer die net niet direct in het doel belande. Daarna herpak te CVC Reeuwijk zich enigszins en kwam vijf minuten voor rust enigs zins gelukkig op voorsprong. Een goed genomen corner ging in het zeer druk bezette strafschopgebied langs vele benen heen en kwam onverwacht voor de voeten van de rechteraanvaller van CVC Reeuwijk, deze draaide en schoot de bal over de grond binnen. In de tweede helft zette Moerkapelle een tandje extra bij. CVC Reeuwijk kwam nauwelijks meer aan aanval len toe en kwam handen en voeten te kort om de aanvallen van Moer kapelle te pareren. Aan alle kanten werd aan de rappe aanvallers van Moerkapelle gesleurd, getrokken en vastgehouden. Die techniek be heerste de tegenpartij zo goed dat dit veelal bijna onzichtbaar gebeur de. Stefan Sallevelt wist uiteindelijk zeven minuten voor tijd een goede voorzet van Kamal Boutasqount binnen te koppen. Een meer dan terechte gelijkmaker voor de thuis- ploeg. Volgende week staat het bezoek aan BSC'68 in Benthuizen op het programma. Zevenhuizen - De dames van Groe neweg kwamen zondag 4 maart goed uit de startblokken en zet ten tegenstander Nieuwenhoorn meteen onder druk. De spits van Groeneweg was echter niet scherp genoeg. Groeneweg speelde op de counter waarop Nancy Hol zes keer vrij voor de keepster van Nieuwen hoorn werd gezet maar ze kon het niet afmaken. In de 40ste minuut was het Nieuwenhoorn dat de 0-1 scoorde. Na rust ging Groeneweg op zoek naar de gelijkmaker. Bij vla gen werd goed gevoetbald en in de 52ste minuut scoorde Patricia van der Hoek de 1-1. In de 65ste mi nuut een mooie aanval van Nieu wenhoorn, met een hard schot werd het 1-2. Groeneweg voerde de druk nog meer op en er kwamen kansen maar ze werden weer niet benut. In de 70ste minuut een foutje van de keepster van Groeneweg, 1-3. Groeneweg zakte een beetje weg en in de 80ste minuut werd het 1-4 voor Nieuwenhoorn door opnieuw een fout van de keepster. Groene weg veerde weer op en in de 85ste minuut scoorde Cansu Yigit nog de 2-4. Voor Groeneweg de wedstrijd van de gemiste kansen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de Nederlandse kampioen schappen alpineskiën in Oostenrijk is de veertienjarige Nieuwerkerker Matthijs Hoek dinsdag 28 febru ari Nederlands Jeugdkampioen geworden op het onderdeel reu zenslalom. voorbereiding richting de belangrij ke wedstrijd tegen SDO. We hebben een paar weken niet gespeeld en ie dereen kan zo in het ritme komen voor zaterdag." En na afloop: "Een prima eerste helft, waarin we voor een dinsdagavond heel behoorlijk aanvalsspel op de mat wisten te leggen. Verdedigend had het wat scherper gemogen en het was jam mer dat we de 7-3 voorsprong zo makkelijk verspeelden. De tweede helft was gewoon niet goed." Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De dames van WSG NieMo- Van Vliet verloren in Den Haag van Haegheborgh HZ Zian 2 na een duel op het scherpst van de snede. Tot halverwege de derde periode hield NieMo zicht op een goed resultaat. Na een 2-0 en 3-1 achterstand zorgden Denise Boerenboom en Liza Neleman voor de aansluitingtref fers. Na twee tijdstraffen aan Nieu werkerkse zijde wist Zian echter het duel naar zich toe trekken door tweemaal te scoren met een dame meer. Uiteindelijk werd het in het vierde kwart nog 7-2. Trainer/coach Sander Boer kon re delijk positief terugkijken op het spel van zijn dames. "Ik vind dat we ondanks de omstandigheden goed gespeeld hebben," blikte Boer terug. "Alleen in de derde periode heb ben we het een beetje laten liggen. Verder hebben de dames goed de pressing gespeeld die ik wilde zien en de opdrachten uitgevoerd. Alleen hadden we moeite met het fysieke spel van Zian. Jammer dat we in het begin de kansen niet wisten te benutten, anders had de wedstrijd nog wel eens anders kunnen verlo pen. Nu op naar aanstaande vrijdag. Dan móeten we winnen." Boer duidt daarmee op het feit dat NieMo dan in eigen bad aantreedt tegen hek kensluiter SCOM. Moordrecht - Moordrecht trad zondag 4 maart thuis aan tegen koploper Voorschoten. Hoewel een verlies te verwachten was leek de ploeg, die onderaan de ranglijst bungelt, voor een stunt te gaan zorgen. Moordrecht kwam op een 1-0 voorsprong en pas tien seconden voor tijd schoot Voorschoten de 1-2 bin nen. Volgende week gaat Moor drecht op bezoek bij Meerburg. Nieuwerkerk aan den IJssel/ Moordrecht - De waterpoloërs van NieMo-Van Vliet deden af gelopen weekend goede zaken. De mannen van trainer Zlatko Rakonjac wonnen het lastige uitduel bij Westland 2 (6-8), ter wijl concurrent De Plas 1 zich verslikte bij Koudekerk 2 (9-8). Via goals van Sander Boer en Jos van Tiel nam NieMo met 1-3 de leiding in het eerste kwart. On danks rommelig spel vanaf de derde periode bleef er telkens een voordelige marge van twee tot drie goals, mede ook door het goede keepen van goalie Jeroen Hartlieb. NieMo-Van Vliet streeft naar een eerste plaats in de eerste klasse A van het District, voldoende voor promotie naar de landelijke vierde klasse. NieMo klom naar de derde plek en passeerde De Plas, dat nu twee punten minder heeft. De Zeehond 1 heeft welis waar drie punten meer, maar ook een duel meer gespeeld. Boskoop/Regio - Onder het motto 'Start to Run now!' gaat maandag 2 en donderdag 5 april bij AV'47 een loopcursus van start als voorbereiding op de Run 4 Ladies die op zondag 3 juni plaatsvindt. Deze sportieve loop voor 'Ladies only', over vijf of tien kilometer, wordt voor de zesde keer georganiseerd door AV'47. Voor dames die nog nooit gelo pen hebben biedt de loopcursus een perfecte mogelijkheid om met hardlopen kennis te maken en toe te werken naar het lopen van de vijf kilometer. Dames die in het verleden hebben hard- gelopen kunnen de draad weer oppakken. De cursus is geschikt voor alle niveaus. Tijdens de loopcursus wordt voornamelijk op de kunststof atletiekbaan aan de Hoogeveen- seweg getraind. De trainingen duren van 19.45 tot 20.45 uur. Het beste resultaat wordt bereikt wanneer twee keer per week ge traind wordt. Aanmelden kan via de mail of bij aanvang van de cursus. Voor meer informatie en aan melden: info@av47.nl of 0182-631956.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37