HAMMEN VAN DER McDonalds naar Moordrecht "Ik ga naar Azerbeidzjan!" Rondleiding door operatie kamers GHZ Bloemen en planten in Goudse Glazen HART VAN HOLLAND REGIO 7 MAART 2012 3 Lentegezang Wij denken graag met u mee, ook als het moeilijk wordt! 10e LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PETRA BERGER Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 16 maart. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs Jubileumconcert 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen of Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle. Moordrecht - Naast wegrestaurant De Pleisterplaats aan de Middelweg langs de A20, komt mogelijk een McDonalds restaurant. Dat blijkt uit een verleende omgevingsvergunning die is afgegeven door cfe gemeente Zuid- plas. Vervolg van voorpagina Nieuwerkerk aan den IJssel - Joan Franka, die eerder meedeed aan het televi sieprogramma The Voice Of Holland, is inmiddels een beetje gewend geraakt aan muziekshows op televisie. Het is altijd maar de vraag wie er gaat win nen, zeker als het publiek ook zijn stem mag laten horen. Joan: "Ik had zelf niet direct het idee dat ik zou gaan winnen. De kandidaten tegen wie ik het opnam waren heel goed en de jury was erg over hen te spreken. In het be gin stond ik dan ook achter, maar toen de publieksstemmen binnenkwamen, zag ik mijn punten opeens toenemen en won ik. Dat was heel verwarrend, maar ook erg leuk! Nog steeds bevat ik het niet helemaal. Maar juist het feit dat ik door het publiek ben gekozen, maakt de overwinning zo mooi. Door Bart Jansen Complimenten De ochtend na de uitzending stond Joan in alle kranten. "Haha, toen kon ik pas zien hoe mijn reactie eigenlijk was geweest. Heel raar, om jezelf overal terug te zien", al dus Joan. "En iedereen heeft gelijk een mening over je. De media pik ten vooral het negatieve nieuws over mijn tooi op. Dat neem ik ze niet kwalijk, maar ik weet ook dat er veel mensen zijn die mijn outfit wel mooi vonden." Zo werd er in Nieuwerkerk ook vooral positief gereageerd op Joan. "De dinsdag na de finale was ik voor het eerst weer eventjes in Nieu werkerk. Moetje nagaan hoe druk ik het daarvoor heb gehad. Uiter aard ben ik met wat vrienden even iets gaan drinken in het dorp. Daar kreeg ik alleen maar complimenten. Ik merk dus wel dat ze in Nieuwer kerk echt achter mij staan. Iemand op straat zei: 'Wel op houden hoor, die tooi!' Dat is toch geweldig!" Symbool "Ik heb deze outfit zelf uitgezocht", vertelt Joan. "De jurk heb ik zelf getekend. Iemand anders heeft 'm voor me gemaakt. Toen ik wist dat ik bij de laatste zes zat, dacht ik bij mijzelf: ik zet een tooi op." Een keuze die zij goed heeft on derbouwd: "De tooi staat voor mij symbool voor het verleden. Tijdens (foto: Marcel Vossen) mijn show zag je op de achtergrond ook mensen indiaantje spelen. Zie het als het herleven van mijn jeugd en de daarbij behorende herinne ringen." Het liedje 'You and Me' is gebaseerd op Joans eerste jeugdliefde. "Ik was een jaar of zes en echt verliefd. Die jeugdherinnering heb ik verwerkt in dit nummer. Maar inspiratie haal ik eigenlijk overal uit", vertelt Joan. "Ik heb altijd een opschrijfboekje bij me." Spannende tijd Er komt nu een spannende tijd aan voor Joan, want alle voorbereidin gen voor het Eurovisie Songfestival moeten nog gebeuren. "Ik weet nog niet precies wat ze de komende tijd van mij verwachten. Het zal druk worden, maar dat overleef ik wel. Eén ding is zeker en dat is dat ik naar Azerbeidzjan ga. Hoe en met wie, dat weet ik niet." Het liefst neemt Joan haar fami lie mee naar het zangfestijn. "Dat is echt iets wat ik heel graag wil, maar of ze ook allemaal kunnen en mogen, dat weet ik niet." Uit vergaderstukken van de ge meente blijkt dat de omgevingsver gunning vorig jaar op 27 oktober is aangevraagd. Het zou in eerste in stantie gaan om het oprichten van een reclamemast van 35 meter hoog bij een nog te bouwen vestiging van McDonalds. Volgens een woord voerster van de gemeente hangt de komst van het fastfoodrestaurant nauw samen met het verkrijgen van wel of geen toestemming voor de plaatsing van een dergelijke mast. Op zich past zo'n reclamemast niet in het bestemmingsplan Restveen en Groene Waterparel en is toe stemming van de gemeenteraad no dig om hiervan af te mogen wijken. In de commissie ruimtelijke orde ning op maandag 19 maart buigen de lokale politici zich over een ont- Gouda - Het Groene Hart Zieken huis houdt zaterdag 17 maart van 12.00 tot 16.00 uur open huis. Be langstellenden kunnen deze dag een kijkje achter de schermen nemen op de Bleulandlocatie. Het perso neel verzorgt een aantal demon straties en rondleidingen door het ziekenhuis, waarbij onder meer de operatiekamers en de afdeling Ra diologie bezocht worden. Daarnaast worden diverse workshops over re animatie en over de functie van het hart gegeven. Ook informatie over de nieuwbouw van het ziekenhuis en over bijvoorbeeld beschikbare werp verklaring van geen bedenkin gen (wgb). Die is dus nodig omdat van het geldende bestemmingsplan wordt afgeweken. Eveneens moet de gemeente voor een ruimtelijke onderbouwing zorgen. Overigens staan in het gebied meer veranderingen op stapel. De huidige afrit op de A20 bij Moordrecht wordt in oostelijke richting opgeschoven waarbij rekening wordt gehouden met een eventuele verbreding van de Rijksweg in de toekomst. De nieuwe aansluiting gaat gepaard met een nieuw viaduct over zowel de A20 als de spoorlijn, met een nieuwe aansluiting op de provinciale weg N456. De verwachting is dat de nieuwe afslag waarschijnlijk voor 1 januari 2016 klaar is. In samenhang hiermee wordt ook de toerit naar De Pleisterplaats aangepast. vacatures is deze dag voorhanden. Kinderen kunnen tijdens de open dag een bezoek brengen aan de poppendokter, ze kunnen mee doen aan het Dokter Donorspel of kunnen, verkleed als verpleeg kundige of als arts, op de foto. Bezoekers aan de open dag ma ken bij de loterij voor de Stichting Vrienden van het GHZ kans op mooie prijzen. Voor parkeren kan men gebruik maken van de par keergarage bij de poliklinieken. Voor meer informatie: www.ghz.nl/opendag. In maart wordt de lente verwacht Komt ook de grotere zonnekracht De wereld lijkt herboren Als vogels hun gezang laten horen Harry de Jong Gouda - Op initiatief van Vereni ging Groei Et Bloei Gouda e.o. ver zorgt Maurits Tompot, koster van de Sint-Janskerk, op donderdag 22 maart om 20.30 uur een lezing over de gebrandschilderde ramen van de kerk. De lezing vindt plaats in zaal De Brug, achter de Pauluskerk, aan de Willem de Zwijgersingel 1-3. De toegang voor niet-leden bedraagt 3,- euro. 'Levend licht' in de Sint-Janskerk. NOTARISKANTOOR Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen. Tel.: 0180 -63 16 11 BOUWBEDRIJF (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3