Zuidpias Uitnodiging inloopavond herontwikkeling 't Land Kanaan ZUIDPLAS CHARLY LUSKE OP ZUIDPLASDAG 17 MAART gemeente Voorlopig geen oplaadpunten voor elektrische auto's Prijswinnaars woordzoeker Duurzaamheidskrant Hulp nodig bij het invullen van formulieren? ma HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUID PLAS 1 MAART 2012 Laatste kans: Schrijf in voor gratis workshops! De gemeente Zuidpias organiseert op dinsdag 20 maart a.s. een inloopavond over de heront wikkeling van 't Land Kanaan in Zevenhuizen. Tijdens deze avond in Dorpshuis Swanla kunt u kennis nemen van het ruimtelijk kader voor deze locatie. Herontwikkeling 't Land Kanaan Het Rijksmonument 't Land Kanaan is een boerderijcomplex aan de Eendrachtsdijk 4, dat bestaat uit een boerderij, zomerhuis met aanbouw en twee schuren. In het boerderij complex en op het achterliggend land wil de gemeente nieuwe functies mogelijk maken. De gemeente heeft hiervoor een ruimtelijk kader opgesteld dat de ruimtelijke randvoorwaarden voorde herontwikkeling bepaalt. Inloopavond De inloopavond is bedoeld om omwonenden en geï nteresseerden te informeren over het ruimtelijk kader dat de gemeente wil vast stellen. U kunt uw mening over het ruimte lijk kader kenbaar maken. Er zijn nog geen concrete bouwplannen voor deze locatie. De gemeente geeft alleen aan wat toegestaan is op deze locatie. Vertegenwoordigers van de gemeente zijn aanwezig om informatie te geven en uw vragen te beantwoorden. Het ruimtelijk kader kunt u op de website www.zuidplas.nl vinden onder het kopje 'Plannen Projecten' ->'(Nieuwbouw) Projecten' -> 'Zevenhuizen' -> project 't Land Kanaan. Datum: dinsdag 20 maart 2012 Tijd: 19.30-21.00 uur Locatie: Dorpshuis Swanla, Burgemeester Ktinkhamerweg 86 te Zevenhuizen Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om momenteel niet te facili- teren in het aanleggen van laadpunten voor elektrische auto's in de gemeente Zuidpias. Uit de reacties die de gemeente heeft binnen gekregen op de oproep blijkt dat het aantal elektrische auto's in de gemeente zeer klein is. Onder de (toekomstige) elektrische autobe zitters is vooral vraag naar een oplaadplaats bij de woning. Voor deze oplaadpunten moeten specifieke parkeerplaatsen gereserveerd worden. Dit betekent extra parkeerdruk. Verder heeft het college besloten om in 2015 de ontwikkeling van elektrisch vervoer opnieuw te beoordelen en een standpunt voor oplaadpunten voor elektrische voertuigen in te nemen. De komende jaren probeert de gemeente het aantal elektrische auto's in Zuidpias te moni toren door jaarlijks een vergelijkbare oproep te doen. Als de verkoop van elektrische auto's ineens een vlucht neemt, dan wordt eerder dan 2015 opnieuw naar het beleid voor oplaad punten voor elektrische auto's gekeken. De oplossing van de woordzoeker uit de Duurzaamheidskrant van de gemeente Zuidpias is: "Behandel de aarde goed. We hebben haar niet gekregen van onze ouders maar zij is ons toevertrouwd door onze kinderen." Vijf deelnemers hebben een energiebe- spaarbox gewonnen. Deze box bevat een aantal hulpmiddelen om op eenvoudige wijze energie, en dus ook kosten, te besparen. De prijswinnaars zijn: de heer of mevrouw A. Louter uit Moerkapelle, de heer L.J. Zijleman uit Nieuwerkerk aan den IJssel, mevrouw A. Schmidt-Baas uit Zevenhuizen, de heer J. de Beukelaar uit Zevenhuizen en mevrouw B. van den Bogaert uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De winnaars zijn inmiddels persoonlijk geïnformeerd. Wilt u ook energie besparen? Op www. mitieucentraal.nl en op de websites van de meeste energieleveranciers kunt u terecht voor gratis besparingstips. De gemeente Zuidpias biedt met de formulierenbrigade hulp bij het invullen van soms lastige formulieren. De for mulierenbrigade bestaat uit geschoolde vrijwilligers. Formulieren invullen is niet voor iedereen even gemakkelijk. Denk aan formulieren voor het aanvragen van zorg- en huurtoe- slag, kinderopvang, bijzondere bijstand, langdurigheidstoeslag, heffingskortin gen, Wmo voorzieningen, kwijtschelding gemeentelijke belastingen, enzovoort. De taal, de hoeveelheid regels en uitzonde ringen kunnen voor verwarring en onbe grip zorgen. En dat maakt het moeilijk om ergens voor in aanmerking te komen. De formulierenbrigade is ervoor iedere inwoner van de gemeente Zuidpias. Wel blijven inwoners zelf verantwoordelijk voor de juistheid van de ingevulde gegevens, de ondertekening en verzending van de formulieren. Afspraak maken Belangstellenden kunnen dagelijks tussen 9.00 uur en 10.00 uur telefonisch contact opnemen voor het maken van een afspraak. Bel (0180) 330 300 of mail naar formulie ren brigade0zuidplas.nl. Je hebt nog tot 8 maart om je op te geven voor gratis workshops en activiteiten. Op ZuidplasDag organiseert de gemeente een mix van activiteiten en workshops in alle dorpen, met een eindfeest in Sporthal Kleine Vink. Workshop Leef je uit in kunst! In de workshop verbindingskunstwerk gaan de deelnemers onder begeleiding van een professionele kunstenaar in elk dorp van Zuidpias een kunstwerk maken. Dit kunstwerk vormt een vierde deel van het Zuidplasvignet. Tijdens het avondprogramma in Sporthal Kleine Vink komen de kunstwerken bijeen. Alle deelnemers zijn vrij om invulling te geven aan hun kunstwerk. Knippen, ver ven, plakken of lijmen, Alles is mogelijk. Laat je creativiteit spreken. Activiteit Sightseeing (joggen, fiet sen, steppen of skaten) Vanuit elk dorp gaan de sportieve- lingen onder begeleiding van een "Zuidplasgids" een tour fietsen, joggen of skaten door de gemeente Zuidpias. Dit gebeurt langs bezienswaardige plek jes in de gemeente. De tour begint in de gemeente waar de deelnemer woont. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden via de inschrijfbutton op www. zuidplasdag.nl. Activiteit Paardentram Tijdens de ZuidplasDag rijdt er ook een paardentram voor een sightseeingtour. Slotfeest Na de vrijwilligersmarkt, de uitrei king van de vrijwilligersprijs aan de Vrijwilliger(s) van het jaar is er in Sporthal Kleine Vink een spetterend slotfeest met o.a. CHARLY LUSKE en GrooveBox. Vrijwilligersmarkt De vrijwilligersmarkt start om 17.00 uur in Sporthal Kleine Vink. Een gezellige informatiemarkt, waarin het vrijwil ligerswerk in alle facetten op "de markt wordt gebracht". Elke vrijwilligers organisatie kan zich presenteren en hiervoor een kraam reserveren. Geef dit door aan de gemeente bij Leo van Vliet, 1.vanvliet0zuidplas.nl. Wie wordt de vrijwilliger van het jaar? Op ZuidplasDag reikt wethouder Jan Verbeek de vrijwilligersprijs uit aan de Vrijwilliger(s) van het jaar. Dit jaar nomi neren we jonge vrijwilligers in de leeftijd tot 23 jaar. Wie een jongere vrijwilliger of groep vrijwilligers kent, kan deze nomineren. Meld de nominatie voor 10 maart bij de gemeente, Leo van Vliet, T 0180-330438 of per e-mail vrijwilligersloket0zuidplas.nl. Bijeenkomst gedecoreerden met oranje tintje Ook de koninklijk onderscheiden inwo ners krijgen een plek op ZuidplasDag en worden ontvangen door burgemeester Kats in de kantine van Sporthal Kleine Vink. Alle gedecoreerden hebben hier voor een uitnodiging van de gemeente ontvangen. Bent u gedecoreerd en heeft u geen uitnodiging ontvangen? Neemt u dan voor 8 maart contact op met de gemeente, mw. C. de Weerd, T [0180] 330 322 of stuur uw aanmelding naar gedecoreerden2O120zuidplas.nl. Meer informatie? Kijk op zuidplasdag.nl!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5