Sanitiem 1 J Uitnodigingen Wethouder bij kinderyoga-tekenles Uziet het goed! Badkamer renovatie in één dag ÜiH II HART VAN HOLLAND ZUIDPU\S 7 MAART 2012 Een Nico Dijkshoorn voor nieuwe leden Workshop rondom het levenseinde Hartstichting zoekt collectanten voor twee uur per jaar Atag ketel A244C 1599,- consumentenbond. Op alle badmeu bels 20% korting Verbouwing in eigen beheer 3D tekening op groot scherm Offerte is altijd vrijblijvend Regio - Nico Dijkshoorn schrijft het Boekenweek essay 'Verder alles goed'. Op hilarische en onnavolgba re wijze verkent hij de chemie van vriendschap. Bibliotheek De Groene Venen geeft ieder nieuw (volwas sen) lid een speciale, gelimiteerde editie van 'Verder alles goed' ca deau. Nieuwe leden maken ook nog eens kans op een gratis toegangs kaart voor de lezing van Nico Dijks hoorn in de vestiging Waddinxveen in november. Nieuwerkerk aan den IJssel - Petra Verschoor van Sereen Uitvaartver zorging en rouw- en verliescounsel- lorTrudie Enthoven organiseren een workshop rondom het levenseinde. De workshop gaat niet alleen over de keuzes rondom de uitvaart zelf, maar ook over de periode ervoor en erna. Er wordt informatie uitgewis seld over mogelijkheden en alter natieven rond het afscheid en de uitvaart. 'Stilstaan bij' en 'inspiratie opdoen' zijn de sleutelwoorden. De workshop wordt gehouden op twee avonden, dinsdag 27 maart en dinsdag 3 april van 19.30 tot 22.00 uur in Zorgpunt Zuidpias aan het IJlandmos 4. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: info@sereenvaartverzorging.nl 06-10366295 of www.sereenuitvaartverzorging.nl. Van 15 tot en met 21 april is de collecteweek van de Hartstichting. De Hartstichting vraagt het Neder landse publiek om een gift voor het bestrijden van hart- en vaatziekten door onderzoek. Hart- en vaat ziekten zijn ernstige ziekten, ruim honderd mensen per dag overlij den hier aan. De Hartstichting is op zoek naar collectanten die tijdens de collecteweek twee uurtjes willen helpen hart- en vaatziekten verder te bestrijden. In de collecteweek van 2011 heeft de Hartstichting bijna 4,2 miljoen euro opgehaald, waarvan ruim 751 duizend euro in Zuid-Holland ofwel 0.22 cent per inwoner. Door giften kan de Hartstichting wetenschappelijk onderzoek steu nen om de ziekten sneller en beter op te sporen, te behandelen of zelfs te genezen. Zo ondersteunt de Hart stichting onder andere onderzoek naar genezing van een beschadigd hart door reparatie met stamcellen. Na een hartinfarct sterft een stukje van het hart af. Hierdoor pompt het hart vaak niet meer goed. Hartrepa- ratie is nu nog niet mogelijk en zou het dagelijks leven van patiënten enorm verbeteren. De Hartstichting besteedt gemiddeld dertien miljoen euro per jaar aan onderzoek. Voor meer informatie en aanmel den: www.wordnucollectant.nl of 070-3155683. ami Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Minimaal tien uitnodigingen per week liggen er op mijn bureau of in mijn mailbox. Het zijn verzoe ken om deel te nemen aan een congres, een werkbezoek af te leggen of een bijeenkomst bij te wonen ergens in het land. Voor iemand zoals ik, die niet makke lijk nee zegt, is dat een moeilijke kwestie. Maar ja, de tijd is er ge woon niet om overal gehoor aan te geven. Er moeten immers de batten voorbereid worden, wetten verdienen bestudering en ook de mail moet beantwoord. Boven dien ben ik qua afstand en tijd beperkt omdat we op dinsdag, woensdag en donderdag altijd in de buurt van het Binnenhof moe ten zijn. Er kunnen immers altijd vergaderingen verschoven wor den of stemmingen zijn, zodat de actieradius op die dagen beperkt is tot maximaal een half uur van het kamergebouw. Vaak word je gevraagd om in een panel te zit ten tijdens een congres of daar als spreker op te treden. Als het over mijn vakgebied gaat en het is een onderwerp dat belangrijk is omdat er bijvoorbeeld wetgeving over gaande is, dan probeer ik er bij te zijn. Een congres is altijd een ver rassing wantje weet nooit precies hoe het er zal zijn. Soms nodigen organisaties je uit om te spreken op een congres maar dan zie je jezelf terug op vrijdagmorgen in een of ander zaaltje (op de een of andere manier ook altijd ver weg van de Randstad) met een tiental mensen met vage CV's. Meestal geen voorbode van een inspire rende bijeenkomst. Dat is niet echt iets waar ik een meerwaarde kan zijn of wat voor mijn werk een meerwaarde is. Een andere keer daarentegen belandde ik zo maar op het podium van Carré ten overstaan van een volle zaal vol zorgaanbieders en hadden we een enorm goede discussie over kwa liteit en toegankelijkheid van de zorg. Ik dacht bij mezelf, wat me nu nog gebeurt, gebeurt er. Maar ik heb in ieder geval op het po dium van Carré gestaan Gelukkig leer je wel hoe je de uitnodigin gen een beetje kan screenen van tevoren. Deze week hadden we een schot in de roos; samen met een collega van de PvdA was ik op een congres over innovatie in de zorg van een grote ingenieursor ganisatie. Wat een inspiratie van mogelijkheden om de zorg béter te maken! We hebben twee uur gesproken met deskundigen en met de aanwezigen en dat leverde echt heel veel goede voorbeelden op die ik direct bij debatten kan gebruiken. Naast congressen zijn er de werkbezoeken. Die vind ik altijd fantastisch om te doen en ik wil er dan ook de tijd voor ne men. In het begin deed ik er wel eens twee op een dag maar dat doet geen recht aan de organisa toren heb ik gemerkt. Al ben ik er acht uur, de tijd is altijd te kort. Maar je kunt helemaal in een on derwerp duiken en er vanuit de ogen van de mensen naar kijken die dagelijks ermee te maken heb ben. Laatst was ik bijvoorbeeld in Winterswijk, bij een organisatie die door heel Nederland thuiszorg biedt aan kinderen die verpleging of verzorging nodig hebben. Fan tastisch om mee te maken. Veel uitnodigingen laat ik aan me voorbij gaan omdat ze niets met 'mijn' onderwerp de zorg te maken hebben. Hartstikke leuk hoor dat de ambassadeur van een ver Aziatisch land 'mijn aan wezigheid wenst' bij een receptie maar dat feest kan ook zonder mij. Maar soms komt er een uit nodiging die wel heel interessant is omdat de gelegenheid in brede zin de mogelijkheid biedt buiten de kaders te denken en nieuwe mensen te ontmoeten. Zo ben ik bij een dinerbijeenkomst geweest van het Rathenau Instituut, waar politici en wetenschappers met elkaar in gesprek gingen over de raakvlakken en de verschillen tussen hun werkzaamheden. Een bijeenkomst die niet alleen heel prettig was (wanneer heb je nou een diner in de Ridderzaal?) maar ook een die veel nieuwe inzichten opleverde en waar ik nog weken lang plezier heb gehad door alle nieuwe invalshoeken. We organiseren natuurlijk ook zelf regelmatig gesprekken in de Tweede Kamer. En soms een werkbezoek. Zo komt op 21 maart de WD afdeling Zuidpias langs. Hartstikke leuk, dan kan ik laten zien waar ik in mijn columns over schrijf. Mocht u zin hebben, een mailtje naar info@vvdzuidplas. nl kan u zomaar een rondleiding door de Tweede Kamer bezorgen. Dat is een uitnodiging die ik zeker niet zou laten liggen! Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter tamara_venrooy IMF 1 Compleet geïnstalleerd. Vraag naar de voorwaarden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder sport Jan Verbeek bezocht maandag 5 maart de eerste kinderyoga- tekenles, een programma in het kader van Brede Activiteiten in Scholen (BRAiNS). De jeugdige cursisten gaan drie maandagen aan de slag in de gymzaal bij basisschool De Wingerd. Verbeek, die met zijn bezoek het startsein gaf voor het tiende Brains-seizoen, kon de deelnemers aan de kinderyo ga-tekenles melden dat er meer dan tweeduizend kinderen meedoen aan een sportieve, leuke en leerzame activiteit buiten de schooluren. Actie loopt t/m 17 Maart Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 41 12 Fax: (0180)31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9