Cultuurborrel in Batavier Visie ChristenUnie/SGP op Werken naar Vermogen In Memoriam Een Nico Dijkshoorn voor nieuwe leden Orgelcomité's bundelen krachten HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 14 MAART 2012 11 Muziek ijl] Beeldende kunst info@scnz.nl Dierencentrale Zuidpias - Stichting Cultureel Net werk Zuidpias houdt zaterdag 31 maart voor de derde keer een Cul tuurborrel. In dorpshuis De Batavier aan de Batavierlaan 4-6 wordt het nieuwe culturele seizoen ingeluid en kunnen de aanwezigen, waaron der burgemeester Gert-Jan Kats en wethouder Jan Verbeek, netwerken en brainstormen over bijvoorbeeld de mogelijkheid tot het organiseren van een Uitmarkt en/of Z-uitfesti- val. Er is deze middag gelegenheid om nieuwe ideeën over Zuidplasbrede projecten toe te lichten. De Cultuur borrel duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Organisaties en verenigingen kunnen zich aanmelden via info@ scnz.nl onder vermelding van het aantal personen dat verwacht kan worden. Zuidpias - Vanaf 2013 krijgt de gemeente een grotere rol bij het ondersteu nen én aan het werk helpen van mensen. Wat de ChristenUnie/SGP daarbij belangrijk vindt, is te lezen in de notitie 'Samen sterk in Zuidpias'. Naar alle waarschijnlijkheid wordt per 1 januari 2013 de nieuwe wet Werken naar Vermogen van kracht. Het wetsvoorstel daartoe ligt nu in de Tweede Kamer. Meer vrijheid Met de wet gaat een aantal taken op het gebied van werk en inkomen over van de rijksoverheid naar de gemeenten. Die krijgen meer vrij heid in het ondersteunen van hun inwoners. Voor werkzoekenden be tekent de nieuwe wet dat zij pas een aanvullende uitkering krijgen nadat al hun mogelijkheden op de arbeidsmarkt zijn benut. Schulden voorkomen Raadsleden Bert Doek en Jan Wil lem Schuurman van ChristenUnie/ SGP beschrijven in hun notitie acht speerpunten voor de invulling van de nieuwe wet. De fractie noemt scholing een cruciaal instrument om schulden te voorkomen, vindt dat de gemeente als werk- en op drachtgever de arbeidskansen van werkzoekenden kan vergroten, en wil met andere werkgevers binnen de gemeente in gesprek over de mo gelijkheden om mensen met een 'af stand tot de arbeidsmarkt' in dienst te nemen. Een andere belangrijk uitgangs punt is dat iedereen geacht wordt een bijdrage aan de samenleving te leveren, bijvoorbeeld door vrijwil ligerswerk te doen of de omgeving vrij te houden van zwerfvuil. De hele fractienotitie is te vinden op www.cusgpzuidplas.nl. Ben van Oosten overleed donder dag 8 maart. Ben, voor velen ook Gijsbert, was als beeldhouwer en later ook schilder vanaf het begin betrokken bij de Pinkst'Art-ac- tiviteiten en was altijd stimule rend en enthousiasmerend, zeker waar het het jaarlijks gezamenlijk kunstwerk betrof. Onder zijn be zielende leiding kwamen bijzon dere projecten tot stand. Vele deelnemende kunstenaars van het jaarlijkse open-atelier-feno meen hebben meegewerkt aan de totstandkoming van de opval lende roze objecten die ieder jaar rond Pinksteren in Nieuwerkerk aan den IJssel verschenen. Zo kan ieder zich de roze pyramides op het dak van het Raadhuisplein, de roze overalls in het carillon, de neergestreken roze flamingo's bij de Waterdrager, evenals de roze rups jaren daarvoor herinneren als een uiting van de aanwezigheid van een bloeiende kunstscene in Nieuwerkerk aan den IJssel, later Zuidpias. Met deze jaarlijkse ges te manifesteerde Pinkst'Art zich naar het publiek en wist keer op keer meer bezoekers en geïnte resseerden met beeldende kunst in aanraking te brengen. De kunstenaar Gijsbert van Oos ten was iemand die zijn grenzen steeds verkende en zich in zijn creatieve proces altijd vernieuw de. Voor velen was hij een voor beeld. Hij verraste de bezoekers ieder jaar weer met nieuw werk en nieuwe dimensies. De pro portionele roze kameleon in het carillon op het Raadhuisplein in 2010 zal bij velen van ons nog scherp op het netvlies staan. Gijs bert werkte gedurende weken - met de hulp van vele Pinkstar- ters - aan dit meterslange beest dat traditiegetrouw het weekend voor Pinksteren aan de gemeente cadeau werd gedaan en hiermee de aandacht op de jaarlijkse edi tie Pinkst'Art vestigde. Een bijzondere terugblik op een veelzijdige en inspirerende Nieu- werkerker. Donderdag 15 maart 19.00- 20.30 uur Leerlingenconcerten De Zeven Muzen en De Kleine Trompetter Vrijzinnig Hervormde Kerk, Dorpsstraat 139, Zevenhuizen Vrijdag 16 maart - 20.00 uur Lions Voorjaarsconcert met Petra Berger, Jan Vayne en de Kleine Trompetter Hervormde Kerk Zevenhuizen Kaarten bij reisbureau Zwaluw Zevenhuizen, Fotoboetiek Moerkapelle of via www.lions.nl/zevenhuizen Vrijdag 16 maart - 20.30 uur Jazzconcert The Great American Songbook Bibliotheek Nieuwerkerk Entree 14,50 euro Kaarten via www.bibliotheeknieu- werkerkaandenijssel.nl Zaterdag 17 maart 14.00-16.00 uur Korenmiddag St. Josephparochie, Kerklaan 20, Nieuwerkerk Donderdag 15 maart - 20.00 uur Literaire avond met Ariëlla Kornmehl Bibliotheek Nieuwerkerk Entree 4,- voorverkoop, op de avond zelf 5,-. Zaterdag 17 maart 9.30-17.30 uur Boekenmarkt Winkelcentrum Reigerhof Nieuwerkerk Dinsdag 20 maart - 20.00 uur Lezing 'Royal Sunset' van Malcolm McEwan Bibliotheek Nieuwerkerk Tot eind maart Expositie Irma Rietveld met mandala's Bibliotheek Zevenhuizen Tot 4 mei Expositie Jasper Westra met tekeningen Galerie Fabri, Dorpsstraat 46, Moordrecht Vermist Kater, rood, slank, schuw, is ge- chipt, Chr. Diorstraat, Nesse- lande. Gevonden Kat, grijs, witte sokken, Weth. Rietveldhof, Moordrecht. Kat, cypers, donker van kleur, mist stukje van oor, Klein Hitland Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Regio - Nico Dijkshoorn schrijft het Boekenweek essay 'Verder alles goed'. Op hilarische en onnavolgba re wijze verkent hij de chemie van vriendschap. Bibliotheek De Groene Venen geeft ieder nieuw (volwas sen) lid een speciale, gelimiteerde editie van 'Verder alles goed' ca deau. Nieuwe leden maken ook nog eens kans op een gratis toegangs kaart voor de lezing van Nico Dijks hoorn in de vestiging Waddinxveen in november. Orgel Dorpskerk Moordrecht. Zuidpias - Het bestuur van de Stichting Orgelconcerten Moordrecht heeft het afgelopen jaar gesprekken gevoerd met organisaties en personen binnen de gemeente Zuidpias. Gezocht werd naar mensen die ook orgelconcerten organiseren. Doelen waren een mogelijke samenwerking en een uitbreiding van de activiteiten vanaf het jaar 2012. Veel positieve gesprekken en mede werking hebben als resultaat opge leverd dat de Stichting Orgelcon certen Moordrecht haar naam heeft gewijzigd in Stichting Orgelcultuur Zuidpias. "Wij hebben de actieve ver tegenwoordigers in de kernen Nieu werkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Moerkapelle binnen het bestuur kunnen verwelkomen. Dit alles heeft tot gevolg dat de Stichting Orgelcul tuur Zuidpias de inwoners een breder en gecoördineerd concertprogramma kan aanbieden binnen de verschil lende woonkernen van de gemeente Zuidpias", aldus voorzitter Dick van Gent. "Ook deze fusie binnen de nieuwe gemeente is succesvol afge sloten en wij hopen op veel nieuwe aanmeldingen van donateurs."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11