"Je zit niet in een commissie voor je eigen gewin Willem-Alexander Baan in beeld voor internationale evenementen Kraam Droomdekentjes op vrijwilligersmarkt Wegafsluiting A12 Collecteren voor geluk Wandeling Alzheimercafé Zuidpias Natuurlezing over Namibië Laatste Marathon Trainings loop Kieviten Stichting Dier Retour Een nachtdienst in februari HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 14 MAART 2012 11 Op een vrijdag in februari hadden een collega en ik nachtdienst. Het was direct een redelijke drukke dienst waarin wjj van de een naar de andere melding reden. Rond 1.00 uur kregen wij de melding dat er in Nieuwerkerk een auto bij een woning stond geparkeerd, waarvan het alarm al geruime tijd afging. Vanaf Moordrecht reden we richting Nieuwerkerk. Ter plaatse hoorden we het alarm nog loeien. We checkten de auto of er verbrekingen waren; dit was niet het geval. Ondertussen was de meidster, de overbuurvrouw, naar buiten gekomen en vertelde ons dat de buurvrouw thuis moest zijn en dat zij de volgende dag op vakantie zou gaan. We belden aan, maar er kwam geen reactie. De overbuurvrouw had helaas geen sleutel van de woning en dus overlegden we met de chef van dienst. Deze gaf toestemming om een ruitje in te tikken om zo de woning binnen te kunnen komen. Bij Binnenkomst riep mijn collega dat er poütie in de woning was. Hierop kwam nog steeds geen reactie. Toen is zij naar de eerste verdieping gelopen en troffen daar de bewoonster in bed aan. Roerloos. De vrouw reageerde op niets. De eerste indruk van mijn collega was dat de vrouw was overleden. Via de portofoon vroeg ze de meldkamer de GGD arts, de technische recherche en de officier van dienst te waarschuwen. Ineens schrok de vrouw wakker en vroeg wat er aan de hand was. We vertelden haar dat al geruime tijd het autoalarm afging voor de deur, op aanbellen er ook niet werd gereageerd en wij ons ernstig zorgen maakten. De vrouw vertelde dat ze twee gehoorapparaten heeft en deze voor het slapen gaan uit doet en dus niets hoort. Direct de meldkamer gevraagd de GGD arts en de overige collega's maar weer af te melden. Vervolgens het alarm van de auto uitgezet en het raam af laten dichten en de vrouw een fijne vakantie toegewenst. Eind goed al goed. Ons leermoment was om niet te snel te denken dat oudere mensen zijn overleden als zij niet direct reageren op geluiden, maar mogelijk doof zijn en hun gehoorapparaat niet in hebben. Collega's hebben ons daar nog regelmatig even fijntjes aan herinnerd. De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Tom Oostendorp, wijkagent wijk Dorrestem in Nieuwerkerk aan den IJssel, over zomaar een nachtdienst in februari. Vervolg van voorpagina... ii Zuidpias - Commissieleden reageerden afgelopen maandag verrast op het plotselinge vertrek van Heuvelman (GBZ). "Het is een rare gang van zaken," zei Gerard Zweere (Pvda). "Je zit hier niet voor jezelf of voor je eigen gewin, maar voor een maatschappelijk doel. Het is dan ook op zijn minst vreemd te noemen dat iemand aftreedt naar aanleiding van een persoonlijk conflict met de gemeente." Door het plotselinge vertrek van "Ik vind het ergens toch jammer Heuvelman werd het afscheid van dat ik hier niet meer zal zitten." De Harm Lamberts voor een deel over- lokale politicus was even verbaasd schaduwd. "Ik heb de afgelopen 2,5 over de beslissing van Heuvelman jaar met veel plezier deelgenomen als alle andere aanwezigen. "Dit zag aan deze commissie," zei Lamberts, ik totaal niet aankomen." Rotterdam/Zevenhuizen - De Ko ninklijke Nederlandsche Roeibond (KNRB) heeft Rotterdam bij de in ternationale roeibond FISA voor gedragen als kandidaat-stad voor twee grote internationale roeiwed- strijden in 2015 en 2016. Het gaat om de World Rowing Mas ters Regatta 2015 en de World Ju nior Et Senior Championships 2016. Bij toewijzing vinden beide roei- evenementen plaats op de nieuwe Willem-Alexander Baan. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moer- kapelle - De droomdekenmaak- sters staan zaterdag 17 maart met een kraam op de vrijwilligersmarkt, die vanaf 17.00 uur plaatsvindt in sporthal de Kleine Vink. In de kraam vindt men kant en klare dekentjes en benodigdheden om zelf aan de slag te gaan. De dekentjes worden gemaakt voor De Regenboom. Op dinsdagmiddag 3 april wordt in het Rode Kruisgebouw in Moerkapelle aan de dekentjes gewerkt, ledereen die handig is met naald en draad is welkom. Voor meer informatie: 06-27516209 en www.regenboogboom.nl. Gouda - In verband met de verbreding van de Al2 wordt de aansluiting Gouda (11) van de Al 2 richting Utrecht een aantal malen tijdelijk afgesloten voor alle verkeer. Regio - Een avondje collecteren voor Nationaal Fonds Kinderhulp biedt het fonds de mogelijkheid een beetje gewoon geluk te geven aan kinderen in moeilijke, bijzondere thuissituaties. Met de opbrengst kan bijvoorbeeld een fiets of een weekje kamperen bekostigd wor den. De collecteweek duurt van zondag 22 tot en met zaterdag 28 april. Voor meer informatie en aan melden: 0570-611899 of www.kin- derhulp.nl. De start is om 9.00 uur bij de Pek- huisbrug. Parkeren kan bij Sport- en Recreatiecentrum Rottemeren aan de Kooilaan. Er kunnen zeven ron des van vijf kilometer gelopen wor den. ledereen is welkom, ook wan neer men minder rondes wil lopen. Fietsbegeleiding is toegestaan. Er Bergschenhoek - Onder leiding van gidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta kunnen wandelliefhebbers op zaterdag 17 maart om 9.00 uur een voorjaarswandeling maken door het Lage Bergse Bos. Een flink aan tal zomerbroeders moet nog uit de warme winterverblijven terugko men, maar er is al voldoende acti viteit in het bos om een leuke en leerzame wandeling van circa an derhalf uur te maken. Gestart wordt vanaf restaurant de Hoekse Hout. Voor meer informatie: 06-41043562 of www.rotta-natuur.nl. zijn geen kosten aan verbonden. De lopers dienen hun eigen sportdrank mee te nemen. Bij de Pekhuisbrug staat wel een bemande verzorgings- post. Voor meer informatie: aartvanhoven@tiscali.nl of www.dekieviten.nl. Zevenhuizen - In de Zevenster aan de Leliestraat 3 vindt op donderdag 29 maart van 19.00 tot 21.30 uur een Alzheimer Café plaats met als thema 'Vergeetachtigheid of de mentie? De fase voor de diagnose'. Voor meer informatie en voor het regelen van vervoer: 0180-310050. Gouda - De KNNV, Vereniging voor Veldbiologie in Gouda en omge ving, organiseert voor woensdag 21 maart om 20.00 uur een lezing over Namibië. De lezing wordt gegeven door Paul van Drimmelen, die vorig jaar een reis door Zuidwest Afrika heeft gemaakt. Hij vertelt over de verschillende landschappen, de flora en de fauna. De lezing vindt plaats in het natuurcentrum aan het Heempad, achter de Prinses Sophieflat aan de Ridder van Cats- weg ter hoogte van de bloemenki osk. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182-618037. De af- en toerit Gouda (11) richting Utrecht wordt afgesloten van maan dag 19 maart 21.00 uur tot dinsdag 20 maart 5.00 uur; van dinsdag 20 maart 21.00 uur tot woensdag 21 maart 5.00 uur; van woensdag 21 maart 21.00 uur tot donderdag 22 maart 5.00 uur; van donderdag 22 maart 21.00 uur tot vrijdag 23 maart 5.00 uur. De afrit Gouda (11) richting Utrecht wordt afgesloten van vrijdag 23 maart 21.00 uur tot 23.00 uur en Vermist Kater, zwart, witte onderkant, wit in snoet, rood bandje, gecastreerd, gechipt, jonger dan twee jaar; Nep- tunuspad, Waddinxveen. Gevonden Poes, cypers, witte tenen voor, sok ken achter, bef, rechts naast neus; Moerkapelse Zijde, Moerkapelle. Kat, grijs, witte sokjes; Wethouder van zaterdag 24 maart 24.00 uur tot maandag 26 maart 5.00 uur. De toerit Gouda (11) richting Utrecht wordt afgesloten van vrij dag 23 maart 21.00 uur tot mandag 26 maart 5.00 uur. Het verkeer wordt ter plaatse om geleid. Hulpdiensten kunnen met gepaste snelheid gebruik blijven maken van de af- en toerit. Voor meer informatie: 010-2080500 of verkeersloketzuidholland@rws. nl. Rietveldhof, Moordrecht. Kat, rood cypers, witte voeten voor, poten achter, buik, bef, neus; Mid delweg, Moordrecht. Kat, cypers, mist een stukje oor; Klein Hitland, Nieuwerkerk aan den IJssel. Jack Russel, wit met zwarte vlekken, teefje; Zwarteweg, Waddinxveen. Voor meer informatie: 0184-661509 of www.dierretour.nl. Bleiswijk - Atletiekvereniging de Kieviten organiseert voor zondag 18 maart de derde, tevens laatste trainingsloop in en rond het recreatieschap Rotte meren als voorbereiding op de Rotterdam Marathon, op zondag 15 april.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13