I The Skymasters: al 65 jaar een gezellige club Bridgen bij de Zonnebloem Koekenbakken voor Pasen Paasknutselen Gesloten scooter duikt op Paranormale avond HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 14 MAART 2012 13 Handwerken bij Breicafé Zuidpias Moordrecht - Al 65 jaar zet automobiel- en motorclub The Skymasters puz- zelritten uit in de regio. Iedere keer een andere route en een andere puzzel. De puzzels zijn nooit gemakkelijk. "Het is altijd goed opletten", vertelt Joop Winkel, die nu 29 jaar voorzitter is van de club. 'We maken er altijd een uit daging van. Door Bart Jansen Op 26 februari 1947 werd The Sky masters opgericht als een vereni ging die puzzelritten organiseerde voor motor- en bromfietsrijders. "De vereniging had rond 1955 zo'n hon derd leden die regelmatig meededen met de puzzeltochten. Dat was toen dus met de motor of de bromfiets", vertelt Winkel. "In 1962 veranderde dat. Vanaf dat jaar gingen we onze puzzelritten richten op autorijders. Sindsdien doen er ook geen motoren meer mee." Op dit moment telt de puzzelrittenclub nog 32 leden. "We zijn in ledenaantal gekrompen, maar ik kan nog steeds zeggen dat we een enorm gezellige ledengroep hebben", vertelt Gerard van Leer- sum. "Natuurlijk zou het mooi zijn als de groep nog wat zou groeien. Maar het is nu eenmaal zo dat het voor verenigingen steeds lastiger is om leden te werven. Dus ook voor ons." Aan de inzet van de man nen ligt het in ieder geval niet. Bij de puzzelritten die The Skymasters organiseert zijn ook niet-leden wel kom, om zodoende kennis te maken met de rittensport. Een voorbeeld van zo'n rit is de Hol lands Midden Rit die op 14 april ver reden zal worden. "Voor onze leden hebben we een jaarlijkse competitie opgezet die uit zeven ritten bestaat, waarbij ook niet-leden mee kunnen doen. Daar voegen we altijd nog een achtste 'gezelligheidsrit' aan toe. Dit jaar hebben speciaal voor bedrijven en verenigingen nog zo'n extra rit opgezet. De Hollands Midden Rit", aldus Winkel. De rit is vijftig kilo meter lang en gaat dwars door het Groene Hart. "We leggen met deze rit vooral ook de nadruk op de on derlinge strijd, want bedrijven en verenigingen die met een equipe, bestaande uit twee auto's, deel nemen strijden onderling om een bokaal die zij een jaar lang mogen houden." Naast de Hollands Midden Rit focust de club zich dit jaar ook op de jubi- leumrit die op 9 juni verreden wordt. "Voor deze rit werken we samen met de stichting Care for Kids. We zet ten ons dus ook in voor het goede doel", aldus Winkel. "Dit jaar pakken we groots uit. Met hopelijk een start op het Raadhuisplein en een gezel- Joop Winkel en Gerard van Leersum bij een aanwijzingenbord. lige barbecue achteraf", aldus Win kel. "En met voetbal op een groot scherm", voegt van Leersum er aan toe. "Nederland speelt die avond en dat hoeven de deelnemers dan niet te missen. Reden genoeg om mee te doen dus." In totaal worden er dit jaar acht rit ten verreden die rechtstreeks vanuit The Skymasters zijn georganiseerd. Dat klinkt misschien weinig, maar een puzzeltocht uitzetten is niet zo simpel. "Er werken altijd twee mensen aan een tocht. Eén persoon zet de tocht uit en de ander contro leert of alles klopt. Op de dag dat de tocht wordt gereden ben je als duo ook druk in de weer. Je zet in de avond eerst alle borden neer en rijdt vervolgens voordat de eerste deelnemer start alvast vooruit om te kijken of alles klopt. Na de rit ruim je ook alles weer op. Dat betekent dat je bijna vier keer zoveel kilometers af legt als de deelnemers", aldus Van Leersum. "Maar dat maakt het wel leuk. Wij hebben er al jaren plezier in." Inschrijven voor de Hollands Midden Rit kan nog tot 30 maart via www. skymasters.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koekenbakkersteam van VEDJ heet alle Nieuwerkerkse kinderen wel kom op de koekenbakkersclub op woensdag 21 maart van 14.00 tot 16.00 uur. 'Lekkers voor Pasen' staat op het programma. De middag vindt plaats op locatie Con Musica op Sportpark Dorrestein 5. De kosten voor deelname bedragen 2,50 euro. Voor meer informatie en aanmel den (verplicht, tenminste een week van tevoren): 0634625311 of cisca. vedj@gmail.com Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren in de leeftijd van vier tot twaalf jaar zijn woensdag 4 april om 14.00 uur welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieu werkerk om paastakken te maken. De Paashaas komt deze middag een 'pootje' helpen. De kosten bedragen 2,50 euro. Omdat de leiding graag het overzicht behoudt worden ou ders verzocht niet te blijven. Om 16.00 uur kunnen de kinderen weer opgehaald worden. Geef uw kind oude kleding aan en geef een plas tic tas mee om het knutselwerk in te vervoeren. Voor meer informatie en aanmel den: 06-34625311 of cisca.vedj@ gmail.com. Altijd een telefoonnum mer vermelden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zo'n 55 gasten van de Zonnebloem werden 10 maart gastvrij ontvangen in wooncen trum Dianthus, waar de Zonnebloem voor het eerst een bingo hield. De gasten hadden er duidelijk zin in en werden door acht vrijwilligers bijgestaan. Deze vrijwilligers hadden veel prijzen bijeengebracht, zodat er veel gelukkigen waren die met een prijs naar huis gingen. Capelle/Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens een controle viel een scoo- terdief vrijdag 9 maart tegen 22.00 uur door de mand. Agenten zagen de man zonder helm rijden. Toen ze hem wilden aanspreken ging hij er vandoor. Tijdens zijn vlucht ging de man onderuit met de scooter. Zowel hij als zijn vrouwelijke bijrijder na men de benen. De agenten zetten de achtervolging te voet voort. Na honderd meter werd de bestuurder aangehouden. Zijn bijrijder was uit gegleden en kon ook in de boeien geslagen worden. Na onderzoek bleek dat de 20-jarige Capelse be stuurder niet in het bezit was van een rijbewijs. De scooter was van diefstal afkomstig. Deze bleek eer der gestolen in Nieuwerkerk en wordt teruggegeven aan de recht matige eigenaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Iedere maandag van 13.45 tot 16.00 uur is iedereen welkom om te komen handwerken in het restaurant van De Meander. Van jong tot oud(er), alle vormen van handwerken, haken, breien, borduren, kaarten maken, de hele middag of maar een uurtje. Informatie: breicafezuidplas.hyves. nl of0180-317204(na 10.00uur) en op maandagmiddag 06-24116056. Nieuwerkerk aan den IJssel - Mar tin Reul is vrijdag 30 maart te gast tijdens de paranormale avond van Vedj. De paragnost zal het publiek weten te verbazen met zijn doeltref fende manier van werken via num mers. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. Deur open om 19.30 uur. Vooraf aanmelden is verplicht en kan via info.vedj@gmail.com of 06-14606126. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie: www. vedj.info. Martin Reul.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15