Dick Schmidt en Miriam van Mannekes samen de berg op tegen kanker Rigoureuze aanpak N219 voor betere doorstroming en grotere veiligheid Dronken bestuurder rijdt tegen Waterdrager Nieuwe vestigingsdirecteur Comenius College HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJ55EL 14 MAART 2012 15 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Alpe d'Huez is onlosmakelijk verbonden met fietsen. Al vele malen werd de berg beklommen in de Tour de France. Inmid dels is er ook een Nederlands wielerevenement vernoemd naar de berg: Alpe d'HuZes. Sinds een aantal jaar is dit een jaarlijks terugkerend evenement en het is de bedoeling dat de deelnemers de berg zes keer op een dag beklim men. Dit alles wordt gedaan om geld op te halen vooronderzoek naar kanker. Ook Dick Schmidt en Miriam van Mannekes doen dit jaar mee. Door Job van der Plicht De broer van Miriam van Mannekes, Martijn, heeft de twee overgehaald om dit jaar mee te doen en op 6 en 7 juni moet het gaan gebeuren. Van wege de vele inschrijvingen heeft de organisatie besloten om het evene ment op twee dagen te laten plaats vinden, omdat het anders te druk op de berg zou worden. Een dag voordat haar partner zes keer gaat proberen de berg te be dwingen, gaat Van Mannekes al één keer de berg op. "Ik doe mee met Alpe d'HuZus", vertelt ze, "dat is ei genlijk voor de partners van de deel nemers aan Alpe d'HuZes. Zo kan ik ook meepraten over de beklimming van de berg." Met het fietsen halen Schmidt en Van Mannekes geld op voor on derzoek naar kanker. Alpe d'HuZes is een zelfstandige organisatie, die zelf bepaalt welke onderzoeken ze steunt. Ook hanteert de stichting een anti-strijkstokbeleid, waardoor al het geld dat wordt opgehaald ook ten goede komt aan het onderzoek naar kanker. Door dit anti-strijkstokbeleid moe ten de deelnemers alles zelf bekosti gen. "Het materiaal, eten en verblijf moeten de deelnemers zelf kopen, maar het is allemaal voor het goede doel", aldus Schmidt. Daar waar voor Van Mannekes bij aankomst bovenaan de prestatie erop zit, zal Schmidt nog een aan tal keer moeten afdalen en de berg weer moeten beklimmen. "Ik zie het meeste op tegen de afdaling. De maximale snelheid die je mag rij den is 45 kilometer per uur, maar op zulke dunne bandjes is dat toch een behoorlijke snelheid", blikt Schmidt alvast vooruit. Toch kijkt Schmidt er vooral naar uit: "Het lijkt me een fysieke uitda ging en ik zal vast een boost krij gen door de sfeer die er op de berg hangt." Ook Van Mannekes is vol goede moed: "Je trapt gewoon door naar boven voor de mensen die je wil helpen." Het doel van Alpe d'HuZes is om boven de dertig miljoen euro op te halen. Schmidt en Van Mannekes hebben beiden een streefbedrag en allebei moeten ze nog behoorlijk wat geld ophalen om dit te berei ken. Beiden organiseren diverse ac ties om sponsors te werven die hun prestatie steunen. "We willen ervoor zorgen dat kan ker niet meer dodelijk is, maar dat het een ziekte wordt die te genezen is", aldus Van Mannekes. "Mocht het noodlot toeslaan, dan wil ik dat onze kinderen gezond en gelukkig kunnen leven met kanker." Schmidt en Van Mannekes gaan samen fietsen voor onderzoek naar kanker. Nieuwerkerk aan den IJssel - Net vóór of net na de komende bouwvakvakan tie start de provincie Zuid-Holland met een breed scala aan werkzaamheden aan de Schielandweg vanaf de rotonde bij de A20 tot aan de gemeentegrens met Capelle aan den IJssel. Om het publiek zo goed mogelijk te informeren vond op dinsdag 6 maart een informatieavond plaats in het Comenius Col lege, waarbij medewerkers van de provincie, het ingenieursbureau en de ge meente Zuidpias de werkzaamheden toelichtten. Door Cees Visser Communicatieadviseur van de Pro vincie Zuid-Holland Tineke Pardoen vertelde dat de Provincie vijfhonderd kilometer weg in onderhoud heeft en dat gemiddeld eens per zes jaar een weg op de schop wordt geno men. Pardoen: "Voor wat betreft de N219 is het noodzakelijk dat de ro tonde van de Scheve Overweg wordt omgebouwd tot een zogenaamde turbo-rotonde, een speciaal vorm gegeven tweestrooksrotonde, waar men al vóór het oprijden van de rotonde de juiste rijstrook dient te kiezen. Ook wordt de kruising met de Kerklaan onder handen geno men. Aan weerszijden van de krui sing komt een extra opstelstrook om doorstroming van het verkeer te bevorderen." Niet alleen de ro tonde van de Scheve Overweg en de Kerklaankruising ondergaan een metamorfose. Er zal tevens worden geasfalteerd, onveilige pechhavens zullen worden verwijderd, er komt' 'vleermuisvriendelijke' amberkleu rige verlichting en er zullen weg markeringen worden aangebracht. Welke aannemer de werkzaamheden gaat uitvoeren is nog niet bekend. Pardoen: "Indien enigszins mogelijk zullen de werkzaamheden 's avonds, 's nachts of in de weekenden plaats vinden. In bepaalde gevallen zullen echter toch weggedeelten worden afgesloten en zal het verkeer wor den omgeleid. De omleidingen zul len zoveel mogelijk over snelwegen, zoals de A20, of via bijvoorbeeld de Capelseweg plaatsvinden. Omleiding door woonwijken en woonerven zal worden vermeden. In elk geval krij gen belanghebbenden steeds van te voren bericht over de afsluitingen." Naar verwachting zullen de werk zaamheden ook nog gedurende het hele jaar 2013 plaatsvinden. Rest de vraag: wie zal dat betalen? Pardoen: "De kosten worden voor het groot ste deel door de Provincie gedra gen met, voor bepaalde onderdelen zoals de rotonde, een bijdrage van de gemeente Zuidpias. In 2007 is door Provinciale Staten meer geld beschikbaar gesteld voor aanleg en onderhoud van wegen, omdat het besef er is dat deze belangrijk zijn voor de economie." Voor meer informatie: www.zuid-holland.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft zaterdag 10 maart om 5.30 uur een 20-jarige Nieuwerkerker, een beginnend bestuurder, aangehouden op verdenking van het verlaten van een plaats van ongeval en rijden onder invloed. Een getuige hoorde een klap bij het Raadhuisplein en zag dat een auto tegen een pijler van de Waterdra ger was gereden. De bestuurder was uitgestapt en weggerend. De poli tie wist de automobilist te achter halen door het kenteken. Hij bleek onder invloed te zijn van alcohol. Een blaastest gaf een resultaat van 730 ug/l. De limiet voor beginnend bestuurders is 88 ug/l. Omdat de blaastest hoger uitviel dan 350 ug/l werd zijn rijbewijs ingevorderd. De politie maakt proces-verbaal op. De rotonde van de Scheve Overweg wordt een turbo-rotonde. Nieuwerkerk aan den IJssel/Capelle aan den IJssel - Het Comenius Colle ge heeft sinds I februari een nieuwe vestigingsdirecteur in de persoon van Herma Verbeij. Verbeij is de ge ledingen komen versterken en heeft als directeur de leiding over de ves tiging aan de Capelse Lijstersingel en over de vestiging in Nieuwerkerk. Verbweij startte haar onderwijsloop baan als docent aardrijkskunde, geschiedenis en maatschappijleer. Ook bekleedde zij een staf-en lei dinggevende functie, was afde lingsleider en conrector personeels beleid en enkele jaren bestuurder. Beide vestigingen hebben hun eigen karakter en hun eigen ambities. De pre-havo bindt beide scholen en de Cultuurkoers die zo succesvol is bij Comenius Nieuwerkerk zal in het nieuwe schooljaar ook bij Comenius Lijstersingel deel uitmaken van het lesprogramma. Voor de onderbouw leerlingen op havo/vwo niveau in Nieuwerkerk betekent dit dat zij na het derde leerjaar naadloos kunnen doorstromen naar de Lijstersingel. Herma Verbeij. Verbeij is met veel enthousiasme van start gegaan en zij bouwt mee aan de verdere ontwikkeling van het Comenius College. Belangrijk voor haar is, dat naast de leerlingen ook de ouders zoveel mogelijk betrokken worden in de keuzes die er gemaakt worden en dat open communicatie centraal staat om samen te werken aan een goed schoolklimaat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17