f Kattenshow in Zevenhuizen Mystery gast in Swanla Podiumplaatsen voor Jitae Viertallen competitie bridge Springkussens voor Oranje Zevenhuizen "Ik wil dat alle mensen Jezus Christus leren kennen" Fleurig voorjaarsassortiment in Wereldwinkel De Eendragt DOET www.odonhoogendoorn.nl HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 14 MAART 2012 17 Nieuwe predikant Dirk van Vreeswijk Odon Hoogendoorn Zevenhuizen - Diverse rasclubs van de kattensociëteit Neocat houden zaterdag 17 maart een kitten-, kast raten- en newcomermiddag. Verschillende rassen, waaronder de Britse Korthaar, de Russische blauwe en de Bengaal, worden gekeurd. Van deze rassen zijn zowel kittens te be wonderen, als volwassen kastraten en volwassen katten die nog nooit eerder op een show zijn geweest. Tijdens de show is er volop gelegen heid vragen te stellen aan de diverse exposanten. Ook is een gediplo meerde gedragsdeskundige aanwe zig. Zij beantwoordt al uw vragen over het gedrag van uw huisdier. De kattenshow vindt plaats in het clubhuis De Stormvliegers aan het Nijverheidscentrum 50 en duurt van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang be draagt 1,-. Zevenhuizen - De Kleine Trompetter treedt vrijdag 16 maart op tijdens het Lionsconcert in de hervormde kerk. Ook Jan Vayne en Petra Berger verlenen hun medewerking aan dit concert. Deze avond maakt het harmonie orkest bekend welke BN'er het na jaarsconcert in november 'tot een waar spektakel gaat maken'. Waddinxveen/Zevenhuizen/Nesselande - Het Jitae Taekwondo team kwam zaterdag 10 maart met vier podiumplaatsen terug van het 'Open Windmills' in Dordrecht. Met 437 deelnemers uit Nederland, België, Luxemburg en Duitsland is dit het sterkst bezette Taekwondo jeugdtoernooi in Nederland. Waddinxvener Lennard Ernst be reikte bij de aspiranten (11-13 jaar) A-klasse tot 40 kilo de finale. Tien seconden voor tijd stond de stand met 1-1 gelijk maar de tegenstander scoorde net iets eerder. Bij de meisjes aspiranten A-klasse -45 kilo was er zilver voor Lindi Korpelshoek (Gou da). Zilver was er ook in een mooie finale voor Marnix Nieuwstraten (Waddinxveen) bij de aspiranten B- klasse tot 64 kilo. Bij de pupillen kwam Niels van der Bas (Waddinxveen) uit in de C-klasse tot 27 kilo. Hij moest erg wennen aan het lengteverschil. In. de kwart finale was er prima winst met 13-1 maar in de halve tegen de lange Brandon van der Zee moest Van der Bas zich gewonnen geven en restte het brons. Luuk Verschoor uit Nesselande en Kevin en Thijs Olieman uit Zevenhui zen bereikten de kwartfinales maar vielen net buiten de prijzen. Zevenhuizen - Bij bridgeclub Zeven huizen werd vorige week de laatste zitting in de viertallen competitie gehouden. In de A-lijn werd het viertal Stolker-Niewold/Bantjer-de Wall met een totaal van 115 eerste. Tweede werd het viertal Gaarkeu ken- van der Linden/echtpaar Met selaar met een totaal van 91. In de B-lijn gaat het viertal Van Vliet-Zuiderwijk/Hatenboer-van Leeuwen aan kop met 111, gevolgd door echtpaar van der Lelij/echtpaar Jansen met 87. Deze viertallen promoveren naar de - lijn. In de C-lijn werd de eerste en tweede plaats gedeeld door het viertal Merbis- Versteeg/Oostrom- Scheffers en het viertal Burger-den Bogter/echtpaarDe Koning meteen totaal van 97. Zij promoveren naar de B-lijn. Zevenhuizen - De stichting Oranje Zevenhuizen heeft dankzij een bijdrage uit het Rabobank Dividendfonds voortaan de beschikking over twee eigen springkussens voor kinderactiviteiten op Koninginnedag. Marco Sleijpen van de Stichting Oranje Zevenhuizen is blij met de gift van de Rabobank, "leder jaar huurden wij springkussens en waren altijd afhankelijk van een geschikte leverancier, de beschikbaarheid en we moesten er ook nog eens veel voor betalen. Nu hebben wij de kussens in eigen beheer. Er zijn al verzoeken gekomen om de spring kussens een keer te lenen. Onze stichting zal zuinig zijn op de kus sens en daarom goede afspraken maken voor het uitlenen." Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl Door Job van der Plicht Zevenhuizen - Omdat dominee Haasnoot volgend jaar april met emeritaat gaat, besloot de hervorm de gemeente van Zevenhuizen alvast een nieuwe dominee aan te stellen. De keuze viel op de 52-jarige Dirk van Vreeswijk, die nog niet zo lang predikant is. Hij kwam over vanuit Poeldijk, in het Westland, en is medio december bevestigd in Zevenhuizen. "Het was moeilijk om uit Poeldijk weg te gaan, maar in de stem van de beroepingscommissie klonk ook de stem van God, die me naar Zeven huizen riep", aldus Van Vreeswijk. Voordat Van Vreeswijk besloot om dominee te worden, werkte hij twaalf jaar op een architectenbu reau. Nadat hij echter aan een HBO- opleiding voor pastoraal werker in Ede was begonnen, kwam steeds meer het besef dat hij meer met het geloof in zijn leven wilde doen: "Ik had het zeker naar mijn zin op het architectenbureau. Ik vind het nu ook nog steeds leuk om te zien hoe er ergens gebouwd wordt, maar ik kwam er achter dat ik meer met God en mensen bezig wilde zijn." In 1999 ging Van Vreeswijk aan de slag als pastoraal werker in Rot terdam-West en nadat hij in 2006 zijn studie theologie had afgerond, werd hij in mei 2007 predikant in Poeldijk. Ondanks dat Van Vreeswijk het nu erg maar zijn zin heeft als dominee, ziet hij ook nadelen. "Op het archi tectenbureau werkte ik veel met collega's samen, die ik bij wijze van spreken beter kende dan mijn eigen vrouw. Als dominee zitje toch veel op een eilandje, daarom is het zo fijn om n-u, met dominee Haasnoot, ook een directe collega te hebben", vertelt Van Vreeswijk. Samen met die collega is Van Vrees wijk werkzaam in de hervormde gemeente van Dorp en Oud Verlaat. Ze zijn beiden fulltime predikant en staan dan ook op gelijke hoogte. Van Vreeswijk: "We hebben de ta ken goed verdeeld en gunnen elkaar de ruimte. Toch is het soms lastig, want hij staat hier al tien jaar en weet hoe bepaalde zaken in elkaar steken. Ik moet veel investeren in de gemeente en dat kost veel energie." Als predikant wil Van Vreeswijk zijn gemeenteleden iets bijbrengen. "Le- Dirk van Vreeswijk. ven met God is beter dan zonder God", aldus de dominee, "maar ik besef dat ik in een luxepositie ver keer, in het 'normale' leven is het veel lastiger om christen te zijn, dan wanneer je dominee bent. Door mijn ervaring op het architectenbureau ben ik me daar heel goed van be wust." Van Vreeswijk, vader van één zoon en drie dochters, heeft nog één con crete toekomstdroom. "Ik wil dat alle mensen Jezus Christus gaan leren kennen. Mijn verwachting is dat, ondanks alle ontkerkelijking, de christelijke gemeente zal blijven be staan en hopelijk zelfs zal groeien. We hebben namelijk zoveel te bie den", sluit de predikant af. Zevenhuizen - Het wordt lente, de eerste lentebloemen geven de na tuur een vrolijk tintje. De vrolijke tinten zijn terug te vinden in het as sortiment van de Wereldwinkel. De vazen uit Indonesië, de horizon taal en verticaal gestreepte mokken uit Thailand en de geblokte place- mats uit Sri Lanka hebben allemaal de heldere kleuren rood, blauw, groen, oranje en geel. Er is eveneens rustiger getint assortiment. Heel apart is de metalen giraffe uit Indo nesië, gemaakt van restanten ijze ren repen, leuk voor de tuin zijn de vogels van steen en metaal. Zevenhuizen - Bij basisschool De Eendragt worden vrijdag 16 maart de bloemetjes buiten gezet. In het kader van NL Doet wordt het schoolplein opgevrolijkt: de toe stellen worden van een lik verf voorzien en de bloembollen en planten gaan de grond in. Nieuw zijn ook de waxinelichtjes in de vorm van een mini vriendenkring, gemaakt van zwart serpentijn (zeep- steen).En de 'dikke vrouwen' zijn weer terug, maar nu in swingende houding. De Mexicanen Julio en Tino zijn de makers van deze roodwit of zwart/ wit gelakte vrouwfiguren. Het assortiment 'Hollands Glorie' gaat nog een maandje door en er is ook een flink paasassoritment in de winkel te vinden. De wereldwinkel is te vinden aan de Dorpsstraat 202d en is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, vrijdag tot 17.00 uur. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E mail: info«s>odonhoogendoarn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19