Opnieuw eerste paal voor revitalisatie dorpskern de grond in Dagverzorging Wielewaal in Beth-San geopend Schoon schoolplein Jessica Durlacher vanavond in bieb Dudok bij Vrouwen van Nu Bedrijfszomeravond voetbal toernooi w Moerkapelle Leerlingen Nessevliet bouwen hutten M0M HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE 14 MAART 2012 19 Moerkapelle- Jarenlang hebben de bewoners van Moerkapelle vol ongeduld naar de renovatie van de dorpskern uitgezien. Sommigen geloofden er zelfs niet meer in. Maar op 25 januari van dit jaar werd de eerste paal voor de nieuwe Plus-supermarkt de grond ingeboord en maandag 12 maart kreeg dit een vervolg. Op het braakliggend terrein van de voormalige BAC-locatie werd, met het slaan van de eerste paal de basis gelegd voor de bouw van enkele winkels, zeven huurappartementen en een zalencentrum voor de Ne derlands Hervomde Kerk. Door Cees Visser Nadat in november 2011 de koop samenwerkingsovereenkomst voor het ontwikkelen en uitvoeren van het plan BAC-locatie door Hans van der Horst van Vestia, Jan Piet de Vos van VosPlan en Rob Warmerdam van Koudijs was getekend, kwamen de zaken in een stroomversnelling. De Vos: "Het heeft jaren geduurd voordat de plannen konden worden uitgevoerd. Door allerlei omstan digheden, waaronder de crisis en het vertraagd verkrijgen van allerlei toestemmingen, konden nu pas spij kers met koppen worden geslagen." De dorpskern krijgt een totaal ander aanzien. Aan de ene zijde verrijst de nieuwe Plus-supermarkt met een oppervlakte van 900 vierkante me ter en aan de andere kant worden nu dus winkels, huurappartemen ten en een zalencentrum gebouwd. "Het aantal winkels is flexibel, het kunnen er vijf, maar ook vier of zes zijn. In elk geval zullen het winkels voor de dagelijkse boodschappen zijn, zodat bewoners voor al hun boodschappen in het eigen dorp te recht kunnen. De verhuur van ap partementen valt onder het beleid van Vestia, dat een zeer sociale bij drage heeft geleverd en waarmee wij voortreffelijk samenwerken", aldus De Vos. Burgemeester Gert-Jan Kats, wet houder Rinus Bosman, Piet Reijm van de Nederlands Hervormde Kerk, Arie Bac en Hans van der Horst van Vestia Zuidpias vormden het team dat de eerste paal de grond injoeg. Dit gebeurde op ludieke wijze met De krachten werden gebundeld om de eerste paal de grond in te krijgen, (foto: Leendert van der Waal) een oude heimachine met touwen. De overige palen zullen de grond in worden geboord. Wethouder Bos man is zelf inwoner van Moerka pelle: "Geweldig, we gaan tegen alle stromen in gewoon door. Recente lijk heeft de Raad van State ook uitspraak gedaan in de zaak van de woningbouw in Moerkapelle-Oost. De voorbereidingen voor de bouw worden getroffen en we gaan vol gend jaar bouwen." Moerkapelle - Woonzorgcentrum Beth-San verzorgt al jarenlang dag verzorging voor cliënten die nog thuis wonen. Omdat het aantal aan meldingen toenam werd besloten een aparte groep voor de dagopvang van externe cliënten te starten. Sinds februari is deze dagopvang op dinsdag, woensdag en vrijdag gevestigd in de huiselijk ingerichte zaal, genaamd de Wielewaal. In het aangeboden dagprogramma wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de behoefte van de deelnemers en de groep wordt begeleid door dezelfde vaste medewerkers. Op het programma staan onder meer sa men koffie en thee drinken, de lunch gebruiken en diverse activiteiten op creatief, recreatief en sportief gebied. De doelgroep voor de dagverzor ging zijn zelfstandig wonende ou deren van 55 jaar en ouder die dagstructuur nodig hebben op het lichamelijke, sociale, psychische of psychogeriatrisch vlak. Om in aan merking te komen voor dagverzor ging heeft men een indicatie van het CIZ nodig voor ondersteunende begeleiding groep. De aanmelding verloopt via de huisarts of familie. Door deelname aan de dagopvang kunnen deze ouderen zo lang mo- Zevenhuizen - Auteur Jessica Durla cher geeft vanavond - woensdag 14 maart - een lezing in de bibliotheek. De lezing vindt in interviewvorm plaats. Het interview wordt afgeno men door Rien Lindhout. De biblio theek organiseert deze avond samen met De Zeven Muzen, De Wereldwin kel en boekhandel Van Delft. Na afloop beantwoordt de Durlacher Moerkapelle - Ineke Valkenburg geeft woensdag 21 maart voor de Vrouwen van Nu een lezing over stadsarchitect Dudok en het raadhuis van Hilversum. Het raadhuis van Hilversum, een rijksmonument, is ontworpen door Willem Marinus Dudok en wordt beschouwd als zijn belangrijkste werk. Volgens de vakliteratuur heeft Dudok zichzelf na deze schepping nooit meer overtroffen. Het interi eur, voornamelijk vervaardigd uit tegels, marmer en hout, en de meu bels en decoraties zijn ook ontwor- Moerkapelle - De Keijzerschool doet mee aan het lesproject 'Schoon- plein' van de Vebego Foundation, een organisatie waar Maatschap pelijke Betrokkenheid hoog in het vaandel staaat. Op vrijdag 16 maart wordt het project uitgebreid naar meerdere locaties in Moerkapelle. Net als vorig jaar verlenen Vrouwen van Nu hun medewerking om samen met de kinderen en hun ouders te zorgen voor een schone leefomge ving. Doel van de actie is kinderen en volwassenen bewust te maken van de noodzaak om hun eigen af val op te ruimen. gelijk thuis blijven wonen en kan opname in een verzorgingshuis of verpleeghuis worden voorkomen of uitgesteld. Ook kan deelname nodig zijn om mantelzorgers te ontlasten. Voor meer informatie: 079-5931840. Moerkapelle - Voor de dertigste keer organiseert V.V. Moerkapelle vanaf 7 mei het Bedrijfszomeravond voetbaltoernooi. De poulewedstrij den vinden plaats op doordeweekse avonden. De finale wordt gespeeld op vrijdag 1 juni. Inschrijving staat open voor be staande en nieuwe teams. Voor het eerst kunnen ook damesteams deel nemen. Of zij 11 tegen 11 of 7 tegen 7 zullen spelen, hangt af van de in schrijvingen. Voor meer informatie: 079 -593 3000 of www.vvmoerkapelle.nl. vragen van aanwezigen en signeert ze haar boeken. De Wereldwinkel zorgt voor koffie en thee. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30. De toegang bedraagt 8,50 euro. pen door Dudok. Het raadhuis heeft in de periode 1989-1995 een ingrij pende restauratie ondergaan en is in volle glorie hersteld. De lezing wordt gehouden in dorps huis Op Moer en begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Ook niet- leden zijn welkom. De entree be draagt 6,- euro. Voor meer informatie: www.nbvp.nl/afd/moerkapelle. Oud Verlaat - De leerlingen van de Nessevliet gingen dinsdag 6 maart in het weiland naast de school aan de slag met het bouwen van hutten. De stoere activiteit vond plaats in het kader van het project 'bouwen'. n Dagverzorging Wielewaal.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21