Verdi bij de Vrouwen van Nu Recessie duidelijk voelbaar bij Nieuwerkerks uitdeelpunt van de Rotterdamse Voedselbank Er werd gebridged, Kidz knutselen gele bloem potten Oecumenische avondgebeden Jubileum Catechese Anders in tijd voor Pasen Feestelijke Sint Joseph middag Jubilerende boekenmarkt in Reigerhof Uitslagen BC IJsselbridge WWUUtHUt HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 14 MAART 2012 23 Opbrengst Jantje Beton Leer uw puber begrijpen V*\U4U«IIIH Nieuwerkerk aan den IJssel- Een groter contrast is bijna niet moge lijk: enerzijds Nederlandse restau rants die met elkaar jaarlijks tonnen voedsel dumpen en anderzijds voed- selbanken die mensen gratis van de eerste levensbehoeften voorzien. In deze tijd van recessie is het contrast nog groter en loopt de vraag naar voedselpakketten op. Door Cees Visser Over de werking van een Voed selbank en, meer in het bijzonder, het Nieuwerkerkse verdeelpunt van de Rotterdamse Voedselbank, weet Lenny van Iperen enhousiast te vertellen. Zij is voorzitter van de Stichting Zuidpias Helpt, waaronder de voedselverdeling ressorteert. Als overkoepelend orgaan bestaat de Stichting al sinds 1998. Op 1 juni 2007 is het werkgebied van de Stichting uitgebreid naar alle kernen van de gemeente Zuidpias. Er wordt daadwerkelijk hulp gebo den in het gehele gebied en daarom werd de naam van de voormalige Stichting Nieuwerkerkers Helpen gewijzigd in Stichting Zuidpias Helpt. Doelstelling van de Stich ting is het financieel, in natura of op andere wijze, ondersteunen - op sociaal en maatschappelijk terrein - van inwoners van Zuidpias die hulp behoeven. Lenny van Iperen werkt met veel gedrevenheid voor haar medemens. Wat is haar drijfveer? Van Yperen: "Ik heb mijn interesse voor ande ren van huis uit meegekregen en dit werk geeft mij veel voldoening, zeker wanneer je merkt dat mensen na het uitsteken van een helpende hand, in staat zijn zelf de draad weer op te pakken. Ik werk samen met enthousiaste vrijwilligers en ook het prettige contact met al lerlei organisaties en de gemeente Zuidpias geeft mij telkens opnieuw de kracht en het plezier om door te gaan." We leven in een tijd van recessie en aan te nemen valt, dat het aantal verzoeken om een voedselpakket toeneemt. Van Iperen bevestigt dit: "Sinds vorig najaar stijgt het aantal aanvragen. Momenteel leveren wij wekelijks veertien tot vijftien krat ten. Vorige zomer waren dit er zes per week. Landelijk is de stijging op dit moment 20% en de Nederlandse voedselbanken verwachten dit jaar zelfs een verdubbeling ten opzichte van 2011." Alvorens een gezin of een persoon voor een voedselpakket in aan merking komt, vindt een nauwge zette screening plaats. Met twee personen bezoekt het bestuur het gezin of de aanvrager, waarbij een inventarisatie van inkomens en uitgaven wordt gemaakt, soms (na toestemming) met medewerking van officiële instanties. Men komt dan in aanmerking voor een pakket, wanneer voor alleenstaanden per maand een bedrag van 180,- euro aan 'leefgeld voor eten en kleding overblijft en voor gezinnen van twee personen 240,- euro na betaling van alle vaste lasten, zoals huur, elektra, gas, water et cetera. Voor kinderen komt er een bedrag van 50,- euro per kind bij. De voedselpakketten hebben helaas steeds minder inhoud, wat vooral voor grotere gezinnen een probleem vormt. Ze worden samengesteld uit allerlei overschotten van industrie en handel en elke aanvulling daarop is dus meer dan welkom. Tien vrij willigers zorgen bij'toerbeurt voor het sorteren en distribueren van de pakketten, waarbij Ed Oosterwijk al jarenlang voor de logistiek verant woordelijk is. De overkoepelende Stichting Zuid- plas Helpt krijgt geen subsidie en is voor haar financiën afhankelijk van sponsors, donateurs en spon tane giften. In de eerste tien weken van 2012 kwamen 21 vragen om - meestal financiële - hulp binnen. Over 2009 tot en met 2011 waren dit er respectievelijk 36,48 en 60 in het gehele jaar. Wanneer de huidige tendens doorzet, betekent dit een forse toename in 2012 tot meer dan 120 hulpvragen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Johan Vingerhoed brengt donderdag 22 maart componist Guiseppe Verdi tot leven voor de Vrouwen van Nu. Hij vertelt niet alleen over het leven van deze componist, maar samen met een koor uit Bergambacht laat hij Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse bridgeclub speelde op maandag 12 maart de vijfde wedstrijd in de vierde competitie ronde van dit seizoen. Met nog een wedstrijd te gaan in deze competi tie werd het een spannende strijd die in de A lijn met 61.81% werd gewonnen door Peter Bijsterveld en Ron van Domburg. Tweede werden Cor Lageman en Gerda Vissers met 60.07%. Irene den Hollander en Joan Sipman legden met 57.29 de aanwezigen ook genieten van de muziek van de Italiaanse componist. De avond vindt plaats in het Kerke lijk Centrum aan de J.A. Beijerink- straat 53. Aanvang 20.00 uur. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen 3,50 euro. beslag op de derde plaats. In de B lijn werden Martha Boers en Joke van 't Hoen eerste met 69.17%. Zij werden op de tweede plaats gevolgd door Ab en Irma Sonneveldt met een score van 58.33%. Derde werden Tiny van Winden en Jeanette Wal raven met 57.50%. Volgende week wordt de laatste wedstrijd in deze competitie ge speeld. Dit wordt de beslissende wedstrijd waarin duidelijk wordt wie promoveren en wie degraderen. Alle kidz gingen meteen gele bloempot naar huis. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een groot aantal knutselkidz ging woensdag 7 maart aan de slag met het versieren van een bloempot. Met het oog op het voorjaar was geel deze middag de hoofdkleur. Terwijl de verf moest drogen konden de kinderen luisteren naar een mooi verhaal en er werden ook nog wat spelletjes gedaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - De collecte voor Jantje Beton heeft bijna 2500 euro opgeleverd. De vrijwilligers van waterscouts De IJssel, stichting VEDJ en Stichting Welzijn Buitenlanders een bedrag van 2439,32 euro op. De helft van de opbrengst komt direct ten goede aan de collecterende vrijwilligersor ganisaties. De andere helft gebruikt Jantje Beton voor het creëren en verbeteren van buitenspeelgelegen- heden voor kinderen. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Pu ber, waarom doe je zo...!" is het thema van de ouderavond van de gereformeerde kerk vrijgemaakt De Lichtkring op 22 maart. Spreker is Arie van Zaanen van de Hervormd- Gereformeerde Jeugdbond. Door bepaalde kenmerken van de puberteit te leren kennen, leren ouders de kinderen beter begrijpen, wat helpt in de dagelijkse omgang met het kind. De avond wordt gehouden in het kerkgebouw aan De Dreef en begint om 20.00 uur. Koffie/thee staan klaar vanaf 19.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen worden elke woens dag avondgebeden gehouden die zich kenmerken door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bijbellezing en gebed. Thema dit jaar is 'met ontferming bewogen'. De vieringen worden voorbereid en uitgevoerd door een werkgroep met Nieuwerkerk aan den Ijssel - In de Sint Jopseph parochie aan de Kerklaan vinden 17 maart van 14.00 tot 16.00 uur diverse optredens plaats. De toegang is vrij. Naast het Symfonisch Blaasorkest Da Capo treden de Sint Joseph Divoos op en drie koren: His Revolution uit Wad- dinxveen en de Cantorij van de Bron en Het Dianthus koor uit Nieuwer kerk. De opbrengst van de deurcol lecte is voor de Stichting Zuidpias Helpt. Informatie: 06-23951681 of tara_koeleman@hotmail.com. leden uit de Rooms-Katholieke Sint Josephparochie en de Protestantse Gemeente te Nieuwerkerk aan den IJssel. Vanavond, 14 maart, zijn de kernwoorden 'in beweging komen'; op 21 maart 'barmharigheid'. De avondgebeden beginnen om 21.00 uur en vinden plaats in kerkgebouw de Bron aan de Ringvaartlaan 16. Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof wordt voor zaterdag 17 maart de tiende editie van de boekenmarkt georga niseerd. Het winkelend publiek kan van 9.30 tot 16.30 uur een keuze maken uit een grote variëteit aan boeken, die tegen aantrekkelijke prijzen worden aangeboden. Een deel van de opbrengst is bestemd voor Stichting Jarige Job, die zich inzet om kinderen die in armoede opgroeien een leuke verjaardag te bezorgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ca techese Anders viert woensdag 21 maart haar derde lustrum. Veel vrij willigers uit de verschillende plaatse lijke kerken hebben zich de afgelopen jaren ingezet voor de Anders Begaaf de bewoners van IJsselhage. Om de week wordt in een aantal groepen B-lijn: I.Adrievan Dortmont en Riet Roelofs 59,78, 2. Ada van der Linde en Berthy van Lieshout 58,58, 3. Wil en Joop van Rheenen 55,0. C-lijn:1. Yvonne en Bert Klapwijk 65,77, 2. Maarten Boer en Jannie Rietveld 58,33, 3. Carla Arkesteijn en Hannie Kiekens 58,04. D-lijn: 1. Trix Born en Nina Rezai 65,97, 2. Henny Collee en Jet Cupe rus 59,72, 3. Gerard Klein en Corrie Rosier 57,64. De vijfde zitting van de vierde ron de van de parencompetitie van de catechese gegeven. Dan wordt er ge zongen, voorgelezen uit de Bijbel en geknutseld. Het vijftienjarig bestaan wordt van 20.30 tot 22.00 uur ge vierd in het activiteitencentrum van IJsselhage aan de Franse Zoom 14. (Oud) vrijwilligers en andere belang stellenden zijn welkom. maandag is op 12 maart in de A- lijn met een percentage van 61,11 gewonnen door Aad Zeedijk en Her man Holleboom; 2. Jaap Bot en Jac queline Voerman 59,72, 3. Hermine Vorstenbosch en Jolande Boorsma 55,21. B-lijn: 1. Nel Venteen Marga Blok 62,15, 2. Jan Klück en Anton Vor stenbosch 58,33, 3. Nettie Kremers en Titia Mud 57,64. C-lijn: 1. Jac en Loes Spekman 67,92, 2. Arie van Harten en Kees Kool 57,92, 3. Ina Dekker en Jannie Otterspeer 54,58. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vierde zitting van de derde ronde van de parencompetitie van de woensdag is op 7 maart in de A-lijn met een percen tage van 68,49 gewonnen door Joop Ran ft en Aad van der Knaap; 2. Jos en Wim Lensen 61,30, 3. Gerard van Boheemen en Piet van Dortmont 59,45.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25