W m t. Kunstborrel Schilderworkshop Theatergroep zoekt talent "ietsexcursie over Scholeksters Open Dag Daltonschool Kinderkledingbeurs op nieuwe locatie Re:sound jongerendienst Peuters in beweging Welkom Open Deur dienst Zangkoor Carajillo zoekt nieuwe leden Uw trekhaken- specialist HART VAN HOLLAND NES5ELANDE\ 14 MAART 2012 35 www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BOVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Tijdens de Kunstborrel kunnen kunst- en cultuurliefhebbers elkaar ontmoeten. Nesselande - KunstWerk aan de Winkel gaat langer door en dat wordt op donderdag 22 maart van 16.00 tot 19.00 uur gevierd met een 'VoorjaarskunstborreT in het pand aan het Maltaplein 56. Alle inwoners van deelgemeente Prins Alexander zijn welkom om an dere kunst- en cultuurliefhebbers te ontmoeten. Muzikale medewerking wordt verleend door het Nesseland- se kinderkoor en door hiphoptrio Kruimeldieve, dat met het optreden aandacht vraagt voor CuliNESSE, het festival aan het strand in Nes selande, waar muziek, kunst en eten samenkomen. K unstWerk aan de Winkel is een initiatief van Stichting Buurtwerk Alexander, Kunstkring Alexander en verschillende individuele kun stenaars en is mogelijk gemaakt door Oranjefonds en Corio. Deze partijen hebben samen een leeg staande winkelruimte omgetoverd tot een galerie en workshopruimte. Voor meer informatie: www.kunstwerkaandewinkel.nl. Nesselande - In De Kristal aan de methode van Bob Ross. Voor meer Cypruslaan 404 wordt donderdag informatie en aanmelden: 010- 15 maart en donderdag 19 april een 2518988, www.curzusenzo.nl bij de schildercursus gegeven volgens de balie van De Kristal. xNesselande - CurZusEtZo is op zoek naar spontane, enthousiaste jon gens en meisjes van elf tot en met vijftien jaar die mee willen doen aan de Theatergroep. Er start een nieu we cursus op woensdag 4 april van 19.00 tot 20.30 uur. Acteerervaring is absoluut geen vereiste. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988, www.curzusenzo.nl of bij de balie van De Kristal. Bergschenhoek - De Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging afdeling Delfland houdt zondag 18 maart een fietsexcursie over scholeksters. Deze vogels ko men algemeen in Midden-Delfland en Lansingerland voor. Twee leden van de KNNVhebben een onder zoek gedaan naar het gedrag van deze dieren. Onder leiding van deze leden gaat de tocht om 10.00 uur van start bij Trefpunt Rotta aan de Hoeksekade 164. Voor meer informatie: 015-2610048 of www.afdelingDelfland@knnv.nl. Nesselande - Op veel Daltonscholen in Nederland is het woensdag 21 maart 'Nationale Daltondag'. Ook basisschool Het Tangram houdt deze dag open huis. Steeds meer ouders en kinderen kie zen voor Daltononderwijs. Dit on derwijs sluit goed aan bij de eisen en verwachtingen die de maatschappij stelt. Samenwerken, zelfstandigheid en verantwoordelijkheid: daar draait het om bij Dalton. In 1928 werd het Daltonplan voor het eerst toegepast op een Nederlandse school. De Katholieke basisschool Het Tan gram werd in 2001 opgericht en is onderdeel van de Brede School Nes selande. Op dit moment zitten er ruim 750 leerlingen op het Tangram, verdeeld over twee locaties. Belangstellenden zijn tijdens de Open Dag welkom van 8.30 tot 12.15 uur op de locatie aan het Marcel Duchampplein 801 waar men door de kinderen zelf wordt rondgeleid. Voor meer informatie: 010-7076500 of www.het-tangram.nl. Nesselande - Er is een nieuwe lo catie gevonden voor de kinderkle dingbeurs. Zaterdag 31 maart wordt van 9.00 tot 13.00 uur een voorjaars kinderkledingsbeurs gehouden in het gebouw van basisschool Tan gram aan het Marcel Duchampplein 801. Er is van alles te vinden 'voor kleine boven tot stoere meiden'; de kleding wordt aangeboden in de maten 74 tot en met 176. Er is nog een aantal plaatsen beschikbaar. Voor meer informatie en aanmel den: kledingbeurs-nesselande@ hotmail.nl Nesselande - Met als thema 'Re: Weet wat je luistert?!' vindt op zondag 18 maart in de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 10 een dienst plaats. Spreker tijdens de dienst, die begint om 19.30 uur, is Jan- Marcel Vellinga. Na afloop is er een after-party. Deur open om 19.15 uur. Nesselande - In de Knoop wordt op woensdagochtend peutergym gege ven aan ouders met hun kinderen. In de lessen wordt met zang, spel en dansvormen gewerkt. Op speelse wijze maken de kinderen kennis met hun fysieke mogelijkheden. De op- drachtjes die de peuters krijgen, sti muleren de grove en fijne motoriek. Op vrijdagmorgen is er een cursus Muziek £t Beweging in De Kristal. Voor meer informatie en aanmelden: 010-251 89 88, www.curzusenzo.nl of bij de balie van De Kristal. Rotterdam - In de Open Hof Kerk in de wijk Ommoord vindt op zondag 18 maart om 19.00 uur een Welkom Open Deur dienst plaats waarin ds. J.W. Sparreboom voorgaat. Thema van de dienst is 'Klein maar fijn?!'. Muzikale medewerking wordt ver leend door Christelijk Regiokoor Adonai dat geleid wordt door Peter Burger. Arjan Breukhoven bespeelt het orgel, Kees de Bruin neemt plaats achter de vleugel en Elsema- rieke den Hartogh bespeelt de fluit. De samenzang start om 18.45 uur. Voor meer informatie: www.openhof-ommoord.nl. Rotterdam - Het koor Carajillo uit Rotterdam is ruim een jaar gele den opgericht en bestaat momen teel uit een hechte en enthousiaste groep van veertien koorleden. Het koor moet groeien naar uiteindelijk twintig zangers. Coach Jos Vlietstra heeft het koor opgericht om be staande en eigen arrangementen te laten uitvoeren door een kamerkoor dat de uitdaging durft aan te gaan om liederen en songs te zingen van 1500 tot nu. Zo staan er op de aan staande concerten in het voorjaar muziek op het programma van Tallis Carajillo. en Purcell (16e eeuw) maar ook El bow en Bertolf (21ste eeuw) Op dit moment is het koor op zoek naar vooral tenoren, baritons en bassen. De koorleden nodigen belangstel lenden uit een kijkje te komen nemen bij een repetitieavond op dinsdag van 19.30 tot 21.45 uur in zaal Neptunus van Wijkgebouw De Romeynshof aan het Strese- mannplaats 8 in Ommoord. Voor meer informatie: www.canta reconpiacere.nl of 0623-640068. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37