Ministerie oordeelt: Daken Ambonwijk bij vleermuizen niet in trek als winterverblijf Foto's van Marly Smit in bibliotheek Huizen van Keramiek Milieuvereniging niet gerust op waterhuis houding Westergouwe De IJssel 2 dicht bij kampioen schap Tumo 3 met één voet in finale Expositie Jasper Westra m HART VAN HOLLAND MOORDRECHT I 14 MAART 2012 37 flsPfSS? mz Schaken Turnen Vervolg van voorpagina Zuidpias/Moordrecht - Vleermuizen zijn in Nederland een beschermde dier soort. Wie de dieren verdrijft maakt zich mogelijk schuldig aan overtreding van de Flora en Faunawet. Volgens het ministerie kunnen de renovatiewerk zaamheden in de Ambonwijk na ruim twee maanden weer worden hervat, omdat de daken in de wijk niet geschikt zouden zijn als winterverblijf van vleermuizen. De boeiborden van de aanbouwen en de bergingen en spouwmuren kunnen, volgens het ministerie, wel dienen als zomer- en paarverblijf. De spouwmuren ook als winterverblijf. Zodra de weersomstandigheden dit toelaten, vindt nader veldonderzoek plaats om vast te stellen of en waar zich mogelijk vleermuizen ophou den in en aan de woningen. Zo is te lezen in een persbericht van de gemeente. Op basis van de conclusies van dit onderzoek wordt bepaald op welke wijze de werkzaamheden vanaf april verder te hand kunnen worden genomen en welke niet. In maart kunnen de werkzaamheden aan boeiborden in ieder geval doorgaan. Werkzaamheden aan de spouwmu ren zijn nu nog niet aan de orde. Met deze uitspraak van het ministe rie hoopt de gemeente de vertraging van de renovatie en de gevolgen daarvan voor de bewoners tot een minimum te kunnen beperken. Ge let op onder andere de relatief korte vorstperiode heeft de aannemer de afgelopen maanden hard kunnen doorwerken in de woningen. Moordrecht - Tot 3 april exposeert keramiste Jacqueline Tijssen in de bibliotheek met huizen en een boot van keramiek. Het huis staat voor de plaats waar de menselijke emoties en relaties zich concentreren en het fungeert als een metafoor voor het denken en zijn. Dit is de reden waarom zij al haar emoties in het thema huis kwijt kan. Het is een universeel ge geven. Haar nieuwsgierigheid naar hoe mensen overal ter wereld leven wordt door haar reizen aangewak kerd. Deze beelden op haar netvlies vertaalt zij in het keramiek wat zij bouwt. Boten kom ze in het waterrijke ge bied waar ze woont steeds tegen. Een boot is synoniem aan vrijheid, ongebondenheid. Instabiel en be weeglijk, waarmee je overal naar toe kunt. Tegenover de rechte vor men van huizen gebruik ze hier juist de ronde vormen in haar keramiek. Een groot werk, (in samenwerking met Betty de Groot) van twintig bo ten is te zien aan de Beatrixsluis in Nieuwegein. De expositie in de bibliotheek is te bezoeken tijdens openingsuren. Moordrecht - Van 6 maart tot 3 april is in de bibliotheek een foto expositie te zien van Marly Smit van den Berg. Smit probeert alle daagse dingen op een bijzondere manier in haar foto's te laten zien. Voor deze expositie heeft Smit een selectie gemaakt van landschaps foto's uit de directe omgeving. De expositie is te bezoeken tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Den Haag/Moordrecht - Met een hoger beroep bij de Raad van State wil de Moord rechtse Milieuvereniging De Zuidplaspolder alsnog een kritische toet sing van de verleende vergunning voor de waterhuishouding in de nieuwe Goudse woonwijk Westergouwe. Eerder besliste de Rotterdamse rechtbank dat de vergunning, die door het Hoogheemraadschap is verleend aan de ge meente Gouda, in stand kan blijven. De milieuvereniging vindt dus van niet. Volgens de advocaat van de vereniging heeft de rechtbank een reeks blunders gemaakt bij de be oordeling van de vergunning. Ook heeft de rechtbank volgens hem een procedurele fout gemaakt, waardoor de belangen van de vereniging zijn geschaad. Verder is de vergunning uiterst vaag, omdat niet duidelijk is hoe en waar de waterhuishouding precies wordt aangepakt. Het belangrijkste twistpunt is de waterafvoer in het zeer waterge- voelige gebied. De nieuwe woonwijk wordt verhoogd aangelegd. Daarbij gaat waterberging in het nieuwe woongebied verloren. Dat wordt afgevoerd naar het daarvoor aan te leggen natuurgebied De Groen- Blauwe Zone op grondgebied van de gemeente Zuidpias bij Moordrecht. Volgens de vereniging voldoet de verleende vergunning ook niet aan de voorwaarden, waarmee alle be trokken overheden eerder akkoord zijn gegaan. Zo mag overtollig wa ter niet naar een ander gebied wor den afgewenteld, los van de Groen- Blauwe Zone. De gemeente Gouda heeft laten be rekenen dat er voldoende bergings ruimte is om bij extreme regenval in Westergouwe het water te bergen. Die berekeningen zijn volgens de vereniging echter onjuist. Dat is aan het licht gebracht door een eigen deskundige, aldus de vereniging. Het gevolg is dat er toch overtollig water wordt afgewenteld op naast gelegen gebieden. De rechtbank wist volgens de ver eniging ook van de mogelijk onjuis te berekeningen van de gemeente. Maar de rechtbank is daar niet op ingegaan. Wel is de rechtbank door gegaan op het bezwaar van over stromingsrisico in Westergouwe zelf. Maar voor de vereniging ligt dat probleem niet zozeer in die wijk, maar in de omliggende gebieden als Moordrecht en Nieuwerkerk. De Raad van State mag nu beoor delen of het onderzoek van de ver eniging wel deugt. Het oordeel volgt binnen enkele maanden. Moordrecht - Na een gelijkspel in de voorgaande wedstrijd tegen concur rent 3-Torens 2 uit Berkel en Rodenrijs en winst in de voorlaatste competitie wedstrijd tegen Overschie 3 heeft het tweede team van De IJssel aan een gelijkspel in de laatste wedstrijd voldoende om in deze competitie als eerste te eindigen. De vorig jaar verloren positie in de 2e klasse is derhalve weer in zicht. De topscorers van het team Aad en Mick van den Berg scoorden ook in deze voorlaatste wedstrijd een vol punt en brachten hun score daar mee op 5,5 uit 6. Winst was er ook voor Leen Boonstra en invaller Pane Vink. Met drie remises voor Gerard van der Wouden, Rien Duine en Lotte van der Wouden en een ver- nespartij voor Sjaak in 't Veld kwam de eindstand op 5,5-2,5 voor de IJs sel reserves. In de clubcompetitie leed Arie Mac- daniël zijn eerste competitieneder- 'aag van dit seizoen. Tegenstander Ad Multem troefde hem af in het eindspel. Hans Lodeweges, dit sei zoen sporadisch in actie in de club- competitie, dolf in zijn pas vierde partij het onderspit tegen Frank Vis ser. Winst was er voorts voor Casper de Pijper tegen Judie van Eek, voor Marten Evengroen tegen Bastiaan Rietveld en voor Willem Schouten tegen Peter Koolmees. Bij Jan Vink tegen Arie Macdaniël junior werden de punten gedeeld. In het totaalklassement behoud Pim te Lintelo de leiding met ruime voorsprong op Frank Visser en Léon Jacobse. Op de plaatsen 4 t/m 8 ver volgens Ad Multem, Gerard van der Wouden, Aad en Mick van den Berg en Arie Macdaniël. In de kwartfinale om de k.o. beker ging Léon Jacobse kansloos ten on der tegen Pim te Lintelo. Ook Hans Lodeweges ging door naar de halve finale. Tegenstander Teus Boere gaf de partij zonder te spelen gewon nen. Eerder hadden ook Rien Duine en Ronald Mandersloot zich ge plaatst voor de halve finale. Moordrecht - De meiden van Tumo 3, Franka Knoop, Sarah van Houwelin- gen, Nada de Clonie MacLennan, Eva Kuijper, Dorith Deaney en Roos van der Vliet mochten op 3 en 10 maart laten zien wat ze konden in de strijd om een finaleplaats. Zaterdag 3 maart behaalde de ploeg een eerste plaats met een voorsprong van vier punten op de nummer twee Pro Patria. Zater dag 10 maart mochten de meiden nog een keer aan de slag. Dit keer behaal den zij een tweede plaats, met een klein verschil met de nummer één. Op vloer lieten instappers Knoop en Van Houwelingen zien hoe een nette vloeroefening eruit ziet. Op sprong liet Deaney zien wat een mooie over slag is. Op balk wisten zowel Van der Vliet als Kuijper een oefening zonder vallen te laten zien. In het algemeen klassement behaalde De Clonie net als op 3 maart een eerste plaats. Tumo houdt op 12 mei de thuiswed strijd voor alle ploegen. Dan zal blij ken of Tumo 3 een finaleplaats weet te bemachtigen. Moordrecht - Werk van Jasper Westra is tot en met vrijdag 4 mei te zien in Galerie Fabri aan de Dorpsstraat 46. De expositie toont fantasietekeningen die gemaakt zijn met kleurpotlood en oliepastel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 39