'1 Verbreding voor waterberging Vierde Tocht gestart W; 38 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 14 MAART 2012 Onlangs is begonnen met de verbreding van de Vierde Tocht in de Zuidplaspolder. Over een lengte van ongeveer vier kilometer wordt de Tocht verbreed tot circa 23 meter. Dit is nodig om meer water te kunnen bergen. Door de klimaatverandering komt extreme regenval vaker voor. Dan kunnen de huidige tochten dit water niet bergen, waardoor wateroverlast kan ontstaan. Met de verbreding van de Vierde Tocht en de vorig jaar verbreedde Spoorsloot ontstaat er meer ruimte voor waterberging. Natuurvriendelijke aanleg De Vierde Tocht wordt aangelegd met aan de noordelijke zijde een natuurvriendelijke oever. Dit betekent dat deze oever wordt aangelegd met een flauw talud, dat verschillende vegetaties de kans geeft om te groeien. De waterlijn ligt tussen de zestien en negen meter en het huidige waterpeil blijft gehandhaafd. Zo duurt het langer voordat het peil hoger wordt en de drainagebui zen niet meer kunnen afvoeren. Het werk neemt enkele maanden in beslag. Voorafgaand en tij dens de werkzaamheden wordt er samengewerkt met een ecoloog die erop toeziet dat de werkzaamheden worden uitgevoerd volgens de regels van de Flora- en faunawet. Afgraven en transport Overlast van de werkzaamheden wordt zoveel mogelijk vermeden. De grond wordt afgegraven en getransporteerd via de werkstroken langs de Vierde Tocht naar de tussenopslag. Deze ligt in de oksel van de Zuidelijke Dwarsweg en de Middelweg. Hier vandaan vervoeren vrachtauto's de grond via de provinciale weg onder andere voor hergebruik voor het versterken van boezemkaden. Meer informatie over het werk aan de Vierde Tocht kunt u vinden op www.hhsk.nl/projecten/. Bekendmakingen Bestuursvergadering Ontwerp-projectplan voor het verwijderen van de damwanden nabij de Stolwijker schutsluis ter inzage. Ontwerp-peilbesluit van de Rotte ter visie Vergunningen week 11, nr. 107 3063 CA Rotterdam; -Deelgemeente Hillegersberg-Schiebroek, Melanchtonweg 100, 3005 GA Rotterdam; -Deelgemeente Prins Alexander, Prins Alexanderplein 6, 3067GC Rotterdam; -Centrum Rotterdam, Stadswinkel XL Centrum, Stadhuis Coolsingel 40, 3011 AD Rotterdam; De gemeente Zuidpias, Gemeentehuis Zuidpias, Raadhuisplein 1,2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel; De gemeente Lansingerland, Raadhuislaan 1, 2651 DA Berkel en Rodenrijs Het peilbesluit, toelichting en kaarten zijn ook te raad plegen op de website van HHSK, www.hhsk.nl/actueel/ stukken ter inzage. Tijdens de periode dat de stukken ter visie liggen, heeft u de mogelijkheid tot inspraak door een gemotiveerde, schriftelijke reactie te sturen aan het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpener- waard, Postbus 4059, 3006 AB Rotterdam. Als onderwerp geeft u aan: Zienswijze op het ontwerp-peilbesluit van de Rotte. Inloopbijeenkomsten In de periode dat de stukken ter visie liggen wordt een inloopbijeenkomst georganiseerd. Tijdens deze bijeen komst kunt u de stukken inzien en vragen stellen aan medewerkers van het hoogheemraadschap. Zo mogelijk worden direct belanghebbenden hiervoor schriftelijk uitgenodigd. Bent u ook geïnteresseerd? Kijk dan op de website van het hoogheemraadschap voor informatie over de data, tijd en plaats van de inloopbijeenkomst of op de website van uw (deel-)gemeente. Verdere procedure Naar verwachting komt het ontwerp-peilbesluit in de verenigde vergadering op 27 juni 2012 ter besluitvorming, waarbij de inspraakprocedure en de wijze van behandeling rondom de gemotiveerde zienswijzen worden betrokken. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw S.K. Klerk via het telefoonnummer 010 45 37 200 of e-mail: info@hhsk.nl. Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergadering van het algemeen bestuur op woensdag 28 maart aanvang 14.00 uur. De vergadering vindt plaats in het kantoor aan de Maasboulevard 123 in Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u zich heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272. Het ontwerp-projectplan voor het verwijderen van de damwanden en ingebruikname van de Stolwijkerschut sluis als waterkerend kunstwerk bevat een omschrijving van de werkzaamheden en bijbehorende voorschriften voor het verwijderen van de damwanden bij de Stolwijker schutsluis te Gouda aan de zijde van Hollandsche IJssel. Door de restauratie van de sluis kan deze haar functie als waterkerend kunstwerk in de waterkering weer vervullen. De damwanden hebben geen functie meer en kunnen verwijderd worden. Inspraak Het ontwerp-projectplan voor het verwijderen van de damwanden en ingebruikname van de Stolwijkerschut sluis als waterkerend kunstwerk ligt van 16 maart 2012 tot en met 26 april 2012 voor inspraak ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap en bij de gemeente Gouda (stadswinkel Buytenerf, Klein Amerika 20). U vindt het ontwerp-projectplan ook op www.hhsk.nl. Tijdens deze periode kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling een zienswijze op het ontwerp-projectplan indienen. Schriftelijke reacties dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, postbus 4059, 3006 AB Rotterdam. Voor het geven van een mondelinge reactie binnen de inspraakperiode kunt u tot en met 23 april 2012 een afspraak maken met mevrouw L. Koedoot, tel. 010 45 37 200. Dijkgraaf en hoogheemraden maken bekend dat het ont werp-peilbesluit van de Rotte is voorbereid. Een nieuw peilbesluit is wenselijk vanwege de aanvullende water berging in de Eendragtspolder en om meer duidelijkheid te scheppen over het te hanteren peil voor het oppervlak tewater van de boezem Rotte. In de praktijk zullen de peilen niet veranderen. Er wordt voorgesteld om rondom het streefpeil van - 1 m NAP de huidige bandbreedte waartussen de peilen fluctueren vast te stellen. Ter visie Het boezemsysteem de Rotte ligt in de gemeenten Rotter dam, Zuidpias en Lansingerland. Het ontwerp-peilbesluit wordt ter visie gelegd van woensdag 14 maart tot en met dinsdag 24 april 2012. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze op het peilbesluit indienen bij het hoogheem raadschap. Inzien van de stukken U kunt het ontwerp-peilbesluit van 14 maart tot en met 24 april 2012 tijdens kantooruren inzien op de volgende adressen: Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpener waard, Maasboulevard 123, Rotterdam; De gemeente Rotterdam: -Deelgemeente Noord, Eudokiaplein 35, 3037 BT Rotterdam; -Deelgemeente Kralingen-Crooswijk, Oostzeedijk 276, Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.12.062, 27 februari 2012) VTS Politie Nederland, aan brengen van een dam met duikers, P.C. Boutensingel. Waddinxveen - (K.12.067, N.V., 27 februari 2012) Stedin Midden-Holland, aanleggen van een kabel, Kanaaldijk; - (K.12.107, 6 maart 2012) N.V. Stedin Midden-Holland, verwijderen van een gasleiding, Kanaaldijk. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, via telefoonnummer 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Vierde Tocht gezien vanaf de Noordelijke Dwarsweg.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 40