De zwalkende zwerver en /e coupe terrible CONFUSION KROEG Een verfrissende blik JLa<iAA&tnA' ^'ïtTackték' v<*y v de* Kroegavond Derde prijs voor Daphne de Vos KANGOEKOEWEDST1UJ1) OP COENECOOP COLLEGE 42 HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 14 MAART 2012 Door Pepijn de Groot Vorige week was een vriendin van mij jarig. Bij haar thuis in Utrecht aten we pindasoep met een groepje van zes. Vervolgens togen we naar de Utrechtse binnenstad. Voor een café bleven we even staan: er diende gerookt te worden. Uit de nabije verte klonk geroep: 'Michael! Michael!' Ik keek op richting de bron van het geluid. Een link met Michael legde ik gelijk. De man die riep had zonder al te veel werk van de visagie mee mogen draaien in Jacksons clip Thriller. Hij vroeg elke pas sant om geld voor de nachtopvang. Zwal kend kwam hij op ons af. 'Michael, hoe is het?' Hij had het tegen mij. Nu is mij vaker verteld dat ik er verwilderd uitzie, maar dat een dakloze mij als kameraad herkent, deed mij beseffen dat het ernst was. Ver ward gaf ik hem een halve euro en vergat het voor de rest van de avond. Nu speelt toch het vermoeden dan wel bewustzijn weer op: ik schijn er niet uit te zien. En dat terwijl ik voornemens was dit jaar eens aan mijn verschijning te werken. Nu de lente al doorgebroken is, kan ik me niet meer verschuilen achter winterkledij. Tot voor kort droeg ik een muts om mijn dorre haar onder te verstoppen. Onder een pet kan ik deze bos al niet meer verbergen. Kortom: een bezoek aan de kapper kan geen kwaad. Voor een goede scheerbeurt heb ik ook de tijd nog niet gevonden. Er is geen baard of snor in velden of wegen te bekennen, maar die vlassige plukjes op het gezicht maken mij niet veel aantrekkelijker. Aan een kleur tje kan ik ook niet meer ontkomen. Dat wit te lichaam is geen porem, en breek me de bek niet open over die afgekloven nagels. En als ik dan toch naar de kapper ga, naar de sportschool, naar de manicure en de zon- nestudio kan ik er net zo goed een neuscor rectie aan vastplakken. Die brede gok van mijn mag best een beetje lichaamsgewicht kwijt. Als ik met een plastic neus Michael genoemd wordt, kan ik tenminste begrijpen waarom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Al ternatieve muziek op zaterdag 17 maart in 't Blok. Jan draait van alles, als het maar alternatief is. Wave, punk, ska, futurepop, elektro en aanverwante muziek. Verzoekjes kunnen aangevraagd worden en eigen muziek meenemen mag ook. Aanvang 20.30 uur; de toegang is vrij. Maassluis/Nieuwerkerk aan den IJssel - Daphne de Vos, saxofoonleerling van Tom de Vette, docent bij de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool, won de derde prijs in de Maassluise Muziekweek. Ze speelde Pequena Czarda van de com ponist Pedro Iturralde en werd door haar leraar begeleid op de piano. In het jury rapport stond dat Daphne veel van zich liet horen in dit moeilijke stuk, dat het met overtuiging, erg muzikaal en met flair en effect gespeeld werd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Lau rens de Wit is tijdens een selec tiedag op 29 februari samen met Melroy Heemskerk uitgekozen om zich aan te sluiten bij het Innovatief Duurzaam RaceTeam. Beide cou reurs gaan rijden in de Saker. Het programma van de Saker Sportscar Challenge NL 2012 om vat een wedstrijd op 1 april op Waddinxveen - Jaarlijks wordt in de maand maart in 46 landen de Kangoe roe reken- en wiskundewedstrijd gehouden. De wedstrijd bestaat uit dertig meerkeuzevragen, van makkelijk tot zeer moeilijk. Er zijn vier niveaus: wizKID, wizSMART, wizBRAIN en wizPROF. De deelnemende landen spreken samen de opgaven af. In 2011 deden zes miljoen leerlingen mee aan de wedstrijd. uitdagend kan zijn, voor iedereen op zijn eigen niveau. Leerlingen die een hoge score heb ben gehaald, worden uitgenodigd voor de Junior Wiskunde Olympi ade of voor de tweede ronde van de Wiskunde Olympiade. Spa-Franchorchamps, op 15 april in Zandvoort, 8 mei in Assen, 9/10 juni Brands Hatch, 17 augustus en 7 september: Zandvoort en 21 oktober de Saker World Final in Zandvoort. Op donderdag 15 maart doen bijna 800 leerlingen van beide locaties van het Coenecoop College mee aan de wedstrijd die door een wiskunde docent georganiseerd wordt. De Kangoeroewedstrijd laat leerlingen ervaren dat wiskunde heel leuk en Nieuwerkerk aan den IJssel - Een drankje drinken, bijkletsen, een potje tafel voetbal of schaak of gewoon lekker aan de bar hangen. De kroeg van 't Blok is vandaag, woensdag 14 maart, én 21 maart geopend vanaf 20.30 uur. Een meerderheid van de Tweede Kamer is voor een hasjverbod. Ivo Op stelten, minister van Veiligheid en Justitie, vindt het niet nodig. Hij wil namelijk dat alle sterke cannabisproducten verboden moeten worden en niet alleen hasj. Hoe denkt het panel over deze kwestie? Moeten softdrugs verboden worden Door Pepijn de Groot Kaylee Ramman (17 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel Softdrugs zijn op zich niet zo'n heel groot probleem, het is de cri minaliteit die eraan vastzit. Ik denk dat er geen verbod hoeft te komen op softdrugs want dan gaan men sen het illegaal doen en wordt het probleem alleen maar groter. Wat er eventueel wel zou kunnen ko men zijn strengere controles en het harder aanpakken van de crimina liteit eromheen. Bovendien zullen vele coffeeshops failliet gaan als het verbod in werking treedt. Dat zorgt voor werkeloosheid en daar hebben we al genoeg van. Ook ko men er jaarlijks veel toeristen naar onder andere Amsterdam speciaal voor de coffeeshops. Het is dus eigenlijk een stukje cultuur en er wordt geld aan verdiend. Kristina van der Molen (18 jaar) uit Moordrecht Ik denk dat een verbod op hasj goed bedoeld is, maar averechts gaat werken. Op het moment dat je iets als drugs verbiedt, wordt het namelijk alleen maar aantrek kelijker omdat het verboden is. Daarom denk ik dat zowel hard drugs als softdrugs legaliseren het antwoord is op hoe wij grip kun nen krijgen op de illegale markt en grootschalige drugscriminaliteit. Precies hetzelfde gebeurde name lijk na het sluiten van vele borde len bij de Wallen te Amsterdam. Bordelen werden gesloten, maar de illegale bedrijfjes schoten als paddenstoelen uit de grond waar bij er veel minder controle is op de gang van zaken! Daarom geloof ik in legaliseren, controleren en re guleren. Max van Mullem (17 jaar) uit Zevenhuizen Ik vind dat de overheid zich niet zo veel met dit soort zaken moet bemoeien. De regels zijn duidelijk en de coffeeshops weten wat ze wel en niet mogen. Als de overheid daar nog veel aan gaat veranderen dan weten de coffeeshops het ook niet meer. Op die manier gaan ze illegale dingen doen en zo komen er problemen. Laurens de Wit (links) is een van de twee coureurs van het Innovatief Duurzaam RaceTeam (IDRT).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 44