CKV D1 wint Rijnmond Korfbal Cup Heren NieMo schieten met scherp Belangrijke overwinning voor VC Nesselande roeneweg wint in blessure tijd Troost wint dinsdagavond competitie Dames Niemo winnen Moordrecht verliest nipt Charity Tournament voor Buddies HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 14 MAART 2012 55 Korfbal Waterpolo Volleybal Voetbal Jeu de boules Waterpolo Voetbal Karate Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De waterpoloërs van l/VSG NieMo- Van Vliet haalden flink uit tegen het voorlaatst geplaatste MNC Dordrecht 5, dat met 14-2 te kijk gezet werd door de ploeg van trainer Zlatko Rakonjac. NieMo startte scherp in het eigen Pol- derbad en nam via Ron Pronk, Sander Boer en Harold Fischer met 3-0 ruim de leiding. In het tweede part gooide Jeroen Dekkers het duel voortijdig in het slot met een hattrick. Pas in de derde periode wist Dordt wat terug te doen, maar werden tevens de dub bele cijfers bereikt. Omdat De Zee hond 1 ook won bleven zowel NieMo als De Zeehond op hetzelfde aantal verliespunten staan en respectieve lijk op de tweede en derde plaats in de eerste klasse A (District). Ook De Plas 1 won en blijft in de buurt van NieMo; de drie teams zijn verwikkeld in een felle strijd om promotie naar de derde klasse Bond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nie- werkerk/Vigilate Dl wist in een spannende finale tegenstander Dee- tosSnel Dl met 11-9 te verslaan. De grote Rijnmond Cup ging zodoende naar Nieuwerkerk. In een gelijk opgaande wedstrijd wist Nieuwerkerk vlak voor rust een 6-5 voorsprong te pakken. In de tweede helft was DeetosSnel even de bovenliggende partij. De Dordtenaren pakten op 6-7 en 7-8 een voorsprong. Nieuwerkerk kwam goed terug en maakte drie goals op rij. Bij 10-9 werd het nog flink spannend, maar in de slotminuut wist Nieuwerkerk de 11-9 te maken. Bij D1 barstte vervolgens een flink feest los. Succesvol Dl naar NK Na het behalen van de Rijnmond Cup speelde D1 op donderdag 8 maart tegen Antilopen om een plaats op het Nederlands Kampi oenschap. Tot 3-3 ging de wedstrijd redelijk gelijk op, hoewel Nieuwer kerk het betere van het spel had. Daarna werd een gat tot 10-3 ge slagen en vond de ploeg het wel prima. Met deze overwinning, 15-9, heeft D1 zich geplaatst voor het NK. Twee dagen later, op zaterdag 10 maart, speelde de ploeg hun kam pioenswedstrijd in Driebergen te gen rode lantaarndrager Dalto Dl. Na rust kwam Dalto terug tot 6-6, maar Dl gaf gas en liep uit naar 6-13, waarna Dalto de eindstand bepaalde op 7-13. Zevenhuizen - Voor de start van de wedstrijd zaterdag 10 maart stonden de dames van Nesselande gelijk op de ranglijst met medekoploper Stravoc en drie punten voorop de bezoekers, nummer drie, VoCASA. in dorpshuis Swanla trok de thuis ploeg in de eerste set het initiatief naar zich toe. Met een stabiele pas sing en een hoge servieedruk bleven de dames continu aan de goede kant van de score. De bezoekende ploeg bleef door hard te werken in de verdediging lang in het spoor van Nesselande. In de eindfase werd het verschil gemaakt en werd de set binnengehaald met 25-22. De tweede set vertoonde in het begin hetzelfde beeld, maar gaandeweg liet de thuisploeg de touwtjes wat vieren. VoCASA zag de kans schoon, nam een voorsprong en won de set met 21-25. In het derde bedrijf was het Nesse lande dat langzaam op stoom kwam Zevenhuizen - Het zit Groeneweg de laatste wedstrijden niet tegen, ledereen bad zich zondag 11 maart al verzoend met een gelijkspel tegen het sterk spe lende GLZ/Delfshaven. Diep in blessuretijd rondde Maurice Eckhardt met een uiterste krachtsinspanning een uitstekende pass van spelbepaler JP Hordijk af. i na tien minuten spelen was Eck hardt ook al het eindpunt van een prima Groeneweg aanval geweest. Lit de draai maakte de spits, na een voorzet van Joey Grootschol en, de doelman van de bezoekers kansloos. De wedstrijd kantelde toen de Rotterdammers na een rode kaart met tien man kwamen te spelen. De technisch zeer vaar- ge bezoekers maakten net voor de rust gelijk en ook na de rust bleef het een gelijkopgaande wed strijd. Groeneweg wist zich geen raad met de ontstane ruimte en GLZ/Delfshaven bleef in balbezit prima voetballen. De thuisclub be schikt echter over diverse spelers die een wedstrijd kunnen beslissen en net als verleden week tegen VEP was het weer Eckhardt die match winnaar werd. en een steeds groter gat sloeg en de set won met 25-14. In de vierde set schoten de Zevenhuizense dames uit de startblokken. Scherp serve rend en blokkerend werd er al snel een gat van vijf punten geslagen dat niet meer te dichten bleek, setstand 25-20. Met nog vijf wedstrijden te spelen is deze 3-1 overwinning een zeer belangrijke in de race om promotie. Volgende week wacht de uitwed strijd tegen Polaris in Helmond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met drie winst partijen heeft Peter Troost de eerste avond van de dinsdagavondcompetitie op zijn naam geschreven. De speler van Jeu de Boules Club Nieuwerkerk had naast drie winst ook een hoog saldo van 34 waar een maximale score van 39 mogelijk is. Renze van Streun werd op enige afstand tweede. De derde plaats was voor Willem Zwang. Ook hij won zijn drie partijen met een saldo van 23 punten. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De dames van l/VSG NieMo-Van- Vliet nestelden zich dankzij een zege tegen SCOM op de zesde plaats in de Eerste klasse District. De meiden van coach Sander Boer wonnen met 8-5 tegen de Schiedamse hekkensluiter. "Het begin was moeizaam, omdat we de kansen slecht afmaakten," aldus speelster Liza Neleman. "We raakten in de eerste periode een paar keer de lat en de paal." Mede daardoor keek NieMo tot halverwege de partij tegen een lichte achterstand (1-2) aan. Maar vanaf de derde periode benutten de gastvrouwen de kansen veel beter. De derde periode werd met 5-2 gewonnen. SCOM moest in de achtervolging, maar kon niet meer terugkomen. Komend weekend speelt NieMo het lastige uitduel bij Alkemade 1 in Roelofarendsveen. Moordrecht - Hekkensluiter Moor drecht verloor zondag 11 maart in Zoeterwoude van het hoger geklas seerde Meerburg met 3-2. Komend weekend zijn er thuis kansen om punten te pakken tegen Alkmania, dat de laatste plaats op de ranglijst deelt met Moordrecht. Karate kids komen in actie voor 'Buddies'. Nesselande - Unity99 Rotterdam or ganiseert voor zondag 18 maart het 11e Charity Tournament waarvan de opbrengst bestemd is voor stichting 'Buddies'; een stichting die zich inzet voor ernstig zieke mensen. In de sporthal aan de Zevenkamse Ring 301 gaan tussen 9.30 en 13.30 uur honderden jongeren, afkomstig uit het hele land, in de leeftijd van zeven tot vijftien jaar in diverse ge wichtsklassen voor het goede doel met elkaar de strijd aan. De toegang voor volwassenen be draagt 3,- euro; kinderen tot vijftien jaar betalen 2,- euro en tot vier jaar is de toegang vrij. Voor meer informatie: www.unity99.nl. CKVD1 is dolblij met het winnen van de cup. (foto: Dolf Nome)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 57