Moerkapelle houdt uitzicht op handhaving Barracuda overtuigt in slotfase IKV geeft wedstrijd weg Lastige wedstrijd voor Groeneweg IJsselvogels schrijft historie Tom Moonen Nederlands kampioen Nieuwerkerk ruim langs Papendrecht Team Zeparo komt op stoom Open Dag Tennisvereniging HART VAN HOLLAND ZUIDPU\S I 14 MAART 2012 57 Voetbal Zwemmen Korfbal Voetbal Korfbal Tennis Voetbal City Pier City Moerkapelle - Moerkapelle begon zaterdag 10 maart gespannen aan de wedstrijd tegen BSC '68 dat hiervan meteen gebruik maakte. Na enige schermutselingen in het strafschopgebied verdween de bal onverwacht in het doel van Moer kapelle. Moerkapelle herpakte zich snel en zocht de aanval. Na bijna een kwartier spelen kwam de ploeg, na een mooie aanval, op gelijk hoogte. Een pass van Menno Ver schoor bereikte Kamal Boutasqount op de rechterflank, die speelde Nieuwerkerk aan den IJssel - De zwemdelegatie van Van Vliet Bar racuda was tijdens de laatste ronde van de verenigingscompetitie dit weekend in Veenendaal behoor lijk uitgedund door ziekmeldingen. Desondanks werd er overtuigd en hard gezwommen. Op de 200 meter vlinderslag schit terden Petra de Groot en Ivana Lin- gen met goud en zilver en op de 100 meter rugslag scoorde Lingen brons en Denise Boereboom goud. Melissa van der Heijden zwom een sterke 200 meter schoolslag die haar een zilveren medaille opleverde. Denise Boereboom, Petra de Groot en Kris Siegers zwommen zich in de top drie bij de 200 meter wisselslag. Anshel Hofstede imponeerde met een pr op de 200 meter vlinderslag wat hem zilver opleverde. Isabel Ie den Hartog behaalde goud op de 400 meter vrije slag. Floyd van Hoof behaalde goud op de 100 meter én de 200 meter rugslag. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk heeft het zaalseizoen slecht afgesloten. Voor de derde keer op rij werd verloren. Ditmaal uit bij Victum in Houten. Aanval lend speelde Nieuwerkerk een stuk beter dan vorige week en ook ver dedigend was het lange tijd aar dig. Na een 10-12 ruststand werd een 10-14 voorsprong gepakt in de tweede helft. Op 14-17 ging het laatste kwartier in en leek er niets aan de hand. Toen de uitslag van SDO doorkwam - SDO won en werd dus kampioen - was de koek op bij Nieuwerkerk. Verdedigend vervloog de concentratie en Victum kon nog elf keer scoren. Ondanks twee rake schoten van Mathijs Kelder in de negenentwintigste minuut (23-23), werd het daarna nog 25-23. Op het veld staat Nieuwerkerk vlak achter koplopers Sporting Trigon en Tweemaal Zes. Op 31 maart speelt de ploeg in Leiden tegen Trigon en een week later wacht Tweemaal Zes. keurig Harmen Verweij aan. Verweij twijfelde niet en scoorde de gelijk maker. BSC '68 antwoordde met enkele gevaarlijke uitvallen, waar bij keeper Mathew Dubbis op de proef werd gesteld en tot drie keer toe een schot pareerde. Moerkapel le drong in het laatste kwartier van de eerste helft het meeste aan maar pogingen om op voorsprong te ko men strandden. Ook bij aanvang in de tweede helft schoot Kamal Bou tasqount nog een keer knap op doel maar de keeper was attent. Daarna ontstonden kansjes over en weer. Moerkapelle kreeg in het slot van de wedstrijd nog een uitstekende kans om de winst mee huiswaarts te nemen, maar Pieter Lips raakte de bal niet goed genoeg. Moerkapelle loopt een punt in op de concurrenten en blijft strijden en uitzicht houden op lijfsbehoud in de derde klasse. Volgende week wacht de thuiswedstrijd tegen het hoog op de ranglijst genoteerde Perkouw. Zevenhuizen - Groeneweg speelde zondag 11 maart de moeilijke uit wedstrijd tegen Westlandia. De dames van Groeneweg werden on der druk gezet en konden er niet uitkomen. Na vier minuten opende Westlandia de score: 1-0. Hoewel Groeneweg het moeilijk had lukte het Nancy Hol om in de zeventiende minuut met een counter de stand op 1-1 te brengen. Groeneweg kreeg meer vat op het spel en er kwamen een paar kansjes. Toch was het Westlandia dat in de zevenen twintigste minuut de 2-1 scoorde. Groeneweg probeerde nog langszij te komen maar dat lukte niet en in de vijftigste minuut werd het 3-1 voor Westlandia. Daarna zakte Groeneweg weg en kon het tempo niet meer volgen. Door een drie tal uitstekende reddingen van de Groeneweg keepster bleef de score beperkt, maar in de vijfenzestigste minuut werd het toch 4-1 en tien minuten later 5-1. Moordrecht - IJsselvogels 1 ging dit weekend naar Woudenberg met als doel om ongeslagen kampioen te worden en de volle 100 procent winst in de poule te behalen. Het tegen degradatie spelende Wou denberg werd in de eerste minuten volledig weggespeeld en na ruim een kwartier was de wedstrijd ge speeld. Het herenkwartet schot met scherp en de eerste helft werd af gesloten met een 8-14 ruststand. Na rust nam IJsselvogels gas terug en Woudenberg kreeg de ruimte om tegen te scoren maar verder dan een 12-15 tussenstand kwam het niet. IJsselvogels zette weer aan en liep eenvoudig naar 12-18 en dit verschil werd de rest van de wedstrijd behouden. De wedstrijd werd afgesloten met een 17-25 overwinning en hiermee werd een historische zegereeks behaald door alle wedstrijden te winnen en een 100 procent score te behalen in de eerste klasse. Nu eerder dit jaar het contract met hoofdtrainer Edwin Visser voor een jaar werd verlengd kan IJsselvogels met een goed gevoel de koppositie verdedigen in de veldcompetitie. Rotterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - TCN-lid Tom Moonen is op overtuigende wijze Nederlands kampioen geworden in de categorie jongens enkel 14 jaar tijdens de Na tionale Overdekte Jeugd Kampioen schappen in Rotterdam. In de finale speelde Moonen tegen Ruben Konings, waarin Moonen naar eigen zeggen zijn beste wed strijd van het toernooi speelde. Met aanvallend en drukvol spel behaalde hij zijn eerste nationale titel. Met het behalen van dit nationale kam pioenschap sluit Moomen het win terseizoen succesvol af en voert hij de nationale ranglijst aan. Komende weken staat voor hem de competitie op het programma en een internati onaal toernooi in Portugal. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor rust was het een redelijk gelijkopgaand duel, maar in de tweede helft maakte de Nieuwerkerkers snel korte metten met de rode lantaarndrager en de uitslag 5-1 was zeker geen geflatteerde eindscore. In de eerste helft waren de kansen van beide kanten op één hand te tellen. Papendrecht deed nauwe lijks onder voor de thuisploeg en had zelfs wat meer overwicht op het middenveld. In de 18e minuut was Papendrecht- bijna succesvol, maar de bal belandde boven doel man Sander Hoffman op de lat. Vijf minuten later was het eerste echte wapenfeit voor het Papendrechtse doel en dat kwam van de voet van Godwin Falix. De aanvaller raakte vanuit een hoekschop met een hard schot echter het lichaam van een van de verdedigers en zo kwamen de gasten met de schrik vrij. Toch was het opnieuw Godwin Falix die na een half uur spel zich prima vrijmaakte en vervolgens van circa twintig meter hard in de beneden hoek raak schoot; 1-0. De tweede helft was maar nauwe lijks op gang toen de 2-0 viel door een misverstand in de defensie van Papendrecht. In de 53e minuut scoorde Menno Homan met een prima kopbal op een voorzet van Christiaan Sprangemeijer de 3-0. Nieuwerkerk liep in de 60e minuut nog verder uit door een doelpunt van Abner Teizeira; 4-0. De thuisploeg ging wat slordiger spelen en moest dit bekopen met een tegendoelpunt toen Youssef Swaghi een duel met zijn rechtstreekse tegenstander verloor; 4-1. In de 83e minuut liet Jesse Charon de 5-1 aantekenen. De derde overwinning op rij voor de Nieuwerkerkers was een feit. Zevenhuizen - Een van de onderde len van de voorbereidingen voor de Roparun is de 'Twintig van Alphen'. De limiet waaraan de lopers van team Zeparo moeten voldoen is een tijd onder de twee uur voor de halve marathon. John en Ingrid Heijkoop, Marcel Zijderhand en Marius Boer kwamen, doorgerekend naar de 21 kilometer ruim binnen de limiet bin nen. Ben van Yperen had zijn zin nen gezet op de CPC die hij een week later wilde lopen op die afstand en liep een vlotte 10 kilometer. Huib Moerman deed het iets rustiger aan maar ook hij kwam ruim onder het uur binnen. Met zo'n achtduidend deelnemers staat de 20 van Alphen bekend als een loop waar je voor je tijd kunt lopen. City Pier City Een onvoorstelbaar lang lint van tweeëndertigduizend deelnemers, waaronder veel Zeparolopers, ver scheen zondag 11 maart aan de start van de 38e City Pier City. Aangemoe digd door het massaal aanwezige publiek finishten allen ruim onder of enkele minuten boven de twee uur. >K 10km 51:53 10km 56:19 20km 1:39:05 20km 1:49:37 20 km 1:44:57 VierZeparo-lopers in Alpen: Marius Boer, Ben van Yperen, Ingrid en John Heijkoop. Resultaten 20 van Alphen Ben van Yperen Huib Moerman John Heijkoop Ingrid Heijkoop Marius Boer Marcel Zijderhand 20km 1:32:28 Ben van Yperen 21 km 1:57:27 Pieter Lieffering 21 km 2.02.46 John Heijkoop 21 km 1:41.54 Ingrid Heijkoop 21 km 1:55.33 Marius Boer 21 km 1:59.04 Marcel Zijderhand 21 km 1:37 Sjaak de Graas 21 km 1:49 Zevenhuizen - Tennisvereniging Zevenhuizen houdt zaterdag 31 maart op Sportpark Van 't Verlaat vanaf 13.00 uur een open dag. De vereniging telt meer dan driehonderd volwassen en circa honderd jeugdleden. Onder het motto 'Zonder jou is er geen bal aan!' is de vereniging echter op zoek naar nog meer leden. Bij TZ wordt bij de volwassenen op drie dagen competitie gespeeld, bij de jeugd op twee dagen. De kern van de vereniging wordt echter gevormd door de recreatiespelers met onder linge competities voor volwassenen op de woensdag- en vrijdagavond en op zondagmiddag. Vrij tennissen kan op andere dagen en tijden. Tijdens de open dag kunnen belang stellenden sfeer proeven, kennis maken met leden van de vereniging en met de gediplomeerde tennis- schoolleraren. De vereniging zorgt voor materiaal, ballen en rackets. Raemon Sluiter is ambassadeur van deze Open Tennisdagen. "Er zijn activiteiten voor elke leeftijdscate gorie. Met gratis lessen, kleine toer- nooitjes, gewoon een balletje slaan en met allerlei activiteiten buiten de baan zetten deze clubs hun beste beentje voor", aldus Sluiter. Deelne mers aan de open dag maken kans op een clinic met Sluiter. Voor meer informatie: www.opentennisdagen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 59