Koopzondag 18 maart www.edplaizier.nl bij Intratuin Zoetermeer open van 10.00 tot 17.00 uur Tuin-en terreininrichting "Dit gaan de inwoners zeker voelen" Gemeente Zuidpias slaagt alsnog voor herexamen HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 14 MAART 2012 3 bouwen om te wonen zoals u dat wilt v.dL Mee Jansen hoveniers plant en Intratuin Pijnacker en Zuidpias zijn gesloten Intratuin Pijnacker Intratuin Zoetermeer IJ Intratuin Zuidpias IJ 10e LIONS-VOORJAARSCONCERT MET JAN VAYNE EN PETRA BERGER Dé mobiele fietsenmaker Lange Zijde 9a 2761 AV Zevenhuizen 06-30 72 72 12 fietsklaar.nj^ Voor: tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud fjFlpirp ldjk ook op onze website www.droom-tuin.nl Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Dorpsetraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610493 Kijk ook op intratuin.nl Rijskade la. Donderdag en vrijdag koopavond. Voorweg 192, Donderdag en vrijdag koopavond. Bredeweg 86c, Zevenhuizen, Maandag t/m vrijdag koopavond. intratuin Tevens optreden van De Kleine Trompetter. Hervormde Kerk Zevenhuizen 16 maart. Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs Jubileumconcert 17,50. Portemonneeloze pauze en gratis full-colour programmaboekje. Kaarten: www.lions.nl/zevenhuizen of Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij van der Wende advocaten Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. v 9 Vervolg van voorpagina MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl Den Haag/Moerkapelle - De Raad van State is woensdag 7 maart akkoord gegaan met een reparatie van het bestemmingsplan Zuidpias Noord. De ge- meenteZuidplas heeft met aanvullend onderzoek volgens de Raad voldoende aangetoond dat de aanleg van de nieuwe woonwijk Moerkapelle-Oost en de herinrichting van de Zuidplasstraatgeen grote milieuproblemen oplevert. De Raad van State gaf de ge meente vorig jaar opdracht een ge- luidsonderzoek uit te voeren van wege de bouw van 750 woningen in Moerkapelle-Oost, dat door dit bestemmingsplan mogelijk wordt gemaakt. Daarnaast maakt dit bestemmings plan, via een nog vast te stellen uitwerkingsplan, de herinrichting van de Zuidplasstraat mogelijk. De Raad vond dat ook de gevolgen van die herinrichting eerst moesten worden onderzocht in plaats van dat onderzoek door te schuiven naar een later vast te stellen uit werkingsplan. De Raad heeft nu alsnog de bezwa ren van een aantal bedrijven in de omgeving afgewezen. De woonwijk kan alsnog worden aangelegd. De woonwijk en de herinrichting van de Zuidplasstraat maken deel uit van de Zuidplaspolderontwik- keling. Deze ontwikkeling behelst verschillende bouwprojecten waar voorbestemmingsplannen zijn aan gepast of opnieuw zijn geschreven. Een deel van deze plannen zijn inmiddels door de Raad van State goedgekeurd, enkelen zijn ook af gekeurd en voor een deel moest de gemeente haar huiswerk overdoen zoals bij het plan hierboven. In een persbericht liet de gemeen te eind vorige week weten dat de Raad van State wel heeft besloten dat de bestaande woningen aan de Middelweg gehandhaafd dienen te blijven. "De gemeente had bij de eerste behandeling van het be stemmingsplan al aangegeven dat dit een inpasbare situatie is. Daar mee staat de weg open voor de verdere planvorming van dit voor Moerkapelle zo belangrijke gebied. Deze ontwikkeling past ook in de wens van de gemeenteraad om na een jarenlange stagnatie tot een echte uitbreiding van Moerkapelle te kunnen komen", zo luidt het persbericht. Zuidpias - Er moet rekening gehou den worden met nog meer financiële tegenvallers in de 'zaak' Zuidplas- polderontwikkeling, meent de ge meente Zuidpias. Dat de raadsleden van Zuidpias zich zorgen maken over de cijfers, bleek tijdens de extra raadsvergadering op dinsdag 6 maart. Mogens Domela van de PvdA zei: "Op een begro ting van tachtig miljoen is dit een enorme klap." De sociaaldemocraat benadrukte dat dit niet de tijd is om te gaan bekvechten, beter is het om samen tot een oplossing te komen. "We zijn destijds met alle betrokken gemeenten begonnen aan deze reis en moeten er ook samen uitkomen." Jan Hordijk (WD) formuleerde het anders: "Toen we begonnen aan deze reis zag de economie er een stuk beter uit en hadden we ook nog de steun van de provincie en van het rijk. Nu zitten we alleen in de boot." André Muller (SP) zei te vrezen voor verdere bezuinigingen door deze fi nanciële tegenvaller. "We staan met onze rug tegen de muur, dit gaan de inwoners zeker voelen." Ferry van Wijnen (TON) zei het zat te zijn dat Zuidpias 'knuffelt' met de andere ROZ-partners. "Misschien is het tijd om juridische stappen te gaan onder nemen, we zijn als kleine gemeente meegesleurd door de grote jongens." Ondanks de grote bedragen waar mee de gemeente nu geconfron teerd wordt, weigert wethouder Bosman om het 'Zuidplasdossier' een probleem te noemen. "Ik zie het nog steeds als een uitdaging; een uitdaging om de financiële schade voor Zuidpias zoveel mogelijk te be perken. Er is nog licht aan het einde van de tunnel." Het college kan nog niets vertellen over de wijze waar op de tegenslag wordt opgevangen. "Zodra er exacte cijfers bekend zijn kunnen we daar uitspraken over doen." Het ziet er echter naar uit dat Zuidpias zich na de grote bezui nigingsronde van het afgelopen jaar, klaar mag maken voor nog meer sa- neringswerk. Toen de Zuidplaspolder als ontwikke lingsgebied net in beeld kwam, was er sprake van de bouw van 15.000 tot 30.000 woningen. Nu is het nog maar de vraag of er in het jaar 2030 8000 nieuwe woningen staan. Door vernietiging van bestemmingsplan nen door de Raad van State en de economische neergang waar de hui zenmarkt onder lijdt, is de prognose voor het aantal woningen steeds weer naar beneden bijgesteld. Bos man: "Toen dit project werd opgezet reikten de bomen nog tot aan de hemel, alles was mogelijk. Nu is er door de crisis en andere tegenslagen een totaal andere situatie ontstaan." Bosman heeft aangegeven verder te gaan met de onderhandelingen met de andere partners in ROZ-ver- band. Juridische stappen zijn voor de wethouder absoluut nog geen optie. "Dan is er geen ruimte meer voor een verstandige discussie over de toekomst van dit project. Op dit moment is het geen goed idee om andere gemeenten tegen ons in het harnas te jagen, ledereen in ROZ- verband zit in hetzelfde schuitje. Wat mij betreft is het samen uit, samen thuis. We hebben nog steeds de visie en ook de intentie om de Zuidplaspolder te ontwikkelen. We staan niet alleen, onze partners zijn nog steeds met ons in gesprek en ik heb er vertrouwen in dat wij samen tot het einddoel komen." Rotterdam dekte zich al eerder in Voor burgers en raadsleden van Zuidpias is de financiële tegenslag wellicht als donderslag bij heldere hemel gekomen. In Rotterdam trof het college al veel eerder voorzorgs maatregelen. Het bracht de ge meenteraad op 24 mei 2011 al op de hoogte over een extra spaarpot van 12 miljoen euro als dekking voor eventuele financiële tegenslagen met betrekking tot de Zuidplaspol- derontwikkeling. Wethouder Bos man erkende tijdens de extra raads vergadering vorige week dat de gemeente Zuidpias later heeft gere ageerd dan zijn grote buurman. "Het was misschien verstandiger geweest om eerder actie te ondernemen. Deze gang van zaken benadrukt in wat voor onzekere tijd wij nu leven en dat het moeilijk is om prognoses te maken voor de toekomst." Het gerepareerde bestemmingsplan Zuidpias Noord kan doorgang vinden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5