t t PvdA Zuidpias stabieler dan grote broer Wie wordt vrijwilliger van het jaar? Workshop rondom het levenseinde Charly Luske en Joan Franka op ZuidplasDag Inschrijven voor audities SNOOT! tot 24 maart HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 14 MAART 2012 7 Htj in(K»Mrvri im»kttn f/fffi Domela Nieuwenhuis (links) en Gerard Zweere. Zuidpias - De Partij van de Arbeid bevindt zich op landelijk niveau in zwaar weer. Met het vertrek van Job Cohen is de partij verstoken van een leider én op zoek naar haar eigen identiteit. Bij de PvdA Zuid plas lijken de zaken een stuk stabieler te lopen dan bij de grote broer. Fractievoor zitter Mogens Domela Nieuwenhuis. "Bij ons zitten er geen haantjes in de fractie." Door Erwin van 't Hof "Wij zijn geen partij van makkelijk scoren," vertelt Domela. "Ook hier in Zuidpias zien wij dat andere fracties zich schuldig maken aan populisti sche politiek. Er wordt veel met de vinger gewezen, maar weinig naar oplossingen gezocht." Partijvoor zitter Gerard Zweere betreurt het dan ook dat de grootste mond vaak ook de meeste aandacht krijgt. "De mensen kiezen voor wie het meest schreeuwt en de meeste populaire termen gebruikt, daar wil de PvdA niet aan meedoen." Een van de belangrijkste zaken waar de Pvda Zuidpias zich de komende tijd op wil gaan richten is meer de dialoog opzoeken met de inwoners van de gemeente. Zo gaat de par tij wandelingen organiseren zodat bewoners de kans hebben om het gesprek aan te gaan met de raads leden en wethouder. Domela: "Het is niet de bedoeling dat dit een soort klaagbijeenkomsten worden. Wij willen als PvdA op deze manier goed te weten komen wat er speelt in de gemeente zodat we daar op kunnen inhaken. Zitten er ergens scheuren in tegels? Laat dat maar eens aan ons zien." Daarnaast wil de partij zich de komende tijd meer gaan richten op jongeren. Zweere: "Hoe we dat precies gaan doen weten we nog niet. Het is een doelgroep die niet makkelijk warm te maken is voor de politiek, laat staan de ge meentepolitiek." De PvdA Zuidpias waakt ervoor zich niet aan dezelfde steen te stoten als SNOOT! is een talentenpresentatie voor artiesten vanaf de leeftijd van een middelbare scholier, ledereen die muziek maakt, toneel speelt, een cabaretact heeft, goochelt, danst, presenteert of een andere podiumact heeft, is als deelnemer van harte wel kom. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. SNOOT! staat open voor soloartiesten, duo's, trio's, bands, orkesten, koren en allerlei andere gezelschappen. Enige voorwaarde is, dat de act zo live mogelijk gebracht wordt. Zangers of zangeressen moe ten dan ook altijd begeleid worden door live muzikanten of door zich zelf. Wie zelf geen begeleiding tot zijn of haar beschikking heeft, kan gebruikmaken van de semi-professi- onele huisband. Een avond SNOOT! staat garant voor de landelijke variant. Domela: "le dereen kon zien dat het gezag van Cohen ondermijnd werd, er is geen duidelijke richting en leiderschap in de partij waardoor er tegenstrijdige meningen uitlekken." In Zuidpias pakt de PvdA het heel anders aan. "Er zitten bij ons geen haantjes in de fractie die met afwijkende me ningen naar buiten komen. Natuur lijk zijn we het soms niet met elkaar eens, maar dat houden we intern. Daar zijn fractievergaderingen voor. Uiteindelijk komen we er samen uit zodat we een helder standpunt kun nen geven namens de PvdA Zuid- plas." La ndelijkopzoek naareen identiteit De oorzaak van de onrust bin nen de landelijke partij heeft volgens fractievoorzitter Domela te maken met lastige politieke spectrum waar de partij is mo menteel in bevind. "De PvdA is van herkomst een arbeiderspartij. Momenteel schenkt de SP veel meer aandacht aan de belangen van de arbeiders dan de PvdA dat zelf eigenlijk doet," vertelt Do mela. "Dat heeft er mee te maken dat onze partij ook een midden- klassenpartij is." Hierdoor is het volgens de voorzitter moeilijk om met een helder en duidelijk be- een kwalitatief hoogstaande talen tenpresentatie zonder competitie. Wel moet er vooraf deelgenomen worden aan de audities. Aanmelden voor die audities, die gehouden wor den op 3 en 4 april, kan tot en met 24 maart via: www.snootopenpoium.nl. Deze manier van aanpak lijkt suc cesvol. Het enige moment waarop beide PvdA'ers tijdens het interview op een meningsverschil te betrappen zijn is op de voorkeur voor de op volger van Cohen. Domela: "Ik denk dat Martijn van Dam de beste keus is omdat het tijd wordt voor wat verjonging in de partij. Als je goed naar hem luistert hoor je dat hij een frisse kijk heeft op de koers van de partij en dat is in deze tijd erg be langrijk." Zweere: "Ik zie liever Die- derik Samson als partijleider omdat hij wat meer levenservaring heeft en scherper kan zijn, met name richting de oppositie." leid naar buiten te komen. "We zijn niet bezig met de belangen behartigen van één stuk van de samenleving, maar van een erg groot deel. Daardoor is het moei lijk om met concrete standpun ten naar buiten te komen in een politiek milieu waar alles in twee zinnen samen te vatten moet zijn." Het advies van de leider van de plaatselijke partij is helder en duidelijk. "De PvdA moet zich richten op de middenklassen en meer dan nu op de lagere regio nen van de samenleving. Minder op de rijkere mensen. Daar zijn andere partijen voor." Nieuwerkerk aan den IJssel - Petra Verschoor van Sereen Uitvaartver zorging en rouw- en verliescounsel- lorTrudie Enthoven organiseren een workshop rondom het levenseinde. De workshop gaat niet alleen over de keuzes rondom de uitvaart zelf, maar ook over de periode ervoor en erna. Er wordt informatie uitgewis seld over mogelijkheden en alter natieven rond het afscheid en de uitvaart. 'Stilstaan bij' en 'inspiratie opdoen' zijn de sleutelwoorden. ?De workshop wordt gehouden op twee avonden, dinsdag 27 maart en dinsdag 3 april van 19.30 tot 22.00 uur in Zorgpunt Zuidpias aan het IJlandmos 4. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: - info@sereenvaartverzorging.nl, 06-10366295 of www.sereenuitvaartverzorging.nl Op ZuidplasDag reikt wethouder Jan Verbeek de vrijwilligersprijs 2012 uit. Alle genomineerden zijn jonge ren tot 23 jaar. Wie zijn zij? Moerkapelle Rolschaatsvereniging Rolling '90: Stefanie Hathie, Nicky Boer, Chelsie Rupke, Daphne Stormbroek, Vivi- anne Hoogendoorn, Charelle Groo- tenboer, Kelly Stekelenburg, Naomi Verboom. Deze leden/vrijwilligers ondersteunen bij het lesgeven, hel pen bij het testen van jongere leden en jureren bij wedstrijden en/of tes ten. Rode Kruis afdeling Ze-Mo: Ruud Olsder is vrijwilliger EHBO en geeft reanimatielessen. Jeffrey van der Zwan is vrijwilliger in de vakantieweken. Hij is met de Henry Dunant meegeweest en doet dit waarschijnlijk dit jaar weer. W Moerkapelle: Ilse van der Salm regelt al jaren op zaterdag de bar en is een vaste waarde bij het bedrijfszomeravond voetbal. Megan Klos is barvrijwilligster op zaterdagochtend en is lid van het team ZEPARO waar ze actief mee werkt om geld op te halen voor het goede doel. Ze is ook iedere zondag ochtend als fietser bij de trainingen aanwezig. Jeugdleiders en jeugdtrainers Jeugd Oranje Comité Moerkapelle: Jeugdleden Comité Oud Et Nieuw Moerkapelle: Job Reijneveld. Vrijwilliger bij de viering van oud en nieuw Moerka pelle de afgelopen twee jaar. Moordrecht Bunurata Youth: deze jongeren hebben ruimte(n) in het JWF-gebouw opgeknapt om de Molukse ingezetenen nader tot el kaar te brengen. Nieuwerkerk aan den IJssel Jongerencentrum 'tBIok: Alle vrijwilligers t/m 23 jaar. Vrijwil lige inzet bij allerlei activiteiten. Steven Roos, vrijwilliger bij Omroep Zuidpias Anna Quist, vrijwilligster bij World Servants Patrick Verkaik, trainer D-1 team W Moerkapelle Aram Brouwers, Coach D1 van CKV Nieuwerkerk Doet ook buiten de trainingen om van alles voor het team. Zevenhuizen incl Oud Verlaat Michael Kuiper, vrijwilliger bij De Kleine Trompetter. Actief betrokken bij de jeugdcommissie, ondersteunt bij het organiseren van voorspeel avonden, jeugdweekeinden en veel andere evenementen. Ook actief bij slagwerkcommissie. Sanne Swemmelaar, vrijwilligster jeugd- en jongerenwerk De Vier- kap en Oud Verlaat in het bijzonder. Inmiddels vier jaar actief bij veel activiteiten in De Vierkap en Oud Verlaat. Zuidpias - ZuidplasDag 2012 staat op zaterdag 17 maart in het teken van verbinden. In ieder dorp werken inwoners aan een deel van een gezamen lijk kunstwerk. Vrijwilligers, jongeren en gedecoreerden worden extra in het zonnetje gezet. Vier professionele kunstenaars - Liesbeth Kool, Rien van der Linde, Bart Belanje en Wilco van Hoog- dalem - begeleiden de totstandko ming van het verbindingskunstwerk, dat 's avonds tot één geheel wordt gecomponeerd. Vanuit de locaties waar het kunst werk wordt gemaakt, kunnen inwo ners onder begeleiding op de fiets de gemeente Zuidpias verkennen. Nog verder onthaasten kan tijdens een rondrit met de paardentram. Samen met kinderburgemeester Charlotte Knop, en muzikaal omlijst door optredens van het rock- en popkoor S1 Voice, ontvangt burge meester Gert-Jan Kats vanaf 16.00 uur honderdvijftig gedecoreer den in Sporthal Kleine Vink. Om 17.00 uur start daar de Vrijwilligersmarkt en rond 18.30 uur is de huldiging van de vrijwilliger van het jaar. Dit jaar zijn de genomineerden jongeren tot 23 jaar die vrijwilligerswerk verrichten. Tijdens het avondprogramma vanaf 19.15 uur zijn er optredens van Charly Luske en Joan Franka, beiden bekend van The Voice of Holland. De Nieuwerkerkse Joan Franka staat bovendien in de halve finale van het Eurovi- Songfestival in Azerbeidzjan. Sanitiem Arbeco B V. Ringvaartlaan la 2914VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180131 41 12 info@arbeco.nl Zevenhuizen - Wie in tijden van economische dalen toch creatief wil pieken op de regionale talentenpresentatie SNOOT! kan zich nog tot 24 maart in schrijven voor de audities. SNOOT!, dat staat voor Stars Not Only On Televi sion, vindt dit jaar voor de zevende keerplaats. De editie 2012 is op zaterdag 2 juni in theater Swanla. De audities zijn op 3 en 4 april.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9