K OP PAD MET DE WIJKAGENT Commissie sceptisch over proces brug Essezoom Veel lol met BRAinS Fit en Fun Mega Dance Manifestatie: dansen is voor iedereen! Braxton Woonaccessoires HART VAN HOLLAND I ZUIDPU\S 28 MAART 2012 11 8.30 uur: Ik start de computer in de wijkagentenkamer. Kop koffie erbij. Kijken wat zich afgelopen nacht heeft afgespeeld. 8.55 uur: Ik hoor de reclame op de radio die zachtjes speelt. Snel naar hoven. Om 9.00 uur hebben we briefing en als de deur daar dicht is, dan kostje dat gebak. Onderweg naar boven zie ik de chef van dienst nog achter zijn bureau zitten. Geen briefing? Jawel, maar het wordt iets later, de noodhulp is nog met een melding bezig. 9.15 uur: Alsnog briefing. De bijzonderheden van de afgelopen 24 uur in Zuidpias worden doorgenomen en ook horen we waar de aandachtspunten zitten. Vandaag zijn dat een paar bekende koppies met bijbehorend kenteken uit het Goudse die zich eerder bezig hebben gehouden met inbraken. Ook zijn er een paar personen waarvan het rijbewijs is ingevorderd. En of we onderweg extra op mobiele bellers willen letten. 9.35 uur: Met mijn collega die mij ondersteunt in de wijk maak ik afspraken over wat we deze dag gaan doen. De zon schijnt en toevallig is het vandaag ook nog lente geworden. Een mooie dag om kennis te gaan maken bij het nieuwe tuincentrum in Zevenhuizen. Ma een drukke start, is het handig om korte lijntjes te hebben. 10.00 uur: Een harteüjk ontvangst bij het tuincentrum en onder het genot van koffie bespreken een aantal zaken zoals veiligheid, verkeer en winkeldiefstal. 10.40 uur: We bezoeken een paar panden om informatie te verzamelen voor een lopend onderzoek. 11.45 uur: Met een stofwolk achter ons rijden we de Eendragtspolder in om te zien hoe ver het is met de roeibaan en waar we bij meldingen wel en niet kunnen komen. Ditmaal is alles goed verhard Tjonge, wat een immens gebied is het en wat een klus! Ze houden het daar goed in de gaten. Diverse malen worden we aangesproken door de werklui. 13.00 uur: Terug op het bureau. Lunchtijd. 13.30 uur: Weer aan het werk. Achter de computer om de opgedane zaken vast te leggen. Enkele telefoontjes en overleg met de afdeling opsporing over een zaak in de wijk. 16.00 uur: Met mijn collega de lopende zaken doornemen voor de volgende dag omdat ik dan vrij ben. 16.30 uur: Gesprek met medewerkster bureau communicatie. Er is genoeg geoefend; mijn slot op twitter mag eraf. Welkom real world! 16.45 uur: Tijd om te gaan afronden. Via de mail informeer ik de collega's nog wat er in de wijk speelt en bespreek ik met de chef van dienst een aantal OF-jes (opdrachtformulieren) die de collega's tijdens hun surveillance meekrijgen. 17.30 uur: Naar huis. 22.00 uur. Ik begin aan deze column. De deadline is donderdagavond rond 24.00 uur. Tot nu toe heb ik het altijd gehaald, 23.45 uur: Column klaar. Toch even kijken op twitter. 23 volgers al. Dat gaat goed. 24.00 uur: Het is laat geworden. Maar morgen een vrije dag #thuis in de zon. Wijkagent Bas @ZuidplasZHN_MKP www.enkast.nl 0180-634866 t De wijkagenten Ruud Danens, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: k,s rr. v.rrrw vrkapulk over een dag uit het leven van een wijkagent. Zuid plas - Het is een brug te ver voor de heer Houweling. De bewoner van de Berm weg is niet te spreken over de brug die langs zijn perceel komt te liggen. Deze brug moet verkeer mogelijk maken tussen de delen Hoog en Laag van nieuwbouwwijk Essezoom. De commissie ruimte deed er maandag 19 maart haar zegje over. Door Pepijn de Groot Deze variant is een gedrochtzei Eric Duiker. Als deze brug er komt, schijnen de koplampen van auto s direct in het huis van mijn cliënt. Duiker is onteigeningsdeskundige en sprak namens Houweling. Voor de brug waren twee opties: een variant dwars over het perceel of een schuine variant die het perceel ontziet. De laatste variant geniet de voorkeur van het college, terwijl Houweling de eerste variant pre fereert. Daarbij moet de gemeente zijn perceel overnemen. Duiker: Er zijn onderhandelingen geweest over het perceel maar er is nooit een concreet bod gedaan. Wet houder Rinus Bosman zegt dat er geen overeenstemming is gekomen omdat de taxaties die beide par tijen maakten voor het perceel te veel van elkaar verschilden. Meerdere commissieleden reageer den sceptisch na het verhaal van Duiker gehoord te hebben. Claudia Wolff (D66) vroeg of er rekening was gehouden met planschade. Wethouder Bosman zei dat een aanvraag voor planschade niet succesvol zal zijn, maar daar zet ten Ginus Aalderink (WD) en Mare Lansink (CDA) hun vraagtekens bij. "Ook al heeft de bewoner juridisch misschien geen recht: je moet je afvragen of je als gemeente zo met mensen om moet gaan", voegde Ferry van Wijnen (Trots op Neder land) daar aan toe. "We pakken het zo zorgvuldig mogelijk aan, maar op een gege ven moment moet je verder", ant woordde wethouder Bosman. Over de terinzagelegging van het be stemmingsplan heeft de commis sie Ruimte weinig te zeggen; in dit geval is dat een bevoegdheid van het college. Zuidpias - Veel kinderen genieten van de activiteiten van BRAinS (Brede activiteiten in Scholen). Wethouder Jan Verbeek gaf de af trap op 5 maart bij de kinderyoga- tekenles. Een aantal activiteiten uit het uit gebreide programma is erg popu lair: 89 kinderen meldden zich aan voor de kookclub, 49 voor schaken, 67 voor creatief met speksteen, 61 voorkeyboard les, 156 voor sport- klimmen en 103 voor gitaarles. Elke seizoen zijn er nieuwe activi teiten, een daarvan is dit seizoen 'Maak je eigen radiofTV programma bij Omroep Zuidpias'. Op de site www.jeugdwerkzuidplas.nl is het eerste programma al te beluisteren. Kijkje achter de schermen bij de bakker in Moerkapelle. Door Bart Jansen Zevenhuizen - De dansers en dan seressen van sportcentrum Fit en Fun uit Moordrecht gaven zater dag 24 maart tijdens een middag en avondvoorstelling een demon stratie van hun danskunsten in theater Swania in Zevenhuizen. Opa's, oma's, vaders en moeders, maar ook familie en vrienden kwamen naar Zevenhuizen om de Mega Dance Manifestatie 2012 te aanschouwen. De middagvoorstelling werd afge trapt met een dans op 'the Pink Panther-theme'. Ook op 'Grease' en 'Who Run The World (Girls)' van Beyonce werd gedanst. Het laatste nummer was een ode aan de vrouw. De mannen in de zaal Af X Dansen is voor jong en oud. zagen even niets meer, toen aan het verzoek aan de vrouwen om op te staan werd voldaan. Het draaide even alleen om de vrouw! Het podium werd door dansgroe pen in alle leeftijden betreden. De jonkies waren eerst even onder de indruk van het publiek maar zodra de muziek startte, was dat voorbij en werd vol verve hun danskunst getoond. Ook de 'wat oudere' dan seressen uit de Jazzgroep, die met skippyballen aan de slag gingen, wisten het publiek te vermaken. Fit en Fun heeft met deze mani festatie laten zien dat iedereen, jong en oud, kan dansen en dat dansen uiteindelijk draait om het plezier dat de dansers er in heb ben.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11