Bewoners Ver-Hitland zien Leefgoed De Olifant niet zitten Opa- en omadag op Timboektoe Raam decoratie Koffiedrinken met Ouderen adviseur Leerlingen Montessorischool blazen erop los Keyboardles BRAinS Getuige voorkomt babbeltruc Denken of voelen? Openbare bijeenkomst PGZ 12 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 28 MAART 2012 Van de weg gehaald Bibliotheek rondom Pasen gesloten www.enkast.nl 0180-634866 Nieuwerkerk aan den IJssel - Be woners van buurtschap Ver-Hitland verzetten zich tegen het ontwerp- bestemmingsplan voor Leefgoed De Olifant langs de Hollandse IJsseldijk in Nieuwerkerk. Ruim 25 bewoners hebben hun handtekening gezet onder de ziens wijze die op maandag 26 maart bij de gemeente is ingediend. Daarin geven zij aan het niet eens te zijn met de plannen van de eigenaren om van Steenoven De Olifant een Leefgoed' te maken; toegankelijk voor publiek, met een horecagele genheid, vergaderruimtes en over nachtingsmogelijkheden. Het onlangs openbaar gemaakte ontwerp bestemmingsplan wijkt volgens de bewoners sterk af van het oorspronkelijke plan dat de ei genaren een halfjaar geleden heb ben gepresenteerd. Ze voelen zich misleid en noemen de omvang en impact van de plannen onaccepta bel. "In ons buurtschap waar rust de rode draad is, is voor een commer ciële activiteit als het nieuwe leef goed De Olifant geen plaats", staat in de zienswijze. Zondagsrust De buren van De Olifant voorzien verkeers- en geluidsoverlast, vrezen voor hun zondagsrust, en menen dat er genoeg horecagelegenheden in de omgeving van Ver-Hitland zijn. De woonbestemming van de steen oven moet woonbestemming blij ven, menen zij. Dat er ondanks die bestemming al jaren min of meer commerciële activiteiten plaatsvin den, hebben de bewoners gedoogd. Zij kunnen zich vinden in een oplos sing waarbij die huidige activiteiten worden gelegaliseerd, maar er geen openbare horeca en verdere activi teiten komen. De buurtbewoners willen met de eigenaren van steenoven De Olifant in gesprek over de opties en moge lijkheden. Een woordvoerder van de gemeente Zuidpias laat weten: "Nu de ziens wijzeperiode voor het ontwerp-be- stemmingplan is afgelopen, zullen we de ingediende zienswijzen be studeren. Deze verwerken wij in een zogenoemde Nota van Zienswijzen, die het college ter vaststelling voor legt aan de gemeenteraad. Binnen twaalf weken stelt de gemeente het al dan niet gewijzigde bestem mingsplan vast. Dit wordt daarna ter inzage gelegd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jaar lijks houdt Buitenschoolse Opvang Timboektoe aan de Goudmos een opa- en omamiddag. Oma's en opa's konden vorige week een kijkje ko men nemen bij hun kleinkinderen. Samen met de kinderen gingen de grootouders even terug naar hun eigen jeugd. Koekhappen, spelletjes spelen, bouwen en natuurlijk voet ballen. Er was een oma jarig en le dereen heeft uit volle borst 'Er is er één jarig' voor haar gezongen. Het was een geslaagde middag voor zo wel de kinderen als voor de groot ouders. Nieuwerkerk aan den IJssel - De KLPD heeft maandag 26 maart op de A20 ter hoogte van Nieuwerkerk een bestuurder zonder helm, op een gestolen bromscooter zonder ken tekenplaat, aangehouden. Nieuwekerk aan den IJssel - De Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein is gesloten op vrijdag 6, zaterdag 7 en maandag 9 april. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Ouderenadviseur, Mattanja van Oudenaarden, is iedere eerste don derdag van de maand van 14.30 tot 15.30 uur aanwezig in de Batavier. Tijdens het koffie-uurtje, deze keer op donderdag 5 april, kunnen senio ren elkaar ontmoeten en met vragen of voor advies kunnen zij terecht bij de Ouderenadviseur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Via BRAinS volgen op dit moment 36 leerlingen keyboardles op de muziekschool. In deze lessen maken de kinderen kennis met de keyboard. Voor diegenen die de smaak te pakken krijgen, kan er daarna een kennismakingscursus gevolgd worden. Vanaf half april zullen er ook voor andere instrumenten ken nismakingscursussen van start gaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een alerte getuige heeft vermoedelijk voorkomen dat oudere bewoners van een wooncomplex aan de Boslaan werden opgelicht dan wel bestolen. De getuige zag een verdachte bor deauxrode auto met een mannelijke bestuurder en een aantal vrouwen meerdere keren voorbij het pand rijden. De getuige heeft op enige af stand de auto in de gaten gehouden omdat ze al over een eerdere bab- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) houdt woensdag 4 april van 9.30 tot 11.30 uur een openbare bijeenkomst in woonzorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1. Ellen van Wilpen geeft namens beltruc had gehoord en belde voor de zekerheid de politie. De vrouwen stapten uit en liepen het wooncom plex in. Daar werden ze door agen ten aangetroffen en meegenomen naar het bureau. De vrouwen uit Nieuwegein hadden een onduide lijke verklaring over hun aanwezig heid daar en gaven aan dat ze niets hadden gedaan. Ze werden na hun verklaring op het politiebureau weer heengezonden. MEE, een stichting die mensen met een beperking ondersteunt, een toelichting op hun activiteiten, le dereen die meer wil weten over het werk van MEE of over het Platform Gehandicapten Zuidpias is wel kom. Nieuwerkerk aan den IJssel - In twee interactieve bijeenkomsten kunnen deelnemers onder leiding van Soila Quandas meer te weten komen over de natuurlijk wijze waarop kinde ren de wereld om hen heen ervaren; namelijk door het aanvoelen van de energie van de mensen en van de omgeving. In haar praktijk ontmoet Quandus hooggevoeligen, kinderen en volwassenen met ADHD, met het Asperger-syndroon, en met dyslectie of autisme. De bijeenkomsten vin den plaats op donderdag 12 en 26 april van 19.30 tot 21.30 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein. Deur open om 19.15 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Vooraf aanmelden kan aan de balie van de bibliotheek, via 0180-316201 of via info@bibliotheeknieuwerker- kaandenijssel.nl. Die vuvuzela's maken een hoop lawaai! maakt op verschillende blaasin strumenten. Muziekschooldocenten Bart Roobol en Corry de Klepper kre gen hulp van leden van Symfonisch Blaasorkest Da Capo op dwarsfluit, hobo, klarinet, basklarinet, trompet en trombone. Het project wordt afgesloten met een concert op vrijdag 30 maart om 19.30 uur door Symfonisch Blaas orkest Da Capo in het TVO, toe gankelijk voor de leerlingen en hun ouders. Andere belangstellenden kunnen zich aanmelden via 0180- 315462. Nieuwerkerk aan den IJssel - Leer lingen van de Montessorischool werden op 15 maart wegwijs ge-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 12