Ontwerpbestemmingsplan Westergouwe blijft onduidelijk voor paardenhoudster SGP Zuidpias bezoekt Tweede Kamer Flashmob Fabia Dance Center De rekening ligt er! HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 MAART 2012 25 fjji Muziek j^J Muziek/Dans (90J Diversen [jfl) Beeldende kunst info@scnz.nl open dag 31 maart gezelligchalet.nl 06-11382429 Mevrouw Noordegraaf, paardenhoudster aan de rand van Moordrecht, krijgt haar land 'terug'. De gemeente heeft laten weten dat de bestemming op haar grond van natuur weer naar agrarisch mag. Dit is echter niet de opdracht die het college meekreeg van de Raad van State. Mevrouw Noordegraaf is niet blij. De milieuvereniging Moordrecht evenmin. Door Christine de Vos Een deel van dit bedrijf is door de gemeente weg bestemd in het be stemmingsplan Westergouwe, dat voorziet in de bouw van duizenden woningen. Op het bedrijf rustte enige jaren voorkeursrecht, maar de gemeente is nooit overgegaan tot verwerving van de gronden. Volgens mevrouw Noordegraaf kan er geen levensvatbaar bedrijf meer worden gevoerd op haar perceel, omdat een uitbreiding van het aantal paarden onmogelijk is gemaakt. De Raad van State had in juni vo rig jaar al geoordeeld dat dit bedrijf door de gemeente ten onrechte is beperkt. "De Raad van State heeft de gemeenteraad opgedragen een nieuw besluit tot vaststelling van de herziening te maken uitsluitend voor de gronden van de boerderij en het erf", betoogde de advocaat van de paardenhoudster. In plaats daarvan herbestemde het college de landerijen terug naar agrarisch. Hiermee is mevrouw Noordegraaf niet geholpen, vindt ze. Het voor keursrecht dat jarenlang op haar bedrijf is gevestigd heeft de ontwik keling van het bedrijf onmogelijk gemaakt. Een boerenbedrijf inge klemd in natuurgebied, met geen enkele mogelijkheid tot uitbreiding is de facto onverkoopbaar, met of zonder de weilanden. Paardenpension of manege Het liefst ziet ze haar bedrijfswo ning bestemd als burgerwoning met de mogelijkheid een paarden pension annex bed and breakfast te exploiteren. Een woonbestemming is volgens het college ondenkbaar. De woning van mevrouw is geen woning maar een bedrijf, zeker wanneer de boerderij een paarden pension als nevenactiviteit heeft. Ook bestaat er nogal wat begrips verwarring over een manege - wat het college niet wil - en een pen sion. Een theeschenkerij mag wel, horecagelegenheid niet. Ook is het volgens mevrouw Noordegraaf on duidelijk hoe haar perceel ontsloten gaat worden en of de pensiongasten met de paarden mogen en kunnen buitenrijden in de nabije omgeving. Daarbij wil het college niet dat de buitenbak verlicht wordt in verband met overlast. De commissie Ruimte was het met mevrouw eens dat verlichting gewoon mogelijk moest zijn. "De nabijgelegen golfbaan heeft tenslotte ook lichtmasten zo merkte Wim Janse (CDA) op. André Muller deelde de verwarring van mevrouw Noordegraaf over wat het college nu wel en niet van zins was toe te staan. Want wat is nu precies het verschil tussen een manege en een paardenpension? En wanneer wordt een kop thee met een broodje tot horeca gerekend? Vleermuizenroute De herbestemming van de gronden levert nog een probleem op: de eco logische hoofdverbinding, die deels over het land van mevrouw Noor degraaf liep, en maakt dat dieren van het een naar het andere gebied kunnen komen, wordt nu haar land weer agrarisch wordt, onderbro ken. De Milieuvereniging maakt bezwaar tegen het verleggen van de ecologische hoofdverbinding, om dat deze verbinding abrupt eindigt bij de Ringvaart. De taluds van de Ringvaartdijk zijn op de kaart geen deel van de Ecologische Hoofdver binding. De Milieuvereniging stelt voor om de verbinding te voltooien door de taluds aan beide zijden van de weg te bestemmen voor de Ecologische Hoofdverbinding. Het betreft een strook van ongeveer driehonderd meter lang. Het bos op het dertig meter brede talud aan de polderzij de moet gekapt worden. Het talud moet beplant worden met gras en geschikt gemaakt worden voor een goede verbinding. Het kappen van het bos bij de boerderij geeft ook de wandelaar en fietser op de dijk een mooi uitzicht. Het college vindt dat met de be stemming Groen aan beide zijden van de weg de doorgang voor die ren voldoende wordt gegarandeerd. Dat het talud niet bestemd is als ecologische verbinding maakt hem hiervoor nog niet ongeschikt. Ook niet wanneer er een wandelpad zou lopen. Zoals wethouder Bosma het omschreef: "Die vleermuis vliegt wel om." De commissie Ruimte kon zich re delijk vinden in de visie van het college op de ecologische hoofdver binding. Over de toekomst van het paardenpension bleef onduidelijk heid bestaan. Het ontwerp bestem mingsplan zal in de gemeenteraad opnieuw worden besproken. Zondag 1 april - 14.00 uur (zaal open 13.45 uur) Korenconcert Gebouw de Hoge Noot, Jan Willem Frisoweg 1, Waddinxveen Info:jo.vlie@hccnet.nl of 0623-640068 Vrijdag 30 maart 19.00 - 20.30 uur Leerlingenconcerten De Zeven Muzen en De Kleine Trompetter Vrijzinnig Hervormde Kerk, Dorpsstraat 139, Zevenhuizen Zaterdag 31 maart - 20.00 uur Orgelconcert met Sander van j Marion uit Scheveningen Dorpskerk Moordrecht. Entree 6,- euro, kinderen enm 4,~ euro voor kinderen en CJP-houders. Afzender: Stichting Orgelconcer ten Moordrecht Zaterdag 31 maart - 21.00 uur Discofeest met muziek uit de jaren '80 en '90 Café East End, Oosteinde, Moordrecht Entree 5,- Zaterdag 31 maart 15.00 -17.00 uur Cultuurborrel voor de culturele organisaties in de gemeente Zuidpias In de Batavier in Nieuwerkerk aan den IJssel Aanmelden via info@scnz.nl Maandag 2 april - 13.30 uur Breicafé Zuidpias Restaurant de Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: 0180 317204 Expositie schilderijen Ans de Koning-Donker Bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 31 maart Open dag en expositie olieverf schilderijen Adriana Bontenbal Oranjestraat 44, Moerkapelle Info: 079-5931742 of 06- 22806428 Zo, u heeft de beschikking en de aanslag OZB van de Gemeente Zuid- plas ontvangen. U kunt nu daadwerkelijk zien hoe veel de OZB lasten zijn gestegen in uw geval. Er zijn veel rekensommen gemaakt en er is veel over gezegd door de heren en dames politici maar nu is duidelijk wat het u gaat kosten. Ondertussen komt ook stukje bij beetje het verhaal van de Zuidpias- polderontwikkelingen uw kant op. Wellicht volgt u het en wellicht ook niet omdat u wel andere zaken aan uw hoofd heeft. Hoe dan ook, u kunt er van overtuigd zijn dat u het gaat merken. De huidige coalitie van CDA, CU/ SGP en PvdA vond het voor 2012 al nodig de OZB tarieven fors te ver hogen. In de toenmalige begroting in meerjarenperspectief was die verhoging niet nodig want door een aantal bezuinigingen werd er een in meerjarenperspectief sluitende be groting aangeboden. Vanwege dit feit heeft de WD zich toen fel verzet tegen die OZB verho ging. Helaas ontvingen wij slechts van één partij steun in deze strijd en kostte het ons zelfs een plaats in de coalitie. Nu de echte problemen er aanko men, moeten er keuzes worden ge maakt en houden wij ons hart vast wat de huidige coalitie nu in petto heeft. Zullen er nu echt fundamen tele keuzes worden gemaakt of durft men deze discussie weer niet aan en wentelt men het weer eenzijdig af op de hardwerkende Zuidplasbewo- ner die toevallig een eigen huis of een bedrijfspand heeft? Jan Hordijk, fractievoorzitter Zuidpias - De kiesvereniging van de SGP Zuidpias heeft donderdag 22 maart een bezoek gebracht aan de Tweede Kamer, waar zij werden rondgeleid door Menno de Bruyne, de persvoorlichter van de SGP. Het be zoek diende om de onderlinge band tussen de SGP-leden te verstevigen en elkaar beter te leren kennen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In aanloop naar het Zuidplasfeest, op zaterdag 17 maart, verrasten de leden van Fabia Dance Center het winkelend publiek in winkel centrum Reigerhof op vrijdag 16 maart met een flashmob. Tijdens het Zuidplasfeest zelf, tussen de optredens van Charly Luske en Joan Franka, werd de flashmob herhaald. Ouders, broers en zussen van de FDC-leden werden hierbij ook ingeschakeld. Eerste zelfstandige voorstelling Op vrijdag 6 en zaterdag 7 april ver zorgt Fabia Witkmap in het Zuid pleintheater haar eerste zelfstandige voorstellingen met als titel 'Journey to the unknown', waarbij de dansers een reis maken door diverse dans- disciplines en continenten. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Deze zijn verkrijgbaar in 't Blok aan het IJsermanpad 1 op maandag van 16.00 tot 22.00 uur, op woensdag van 15.00 tot 22.00 uur of op don derdag van 16.00 tot 21.00 uur. Hef winkelend publiek in winkelcentrum Reigerhof werd vrijdag 16 maart verrast door de flashmob van het Fabia Dance Center. De redactie van Hart van Holland behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven in te korten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25