"We hebben veel om dankbaar voor te zijn" Paasrit Skymasters EHBO bij kinderen Paasknutselen voor Kidz Stijldag in Batavier Voorbereidingen Rommel markt in volle gang Tuinontwerpdag in Bibliotheek IJsselkids klaar voor spelende kinderen m HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ55EL 28 MAART 2012 29 Echtpaar De Graaff - Den Hollander zestig jaar getrouwd n,j" iê mmf- Burgemeester Kats op bezoek bij het diamanten echtpaar De Graaff. Nieuwerkerk aan den IJssel - De geboren en getogen Nieuwerkerkers Jan de Graaff en Teus den Hollander traden op 20 maart 1952 in het huwelijk, op het oude gemeentehuis aan de Kerklaan. Vorige week dinsdag was dat zestig jaar geleden en burgemeester Gert-Jan Kats ging daarom bij hen op bezoek. Hij bood het boekje over Nieuwerkerk aan; de bloemen namens de gemeente Zuidpias waren eerder die dag bezorgd. Door Marianne Fortuin Het echtpaar gaf aan blij verrast te zijn met de brief die er was binnen gekomen van de Koningin en van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Mevrouw: "Het is ook echt wel iets bijzonders, zestig jaar getrouwd." Er was destijds niet direct een eigen woning voor het jonge stel, dus trok men in bij de ouders van de bruid. Dat was in één van de vijf vrijstaan de huisjes tegenover de firma Boer. Meneer: Daar heeft mijn grootvader gewerkt. Ze deden toen nog in scha pen." Zelf is meneer zijn arbeidzaam leven begonnen bij een groothandel in Gouda, waarna hij overstapte naar de metaalsector. Hij werkte bij Pacton, een bedrijf in zware voertuigen. Daarna ging hij naar de firma Terberg, waar hij de afdeling zware trucks vanaf nul opbouwde. Meneer: "Ik heb er twintig jaar ge werkt, als voorman en bedrijfsleider, tot aan mijn pensioen. En dat terwijl er destijds niet eens geld was voor de ambachtsschool." Mevrouw heeft tot haar trouwen als coupeuse in een kledingatelier gewerkt: "Dat was op de Goudse- singel in Rotterdam. Ik verdiende toen meer dan mijn man. Ik heb het vak daar in de praktijk geleerd. We maakten herenkostuums en dat heb ik ook wel voor mijn man gedaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto- en Motorclub The Skymasters, die dit jaar 65 jaar bestaat, opent haar nieuwe rittenseizoen op vrijdag 30 maart met een Paasrit over dertig kilometer. Bij deze eerste van in totaal acht puzzelrit- ten gaan de deelnemers op zoek naar afbeeldingen van paaseieren, waarbij een opdracht uitgevoerd moet worden. De Paasrit is een oriëntatierit en kent een eenvoudig reglement. Nieuwkomers krijgen vooraf uitleg. Het meebrengen van een kaart- leeslampje en een zaklantaarn wordt aanbevolen. Lidmaatschap van de club is niet vereist. Aan melden kan tussen 19.45 en 20.15 uur in de kantine van sportcomplex Parkzoom aan de lersestraat 15. Vanaf 20.00 uur kan men starten. Voor meer informatie: 0182-374106 of www.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 gaat vandaag, woensdag 28 maart een training EHBO bij kin deren van start. Onder leiding van een bevoegd EHBO-instructeur van het Oranje Kruis leren de cursisten onder meer levensreddend te han delen bij verstikking en verdrinking en men krijgt tevens een reanima- tietraining waarbij gebruik gemaakt wordt van oefenpoppen in verschil lende leeftijdscategorieën. De trai ning omvat drie avonden. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-310180 of info@zorgis- eenkeuze.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar zijn woensdag 4 april om 14.00 uur welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk om paastakken te maken. De Paashaas komt deze middag een 'pootje' helpen. De kosten bedra gen 2,50 euro. Omdat de leiding graag het overzicht behoudt worden ouders verzocht niet te blijven. Om 16.00 uur kunnen de kinderen weer opgehaald wor den. Geef uw kind oude kleding aan en geef een plastic tas mee om het knutselwerk in te vervoe ren. Voor meer informatie en aan melden: 06-34625311 of cisca. vedj@gmail.com. Altijd een te lefoonnummer vermelden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stijldag, op zaterdag 21 april van 10.00 tot 15.00 uur in De Batavier, staat in het teken van kleding, kleur, creativiteit en groendecoratie. Ontdek uw eigen stijl, doe een kleurenanalyse, maken een keuze uit kort- of nog niet gedragen kleding, maak een trendy armband, pas kleding uit het rek voor dames met een maatje meer of doe mee aan een mini groenworkshop of handwerkles. Om 11.00 en 13.00 uur vinden modeshows plaats. Aan de Stijldag wordt meegewerkt door Cardabella, Kleuraspect, Fa- shioncircle, Creative, Razzystyle, Marian Roseboom en Handwerkles. De Batavier is gevestigd aan de Ba tavierlaan 4. Voor meer informatie: www.cardabella.nl, www.kleuraspekt.nl, www.fashioncircle.nl, www.creativeshop.nl, www.razzystyle.nl, www.marianroseboom.nl en www.handwerkles.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De voorbereidingen voor de grootste rommel markt van Nieuwerkerk, op zaterdag 19 mei vindt de 36e editie plaats, zijn al weer in volle gang. Tijdens de speciale ophaaldag, op zaterdag 12 mei tussen 9.00 en 14.00 uur, kunnen in Nieuwerkerk spullen aan huis worden opge haald. Een afspraak maken hiervoor kan tot en met donderdag 10 mei via 0180-318637, 0180-316154 of via info@rommelmarkt-nwk.nl. Nu heb ik geen naaimachine meer; het is genoeg geweest. Ik ben dol op muziek en vroeger zat ik op een zangvereniging en een mandoline club." Het echtpaar heeft 56 jaar aan de 's Gravenweg gewoond en verhuisde toen naar een appartement. Me vrouw: "Dat was echt wel wennen; we hebben eigenlijk nooit op die manier buren gehad." Meneer volgt in de kranten intensief de lokale politiek en samen gaan ze graag toeren met de auto of op vakantie. Het feest is inmiddels ge vierd: op de dag zelf een etentje met de kinderen en afgelopen zaterdag met veertig mensen bij Van der Valk. Mevrouw: "We hebben drie kinde ren en vier kleinkinderen. We heb ben een heel fijn gezin en dat is heel belangrijk. Mijn man heeft zijn drie broers nog en mijn broer leeft ook nog. We hebben veel om dankbaar voor te zijn." In verband met aangescherpte re gels van de gemeente voor het af voeren van restvuil, is de organisatie genoodzaakt kritisch te zijn bij het ophalen van de aangeboden spul len. Alleen goed verkoopbare spul len worden meegenomen. Grote televisies, zitbanken, wandkasten en zonnebanken kunnen ook niet aangeboden worden. Nieuw dit jaar is dat men iedere zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur spullen kan aanleveren op het adres Kortenoord 108. Op afspraak kan dit hier ook op andere dagen (0180- 313139) of op het adres 1e Tocht- weg 24 (0180-318637). Voor meer informatie: www.rommelmarkt-nwk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nederlandse Vereniging voor Tuin- en Land schapsarchitectuur, NVTL, organiseert voor de dertiende keer de Nationale Tuinontwerpdag. Verspreid over Nederland zetten openbare bibliotheken, diverse lokale architectuurcentra en enkele architectuurparken op vrijdag 20 april de deuren open voor het geven van advies over het ontwerp en de inrichting van de tuin. Waar te beginnen? Hoe creëer je een goed ingerichte tuin waarvan je 's zomers én 's winters kunt genie ten? Dit soort vragen kunnen deze dag tussen 17.00 en 20.30 uur in de bibliotheek worden voorgelegd aan tuin- en landschapsarchitect Peter Moest. Om het gesprek goed voorbereid in te gaan, kan men een plattegrond van de eigen tuin meenemen. Geef hierin ook aan hoe de stand van de zon is en stel een wensenlijstje op. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316201. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met het hijsen van de vlag door gast vrouwen Conny en Agnes is het speeltuinseizoen bij IJsselkids vorige week van start gegaan. De vrijwil ligers hebben de handen flink uit de mouwen gestoken om de tuin weer speelklaar te maken. "En je weet: vlag in top, de trampo line op", zo moedigen de gastvrou wen alle Nieuwerkerkse kinderen aan naar de speeltuin te komen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29