klikken I Paasvieringen RK-gemeenschap Scharreldrive Bridgeclub LED-lampen voor Zevenhuizen Inloopavond over herontwikkeling 't Land Kanaan De winnaar is... Goede Vrijdag even stoppen onze website Karin Bloemen bij Kleine "rompetter Berber Bakker naar provinciale voorleesronde Jaren zestig in Historisch Centrum HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 28 MAART 2012 31 klik dus snel naar Zevenhuizen - De Rooms-Katholieke Gemeenschap Moerkapelle/Zevenhui zen en de Gereformeerden houden, zoals te doen gebruikelijk, in de week voor Pasen een aantal gezamenlijke vieringen in de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106. Op maandag 2, dinsdag 3 en woens dag 4 april vinden om 19.30 uur Vespers plaats; op donderdag 5 april om 19.30 uur een viering voor Witte Donderdag met dominee P. van Hall; op vrijdag 6 april om 19.30 uur een viering voor Goede Vrijdag met pas tor JJ. Donkers en pastor A. Bosman en op zaterdag 7 april, Paaszaterdag, om 21.00 uur een Eucharistieviering met pastor A. Bosman. Thema van de Paasviering is 'Opnieuw begin nen'. Alle vieringen worden muzikaal begeleid door een gelegenheidskoor onder leiding van Margré van Ge stel. ledereen is welkom. Zevenhuizen - Bridgeclub Zeven huizen organiseert voor zaterdag 31 maart de 21e editie van de beken de Scharreldrive. Een groot aantal bridgers bevolkt deze dag de diverse horecagelegenheden in en rond de Dorpsstraat. Gebridged wordt er ook in de Ontmoetingskerk, in de voor malige brandweerkazerne, in zorg centrum Zevenster en in de kantine van de tennisclub. Natuurlijk laat ook de plaatselijke middenstand zich weer van zijn beste kant zien. Van Groenteman Het Karrewiel krij gen de bridgers een lekkere appel en Masters Tea en Coffee schenkt een heerlijk kopje koffie. Vanaf 9.00 uur worden de bridgers verwacht in dorpshuis Swanla waar de aanmel ding plaatsvindt. De Zevenhuizense Scharreldrive geniet een grote bekendheid, want deelnemers komen niet alleen uit de regio, maar ook uit bijvoorbeeld Groningen, Overijssel en Gelderland. Inmiddels hebben zich 140 paren ingeschreven; paren die zich nu nog aanmelden komen op een wacht lijst. Tip voor belangstellenden die volgend jaar mee willen doen: de Scharreldrive staat gepland voor 23 maart. Zevenhuizen - Deelnemers van de Postcode Loterij met postcode 2761 hebben een doos met vier LED-lam pen gewonnen. De winnaars krijgen een coupon thuisgestuurd waarmee zij hun prijs kunnen ophalen bij C1000 Wals. Zevenhuizen - Boerderij 't Land Kanaan is vaker onderwerp van gesprek ge weest. Enkele decennia geleden dreigde de boerenhoeve te verdwijnen; een burgerinitiatief verhinderde dat. Sinds 2000 valt de boerderij onder monu mentenzorg en is tot rijksmonument verklaard. Boer en loonwerker Jan van Dorp beoefende er tot voor kort het boerenbedrijf. Sinds zijn vertrek zorgt de gemeente - sinds 1970 eigenaar van boerderij en grond - voor bewoning om kraken te voorkomen. Dinsdag 20 maart hield de gemeente een inloopavond om inzage te geven in de mogelijkheden van bebouwing en herinrichting van het boerderijterrein. Door Cees Visser Boerderijburen Dick en Silvia Kegge zijn allesbehalve blij met de huidige ontwikkelingen. Op de site van de gemeente Zuidpias hebben zij ge zien waaraan de gemeente denkt bij herinrichting van het boerderij complex en het achterliggende land. "Wij zijn bang voor overlast door extra parkeerplaatsen op de Een- drachtsdijk en frequente bezoeken aan de boerderij, wanneer deze een nieuwe functie krijgt. Ook verwach ten wij dat het karakter van de boerenhoeve door parkeerplaatsen en bebouwing rondom zal worden aangetast." Ook Adrie en Peter Alkemade, woon achtig aan De Beuk, hebben hun be denkingen. Zij verwachten veel ge parkeerde auto's voor hun woning t Land Kanaan aan de Eendrachtsdijk. en wegvallen van hun vrije uitzicht. Het echtpaar heeft een waardevolle tip voor nieuwbouw: "Bouw senio renwoningen, daaraan is grote be hoefte. Wij kopen er dan onmiddel lijk een." Projectleider Liset Löffner - die in Delft als projectleider van het mo nument 'de Watertoren veel erva ring heeft opgedaan - benadrukt, dat zeer intensief is nagedacht over wat kan. "Er is overleg geweest met de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed en zes tot acht bouwkavels worden lager dan de schuur die eerder op die plaats heeft gestaan. Het tus senstuk van de boerderij zal wellicht worden vervangen en de boomgaard verdwijnt. In elk geval is het de be doeling dat de landelijk uitstraling intact blijft." Zevenhuizen - Wereldwinkel Zeven- huizen-Moerkapelle hield een actie met als thema 'Hollands Glorie'. Aan de actie was een prijsvraag verbon den. Uit de goede antwoorden is een winnaar getrokken: Corry van Putten. Zij kreeg haar prijs uitge reikt door Anjo van Yperen van de Wereldwinkel. Zevenhuizen - Tijdens het Lionscon- cert, dat onlangs plaatsvond in de Hervormde kerk en waar onder meer werd opgetreden door Jan Vayne en Petra Berger, werd onthuld dat Ka- Zevenhuizen - Berber Bakker van 't Reigerbos heeft de regionale voor- leeswedstrijd gewonnen die op 15 maart in Schoonhoven gehouden is. Berber gaat door naar de provin ciale voorleesronde op 25 april in Zoetermeer. rin Bloemen de 'mystery guest' is die haar opwachting zal maken tijdens het concert van de Kleine Trom petter op zaterdag 3 november in Dorpshuis Swanla. Voorts is een film te zien over bouwactiviteiten in de gemeente in de jaren '60, is de tentoonstelling '200 jaar Burgerlijke Stand' nog te bezichtigen en kan men, op de bo venverdieping, een diapresentatie bekijken over de Dorpsstraat in de jaren '20. Tot slot is ook de onlangs geopende tentoonstelling over 'oor logsslachtoffers', in dit geval mo lens die in de tweede wereldoorlog zijn opgeblazen, in brand gestoken of gebombardeerd, te zien. De beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15. Lopend kan men de musea bereiken via de Korte Zijde. Voor meer informatie: johan@bovenmolen.nl of 06-53385372. Zevenhuizen - Het 'kleine kerk je', naast het C1000 plein aan de Dorpsstraat, is vrijdag 6 april van 10.30 tot 16.30 uur voor iedereen geopend. De oecumenische werk groep uit Zevenhuizen/Moerkapelle heeft besloten de openstelling van het kerkje op Goede Vrijdag voort te zetten als een plek voor stilte, bezinning en gebed. Er kan een kaarsje worden aangestoken bij het gedachteniskruis of men kan luiste ren naar zachte muziek die speciaal voor deze dag is gemaakt. Ook ligt er een gebedenschrift, waarin voor beden kunnen worden geschreven. Leden van de werkgroep zijn aan wezig om mee van gedachten te wisselen. mag www.hartvanholland-online.nl Het Dorpshuis van Moerkapelle. Zevenhuizen-Moerkapelle - Historisch Centrum 'Ons Verleden' en museum 'Ons Molenverleden' zijn zaterdag 31 maartvan 13.30tot 16.00 uur geopend voor publiek. Met als thema 'Vroeger was alles anders; rond de jaren '60' is een thematentoonstelling te zien met veel materiaal over Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31