Groente en fruit voor boulers korenslag Uitslag parencompetitie BC IJsselbridge Workshop feestelijk inpakken Muziekeducatie voor basisscholen Koekenbakken voor de lente Thema-avond Diaconaal Platform Zuidpias Alpe d'Huzes Rock@'t Blok Eindexamen Drama voor leerlingen TVO HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 28 MAART 2012 Jeu de boules Nieuwerkerkse solisten in ICG Sound Clash in Blok Bromfietscontrole Bijeenkomsten in Lichtkring Lezing over Rusland en haar leiders Informatieavond over hoortoestellen Bridge 41 Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de 44 boulers van JBC Nieuwer kerk stond zaterdag 24 maart het Big Apple groente- en fruittoernooi op het programma. De vaste teams bleken aan elkaar gewaagd. Slechts een kleine groep spelers was in staat alle drie de partijen te winnen. In de A poule bleken dat de teams Troost/Oosteromen en Van Luik/Van Luik te zijn. In de B poule alleen het team De Vries/Van der Voort. De Nieuwerkerk aan den IJssel - De eer ste zitting van de vijfde ronde van de parencompetitie van de maan dagavond, gespeeld op 26 maart, is met een percentage van 60,12 in de A-lijn gewonnen door Toon de Kort en Joop Daniels; 2. Liesbeth Smit en Jacqueline Voerman 59,82; 3. Jaap Zeedijk en Herman Holleboom Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koekenbakkersteam van VEDJ heet alle Nieuwerkerkse kinderen welkom op de koekenbakkersclub op woens dag 18 april van 14.00 tot 16.00 uur. 'Lekkers voor de lente' staat op het programma. De middag vindt plaats Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Di aconaal Platform Zuidpias verzorgt, in samenwerking met De Wegwijzer, op donderdag 3 mei om 20.00 uur in de Lichtkring aan De Dreef een avond met als thema 'onze mede mens met psychische moeiten'. De Wegwijzer is een landelijke, protes tants christelijke vereniging die zich inzet voor mensen met psychische opmerkelijkst wedstrijd van de dag was een ware titanenstrijd in poule A tussen het favoriete team Zwang/ Van der Berg tegen underdog Van Vliet/Bruinsma, die met 13-12 door de laatsten werd gewonnen. Daar mee vielen de favorieten buiten het erepodium. Als extraatje won het bestuur van JBC Nieuwerkerk voor de eerste keer de prestigieuze be- stuurscup van afdeling 11 van de NJBB. 55,95. B-lijn: 1. Bep Meijer en Riet Over- gaag 57,99; 2. Ruud Pel en Riet Scheele 55,56; 3. Trees Hoofman en Wil van Rheenen 55,21. C-lijn: 1. Wim en Marga Metselaar 66,07; 2. Annie Dul en Jannie Ot terspeer 63,69; 3. Nel Kooijmans en Bep Vermaas 58,04. op locatie Con Musica op Sportpark Dorrestein 5. De kosten voor deel name bedragen 2,50 euro. Voor meer informatie en aanmel den (verplicht, tenminste een week van tevoren): 0634625311 of cisca. vedj@gmail.com problemen. In deze tijd van bezui nigingen willen de organisatoren nadenken over hoe inwoners van de gemeente Zuidpias de psychisch zieke medemens kunnen ondersteu nen. De toegang is vrij. Voor meer informatie en aanmel den: 06-16939999, hdmeijerink@ telfort.nl of www.dewegwijzer.info. Waddinxveen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Gemengd koor Cara- jillo, het Frauenchor Bückeburg en mannenkoor Captains Dinners zijn de deelnemende koren aan de door Stichting Cantare Con Piacere geor ganiseerde Korenslag. Het concert wordt gehouden op zondag 1 april in gebouw De Hoge Noot aan de Jan Willem Frisoweg 1 in Waddinxveen. De optredens van de koren worden afgewisseld met bijdragen van de Nieuwerkerkse sopranen Heieen Vlietstra en Meta Starre en bariton Jos Jansen uit Waddinxveen. Mu zikale begeleiding wordt verzorgd door een combo, bestaande uit bas, drums, toetsen, terwijl bij het op treden van Captains Dinner een accordeonist/saxofonist extra on- Er worden verschillende inpaktech- nieken geoefend, versieringen ge maakt, verschillend materiaal ge bruikt en ingepakt rond een thema. Voor al het inpak- en versiermateri- aal wordt gezorgd, er worden echte voorwerpen ingepakt, veel inpaktips gegeven en ideeën en voorbeelden Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok vindt op zaterdag 14 april een groot muziekfestival plaats, waar van de opbrengst bestemd is voor KWF Alpe d'Huzes. Van 12.00 tot 2.00 uur klinkt er live muziek van het podium; niet alleen van bands uit de omgeving, maar ook van gas ten uit het buitenland. In de late Nieuwerkerk aan den IJssel - Negen leerlingen van Thorbeeke Voortge zet Onderwijs hebben woensdag 21 maart eindexamen Drama gedaan. Onder leiding van docent Petra Boo se traden ze op met de voorstelling 'Nicht', die ontstaan was uit impro visaties. Bij het eindexamen Drama gaat het vooral om de visie op een tekst. Daarom hebben de leerlingen de Heieen Vlietsta. dersteuning geeft. Het concert begint om 14.00 uur, zaal open 13.45 uur. Voor meer in formatie en kaartverkoop: jo.vlie@hccnet.nl of 06-23640068. getoond. De deelnemers nemen de ingepakte dingen mee naar huis. De kosten voor deelname bedra gen 20,- euro. Bij opgave van meer dan één persoon 18.- euro. Voor meer informatie en aanmelden: 06- 29203734 of inpakcursus@live.nl. uurtjes draait dj Jan H alternatieve muziek en tegen een kleine vergoe ding kunnen verzoekplaten worden aangevraagd. De toegang bedraagt 6,- euro. Re serveren kan via anton@jeugd- werkzuidplas.nl of 0180-315381. Op de dag zelf kunnen ook kaarten gekocht worden. afgelopen maanden niet alleen het verhaal bedacht en gespeeld, maar hebben ze ook een scène uit het stuk geregisseerd. Dieuwertje de Boer, Linda Nieuwen- huis, Denni Nieuwveld, Elke Goet- hals, Roshni Kishna, Gaby Heusdans, Chelsea Kauffeld, Eva Houweling en Hege Bergsvenkerud slaagden alle maal met vlag en wimpel voor het examen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Old School Bass vs Nu Skool Bazz in ICG Sound Clash op woensdag 3 april in de Taverna-kroeg in 't Blok aan het IJsermanpad 1. In ner City Grit Sound Clash draait zich warm aan de vooravond van hun Europese tour. De toegang is vrij; deur open om 20.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft vrijdag 23 maart op de Sportlaan een bromfiets controle gehouden. Tussen 10.00 en 12.00 uur werden twaalf be stuurders gecontroleerd. Vijf kre gen een bekeuring voor hun op gevoerde brom- of snorfiets. Een rijwiel kwam zelfs boven de 100 km/uur, waar de limiet 45 km/ uur is. Er werden nog drie bekeu ringen uitgeschreven voor rijden zonder rijbewijs, niet werkende remmen en voor een niet goed zichtbaar kenteken. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de week voor Pasen, de stille week, worden in kerkgebouw De Lichtkring aan de Dreef van maandag 2 tot en met donderdag 5 april elke avond bijeenkomsten gehouden waar iedereen welkom is om stil te staan bij het lijden en sterven van Jezus door middel van stilte, Bijbei lezen, zingen en gebed. De bijeenkomsten begin nen om 21.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Malcolm McEwan verzorgt op dinsdag 17 april in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein een lezing met als thema 'Een oosterse tragedie: Rusland en haar leiders, van de laatste Tsaar tot Poetin'. De Russische samenleving heeft sinds begin 20e eeuw erg geleden onder oor log, revolutie en onderdrukking. McEwan stelt de vraag aan de orde wat tijdens deze lijdensweg de persoonlijke verantwoorde lijkheden waren van Tsaar Nicho las II, Lenin, Stalin, Chroesjtsjov, Breznjev, Gorbatsjov en Poetin. De lezing begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Beter Horen en Stichting 4 het Leven organiseren voor donder dag 19 april om 20.00 uur in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein een informatie avond over het gebruik van een hoortoestel. Gesproken wordt onder meer over het, met een hoortoestel, kunnen voorko men van sociaal isolement, de weg naar het aanmeten van een hoortoestel, de diverse moge lijkheden en de zorgvergoeding. Belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 uur. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat 10 wordt maandag 16 april van 20.00 tot 22.00 uur een workshop 'cadeautjes feestelijk inpakken'gehouden. Nieuwerkerk aan den Ijssel -De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool verzorgt samen met Geregeld met betere Hulp de muziekeducatie voor de basisscholen. In dat kader volgden leerlingen van de Wingerd en van de Gideonschool lessen Liedbegeleiding en Rappen op de muziekschool.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 41