"Op een gegeven moment ken je iedere stoeptegel" Modeshow in Moerdregt Troef Vrouw Voorjaarsconcert Kunst na de Arbeid Achtbaan doet mee aan De Ontdekking "Alles gaat naar het goede doel" HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT I 28 MAART 2012 43 Co van den Berg maakt plaats voor nieuwe wijkagent Dorpskerk vol tijdens bazar in Dorpskerk Co van den Berg (links) maakt plaats voor wijkagent Ruud Danens. Moordrecht - Zij vertrekt en hij komt; de nieuwe wijkagent van Moordrecht. Ruud Danens (5i jaar) is zijn naam. Hij neemt de plek in van Co van den Berg (45 jaar) die bijna vijfjaar in Moordrecht actief was als wijkagente. Door Nicole Lamers Waarom zij vertrekt? "Je moet een beetje scherp blijven. Op een gege ven moment ken je iedere stoepte gel in zo'n dorp." Van den Berg heeft een leuke tijd gehad in Moordrecht. "Ik had over het algemeen een goed contact met de mensen daar." Volgens Van den Berg is er relatief veel jeugd in Moordrecht. "Van Mo lukse afkomst, maar je hebt ook veel Nederlandse jongeren en Marok kaanse jeugd. Dat mengt prima, in mijn optiek. Je ziet ook regelmatig gemengde groepjes staan." Of ze ooit wel eens bang is geweest in Moordrecht in haar functie als wijkagent? "Nee, nooit. Ik ken het dorp door en door. Het voelt aan als mijn eigen straat. Ben jij bang in je eigen straat? En bovendien is het, volgens mij, belangrijk datje iemand met respect behandelt. Je moet niet oordelen over iemand, maar hem of haar alleen aanspreken op zijn of haar gedrag. Kijk, ieder mens wil gewaardeerd worden. Doet iemand iets dat niet door de beugel kan, dan moetje hem of haar alleen straffen voor zijn gedrag en niet voor wie hij zij is." Danens knikt. Hij zit al 28 jaar bij de politie en is de laatste twaalf jaar coördinator geweest in Gouda. We gens vervanging van een zieke col lega in de afgelopen maanden heeft hij kunnen 'proeven' aan de functie van wijkagent. "Het is wel een an dere tak van sport, ja. Als coördina tor was ik vaak incidenteel bezig. Je plakt als het ware een pleister of je roept hulp in. Als wijkagent ben je juist meer preventief bezig. Je pro beert dingen te voorkomen door goed je oren en ogen open te hou den en veel te praten met mensen." Van den Berg heeft daar een mooi voorbeeld van. "Samen met andere instanties hebben we een poos in gezet op het voorkomen van huis uitzettingen. Door tijdig te signale ren dat iemand schulden heeft, kun je soms zaken als gasontploffingen of ophanging voorkomen." Het aantal gedwongen huisuitzet tingen wist Van den Berg samen met andere instanties terug te drin gen van elf in 2010 naar nul in 2011. "leder mens krijgt levenslessen mee. Het is mooi als je daarin iets kan be tekenen. En geloof me, ieder huisje heeft zijn kruisje." Naast het voeren van veel gesprek ken, houdt een wijkagent ook dik wijls lezingen. "Bijvoorbeeld over betere beveiliging. Soms sta je voor een klas en zo spreek je voor de ge meente." Sinds enkele weken heeft Danens 'het stokje' overgenomen van Van den Berg. Met wat voor pro blemen Moordrecht vandaag de dag kampt? "Daar ben ik nog iets te kort voor aanwezig om daar een goed beeld van te hebben. Bovendien is het niet verstandig om sommige in formatie met iedereen te delen." Wat hij zo leuk vindt aan het vak van politieagent? "Het onvoorspel bare ervan en het werken met men sen. Waar ik wel eens moedeloos van word, is het feit dat ik soms nog steeds dezelfde klanten tegenkom als in de periode dat ik als agent be gon. Gasten die vandaag de dag nog steeds worden opgepakt wegens diefstal of iets dergelijks." Danens kijkt uit naar de komende periode in Moordrecht. "Ik heb in korte tijd wel al gemerkt dat dit een hele hechte gemeenschap is waar iedereen het beste met elkaar voor heeft. Dat is prettig werken." Van den Berg is inmiddels aan de slag gegaan als wijkagent van Gouda- Oost. "Je kan mij volgen op twitter onder 'agent Gouda Oost', dus ik ben niet helemaal wég." Moordrecht - In centrum Moerdregt wordt donderdag 4 april een mode show gehouden. Er wordt een uitge breide collecte voorjaarsmode voor senioren getoond. Aanvang 10.15 Moordrecht - De dames van Troef Vrouw kwamen woensdag 14 maart bijeen voor een 'stevig robbertje bridge'. Fien van de Panne en Mie- ke Pieterse eindigden met 59.17% uur. Na de show kan er kleding ge kocht worden tot 16.00 uur. leder een is welkom, de toegang is vrij. Centrum Moerdregt is te vinden aan Land voor Water 3. bovenaan. De tweede plaats was voor Ank Rook en Gré Ramaker met 57.64% en op de derde plaats ein digden Ria Offerman en Anka Huijs- mans met 55.83% Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid houdt zaterdag 14 april het voorjaarsconcert in De Zuidpias aan de Sportlaan. Er is een afwisselend programma samenge steld met diverse soorten muziek; van een Spaanse ouverture tot een nummer van Michael Jackson. Het leerlingenorkest Decibel verzorgt ook een optreden. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur, de toegang bedraagt 5,- euro. Moordrecht - Tien scholen uit de pro vincie Zuid Holland, waaronder obs de Achtbaan, zijn geselecteerd om mee te doen aan de vijfde editie van 'De Ontdekking'. Deze scholen gaan in kaart brengen welke interessante culturele bronnen er in de omgeving van hun school te vinden zijn. Voor de Achtbaan betekent dit, dat de leer lingen gastlessen krijgen van Elly van Gelderen, een bezoek brengen aan de Steenovens van Hitland en informatie inwinnen over Unicef. De leerlingen van plusklas 'de Rollercoaster' maken, samen met de Idfa en Unicef een pro fessionele documentaire. De bedoe ling is om een document te maken om kinderen te informeren over kin derarbeid. Op woensdag 20 juni sluit de school het project feestelijk af met de presentatie van de documentaire in het Filmhuis in Gouda en met de overhandiging van de culturele kaart van de gemeente Zuidpias. Moordrecht - De inwoners van Moordrecht stonden zaterdag 24 maart vroeg op om even rond te snuffelen op de Bazar in de Dorps kerk. De markt trok direct om 9.00 uur al veel bezoekers. Door Bart Jansen Door de jaren heen heeft de gemid delde bazarbezoeker gemerkt dat het een kwestie is van er op tijd bijzijn. De leukste koopjes zijn im mers in no-time weg. Dat was ook in de Dorpskerk het geval. Bij de elektronicakraam stonden mensen hun spullen bij elkaar te rapen om dan even snel te kijken of het er nog goed uitzag. Was dat het geval dan werd er nog een lagere prijs gebo den, maar vroeg op de ochtend heeft dat geen zin. "Het is voor het goede doel", is steevast het antwoord van de verkopers. Er werd hoe dan ook tot een koop overgegaan en dus was de missie voor beide kanten ge slaagd. De kerk haalde geld op en de koper sloot een goede deal. Bij alle andere kramen voltrok het zelfde scenario zich. Zelfs bij de Er werden veel goede deals gesloten. kraam met drinkglazen werd nog flink afgedongen. Dat was niet no dig, want alle verkoopwaar was zeer schappelijk geprijsd. Maar afdingen is voor veel bezoekers ook een sport, en als het lukt is het mooi meege nomen. Dit jaar was het goede doel het Mpigi project. Dit project bestaat uit een werkvakantie naar Mpigi in Oeganda. Moordrechtse jongeren die aangesloten zijn bij de Dorpskerk reizen deze zomer naar Oeganda om daar mee te helpen aan het bouwen van een middelbare school.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 43