DE MANKE STROOP WAFELHAIKU Wilt GAAT ER MEE ZEILEN?! &te^v 'e*v Een verfrissende blik Live bandavond in Loose End 50 HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 28 MAART 2012 Door Pepijn de Groot De hele week keek ik er al tegenop. Ik moest een radioreportage maken bij het Huis van de Stad in Gouda, het stadskantoor dat nog in ontwikkeling is. Als uitvoerend artiest wor stelde ik altijd al met de microfoon, laat staan als journalist. Zuidpias - Jongeren in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar kunnen zich aanmelden voor een weekje 'Zeilen', van 7 tot en met 14 juli, op het Friese Heegermeer. Deze zeil week wordt al meer dan twintig jaar georganiseerd en is ooit bedacht door een groep vrijwilligers van de Hervormde Kerk in Zeven huizen. Tegenwoordig staat het kamp hier helemaal los van. Omdat het moet voor school, kwam ik er niet onderuit. Donderdagochtend stapte ik met een recorder in de bus richting Gouda. Daar wordt nu een nieuw stadskantoor gebouwd naast het station. Het gebouw wordt gekenmerkt door een ruitjespatroon van bruine bakstenen. In Gouda wordt het pand al 'de Stroopwafel' genoemd. Met een pak stroopwafels ging ik naar Gouda. Ik wilde de passanten een stroopwafel aanbieden en vervolgens vragen of zij de link legden tussen koek Et gebouw. Ik had de hele dag om mensen om reac ties te vragen. Meer dan een minuut duur den de gesprekjes met passanten niet. Ik streefde naar reacties van verschillende typen mensen: oudjes en jonkies, aso's en truttige mensen. Zodat het voldoet aan mijn zelfbedachte radioprincipe 'spre kersdifferentiatie'. Zo vroeg ik een puber jongen, evenals een paar knappe dames (met een stok achter de deur 'het MOET voor school!' durf ik dat wel) en een ou dere man die aan een boekje werkte over stroopwafels. Zo had ik van alles wat. Al leen nog geen oudere vrouw. Voor het station wachtte ik geduldig tot er een vrouw van vijftig a zestig zou passeren. Zou ik u iets mogen vragen mevrouw? Het gaat over het stadhuis en duurt hooguit een minuutje. Heeft u haast? vroeg ik een passant die aan de omschrijving voldeed. Ze had tijd, zei ze. En dat was te merken aan haar reactie. Ik zou er zo een haiku over kunnen schrijven. Ik had al meer ludieke reacties gehoord vandaag, maar dit spande de kroon. De recorder zette ik uit en ik reik te de vrouw een noteblock aan. Peinzend met haar ogen dichtgeknepen begon ze te dichten over het stadskantoor. Voor de goede orde: een haiku is een gedicht dat wordt gekenmerkt door een stramien. De eerste strofe heeft vijf lettergrepen, de tweede strofe zeven en de derde en laat ste strofe heeft weer vijf lettergrepen. Dat de improvisatiehaiku van deze dame begon met een strofe van zes lettergrepen, doet er niet toe. Dit was fantastisch. Binnen een paar tellen pende ze een haiku neer. Ver volgens begon ze een verhandeling over mindfulness en neurolinguïstisch program meren. Het goede aan jou is datje mensen benadert met ronde bewegingen zei ze terwijl ze met buigingen probeerde uit te beelden wat ze zei. Ze gaf me haar kaartje: kunstzinnig counselor, trainer/coach. Die training om mensen juist te benaderen, heb ik niet nodig volgens de dame. Wel ben ik dankzij de radio in een situatie verzeild geraakt die ik niet had willen missen. Radio rocks! And so does mindfulness. Reeuwijk - Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 orga niseert voor zaterdag 31 maart een live bandavond die in het teken staat van heavy, symphonic en power metal. Optredens worden verzorgd door Shadow Alliance, Calaspia en Schraapstal. Zaal open vanaf 21.00 uur. De toe gang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie: www.loose-end.eu. Door een etmaal niet te eten zamelden deze jongeren een mooi bedrag in voor Zip your Lip. Waddinxveen - Veertig jongeren van twaalf jaar en ouder deden in het week end van 24 en 25 maart mee aan de actie Zip your Lip. Deze wereldwijde actie heeft tot doel geld in te zamelen voor aidsprojecten van World Vision in Afrika. De deelnemers lieten zich sponso ren voor 24 uur niet eten en kon den daarbij zelf ondervinden hoe het is als je zonder eten naar bed moet. Kinderen in bijvoorbeeld Oe ganda, waar aids nog steeds een groot probleem is, overkomt dit re gelmatig. De jongeren kwamen bijeen in Toos Plaza van Jazzdans- en turnvereni ging Toos. De zaterdagavond stond in het teken van sport, spel, kara oke en films kijken. Na een te korte nacht vertrok de groep richting het Per bus worden de zeilfanaten naar Friesland gebracht waar ge logeerd wordt in een kamphuis. Op alle dagen, behalve op zon dag, gaan de jongeren onder lei ding van ervaren instructeurs het water op en de rest van de tijd wordt ingevuld met bijvoorbeeld spelletjes, een overdenking, een thema-avond en een bonte avond. Voor meer informatie en aanmel den: www.zeilkampzuidplas.nl. Of heb jij een strakke deadline no dig om goed te presterenTwijfel niet langer, want wie weet ben jij het nieuwe schrijftalent van 2012! Meedoen aan de grootste schrijf wedstrijd van Nederland Write Now! is nog mogelijk tot en met 1 april. Schrijfwedstrijd Write Now! is in haar twaalfjarig bestaan uitgegroeid tot een kweekvijver van jong schrijf talent. De wedstrijd bracht succes sen voort als Maartje Wortel, Ernest van de Kwast en Dennis Gaens. Write Now! is met voorronden in De zeilboten liggen te wachten op de bemanning! Nederland, Vlaanderen en Suriname dé belangrijkste schrijfwedstrijd voor jongeren van het Nederlandse taalgebied. Write Now! wordt geor ganiseerd voor jongeren tussen de vijftien en 24 jaar oud. Elk genre is toegestaan: van proza tot poëzie, en van theaterscènes tot rapteksten. In de maanden april en mei worden tijdens een elftal voorronden de fi nalisten bekendgemaakt. Het grote finaleweekend vindt plaats op 16 en 17 juni in Rotterdam. Voor meer informatie: www.writenow.nu Vorige week laaide de discussie weer op over het meldpunt van de PW. De partij van Geert Wilders lanceerde in februari een website waar mensen klachten in kunnen dienen over Midden- en Oost-Europeanen. De website wordt voor het gemak ook wel 'Polenmeldpunt' genoemd. Wat vinden de panelleden van het meldpunt? Zijn zij ook op het idee gebracht om zelf een meldpunt op te richten tegen, bijvoorbeeld, hondenpoep of zwerf afval? Dilian Ritmeester (13 jaar) uit Moerkapelle Coenecoop College. Hier woonden zij de kerkdienst bij van De Rank. Vermoeid en met knorrende magen werd aan het middagprogramma begonnen. Middels een zelfge maakt filmpje werd aan het einde van de actie de opbrengst bekend gemaakt: 5627 euro. Volgens World Vision kunnen hiermee 235 kinde ren concreet geholpen worden. De 24-uursactie werd afgesloten met een gezamenlijke maaltijd. Ik vind het Polenmeldpunt ner gens op slaan. Waarom zou je zo'n meldpunt oprichten, dat gaat ei genlijk richting discriminatie. Hoe zouden wij het vinden als er een Nederlandersmeldpunt wordt op gericht? Dan zouden wij ons be ledigd voelen. Wij Nederlanders zijn nou ook geen lieverdjes. Als je klachten hebt kun je ook gewoon naar de politie gaan. Polenmeld punt vind ik een nare term, alsof Polen altijd vervelend zijn. Als het aan mij ligt zou ik het hele meld punt afschaffen. Philip van Es (19 jaar) uit Zevenhuizen Zelf vind ik dit punt onzin. Ik heb niet echt last van Midden- en Oost-Europeanen. Ik zie het meer als een trend. Eerst waren het de Surinamers die de zondebok wa ren, vervolgens de Turken, Antil- lianen en Marokkanen. Wilders heeft mijns inziens een nieuwe groep nodig die hij in een hoekje kan duwen. Let wel: Midden- en Oost- Europeanen doen werk waar sommige vrijwillig werkloze Ne derlanders met een uitkering zich te goed voor vinden. Dat premier Rutte vervolgens blijft herhalen dat het geen overheidssite is en hij zich er dus niet over uit hoeft te laten vind ik helemaal de kroon spannen. Maar ach, de premier zit liever nog drie jaar in zijn toren tje dat gebouwd is op PW-funda- menten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 49