*c~ Gemeente Zuidpias zit in de maag met illegale kassen Orgelconcert in Dorpskerk WD zet vraagtekens bij vervolg Zuidplasdag Succesvolle schoonmaak van het brein Opbrengst collecte Reumafonds Expositie cursisten Gre Tekent Stichting Dier Retour schuifdeurkasten op maat HART VAN HOLLAND I REGIO I 28 MAART 2012 55 Raad van State - zitting www.enkast.nl 0180-634866 Den Haag/Zevenhuizen - Binnen vier weken zal de gemeente met grote te genzin toch een besluit nemen over kassen die zonder geldige bouwvergun ning zijn gebouwd bij het bedrijf Bos Roses aan de Zuidplasweg. De bij de gemeente inmiddels overbekende agrariër J. Du ijnd am heeft aangedrongen op maatregelen tegen die illegale situatie. Volgens zijn advocaat wordt zijn uitzicht verpest door de kassen van Bos Roses. De gemeente zette daar dinsdag grote vraagtekens bij tijdens een zitting bij de Raad van State. De kassen staan op honderden me ters afstand van Duijndam en zijn alleen zichtbaar tussen andere kassencomplexen door, aldus een woordvoerder van de gemeente. Desondanks vindt Duijndam het nodig om bezwaar te maken. De kwestie ontstond in 2002 met de aanvraag van Bos Roses voor de bouw van kassen. De bouw vergunning werd drie jaar later verleend. Maar na bezwaren van Duijndam werd de vergunning vernietigd vanwege een vorm fout. Desondanks werden de kassen ge bouwd. Jaren later drong Duijn dam aan op handhaving van de regels. De gemeente liet dit echter op zijn beloop. Alsnog legaliseren van de kassen bij Bos Roses was lastig geworden, omdat intussen voor dit gebied plannen voor wo ningbouw in ontwikkeling waren. Anderzijds wil de gemeente niet een complex van miljoenen euro's met een bulldozer verwijderen op grond van een nauwelijks serieus te nemen bezwaar. Maar met hulp van de Haagse rechtbank dwong Duijndam af dat de gemeente nu toch een beslis sing moet nemen over het al dan niet slopen van de kassen. Dat zal de gemeente dus nu gaan doen. Maar de gemeente heeft al aan gegeven dat het een weigering wordt om in te grijpen. De belan gen van Bos Roses wegen volgens de woordvoerder van de gemeente nu eenmaal veel zwaarder dan die van Duijndam. Moordrecht- De eerste van een nieu we serie orgelconcerten van Stich ting Orgelconcerten Moordrecht wordt verzorgd door organist Sander van Marion uitScheveningen. Het concert vindt plaats in de Dorps kerk, dat beschikt over een mooi his torisch orgel uit 1773 van de Vlaam se orgelbouwer Louis del Haye uit Antwerpen. Van Marion heeft zich als organist, dirigent en componist in binnen en buitenland een klin kende naam verworven. Concertrei zen brachten hem naar belangrijke muziekcentra in diverse Europese landen en Canada en in Amerika. Van Marion heeft inmiddels ook al een groot aantal cd's op zijn naam staan. Sander van Marion. Het programma, met als thema 'Met sprankelende klanken de lente in', omvat een mix van literatuurstuk ken uit barok en romantiek, vooraf gegaan en afgesloten door een in leidende koraalbewerking van eigen hand. Het concert begint om 20.00 uur; de toegang bedraagt 6,- euro voor volwassenen en 4,- euro voor kinderen en CJP-houders. Nieuwerkerk aan den IJssel - De fractie van de WD zet vraagtekens bij de Zuidplasdag die op zaterdag 17 maart jl. door de gemeente is gehouden. Zo vraagt de partij zich af waarom het voor het college van burgemeester en wethouders bulten kijf staat dat er een vervolg komt op deze dag. Ook vraagt de WD zich af wat het beoogd effect was van deze dag en of dat gehaald is. Uit berichtgeving vorige week in Hart van Holland maakte het colle ge duidelijk nog geen inschatting te kunnen maken van wat de dag heeft gekost. De WD-fractie vraagt zich af hoe dat kan. In een vragenlijstje aan het college, schrijft fractievoor zitter Hordijk: "Als u kennelijk niet van te voren wist wat het ging kos ten, hoe wist u dan dat er voldoende middelen aanwezig waren?" In Hart van Holland legde wethou der Verbeek vorige week de link met geld dat onder andere afkomstig zou zijn uit verschillende budget ten zoals het potje dat gereserveerd was voor de nieuwjaarsreceptie. Deze laatstgenoemde bijeenkomst ging begin januari niet door wegens bezuinigingen. De WD vraagt zich nu af: "Zijn er met dit evenement (red. Zuidplasdag) nu bezuinigingen die elders zijn doorgevoerd, teniet gedaan?" De eerste Zuidplasdag werd bezocht door een paar honderd mensen, verspreid over verschillende loca ties en op verschillende tijdstippen. Doel van de dag was het eren van vrijwilligers en het onderling ver binden van de dorpen. In sporthal De Kleine Vink in Nieuwerkerk werd het evenement 's avond afgesloten voor alle inwoners van de gemeente Zuidpias met een feest waar Charly Luske optrad en Joan Franka. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek vond woens dag 21 maart de eerste van vier lenteworkshops plaats. Onder lei ding van Helder en Intens Coaching en Counseling namen de dertien deelnemers afstand van de hectiek van alledag, waardoor het mogelijk werd keuzes te maken en te beden ken wat men aan zijn/haar leven zou willen veranderen. De volgende avond in de serie vindt plaats op 12 juni. De workshops kunnen los van elkaar gevolgd worden. Voor meer informatie: www.helderenintens.nl/seizoens- workshops. Moerkapelle - Bij de onlangs gehouden collecte van het Reumafonds is een bedrag van 1.526,99 opgebracht. De organisatie dankt gevers en collectan ten voor hun bijdrage. Vermist Kater, grijs, witte poten, bef, licht cyperse tekening, gechipt, niet ge castreerd, negen maanden oud; Van Swaanswijcklaan, Moerkapelle. Main Coon, zilvergrijs, bruine gloed, halflangharig, gechipt, negen jaar oud, niet gecastreerd, binnenkat; Vinkendaal,- Nieuwerkerk aan den IJssel. Valkparkiet, geel/grijs, gele kop, oranje wangen, geringd; Alpherwe- tering, Waddinxveen. Kater, zwart, witte onderkant, wit in snoet, rood bandje, gecastreerd, gechipt, jonger dan twee jaar; Nep- tunuspad, Waddinxveen. Gevonden Kat, rood, witte sokjes, buik, Oranje straat, Moerkapelle. Kat, geheel zwart, Al 2 Zevenhui- zen/Moerkapelle. Kater, cyperse, witte sokken voor, laarzen achter, bef, niet gecastreerd, loopt al zeker één maand rond; Rei gerhof, Nieuwerkerk aan den IJssel. Kater, zwart/wit, niet gecastreerd; gevonden ergens in Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0184-661509 of www.dierretour.nl. Zevenhuizen - De cursisten van Gre Tekent exposeren hun werk in het thema 'Zevenhuizen' in de bibliotheek vanaf woensdag 4 april. De expositie is te bezoeken tij dens de openingsuren van de bibliotheek.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 54