Run4Ladies NieMo stevig op tweede plek Moerkapelle wint bij de buren Nieuwerkerk is ook GDA de baas Yuri van Gelder naar Waddinxveen Uitglijder voor Groeneweg VC Nesselande koploperwaardig HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 28 MAART 2012 57 Atletiek Waterpolo Voetbal Voetbal Voetbal Volleybal Voetbal Moordrecht pakt punt Korfbal Cl en Dl vijfde van Nederland Judo Lentetoernooi Snel en Lenig Open biljart kampioenschap van Moerkapelle Trainen voor de Run4Ladies, op zondag 3 juni. Regio/Boskoop - Bij de verkiezing van het leukste hardloopevenement van het jaar staat de Run4Ladies in het tussenklassement op de vierde plaats in de categorie '251-500 deelnemers'. Bij het uitbrengen van een stem maakt men onder meer kans op een reis naar de marathon van Athene. Stemmen kan nog tot zondag 22 april via www.hardloop- evenementvanhetjaar.nl. Voor ie dere stem doneert de organisatie 5 eurocent aan het Rode Kruis, Kika of de Hartstichting. De wedstrijd van zondag is een ex tra ingelaste kwalificatiewedstrijd voor het Europees Kampioenschap in sporthal De Dreef. Het EK turnen wordt van 9 tot en met 13 mei in Brussel gehouden. Nederland moet nog een selectie maken welke turners naar Brussel gaan. Een extra ingelaste kwalifica tiewedstrijd wordt in Waddinxveen gehouden tijdens de kwartfinale turnen heren voor het Nederlands Kampioenschap. Deze wedstrijd wordt door de Waddinxveense Jazz- dans- en Turnvereniging TOOS in samenwerking met de KNGU geor ganiseerd. Het inturnen begint om 12.30 uur, de wedstrijd wordt gehouden van 13.45 tot 16.45 uur. De toegang bedraagt 4,50 euro voor volwassenen, kinderen betalen 2,50 euro. Voor meer informatie: 0182-613839 of www.tooswaddinxveen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - In het thuisduel tegen Katwijk 3 kwamen de 'waterpoloërs van WSG NieMo-Van Vliet nimmer in de proble men. De ploeg van coach Zlatko Rakonjac won eenvoudig met 7-4. Omdat De Plas Iopnieuw verloor verstevigde NieMo haar virtuele tweede plek in District IA aanzienlijk. Tegen Katwijk werd gestaag een voorsprong opgebouwd. De eerste drie goals van Nieuwerkerkse zijde kwamen voort uit een snelle break, daarna namen de gastheren afstand doordat Jeroen Dekkers en Jos van Tiel een man-meer-situatie uitbuit ten. Daarna zakte het spelniveau en was het met name aan doelman Jeroen Hartlieb te danken dat Kat wijk op drie doelpunten achterstand bleef staan. Assistent-coach Meivin Blokland gaf toe dat het spel niet groots was, maar wist ook de oor zaak. "Katwijk haalde allerlei trucjes onder water uit en gooide het over de fysieke boeg. Het was daarom moeilijk om lekker in het spel te ko men." NieMo heeft in praktijk alleen nog De Zeehond 1 als concurrent voor de kans op deelname aan een beslis singswedstrijd voor promotie naar de derde klasse Bond. Beide ploe gen hebben 42 punten, maar NieMo heeft nog drie duels te spelen en De Zeehond nog maar twee. Moerkapelle - Soccer Boys begon zaterdag 24 maart strijdlustig aan de wed strijd tegen Moerkapelle. Toen de eerste aanvalsdrift luwde was het de beurt aan Moerkapelle maar dat kon het doel niet vinden en geheel onverwacht was het Soccer Boys dat vlak voor rust de score opende. De spits van Soccer Boys, de kleinzoon van Piet Hoogendijk, kon van dichtbij hard uithalen. Startersloopcursus Ter voorbereiding op de Run4La- dies, op zondag 3 juni, gaat op maandag 2 en donderdag 5 april een loopcursus van negen weken van start. De trainingen duren van 19.45 uur tot 20.45 uur. Deelne mers mogen gratis meedoen aan de Run4Ladies. Aanmelden kan via info@av47.nl of op de trainings avond zelf. Voor meer informatie: www.run4ladies.nl. Soccer Boys begon ook in de tweede helft meteen met druk zetten maar Moerkapelle nam snel de controle over de wedstrijd weer in handen. Na tien minuten was het Harmen Verweij die op rechts door brak. Hij was de verdediger van Soccer Boys te rap af en deze vloerde Verweij. Menno Verschoor verzilverde de strafschop. Het bleek de ommekeer. Moerkapelle zette nog meer aan en wist het spel van Soccer Boys vol ledig te ontregelen. Na een klein kwartier spelen was het de 'man of de match' Verweij die na een goede aanval de 1-2 op het scorebord to verde. Johan Klomp schoot enkele minuten later op kruising, de bal sprong terug het veld in en raakte de rug van de keeper. Het was voor Kamal Boutasqount een niet te mis sen intikker. Vijf minuten voor tijd gaf Boutasqount een goede voorzet op Verweij die het karwei afmaakte door de 1-4 binnen te tikken. Moerkapelle deed goede zaken en is van de onderste plaats verlost. Zaterdag wacht de thuiswedstrijd tegen Berkel. Nieuwerkerk aan den IJssel -Nieuwerkerk trad zondag 25 maart aan tegen GDA. De wedstrijd was aantrekkelijk in de beginfase en toen Nieuwerkerk in de dertiende minuut de eerste bres in de Haagse defensie wist te slaan, ging het thuispubliek er eens echt voorzitten. Maar verder dan de prima treffer van Remco Langerveld op aangeven van Youssef Swaghi kwam de Nieuwer kerkse formatie in de eerste helft niet. Waddinxveen - De beste turners van Nederland komen zondag I april naar Waddinxveen om een plekje in het Nederlands team te verdienen. Onderhen Yuri van Gelder, Kas van Weelden, Anthony van Assche, Bart Deurloo en Carlo van Minde. Jeffrey Wammes en Epke Zonderland komen niet naar Waddinx veen in verband met wereldbekerwedstrijden. In de tweede helft kon Nieuwerkerk in eerste instantie niet echt gevaar lijk worden. GDA probeerde het wel, maar de solide verdediging onder aanvoering van aanvoerder Xander van der Veeke gaf geen enkele kans weg. Het was wachten op de tweede treffer en daartoe kreeg Nieuwerkerk in de slotfase alle gelegenheid. Na dat een GDA verdediger de bal met de hand binnen de beruchte lijnen raakte werd de strafschop van Bart Slob door de GDA doelman gekeerd. In de slotseconden stuitte Godwin Falix met een indrukwekkende rush vanaf het middenveld op de GDA doelman en verzuimde de tweede treffer binnen te schieten. Maar de 1-0 bleek uiteindelijk voldoende. Met dit resultaat nestelt Nieuwer kerk zich op een gedeelde tweede plaats en volgende week wacht de krachtmeting tegen de gedood verfde titelkandidaat Boshuizen in Leiden. Zevenhuizen - Groeneweg verloor zondag 25 maart thuis met 2-3 van de gradatiekandidaat Mozaiek. Zevenhuizen - In een vol Swanla werd zaterdag 24 maart de topper uit de tweede divisie gespeeld. Thuisploeg en koploper Nesselande ontving num mer twee Stravoc uit het Limburgse Stramproy. Bij het horen van het eerste fluit signaal schoot Nesselande uit de startblokken en overrompelde de bezoeksters. Met een geweldige ser- vicedruk en gevaarlijk aanvalsspel was de eerste set met 25-16 een prooi voor de Zevenhuizense dames. In het tweede bedrijf was het spel- beeld aan de kant van Nesselande grotendeels gelijk maar de runner- up van de ranglijst bleef beter in het spoor doordat zij aanvallend beter in het spel kwamen. Tot aan de twin tig ging de stand gelijk op, daarna werd het verschil gemaakt en met een spectaculaire aanval van Fanny Lafeber werd de tweede set binnen gehaald met 25-22. In set drie namen de Limburgse vol- leybalsters het roer over en liep de thuisploeg achter de feiten aan, de set werd ingeleverd met 19-25. De vierde set werd met 20-25 gewon nen door de bezoekende ploeg. In de laatste set wist de thuisploeg de servieedruk weer op te voeren en bleken de gasten moegestreden. Nesselande trok de set met 15-12 én de wedstrijd met 3-2 naar zich toe. Deze overwinning zorgt ervoor dat het onderlinge verschil nu vijf pun ten bedraagt. Met nog drie wed strijden te spelen lijkt Nesselande op weg naar het kampioenschap. Moordrecht - In de uitwedstrijd tegen Foreholte slaagde Moor drecht erin een puntje van de mede degradatiekandidaat af te snoepen. Eindstand 1-1. Zon dag speelt de ploeg opnieuw uit, ditmaal tegen ROAC. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk Dl is op het NK in Enschede op een vijfde plek ge ëindigd. Op een dag waar alles dicht bij elkaar lag, maar TOP/ Wereldtickets een klasse apart was, had Nieuwerkerk D1 te maken met veel spanning, pech en een mindere dag. Ook C1 behaalde het kampioenschap in de landelijke hoofdklasse en mocht een prachtig zaalseizoen afsluiten op het NK. Evenals D1 eindigde de ploeg op de vijfde plek. Zevenhuizen - Timmers SportEtFitness trad zondag 25 maart met twaalf deelnemers aan op het lentetoernooi van judoclub Snel en Lenig in Was senaar. Met ruim 200 deelne mers, verdeeld over vier blok ken, stond een groot aantal wedstrijden op het programma. Er werd hard geknokt en dat was te zien in de resultaten. Quinten Bodaan behaalde een eerste plaats net als Jesse Kaas hoek en Niels Kooij. Tweede plaatsen waren er voor Mus tafa Alameer, Arber Hila, Sven Kaashoek, Nathan de Graaf en Jeremey van Marle, Jordy de Groot werd derde, Stijn Muller en Cyril van As vierde en Tjeerd van As zesde. Moerkapelle - Biljartzaal 't Wa pen van Moerkapelle is vanaf dinsdag 10 april het toneel van het twaalfde Open Biljartkampi oenschap van Moerkapelle. Het kampioenschap is bestemd voor iedereen van zestien jaar en ou der die het leuk vindt om te bil jarten. Iedere deelnemer speelt minimaal vier partijen, verdeeld over twee middagen of avon den. Speeldagen zijn maandag tot en met donderdagavond en maandag- tot en met za terdagmiddag. Inschrijvingen kan tot zaterdag 31 maart via b.v.moerkapelle@gmail.com of via 06-40240780 met opgave van voorkeur speeldag. Er zijn geen kosten aan verbonden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 56