klikken i 1 www.edplaizier.nl Hoofdredacteur lokale omroep stapt op Koninginnedagfeest op losse schroeven Bouwfeest op Nessevliet Veel steun van dorpsgenoten Zoeken naar explosieven in Gouwe en Oude Rijn koopzondag 1 april intratuin Tuin-en terreininrichting AKTIE deHaij £^van der\A4nde w Aktie potgrond advocaten Elektrische fietsen fietsklaar.pj^ HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 28 MAART 2012 i POTGROND 20 L vr j v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud ftevflf? kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Weer voiop nieuwe modellen PSStftflotuToi Thuis in de regio. Vervolg voorpagina Zuid plas - Louis Bekker stapt op bij Omroep Zuidpias wegens een verschil van inzicht met het bestuur. Bekker en zijn vrouw schrijven in een persbericht dat zij de laatste zes en een halfjaar met veel plezier het actualiteitenpro gramma op zaterdag hebben gedaan, jaarlijkse evenementen hebben geor ganiseerd en vele leuke en interessante interviews hebben mogen doen. 'We hebben ons met succes ingezet voor verbetering en groei van de omroep. Het echtpaar bedankt de vrijwilligers van de omroep en ook iedereen die zij voor de microfoon en camera hebben gehad in Zuidpias voor de prettige sa menwerking. Bekker laat later desgevraagd we ten dat hij verder niet naar buiten wil treden over het geschil. "Dat schaadt vrijwilligers en omroep en dat mag niet, het moet allemaal ge woon doorgaan." Hij laat overigens niet alles zomaar uit zijn handen vallen. "Momenteel ben ik bezig al les over te dragen. Volgens Jan de Jong, voorzitter van het bestuur van de lokale omroep heeft het 'verschil van inzicht' met name te maken met de kwaliteits eisen die al dan niet gesteld mogen worden aan de vrijwilligers van de omroep. "Louis had daar andere ideeën over. Je kunt natuurlijk wel de kwaliteit van je omroep probe ren te verhogen, maar het moet niet zo ver komen dat vrijwilligers een soort taakinstructie krijgen. Het zijn en blijven vrijwilligers en we mogen als omroep blij zijn dat we ze heb ben. Het probleem is dat er op een gegeven moment een discussie is ontstaan en dat iedereen zich daar, via de sociale media, mee ging be moeien." De Jong benadrukt dat hij persoon lijk geen conflict heeft met Bekker. "Hij is altijd een fantastische kracht geweest voor de omroep. Ik heb ook gezegd dat ik hem over vier maan den bel en ik sluit niet uit dat hij dan gewoon weer aan de slag gaat als hoofdredacteur. Ik adviseer de redactieraad om in de tussentijd even geen nieuwe hoofredacteur aan te stellen, maar even te kiezen voor een andere vorm van aanstu ren." De Bekkers gaan zeker niet achter de geraniums zitten. Louis Bekker: "Het was altijd veel, té veel soms, dus een adempauze kan geen kwaad. En daarna komt er ongetwijfeld wel weer iets op ons pad." Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander en Wonio hebben diverse oproepen gedaan aan de inwoners van Nesselande om te komen met ideeën voor het vieren van het Ko ninginnedagfeest of om zich aan te melden als vrijwilliger. Er zijn geen reacties op gekomen. De winkeliers van Boulevard Nesselande hebben de handschoen echter wel opgepakt en hebben een programma opge steld. "Het is niet meer haalbaar om op korte termijn werkgroepen te formeren, maar we hopen wel dat wijkbewoners het mogelijk gaan maken om op Koninginnedag voor maximaal twee uur programmaon derdelen te ondersteunen", aldus sociaal cultureel werker Tineke van den Berg. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2862760 of via tineke.vandenberg@buurtwerk- alexander.nl. Oranjegeld voor goede doelen Het Oranje Festival Nesselande zorgde in de jaren 2005 tot en met 2010 voor gezellige Konin ginnedagfeesten. In die periode is een bedrag bijeen gespaard. Nu het Oranje Festival Nesselande wordt opgeheven, is besloten, dat dit geld ten goede komt aan or ganisaties die actief zijn in Nes selande. De scouting, Buurtwerk Alexander, Watersportvereniging Buurman, Atletiekvereniging Trackstars, De Kerk in Nesselande, Loopgroep Nesselande en de basisscholen Tangram, 't Spectrum en Pas separtout hebben inmiddels een bedrag ontvangen, dat zij op hun beurt gebruiken om activiteiten te organiseren of om materialen aan te schaffen. Regio - De provincie Zuid-Holland doet in april en mei op een aantal locaties in de Gouwe en in de Oude Rijn onderzoek naar de aanwezig heid van eventuele explosieven. Het onderzoek vindt plaats voorafgaand aan baggerwerkzaamheden, zodat deze veilig in de periode van maart tot juni 2013 kunnen worden uitge voerd. Omwonenden en de scheep vaart ondervinden naar verwachting weinig hinder van de dakwerk zaamheden. Volgens de provincie is er geen sprake van gevaar voor de directe omgeving tijdens het onder zoek. De verwachting is dat er voorname lijk metalen objecten zoals fietsen en winkelwagens worden gevonden. Blijkt een object een explosief te zijn, dan verwijdert de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) in dat geval het aangetroffen explo sief. Mocht het zover komen, dan worden omwonenden hier tijdig over geïnformeerd. De baggerwerkzaamheden zijn een samenwerking tussen de provincie Zuid-Holland en het hoogheem- vervolg van voorpagina Oud Verlaat - In het kader van het thema 'bouwen' werd op vrijdag 23 maart op het schoolplein van basisschool de Nessevliet een bouwfeestje gevierd. De peutertjes van Dikkie Dik kwamen op visite en met de mee gebrachte dozen werden, samen met de kinderen van groep 1 en 2, hoge torens en huizen gebouwd. raadschap van Rijnland. Meer infor matie is te vinden op de webpagina van de provincie Zuid-Holland on der de rubriek 'baggeren'. Moonen glimlacht. "Ik heb zoveel steunbetuigingen gehad. Dat is echt hartverwarmend. De bloemen die hier staan heb ik van Flowers en Feelings gekregen en er staat thuis een grote bos bloemen van de on dernemersvereniging en van mijn familie. En zaterdag zijn heel veel mensen even bij mij binnen gelopen om steun te betuigen. Geweldig. Bij deze dank ik iedereen hiervoor. De rechercheur die de dader heeft aan gehouden, is natuurlijk wel de held van de dag. Ik heb hem nog niet ge sproken, maar die man mag zeker wel bedankt worden. Dankzij hem zit de overvaller vast en heb ik mijn sieraden weer terug." Of ze niet bang is geworden? "Het is voor de tweede keer dat ik nu een overval heb meegemaakt, de vorige was bij mijn voormalige werkgever in Den Haag. En wie weet gebeurt het ooit nog wel een keer, maar ik laat me er niet door afschrikken. Ik heb in de nacht van vrijdag op za terdag een onrustige nacht gehad, maar nu slaap ik alweer best. Ik ben redelijk nuchter. Ik ben als goudsmid al twintig jaar actief op deze plek en ben niet van plan om hier weg te gaan." De overval is nog in onderzoek bij de politie. Hierbij wordt ook meege nomen dat eerder deze maand, op 8 maart, een overval werd gepleegd op een kleine juwelier in Hazerswoude- Dorp (gemeente Rijnwoude). mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl A bij Intratuin Pijnacker en Zoetermeer i 1 open van 10.00 tot 17.00 uur J hnHwwpl^wlao attenuate geachlkt voor het potten j vun perk- en veste planten In de tnin 1 Intratuin Pijnacker Rijskade la. Donderdag en vrijdag koopavond. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl i I geeft kleur aan groen Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610493 06-30 72 7212 Lange Zijde 9ar 2761 AV Zevenhulzen (Cl 000 plein) www.fietsklaar.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Dé mobiele fietsenmaker

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5