0 Transport van gevaarlijke stoffen: wist u dat? BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 28 MAART 2012 Verleende omgevingsvergunningen Aangevraagde omgevingsvergunning Bekendmaking Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Algemene plaatselijke verordening Bekendmaking Beleidsregels Tegenprestatie naar vermogen Nota bijzondere bijstand en minimabeleid 2012-2013 vastgesteld Gewijzigde vaststelling bestemmingsplan "Schollevaar" www.risicokaart.nl Ambachtswerf 10 (2912 CW) Plaatsen dakopbouw zijvlak [verzonden 15-03-2012) Parallelweg-Zuid 185 (2914 LE) Bouwen prefab kelder [verzonden 22-03-2012) Prinses Beatrixstraat 22 (2911 AL) Vergroten woning door middel van een dakop bouw (verzonden 16-03-2012) Witmos 10 (2914XJ) Veranderen gebruik schuur in praktijkruimte ten behoeve van runningtherapie (verzonden 22-03-2012) Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. [0180)330 300. ZEVENHUIZEN Burg. Klinkhamerweg 60 (2761 BJ) Verwijderen asbesthoudende materialen [ont vangen 16-03-2012) handtekening (DigiD). Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden. Inzage Voor inzage kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel [telefoon 0180-330300). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. ZUIDPLAS De volgende vergunning is verleend: SVENS Stichting, collectevergunning ten behoeve van de Roparun, van 8 april 2012 tot en met 14 april 2012. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. [0180) 330 491. VERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben de volgende vergunning verleend: Omgevingsvergunning beperkte milieutoets Motorenfabriek De Sutter B.V. i.o.: het in werking hebben van een testbank voor motorblokken van personenauto's en lichte bedrijfswagens op het per ceel Nijverheidscentrum 18, 2761 JP Zevenhuizen. Aan deze vergunning zijn geen voorschriften verbonden, maar gelden de artikelen uit het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. De vergunning en bijbehorende stukken kunt u van 29 maart tot en met 9 mei 2012 inzien bij de gemeente Zuidpias. Tijdens deze periode kunnen belanghebbenden bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Een besluit blijft van kracht wanneer u bezwaar indient. U kunt een voorlopige voor ziening aanvragen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank 's-Gravenhage om het besluit te laten schorsen [Postbus 20302, -2500 EH Den Haag). In dat geval moet u een bepaald bedrag [griffierecht) betalen. U kunt een voorlopige voorziening ook digitaal aanvragen bij genoemde rechtbank via http:// loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische Een afschrift van deze nota is tegen betaling van leges te verkrijgen. Tevens is het beleid te raadplegen op de website van de gemeente Zuidpias. CAPELLE AAN DEN IJSSEL Het college van Zuidpias heeft op 20 maart 2012 ingestemd met het invullen van de bevoegdheid om een tegenprestatie naar vermogen te verlangen van belanghebbenden die op of vanaf 1 april 2012 een beroep doen op een WWB-/IOAW-/IOAZ-uitkering. Het college wil daarmee tot uitdrukking bren gen dat wanneer beroep wordt gedaan op de solidariteit van de samenleving, de samen leving daar iets voor terug mag vragen. De belanghebbende kan verplicht worden - onder begeleiding - onbeloonde, maatschappelijk nuttige werkzaamheden te verrichten. De beleidsregels treden met ingang van 1 april 2012 in werking en liggen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Ook zijn de beleidsregels te raadplegen op de website van de gemeente. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges, een afschrift verkrijgen. Voor vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Werk en Inkomen, tel [0180) 33 03 00. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias maakt bekend dat zij op 14 februari 2012 de 'Nota bijzondere bij stand en minimabeleid 2012 - 2013' heeft vast gesteld. Deze beleidsregels treden in werking op de 1e dag na deze publicatie. Het beleid ligt vanaf heden 6 weken ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Het college van burgemeester en wethouders van Capelle aan den IJssel maakt volgens het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de raad in zijn openbare vergadering van 6 februari 2012 het bestem mingsplan "Schollevaar", met planidentifica tiecode NL.IMR0.0502.BP10Schollevaar-4001, conform dearti kelen 1.2.1 tot en met 1.2.5 van het Besluit ruimtelijke ordening in elektroni sche vorm vastgelegd, in die vorm gewijzigd heeft vastgesteld. Tevens heeft de raad besloten de "Nota van beantwoording zienswijzen en bij de vaststel ling van het bestemmingsplan "Schollevaar" aangebrachte wijzigingen" vast te stellen, op basis waarvan het ontwerpbestemmingsplan is aangepast. Ten slotte heeft de raad besloten om voor het bestemmingsplan "Schollevaar" geen exploitatieplan vast te stellen. Plangebied Het plangebied wordt globaal begrensd door het stadsdeelpark het "Schollebos" aan de zuidzijde, de Rotterdamse woonwijk Oosterflank, ter hoogte van de Capelseweg aan de westzijde, het bedrijventerrein "Hoofdweg" aan de noordzijde en het open polderlandschap (Prins Alexanderpolder), dat de gemeente Capelle aan den Ijssel scheidt van de gemeente Züidplas aan de oostzijde. Zakelijke inhoud Voor de wijk Capelle-Schollevaar gelden op dit moment verschillende bestemmings- en uit werkingsplannen. Deze plannen zijn verouderd en voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. Zo zijn veel ontwikkelingen die in de loop der jaren hebben plaatsgevonden nog niet in deze plannen opgenomen. De gemeente heeft besloten om deze verouderde bestemmings- en uitwerkingsplannen te actualiseren en te vervangen door één nieuw bestemmingsplan dat op de hele wijk Capelle-Schollevaar van toepassing is. Wijzigingen ten opzichte van het ontwerp bestemmingsplan Voor informatie over de bij de vaststelling door de raad aangebrachte wijzigingen wordt verwezen naar het raadsbesluit van 6 februari 2012 met bijbehorende "Nota van beantwoor ding zienswijzen en bij de vaststelling van het bestemmingsplan "Schollevaar" aangebrachte wijzigingen". Inzien van het vastgestelde bestemmingsplan Het door de raad vastgestelde bestemmings plan "Schollevaar", de bijbehorende stuk ken en het raadsbesluit met bijbehorende "Nota van beantwoording zienswijzen en bij de vaststelling van het bestemmingsplan "Schollevaar" aangebrachte wijzigingen", zijn vanaf donderdag 29 maart 2012 tot en met woensdag 9 mei 2012 beschikbaar en raad pleegbaar op de landelijke website www. ruimtelijkeplannen.nl. Ook liggen deze stukken ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis, Rivierweg 111, alhier. Het informatiecentrum is geopend op werkda gen van 08.00 uur tot 19.00 uur. Beroep en voorlopige voorziening Belanghebbenden die tijdig een zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan bij de raad kenbaar hebben gemaakt, alsmede belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest een zienswijze bij de raad kenbaar te maken, kunnen gedurende de termijn van terinza- gelegging van het bestemmingsplan vanaf donderdag 29 maart 2012 tot en met woensdag 9 mei 2012 beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Binnen genoemde termijn kunnen belanghebbenden ook tegen het besluit van de raad om geen exploitatieplan vast te stellen beroep bij de Afdeling instellen. Tegen de wijzigingen ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan kan een ieder bin nen genoemde termijn beroep bij de Afdeling instellen. Ook kan aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State worden gevraagd een voorlopige voorziening te treffen: Adressering: Raad van State, t.a.v. de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Om dit verzoek in te kunnen dienen moet er een beroepschrift bij de Afdeling zijn ingediend. De beroepsmogelijkheid staat niet open tegen het in het bestemmingsplan "Schollevaar" opnemen van het Projectbesluit "Action" Prado 1 [uitbreiding winkelruimte, vestiging Action Non Food). Voor dit projectbesluit is een separate procedure op grond van de Wet ruimtelijke ordening gevolgd. Het beroepschrift moet naast uw handteke ning de volgende gegevens bevatten: uw naam en adres; een dagtekening; een omschrijving van het bestreden besluit; de gronden waarop uw beroep stoelt [de motivering). Voor het indienen van een beroepschrift/ een verzoek om voorlopige voorziening zijn griffierechten verschuldigd. Deze bedragen D 156,- per beroepschrift/verzoek om voorlopige voorziening voor [natuurlijke) personen en O 310,- per beroepschrift/verzoek om voorlopige voorziening voor rechtspersonen [stichting, vereniging en BV). U ontvangt hiervoor een rekening van de Raad van State. Inwerkingtreding Het besluit tot vaststelling van het bestem mingsplan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop voornoemde beroepster mijn afloopt. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State wordt ingediend, treedt het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie neemt u contact op met mevrouw M.L. Vroonland-Kruisheer, afdeling Stadsontwikkeling telefoonnummer [010) 2848 607 of via e-mail: m.vroonlandracapelleaandenijssel.nl. Transport van gevaarlijke stoffen door vrijwel heel Nederland plaatsvindt? Ook Zuidpias vindt transport van gevaarlijke stoffen plaats. Deze gevaarlijke stoffen van en naar bedrijven gaan die hiermee werken? Denk daarbij aan Heineken in Zoeterwoude, Akzo in Teylingen, de ziekenhuizen in Leiden, Alphen aan den Rijn en Leiderdorp. Ook het plaatselijke zwembad werkt met gevaarlijke stoffen. Deze bedrijven de gevaarlijke stoffen gebruiken voor het maken van producten die u vrijwel dagelijks gebruikt, zoals schoonmaakmiddelen, cosmetica, verpakkingsmaterialen, brandstof en medicijnen? Het transport van gevaarlijke stoffen niet alleen over de weg plaatsvindt? Maar ook over water, spoor en door buisleidingen? Diverse overheden hard werken om de risico s te beperken. Dat ondanks alle voorzorgsmaat regelen toch een ongeval met gevaarlijke stof fen kan plaatsvinden? U zelf ook een belangrijke rol kunt spelen bij een incident door te weten wat u moet doen? Meer weten? De komende weken vindt u in dit katern meer informatie over het transport van gevaarlijke stof fen via weg, water, spoor en buisleidingen. Niet alleen de risico's, maar ook wat de overheid doet om risico's te voorkomen en wat u kunt doen als er in uw omgeving een ongeluk met gevaarlijke stoffen plaatsvindt. Wilt u nu at meer weten? Kijk dan op www.zuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 8