t Avontuurlijk spelen rond de tulpenboom Nieuw computersysteem bibliotheek Discussie Welstandsnota: wordt vervolgd Dierencentrale Openbare vergadering D66 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 MAART 2012 9 Nationale Boomfeestdag in Nieuwerkerk en Zevenhuizen Wethouder Arjen Hazelebach onthult de plattegrond van hetspeeleiland in Nieuwerkerk. Zuidpias - De Nationale Boomfeest dag op woensdag 21 maart was in Zuidpias aanleiding tot de aanplant van 150 nieuwe bomen. Kinderen en wethouders hanteerden de spade in Nieuwerkerk en Zevenhuizen. Door Judith Rikken Voordat hij de schep ter hand nam, onthulde wethouder Arjen Hazele bach in de Nieuwerkerkse Kruiden- en Mossenbuurt een plattegrond van het nieuwe speeleiland in het Groene Hartpark. Boomhut, pa lenwoud, avonturenpad en andere speeltoestellen beantwoorden hier aan de principes van het 'natuurlijk spelen'. Met de onthulling van de platte grond werd dit deel van het recent opgeknapte park formeel heropend. Overigens zijn pas twee fases van de renovatie afgerond; de gemeente raad besliste dinsdagavond over het budget voor de derde fase, gelegen tussen Margrietveld en IJssellaan. Oogje in het zeil Hazelebach legde de aanwezige kin deren van de groepen 7 van de Prins Willem Alexanderschool, de Gideon- school en de Wingerd uit waar het allemaal om draait: "Aan dit park is dertig jaar niets gedaan. Er waren veel bruggen, die duur zijn in het onderhoud. Omdat we allemaal op onze centen moeten letten, leggen we het park nu zo aan dat het min der geld kost en toch modern is." Met de aanplant van negentig bo men wordt meer kleur en kwaliteit in het park gebracht. De wethouder en enkele kinderen plantten de eer ste tulpenboom. Daarna gingen de drie schoolklassen in kleine groepjes verder met de aanplant van onder meer esdoorns. De wethouder zei te hopen dat de kinderen goed voor hun' bomen zorgen en in het park een oogje in het zeil zullen houden. Als dank kregen de kinderen een ro dodendron mee naar huis. Nieuwe wijk In Zevenhuizen waren het wethou der Rinus Bosman en de kinderen van de groepen 7 van 't Reigerbos en De Eendragt, die nieuw groen aanplantten. Dat deden ze op de ontwikkellocatie van de nieuwe wijk Zevenhuizen-Zuid, tussen de omlei- dingsweg N219, de Zuidplasweg, de Knibbelweg, de Noordelijke Dwars weg en het Nijverheidscentrum. In het bijzijn van alle partijen be trokken bij de ontwikkeling van de wijk, sprak Bosman over een his torisch moment. "Hier worden de komende jaren 1200 woningen ge bouwd. Misschien wonen jullie ooit in deze wijk. Je kunt in ieder geval zeggen datje de eerste bomen hebt aangeplant." Met kinderburgemees ter Charlotte Knop zette hij de eer ste van zestig esdoorns in de grond. De komende anderhalfjaar worden de kinderen verder betrokken bij de planvorming voor de wijk. Na een eerste les over de waarde en func tie van bomen in de leefomgeving, staat een volgende les over de eco nomie achter de woningbouw op het programma. Behalve over de eerste boom, kunnen de kinderen in de toekomst ook met gepaste trots vertellen over hun betrokkenheid bij de eerste schop in de grond, de eer ste paal en de eerste steen. Kinderen van 't Reigersbos en De Eendragt planten de eerste esdoorns in de nieuwe wijk Zevenhuizen-Zuid. In de welstandsnota is het wel- standsbeleid van een gemeente opgenomen. Met de criteria die opgenomen zijn in de welstands nota kan een gemeente bouwplan nen beoordelen op architectoni sche aspecten. Sommige gebieden zijn welstandsvrij: daar wordt dan geen welstandsbeleid gevoerd. Door Pepijn de Groot Commissielid Jan Baas (SP) vreest voor het uiterlijk van bedrijventer reinen. Volgens de nota is er geen sturing nodig in die gebieden. "In veel gevallen is het bedrijventerrein het gezicht van het dorp, dat mag best netjes blijven." Wethouder Ri nus Bosman deelt de vrees van de SP'er niet: volgens de bestaande cri teria zal verschraling uitblijven. CDA'er Mare Lansink vroeg waarom het centrum van Nieuwerkerk onder een streng welstandsregime komt. "Veel dorpscentra in Zuidpias zijn oud en dat maakt ze charmant. Het is logisch dat die onder een streng regime vallen. Maar waarom het centrum van Nieuwerkerk ook? Er is geen monumentaal torentje dat be schermd dient te worden." Volgens de uitvoerend ambtenaar geldt er een zwaar welstandsregime vanwe ge de centrum- en publieksfunctie. Meerdere commissieleden waren niet te spreken over de kwaliteit van de nota. "Deze nota bevat zoveel fouten, ik kan niet begrijpen dat dit nu in de commissie wordt be handeld", aldus Martien Zijderhand (GBZ). Voorzitter Harm Lamberts - die zijn laatste commissie voorzat - concludeerde na de tweede ronde dat er een verbeterd stuk dient te komen voordat de discussie wordt voortgezet. De wethouder bena drukte dat de harmonisatieslag dit jaar gemaakt moet worden, dus zal de welstandsnota spoedig weer op de agenda komen. Zevenhuizen/Moordrecht - Biblio theek de Groene Venen gaat over op een nieuw computersysteem voor het uitlenen en innemen van ma terialen. In verband hiermee is het van zaterdag 7 april 17.00 uur tot en met dinsdag 10 april niet mo gelijk om via de website van de bi bliotheek de catalogus te bekijken, boeken te reserveren en boeken te verlengen. Alle vestigingen zijn op maandag 9 april, tweede paasdag, en op dinsdag 10 april gesloten. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zuid plas - Dit jaar nog moet heel de gemeente Zuid plas onder één welstands beleid vallen. De drie welstandsnota's die nu nog gehanteerd worden, moe ten dus geharmoniseerd. Maandag 19 maart werd in de commissie Ruimte gesproken over de welstandsnota. Besluiten werden er niet genomen: de dis cussie wordt binnenkort voortgezet. Vermist Kater, zwart, enkele witte borstha ren, is gechipt, Lelieveld Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, grijs,witte sokken, Weth. Riet veldhof Moordrecht - Kat, rood, Noordeinde Moerkapelle - Kat, rood, witte bef, buik, voeten voor, poten achter en wit op neus, Middelweg Moordrecht - Kater, rood, witte sok ken, buik en wit tussen ogen, dikke staart, Oranjestraat Moerkapelle - Kat, zwart, A 12 Zevenhuizen/ Moerkapelle - Kat, cypers, donker van kleur, mist stukje van oor, Klein Hitland Nieuwerkerk aan den IJssel - Kater, cypers, met iets wit, Reigerhof Nieuwerkerk aan den IJssel - Ka ter, zwart, met witte afteke ningen, Nieuwerkerk aan den IJssel. Info: 0186-601199 en www.dieren- centrale.nl Moordrecht - D66 Zuidpias houdt maandag 2 april om 20.00 uur haar openbare fractievergadering in De Zuidpias. Rik van Woudenberg en Claudia Wolff bereiden zich maan dag in Moordrecht voor op de verga deringen van de commissies Ruimte, MO en BFB. Burgers van Zuidpias kunnen hun eigen visie geven en vragen stellen over bijvoorbeeld het rapport van de Grondmij over de Wilde Veenen en andere punten van de diverse agenda's van de gemeen telijke commissies. Zowel leden van D66 als andere inwoners van Zuidpias zijn welkom om over deze onderwerpen te spreken, maar ook over zelf aange- - dragen onder werpen. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)31 41 12* info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9