U ziet het Sanitiem Arbeco J a Brainstormen over Uitmarkt op cultuurborrel WD stelt vragen over de OZB Expositie glas en keramiek Longaandoeningen: behandeling met medicijnen Scholieren bezoeken Oudheidkamer no nonsense Dé perfecte ketel tegen een scherpe prijs, vakkundig geïnstalleerd [•M! ITHO Aqua max1 HR24 CW4 ITHO Aqua max HR30 CW5 ITHO Aqua max HR42/54 Cm Muziek info@scnz.nl B Dans 14 Itr. per min 40° C 16,7 Itr. per min 40°C Compleet geïnstalleerd voor* 1.979,- 25 Itr. per min 40°C Compleet geïnstalleerd voor* 2.195,- Verlengde garantie is mogelijk (standaard garantie is 5 jaar) HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 4 APRIL 2012 %»WMK WK» Compleet geïnstalleerd voor* 1.799,- Vraaq naar de voorwaarden Sanitiem Arbeco B V. Ringvaartlaan la 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Tel. (0180)3141 12 Fax: (0180)31 99 93 info@arbeco.nl Openingstijden: Ma t/m vrij 09.00 - 18.00 uur Vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur Za 08.30 - 16.00 uur www.arbeco.nl In vijf groepen wordt gediscussieerd over een eventuele Uitmarkt. Nieuwerkerk - Het bestuurlijke samengaan in de gemeente Zuidpias is al ruim twee jaar een feit. Om ook de culturele instellingen Zuidplasbreed te laten opereren, is er elk jaar een cultuurborrel. Op zaterdag 31 maart staken alle culturele organisaties de koppen bij elkaar om ideeën te spuien over een eventuele uitmarkt en om te netwerken. De organisatie van de eultuurborrel is in handen van Stichting Cultu reel Netwerk Zuidpias (SCNZ). Voor de derde keer vindt dit evenement plaats in de Batavier. De borrel is bedoeld om culturele organisaties kennis met elkaar te laten merken vertelt Bettina Wappner, coördina tor van SCNZ. De deelnemers van de cultuurborrel worden deze dag in werkgroepen verdeeld om te discus siëren over een eventuele uitmarkt in 2013. Wappner: De uitmarkt is alleen nog een idee. Vandaag wil len we uitzoeken of er animo voor is. De uitmarkt zal verschillen van bijvoorbeeld de Zuidplasdag omdat de Uitmarkt volledig gericht is op kunst en cultuur." v- - Verbinding en overkoepeling Voordat de werkgroepen om de tafel gaan zijn er enkele sprekers. Verbinding en overkoepeling zijn de kernbegrippen op de cultuurborrel. De doelstelling van SCNZ om Zuid- plasbrede projecten te faciliteren wordt geroemd door wethouder Jan Verbeek. "De overkoepeling die SCNZ nastreeft is van groot belang. De stichting stimuleert projecten die opgezet worden door vrijwilli gers en is een mooi voorbeeld van minder overheid, meer burger." Henk ten Hoopen introduceert de stichting Beeldende Kunst Zuidpias, die hij zelf voorzit. Kees de Groot is namens Swanla aanwezig om mensen te attenderen op de aan wezigheid van een theater in de gemeente. Naast culturele organisaties is Om roep Zuidpias aanwezig. De lokale omroep licht de aanwezigen in over zijn activiteiten. Naast radio en te levisie is de omroep ook op internet te vinden. "De agenda op onze web site wordt vaak bekeken. Met een account kan men zelf activiteiten toevoegen", vertelt Omroeper Iwan Verrips. De sprekers laten weten hun activiteiten voortaan ook op de agenda te zetten. Zo is in een oog- werk de Zuidplasbrede verbinding gelegd. Uitmarkt? Na de spreektijd gaan de werkgroe pen van start. In vijf groepen wordt gediscussieerd over de eventuele uitmarkt. Na afloop vatten de ge spreksleiders samen en er kan ge concludeerd worden dat niemand tegen het idee van een uitmarkt is. De input over de locatie, het mo ment en de vorm van de uitmarkt gaat mee naar de brainstormsessie die gepland staat voor dit najaar. Daarna zal blijken of Zuidpias in 2013 stadse allure krijgt met een eigen uitmarkt. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moer- kapelle - Enkele leden van het Open Atelier Nieuwerkerk aan den IJssel exposeren vanaf 5 april glas en ke ramiek bij SO Naturel Orchidee aan de Bredeweg 62 te Moerkapelle. De expositie duurt vier maanden en is op donderdag en vrijdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur, op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Haastrecht/Regio - Longpunt is een maandelijkse ontmoetingsplek voor longpatiënten, hun omgeving en zorgverleners. Een Longpunt heeft tot doel om mensen met een chro nische longaandoening met elkaar in contact te brengen. Daarnaast worden maandelijks themabijeen komsten gehouden. Tijdens die bij eenkomsten houden deskundigen een voordracht. Longpunt is een ini tiatief van het Astma Fonds, Groene Hart Ziekenhuis en ZorgBrug. De vierde bijeenkomst is op donder dag 12 april in cultureel centrum Concordia aan het Concordiaplein 1 in Haastrecht. Er wordt gesproken over de behandeling met medicij nen bij longaandoeningen. Aanvang 14.30 uur, de toegang is vrij. Voor meer informatie en aanmelden: longpuntgouda@astmafonds.nl. Op de gemeentepagina van Hart van Holland van 28 maart wordt een uiteenzetting gegeven over de methode van berekening en een toelichting op de stijging van de Onroerendzaakbelasting 2012. Ge poogd wordt het verschil tussen de aangekondigde stijging (12,5%) en de werkelijke (gemiddelde) stijging voor woningeigenaren (21%) uit te leggen. Als één van de belangrijkste oorza ken wordt daarbij de waardevermin dering van de woningen genoemd. Mede naar aanleiding van deze toe lichting heeft de WD vragen aan het college gesteld. Zo wil de WD-fractie graag weten waarom niet wordt vermeld dat de genoemde waardevermindering niet meer bedraagt dan 3% (gemiddeld) en dus voor niet meer dan dat per centage bijdraagt aan de werkelijke tariefsverhoging. Ook vraagt de WD zich af waarom wordt verzuimd te vermelden dat al leen al de genoemde verhoging van de risico opslag voor bezwaar en be roep tot een extra tariefstijging van 3% heeft geleid. En waarom de re den voor deze extra verhoging niet wordt benoemd. Daarnaast wil zij weten waarom niet wordt uitgelegd waardoor de tarief stijging voor bedrijven meer dan twee maal zo hoog uitpakt als die voor woningeigenaren (gemiddeld 45% tegenover gemiddeld 21%). Verder vraagt de WD zich af hoe het bestaanbaar is dat de totale taxatiewaarde van bedrijfspan den op het moment dat het tarief moest worden vastgesteld (decem ber), bijna een kwart lager lag dan de taxatiewaarde waarop de OZB aanslagen zijn gebaseerd (januari). Alleen al deze 'move' leidt tot een onbedoelde extra tariefverhoging voor bedrijven van meer dan 20%. Tenslotte wil de WD weten hoe en wanneer de hierdoor aan bedrijven teveel in rekening gebrachte OZB (het gaat om een kleine half miljoen euro in totaal) wordt gecorrigeerd. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer aan de 's-Graven- weg heeft de laatste tijd meer dan honderd leerlingen ontvangen in het kader van het project 'Eten'. De kinderen bezochten het her plaatste tuinderskasdeel en kre gen te horen hoe men vroeger bijvoorbeeld het eten bewaarde in de kelder. Binnenkort gaan de kinderen wederom naar de Oud heidkamer om de tentoonstelling 'Vlijt van vroeger' te bezichtigen. De kinderen kunnen dan bijvoor beeld hun eigen initialen borduren. Voor meer informatie: 06-15694661. Vrijdag 6 en zaterdag 7 april 19.30 uur Fabia Dance Center 'Jouney to the Uknown', Zuidpleintheater Rotterdam, Entree 10,- Kaartverkoop tijdens lesuren in t' Blok Zaterdag 7 april - 20.30 uur Afscheidsoptreden Eyes Can't See 't Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11