klikken Wetgever Bewoners Marcel Duchamp- JOZ/A9 zoekt plein vieren oplevering artiesten Gratis baby spreekuur Gemeentelijke fusie van de baan Spelenderwijs muziek beleven Rottedijk moet bezwaar-procedure afwachten Kinderatelier in Kunstwerk aan de winkel HART VAN HOLLAND REGIO 4 APRIL 2012 13 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Er zijn best wel eens debatten waarvan je je afvraagt of je er een bijdrage mee levert aan een beter Nederland óf dat je vooral bezig bent met het vullen van tijd. Ik vrees dat dit in de Tweede Kamer best wel eens voorkomt. Dit zijn vooral debatten die zijn aangevraagd naar aanleiding van een krantenbericht. Zo'n debat komt op een lange lijst te staan en tegen de tijd dat het onder werp aan de beurt is, is de ac tualiteit er vaak van af of is er inmiddels een oplossing bekend. Maar soms sta je voor een de bat waar je van voelt dat het een grote verandering teweeg kan brengen. Zo'n debat heb ik deze week. Vandaag, woensdag 4 april, en donderdag 5 april behandelt de Tweede Kamer een belangrijke wetswijziging van de Wet Maat schappelijke Ondersteuning. Be geleiding (bij veel mensen bekend door de dagbesteding) gaat over naar de gemeenten. Het gaat om veel mensen, ongeveer tweehon derdduizend in Nederland. De wet wil regelen dat begeleiding beter aansluit bij wat mensen nodig hebben om mee te kunnen doen in de samenleving. Omdat men sen die met begeleiding te maken hebben vaak ook voor meer zaken bij de gemeente een vraag indie nen, is de WMO een goede keus. Extra bijzonder vind ik het om deze wet te behandelen omdat ik als wethouder ook verantwoor delijk was voor de WMO. Ik heb dus de kans gehad om de moge lijkheden en onmogelijkheden in de praktijk te ervaren. De mailbox en de telefoon draaien overuren. Vlak voor een groot debat willen allerlei organisaties hun bood schap graag kwijt. Wij horen altijd pas een week van tevoren welke debatten er daadwerkelijk op de agenda staan. Dat betekent dus dat er in korte tijd ineens heel veel moet gebeuren. Natuurlijk weten we al langer dat deze wet eraan komt, maar je weet nooit exact wanneer. Het is nu dus even alle hens aan dek. De Kamer is wetgever, dus je kunt als Kamerlid wetten die de regering voorstelt ook wijzigen. Dat doe je met amendementen. Voor dit debat heb ik een aantal amen dementen voorbereid. Ik vind het vooral heel erg belangrijk dat mensen geholpen worden met deze wet en dat de gemeenten de kans krijgen om ook daad werkelijk het verschil voor hun inwoners te maken. Uiteindelijk heb je wel een meerderheid no dig voor je amendement dus dat betekent ook veel overleg met de woordvoerders van de andere fracties. Ik ben benieuwd hoe het gaat deze week, in de volgende column hoop ik u het resultaat te melden! Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter tamara_venrooy. Nesselande - Alle 106 appartemen ten van het nieuwbouwcomplex aan het Marcel Duchampplein zijn sinds kort bewoond. Vrijdag 30 maart vierden de nieuwe bewoners daar om de oplevering van het gebouw. Tijdens de borrel in het clubgebouw van de hockeyvereniging smeedden enthousiaste bewoners de eerste plannen voor een jaarlijks terugke rend buurtfeest. De onthulling van een fotografiekunstwerk symboli seerde de officiële oplevering van het gebouw. Het kunstwerk krijgt een plek in de centrale entree. Ook twee basisscholen, een hockey vereniging, zorginstelling, kinderop vang en het Centrum voor Jeugd en Gezin hebben een plek gevonden aan het Marcel Duchampplein. Zij open den deze dag speciaal hun deuren voor de bewoners voor een rondlei ding. Een aantal van hen bood zich spontaan aan als voorleesmoeder op de basisscholen. Met de opzet om bewoners en de maatschappelijke organisaties en instellingen met el kaar te verbinden werd zo ai voor zichtig een begin gemaakt. Uit de reacties bleek dat de nieuw bakken bewoners het naar hun zin hebben in hun appartementen. De woningen zijn bestemd voor mensen van 45 jaar en ouder. Het woonge bouw bestaat uit twee woontorens. Een lage woontoren met zeven en een hoge met vijftien verdiepingen. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande gevestigd in de Kristal, houden zaterdag 7 april van 9.00 tot 11.00 uur het maandelijkse ba byspreekuur. Bezoekers worden met raad en raad bijgestaan bij kleine of grote zorgen over de ontwikkeling van hun baby. Meer informatie: 010-2229746 of www.fysiotherapieinnesselande.nl. Zevenhuizen - Ook dit jaar verzorgt J0Z/A9, de samenwerking tussen Jong Oranje Zevenhuizen en slag werkgroep Afslag 9, op Koningin nedag het demopodium. Dit podium biedt ruimte aan regionaal talent. Er is nog ruimte voor acts. Aanmelden kan via joz@oranjezevenhuizen.nl mag Vervolg van voorpagina Regio - Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben dinsdag 3 april besloten de zogenoemde arhi-procedure stop te zetten. Hiermee is een fusie tussen Gouda en Waddinxveen definitief van de baan In een gezamenlijk persbericht van de provincie en de betrokken ge meenten staat: "De regio Midden- Holland is economisch kansrijk, maar mist profilering. De gemeen ten in de regio willen samen met de provincie op zoek naar nieuwe vor men van samenwerking om de regio steviger op de kaart te zetten. Daarbij moet rekening worden ge houden met ontwikkelingen in de omgeving zoals de vorming van de metropoolregio Rotterdam-Den Haag en de gestage uitbreiding van Holland-Rijnland." De gemeenten zijn inmiddels zelf al gestart met onderlinge gesprek ken over het verbeteren van de be stuurskracht in de regio en het zoe ken naar een gezamenlijk identiteit. Zij willen uiterlijk in juni van dit jaar een visie vaststellen hierover. De Zuid-Hollandse statenfracties van WD en D66 vinden een zware externe onderzoekscommissie die heldere en eenduidige oplossingen moet aandragen voor de inhoude lijke uitdagingen en de bestuurlij ke toekomst van Midden-Holland bittere noodzaak. De liberalen verwachten dat aan de uitkom sten van het onderzoek door de gemeenten conclusies worden verbonden. Dat laatste is erg belangrijk voor de WD en D66. Statenlid Rense Weide (WD) spreekt daarom ook van een 'zwaar onderzoek'. "We verwachten duidelijke conclusies Vervolgens zal er een externe com missie in het leven worden geroe pen die enkele zaken in beeld gaat brengen zoals de ruimtelijk-eco nomische kansen voor de regio en welke bestuurlijke allianties mo gelijk zijn. Dit onderzoek start na het zomerreces, het adviesrapport wordt eind december 2012 ver wacht. "Gedeputeerde Staten zijn met de gemeenten van mening dat de vernieuwde samenwerking en de daaruit volgende gezamenlijke on derzoeksopdracht nu inhoudelijk en bestuurlijk de meest aangewezen stappen zijn om het gebied verder te helpen. Daarom zal de herinde lingsprocedure voor Gouda en Wad dinxveen worden beëindigd." Met regio Midden-Holland worden de gemeenten Zuidpias, Gouda, Waddinxveen, Bodegraven-Reeuw- ijk en de zes gemeenten in de Krim- penerwaard bedoeld. en gaan ervan uit dat gemeenten, de provincie én het Rijk de uitkom sten van het onderzoek voortva rend en indringend oppakken. Wij zijn blij dat de colleges van BEtW zich nu committeren aan het on derzoek. Dit tekent de daadkracht van de bestuurders en schept ook verwachtingen voor een voortva rende aanpak na het onderzoek." D66-Statenlid Josine Meurs ver volgt: "De gedeputeerde wil per soonlijk de regie pakken in het dossier Midden-Holland. Hij weet dat daar wat moet gebeuren en dat heeft onze steun." Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziek school start inde tweede en derde week van april een aantal korte cursussen muziek voor kinderen van één tot en met zes jaar. Voor de al lerkleinsten is er de cursus Muziek op schoot' en 'Muziek met peuters'. Bij deze cursussen mag een (groot) ouder meedoen. De belangrijkste doelstelling van deze cursussen is het samen plezier beleven aan mu ziek. Voor kinderen van groep 1 tot en met 3 van de basisschool start de cursus 'Spelen met muziek'. In deze cursus komen muzikale begrippen aan de orde en is er aandacht voor bewegen op muziek. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl Moerkapelle - De gemeente Zuidpias heeft ten onrechte een omgevingsver gunning verleend voorde bouw en het gebruik van een kantoorpand aan de Rottedijk. Dit heeft de voorzieningenrechter in Den Haag op 29 maart be paald. Nesselande - Het kinderatelier ver huist woensdag 11 april eenmalig van het Nesscafé naar Kunstwerk aan de winkel. Kunstenares Ivonne van den Nieuwendijk gaat met de deelnemers een gezamenlijk kunst werk maken dat geëxposeerd wordt in het tijdelijke buurtatelier. De ope ning van nieuwe exposities vindt plaats op zondag 15 april waarbij dit kunstwerk ook onthuld zal wor den. Het kust-kunstwerk zal met het thema strand/zee/zomer een 3D ef fect moeten krijgen. Kinderen van zes tot en met negen jaar kunnen zich opgeven via 010- 2862760 of baliekristal@buurt- werk-alexander.nl. Het kinderatelier vindt plaats op woensdag 11 april van 13.30 tot 15.30 uur, de kosten voor deelname bedragen 2,- euro. Bewoners van de Rottedijk, waar een zestal molenstompen staat, hebben bezwaren tegen het bouwplan voor een kantoor met berging/garage op Rottedijk 10A. De omwonenden vre zen dat een modern kantoorgebouw de cultuurhistorische waarde van de voormalige droogmakerij aan de dijk zal aantasten. Het nieuwe kantoor zou bijna drie meter hoger worden dan het bestaande kantoor. De voorzieningenrechter bepaalde dat het beoogde bouwplan voor wat betreft de voorgenomen nokhoogte (zo'n zes meter boven de dijk) en het beoogde kantooroppervlak (bijna 75 m2) voldoet aan alle eisen. Voor wat betreft de bergingsruim ten zou het bouwplan niet in over eenstemming zijn met de bepalin gen van het bestemmingsplan. Een verschil in inzicht over de bereke ning van oppervlakte ligt daaraan ten grondslag. Volgens de gemeente zijn er gegronde redenen om de op pervlakte van bergingsruimte en de vloeroppervlakte van kantoorruimte op verschillende manieren te bere kenen; volgens de voorzieningen rechter zijn die er niet. Het vonnis van de voorzieningen rechter betekent dat de voorge nomen bouw in ieder geval moet wachten tot de bezwaarprocedure is afgerond. Nadat het college een beslissing op de ingediende be zwaarschriften heeft genomen, is de verleende omgevingsvergunning door de voorzieningenrechter nog zes weken geschorst.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13