Proeven, zien en leren tijdens Kom in de Kas yy:I - iii HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 4 APRIL 2012 15 V/ H fpliïfVtaf I Lekker springen tussen de tomaten. Moerkapelle/Zevenhuizen - Tijdens het jaarlijks terugkerende evenement Kom in de Kas namen bijna zesduizend bezoekers afgelopen zaterdag een kijkje in de 'keuken'van verschillende tuinders. Tien glastuinbouwbedrijven aan het Zaaipad, de Bredeweg, het Jan Hendrikspad, het Oogstpad en de Middelweg, openden hun deuren voor het publiek. Door Bart Jansen Bij kwekerij Koolhaas groeien de aardbeien boven het hoofd. Inzet: De aardbeien krijgen kleur. Pendelbusjes Niet alleen de bezoekers zijn te vreden naar huis gegaan. Ook de organisatie kijkt terug op een suc cesvolle editie. In totaal heeft het evenement bijna 6000 bezoekers getrokken. Iets minder dan vorig jaar, maar dat mocht volgens de organisatie de pret niet drukken. Wie wilde weten welke gewassen waar worden verbouwd en op welke manier dit gebeurt, kreeg tijdens Kom in de Kas voldoende antwoor den. In de meeste bedrijven mochten de bezoekers op hun gemak, met of zonder begeleiding, rondlopen om zo een indruk op te doen. Kabelbaan In de hal van Kwekerij Rozenhof aan de Bredeweg kijken groepjes mensen vol interesse naar de medewerkers die de rozen verpakken. Een drietal jongens spreekt een medewerker aan. "Hoe werkt dit?", vragen ze terwijl ze naar een soort kabelbaan voor rozen wijzen. "Hiermee worden de rozen vanuit de kas naar voren Tomaten proeven bij kwekerij Lijntje. vervoerd zonder dat ze beschadi gen", antwoord de medewerker. De jongens blijven gefascineerd naar de machine staren terwijl de rest van de bezoekers zich richting kas be geeft om daar naar de witte rozen te kijken. Paprika's proeven bij kwekerij Slaman. Bij Kwekerij Lijntje, waar toma ten worden gekweekt, behoort een wandeling door het bedrijf niet tot de mogelijkheden. In plaats daarvan kunnen bezoekers wel van hun to maten proeven. Een succesnummer, zo blijkt gedurende de dag. Iedere proever krijgt een korte uitleg over de tomaat die ze in hun mond ste ken. Erg leerzaam en lekker tegelijk. Voor velen is een bezoek aan de kas sen een feestje. "Ik kom ieder jaar even kijken", vertelt bezoekster An nette Koolmees. "Ik blijf keer op keer weer leren. Dit jaar wilde ik meer weten over tomaten en paprika's. Daar heb ik nu een duidelijke en hel dere uitleg over gehad. Dat is wat mij betreft de kracht van Kom in de Kas." Jaap Evers, mede-organisator van Kom in de Kas in de Zuidplaspolder, spreekt over een soepel verlopen dag. "De bedrijven liggen redelijk ver uit elkaar, maar door de inzet van kleine pendelbusjes was dat voor de bezoekers geen probleem. De hele dag was er bedrijvigheid op de terreinen. Zelfs om vijf uur, toen wij al rustig begonnen met afbou wen, liep er nog voldoende publiek rond. Wij mogen dus niet klagen." Geïnteresseerde blikken bij de sorteerlijn van kwekerij Rozenhof. Verpakte bossen rollen van de band bij kwekerij Rozenhof.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15