ym. *\v> 'Vrijheid geef je door' thema Nationale Herdenking t si Bridgers scharrelen door Zevenhuizen Retro klok blikvanger op rommelmarkt Amateur Muziekavond Lezing bij Zang en Kleur Gratis advies van een tuinarchitect Sportieve bijdrage Ride4Kids HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN I 4 APRIL 2012 17 flfe* 'jf - f V «ftC N v- 'L, >V V V Spinningmarathon in De Koornmolen Zevenhuizen - Over een maand op vrijdag 4 mei staat de hele dag in het teken van herdenking. Voor het zo ver is, wil het comité 4 mei bewustzijn creëren. Het landelijk thema van dit jaar is Vrijheid geef je door. In een reeks artikelen komen personen uit verschillende generaties aan het woord om de vraag te beantwoorden: wat betekent vrijheid voor jou en wat wil je ervan doorgevenDe leden van het comité hebben hun antwoord al klaar. Door Pepijn de Groot Phine van Doorne, Margré van Ge stel en Rinus Klein vormen het co mité en zijn afgevaardigden van een interkerkelijke organisatie. De term comité moet je niet te zwaar zien: we komen vier keer per jaar bij elkaar om de bijeenkomst vorm te geven relativeert Klein. De bijeen komst in de hervormde kerk en de bijeenkomst bij het oorlogsmonu ment zijn niet hetzelfde; de herden king bij het monument sluit aan op de herdenking in de kerk. Klein: De bijeenkomst in de kerk is er om be wustzijn te creëren: je hebt zo meer tijd om over zaken na te denken. Voorheen waren het twee aparte momenten van herdenking. Op een gegeven moment is besloten het op elkaar aan te laten sluiten. Inmid dels is het traditie. De leden van het comité denken dat veel mensen een verkeerd beeld hebben van de bijeenkomst in de kerk. Het is een bijeenkomst, niet een dienstlegt Van Doorne uit. Natuurlijk zit er een christelijk tintje aan. We zijn tenslotte een interkerkelijke organisatie. De link met het geloof ligt er in ieder geval niet dik bovenop. Het gaat niet om de kerk maar om de bijeenkomst, stelt het comité. Van Gestel: Men gaat ook naar een concert van de Lions in de kerk zonder de link te leggen met geloof. Vrijheid geef je door Het thema 'vrijheid geef je door' heeft niet een directe link met de oorlog. Volgens Van Doorne gaat het bij de herdenking meer om het prin cipe. "In de oorlog was men beknot in zijn vrijheid. Dat overkomt men sen ook vandaag de dag. Daar wil len we mensen bewust van maken." Van Gestel geeft een voorbeeld: "Ik ben voor mijn werk in een asielzoe- MCOUiS ZUYLEn FBÊDEBIK DUITSCM <4-, H - Van Gestel en Van Doorne bij het oorlogsmonument aan de Dorpsstraat. kerscentrum geweest. Die mensen hebben allemaal oorlogstrauma's en ze mogen hier niks. Geef je die mensen vrijheid? Je perkt het eer der in." Elk jaar wordt ingespeeld op het thema van de landelijke organi satie. Dit jaar wil het comité uit zoeken wat vrijheid betekent voor verschillende generaties. In Hart van Holland verschijnt de komende maand een serie, waarin mensen van verschillende leeftijden hun definitie van vrijheid delen met de lezer. Zevenhuizen - Bridgeclub Zevenhuizen kan terugkijken op een geslaagde 21e editie van de jaarlijkse Scharreldrive, op zaterdag 31 maart. Nadat de bridgers de hele dag door Zevenhuizen hadden 'gescharreld' werd in Dorpshuis Swanla verza meld waar, in afwachting van de einduitslag, een optreden verzorgd werd door shantykoor het Kraaien nest. De scharreldrive werd met een percentage van 68,18 gewonnen door het koppel A. Slob en M. de Groof uit IJsselstein. Op de tweede plaats eindigden PJ.B Rotteveel en R.CIerc met 68.15 en derde werden F.Lammerts en G.Hatenboer met 62.91. Zevenhuizen - Een zandkleurige retro klok is één van de opvallende aanwinsten van de rommelmarkt van de hervormde kerk die zater dag 7 april gehouden wordt. Ook is Zevenhuizen - In de Ontmoetings- kerk aan de Dorpsstraat 106 vindt op zaterdag 21 april de 39e editie van de Amateur Muziekavond van de Zeven Muzen plaats. Het pro gramma ziet er veelbelovend uit. De toegang is vrij. Wel wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd om de kosten te dekken. Zevenhuizen - Bij vogelvereniging Zang en Kleur houdt C. Diepstraten van firma Witte Molen op 6 april een lezing over het belang van voe ding bij het houden en kweken van vogels. De avond begint om 20.00 uur, de entree is gratis er een kleine aanhanger te koop en zijn er volop vrolijke paasartikelen. De rommelmarkt is te vinden aan de Wilgenlaan 2 en is open van 9.00 tot 12.00 uur. Zevenhuizen - Tuinarchitect Els- beth Peper houdt donderdag 19 april, in het kader van de Natio nale Tuinontwerpdag, spreekuur in de bibliotheek van 18.30 tot 20.30 uur. Peper gaat in op de ruimtelijke aspecten van de tuin en licht een tipje van de sluier op over haar werkwijze. De afspraak le vert geen kant en klaar plan op, wel een eerste schets met plan van aanpak. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor een gesprek, dat zo'n twintig minu ten zal duren: www.bibliotheek- degroenevenen.nl. Flink trappen voor een mooie opbrengst voor Ride4Kids. Zevenhuizen - Veertienhonderdzeventig euro werd er zondag 1 april bijeen gespind voor de stichting Ride4Kids. Peter Kriesch en Peter Berkhout orga niseerden een spinningmarathon in sportcentrum De Koornmolen voor dit goede doel. Door Bart Jansen Opzwepende energieke muziek klinkt er door het sportcentrum. De muziek komt uit de sportzaal waar zo'n ze ventig spinfietsen staan opgesteld. Alle fietsen zijn bezet en er wordt hard gesport. Dit alles om geld op te halen voor stichting Ride4Kids. Negentig sporters gaan gezamen lijk 120 uur fietsen. Peter Kriesch is erg tevreden met de opkomst. "Dit is toch mooi! Per uur dat er ge fietst wordt betalen de deelnemers 7,50 euro. Die prijs hebben we laag gehouden om het aantrekkelijk te houden. En dat is blijkbaar gelukt." In totaal kunnen de spinners vier uur op de fiets zitten. Een select groepje doet dat dan ook. "De spinners op de voorste rij doen vier uur mee. Een enorme prestatie", aldus Kriesch. "De fietsers op de rijen daarachter doen over het algemeen een uurtje mee. Zij zijn ook nog niet zo geoefend, maar ik vind het prachtig om te zien dat zij het goede doel een warm hart toedragen. Alle beetjes helpen." Met het fietsen alleen al is zo'n negen honderd euro opgehaald. De rest van het opgehaalde bedrag is tot stand gekomen door vrijwillige bijdragen. Ride4Kids Het geld komt ten goede aan stich ting Ride4Kids. Deze stichting ge bruikt het geld om wetenschappelijk onderzoek te laten doen naar ener giestofwisselingsziekten. Estelle, de dochter van Peter Berkhout, mede organisator van de fietsactie, lijdt aan deze ziekte. Kinderen die aan deze ziekte lijden hebben weinig energie en de energie die zij hebben is snel op. Door middel van weten schappelijk onderzoek hoopt Ride- 4Kids uiteindelijk een medicijn te kunnen ontwikkelen om de ziekte tegen te gaan. Berkhout en Kiesch gaan in sep tember meedoen aan de Pyreneeën Challenge om nog meer geld op te halen voor Ride4Kids.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17