Klikken mag Aan d'oever van de IJssel staat een veerhuis Fietser aangereden op rotonde; getuigen gezocht Dieren in De Meander Veel belangstelling voor NPV informatieavond over kanker Paranormale avond Brom- en snorfietscontrole Koppel Den Hollander- Sipman wint eerste wedstrijd HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 4 APRIL 2012 25 TIJDELIJK IN PRIJS VERLAAGD! dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl WILT U NOG PROFITEREN VAN DE LAGE OVERDRACHTSBELASTING? GRIJP DAN NU UW KANS! LET OP! TIJDELIJK IN PRIJS VERLAAGD. www.makelaarlagendijk.nl www.funda.nl 0180-323124 Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de rotonde op de Batavierenlaan in de richting van het Raadhuisplein is woensdag 28 maart omstreeks 14.45 uur een 13-jarige fietser uit Nieuwerkerk aangereden door een witte personenauto, vermoedelijk een Volkswagen Polo, die is doorge reden. De bestuurder zou een blanke jongen in de leeftijd van achttien tot twintig jaar zijn. De fietser liep onder meer kneuzingen op en is naar het IJsselland Ziekenhuis ge weest voor behandeling. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1 wordt zaterdag 14 april om 15.00 uur de exposi tie 'Dieren' geopend door Monique van der Meer van dierenkliniek Zuidpias. Er zijn sprookjesachtige dieren van Ans de Koning, olifant jes van papier maché van Trudi Bos en ontroerende hondenportretten van Marianne Stout te zien. Truus van Leeuwen laat haar vrolijke zee honden zien en Susan Broman haar insecten. De expositie is dagelijks, tot zaterdag 7 juli te bezoeken. De toegang is vrij. Grote belangstelling voor de lezing over kanker van chirurg-oncoloog Rick Paul. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuidplas - De informatieavond over kanker, die op initiatief van de NPVZuidplas vorige week in De Meander plaats vond, trok veel belangstellenden. De aanwezigen luisterden naar de boeiende en leerzame uiteenzetting van chirurg-oncoloog Rick Paul van het VU Medisch Centrum over de di agnose en de behandeling van kan ker. Na de pauze ging Paul uitgebreid in op de vele vragen die hem werden gesteld. Een uitgebreid verslag van de avond is binnenkort te vinden op www.npvzorg.nl/zuidplas. Deze informatieavond was de eerste in een serie van drie. De volgende vindt plaats op maandag 11 juni in Moerkapelle. Doktor Dannenberg gaat dan in op de nieuwste ontwik kelingen in het kankeronderzoek. De serie wordt afgesloten met een in formatiebijeenkomst in Moordrecht in oktober waar wordt gesproken over omgaan met kanker. De NPV is een christelijke organisa tie met als motto 'Zorg voor het le ven'. Dat wordt onder andere zicht baar gemaakt in praktische hulp aan mantelzorgers door ruim honderd vrijwilligers in Zuidpias. Voor meer informatie: www.npvzorg.nl/zuidplas. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinds 1618 vaart een voet-fietsveer tus sen Nieuwerkerk en Ouderkerk aan den IJssel. Tot 1949 ging de oversteek per roeiboot, met als laatste roeiende veerman Thijs van Mullem. Sinds 2002 staat diens kleinzoon André van Mullem (45) aan het roer van de gemotoriseerde veerboot. Door Cees Visser Het eerste motorveer werd in 1949 in gebruik genomen en kon elf per sonen vervoeren. De huidige veer boot vaart sinds 1976 en biedt plaats aan achttien personen. Voor een bedrag van 75 eurocent kunnen voetgangers naar de overkant, fiet sers betalen 90 eurocent. André van Mullem is sinds 2002 veerman in Nieuwerkerk en woont met echtgenote Lizzy in het veerhuis dat in 1978 werd gebouwd. Twee eerdere veerhuizen op dezelfde plek dateerden van 1773 en 1890. André is sinds zijn derde jaar vertrouwd met het water: "Mijn vader Piet ver zorgde vrachtvervoer per schip in deze omgeving en ik voer regelmatig met hem mee." In de zomer zijn tweehonderd vaarten per dag geen uitzondering. Speciaal voor recreatieverkeer is de veerman tussen 1 april en 30 september van 's morgens half 7 tot 9 uur 's avonds aan het werk. In de weekenden vaart hij tot 's avonds 6 uur. Passagiers Het soort passagiers dat overvaart, is in de loop der tijd veranderd, vertelt André: "Vroeger was er veel werk-, kerk- en schoolverkeer, maar daar van is nu nog nauwelijks sprake. De meeste overstekers zijn voetgangers en fietsers die een wandeling of fietstocht afwisselen met een tocht je over het water." Zijn woorden worden bevestigd door twee dames die een fietstocht combineren met een bezoek aan een Ouderkerkse kapsalon. Dat het in de winter veel rustiger is, ligt voor de hand. "'s Winters maak Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor iedereen vanaf 14 jaar houdt Wim Warbout op 27 april een paranor male avond. Via een foto van een overleden dierbare of een voor werp van uzelf, hoopt Warbout een boodschap van de overleden persoon over te kunnen brengen. De avond begint om 20:00 uur (zaal open vanaf 19:30 uur) en kost 5,00. Aanmelden (en eventueel afmelden) is verplicht. Locatie: Con Musica, Sportpark Dorrestein 5 (2e gebouw op de voetbalvelden) Meer informatie: 06-14606126 (geen sms of voicemail) of info.vedj@gmail (o.v.v. naam en telefoonnummer) André van Mullem: "Tweehonderd vaarten per dag zijn in de zomer geen uitzondering. ik zo'n twintig overtochten per dag van 's morgens half 7 tot 's avonds 7 uur. Op zondag lig ik in de winter stil en afgelopen winter heb ik, door ijsgang, zelfs een week lang niet ge varen." Subsidie André pacht de veerdienst van de gemeente Ouderkerk. "Maar zonder subsidie van de provincie, zou ik geen bestaan als veerman hebben." Andere inkomsten haalt hij uit zijn werk als schipper op de 'Libra', een recreatie-schip dat rondvaarten over de Hollandsche IJssel maakt vanaf molen 'Windlust'. Doordat de Hol landsche IJssel rondom de molen is uitgebaggerd, kan de 'Libra' aan de steiger aanleggen, wat eerder nau welijks mogelijk was. Echtgenote Lizzy verzorgt de rond vaarten en doet hiervoor ook de administratie. André en Lizzy heb ben plannen om de tochten te gaan combineren met onder andere een bezoek aan het nieuwe pannenkoe kenhuis in Hitland. Als André aan het werk is op de 'Li bra', nemen parttime krachten de veerdienst over. Zoon Joey (17) staat niet te trappelen om zijn vader als veerman op te volgen. Hij ziet meer in een horecabaan en volgt hiervoor onderwijs aan het Rotterdamse Zad- kine-opleidingscentrum. Nieuwerkerk aan den IJssel/Nesselande - De politie heeft vrijdag 30 maart samen met de RDW een brom- en snorfietscontrole gehouden op de Laan van Avant-Garde en de parkeerplaats van het politiebureau in Nieuwerkerk. Bij deze controle zijn twee scooters die op dezelfde dag gestolen waren in beslaggenomen. Twee personen werden hiervoor aangehouden. Een derde verdachte wist te voet te ont komen. Ook zijn diverse bekeurin gen uitgeschreven voor onder meer snelheid, rijden zonder rijbewijs, ontbreken van spiegels, speling op achteras, geen deugdelijke stuur inrichting, remmen en profilering. Er werden drie kentekenbewijzen ingevorderd, één voor snelheid en twee voor technische gebreken. De politie heeft daarnaast 44 waar schuwingen uitgedeeld. Nieuwerkerk aan den Ijssel - De le den van de Nieuwerkerkse bridge club speelden vorige week de eerste wedstrijd in de laatste competitie ronde van dit seizoen. In de A-poule waren het Irene den Hollander en Joan Sipman die als eerste eindigden met 66.67%. Het zojuist gepromo veerde paar Martha Boers en Joke van 't Hoen kwamen met 61.81% op de tweede plaats. Als derde eindig den Gerda Vissers en Cor Lageman zij behaalden een score van 60.42%. In de B-poule eindigden Betsy Kui per en Wijntje de Graaf op de eer ste plaats (59.38%). Adrie en Frans Bijl werden tweede met 55.21% en Greet Gallagher en Ada van der Linde bezetten de derde plaats met 54.69%.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25