Delfts Blauw Pasen Alpe d'Huzes Rock@'t Blok Er werd gebridged, Scootmobieltocht nieuwe stijl Kroegavond Laatste oecumenisch avond gebed voor Pasen Matige start competitie Afscheid Sebas van Eyes Can't See Lentefair in Dianthus Gebouw Scouting toekomstproof Bibliotheek rondom Pasen gesloten Grote Prijs Groene Hart HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 4 APRIL 2012 27 Jeu de Boules .1 -*•- SHpF- Nieuwerkerk aan den IJssel - Pasen kent veel gebruiken en verhalen, mensen steken paasvuren aan en beschilderen eieren en paashazen zouden stiekem eieren verstoppen. In de Wereldwinkel zijn de eieren, van de Capiz schelp gemaakt, niet verstopt. De paashazen afkomstig uit Sri Lanka staan stil op de plank en de kippen uit Brazilië worden gewoon ingepakt. De gouwe ouwe papier-maché eieren en kippen- doosjes uit Kasjmir zijn geschilderd in blauw-wit. Het resultaat zijn Delfts Blauwe kippen en eieren voor Pasen. De Wereldwinkel aan de Dorpsstraat 51a is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse bridgeclub speelde op maandag 2 april voor de eerste keer in nieuwe locatie; de kantine van sporthal de Kleine Vink aan de Hoofdweg. Het was wel even wen nen, waardoor niet iedereen even geconcentreerd speelde. De tweede wedstrijd in de competitie werd in de A-poule gewonnen door Peter Bijsterveld en Ron van Domburg met een percentage van 58.68. De twee de plaats was voor Wim Schreuder en Ton Vissers met 57.29 en derde werden Henny Hense en Guus Ham met 55.90. In de B-poule was de eerste plaats voor Greet Gallagher en Ada van der Linde met de hoogste score van deze avond: 60.42. Op een gedeelde tweede en derde plaats werden zij gevolgd door Mike Gallagher en Arie van der Linde en Margot Jabaaij en Wanda van Stralen, beide kop pels behaalden een percentage van 52.78%. Op maandag 16 april wordt de derde wedstrijd in deze competi tie gespeeld. Zuidpias - Het Platform Gehandi capten Zuidpias stapt over op een scootmobieltocht 'nieuwe stijl'. On danks dat de vorige edities reuze gezellig waren, kleefden er aan de organisatie ervan, waarbij werd sa mengewerkt met stichting Evene ment, ook enkele nadelen. Zo kon de tocht alleen maar eind augustus plaatsvinden, wanneer de weersom standigheden koud en nat kunnen zijn. Vorig jaar leidde dit ertoe dat de tocht werd afgelast. Een aantal leden van het PGZ komt donderdag 12 april om 13.30 uur bijeen in De Batavier om te overleggen over de nieuwe vorm waarin de tocht gego ten gaat worden. Scootmobielrijders die mee willen denken zijn welkom. Voor meer informatie en aanmelden; www.belangenorganisatie.nl. Na voorselectie van het ingezonden demomateriaal zijn 36 bands via zes voorrondes, twee halve finales en een finale aan het strijden om de hoofdprijs: honderd uur studiotijd in een professionele studio. Per voorronde wordt door een vak jury een winnaar aangewezen. Daarnaast bepaalt het publiek door middel van stemming welke band de jurywinnaar vergezelt naar de halve Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok vindt op zaterdag 14 april een groot muziekfestival plaats, waar van de opbrengst bestemd is voor KWF Alpe d'Huzes. Van 12.00 tot 2.00 uur klinkt er live muziek van het podium; niet alleen van bands uit de omgeving, maar ook van gas ten uit het buitenland. In de late Nieuwerkerk aan den IJssel - Een drankje drinken, bijkletsen, een potje tafelvoetbal of schaak of gewoon lek- uurtjes draait dj Jan H alternatieve muziek en tegen een kleine vergoe ding kunnen verzoekplaten worden aangevraagd. De toegang bedraagt 6,- euro. Re serveren kan via anton@jeugd- werkzuidplas.nl of 0180-315381. Op de dag zelf kunnen ook kaarten gekocht worden. ker aan de bar hangen. De kroeg van 't Blok is vandaag, woensdag 4 april, én op 11 april geopend vanaf 20.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op weg naar Pasen worden elke woensdag avondgebeden gehouden die zich kenmerken door momenten van in keer en verstilling, zingen, bijbelle zing en gebed. De vieringen worden voorbereid en uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms- Katholieke Sint Josephparochie en de Protestantse Gemeente. Van avond, 4 april, is het kernwoord 'de ander zien'. Aanvang 21.00 uur in Kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16. Nieuwerkerk aan den IJssel - De spelers van Jeu de Boules Club Nieuwerkerk kenden zaterdag 31 maart een moeizame start van de competitie. Team 1 en 2 speelden in Rotterdam Ommoord tegen teams van Nederlek en Vlaardin7 gen. Hoewel team 1 een positief saldo van 6 punten overhield aan de ontmoeting dolf ze toch met 2-4 het onderspit. Team 2 keek na twee speelrondes tegen een 1-3 achterstand aan. Op karakter wisten ze de twee laatste partijen in hun voordeel te beslissen. Team drie en vier speelden in Rotterdam tegen De Maasstad en tegen Al- tena uit Sleewijk. Team 3 won met 4-2 met een saldo van 16. Team 4 verloor met 2 -4, het saldo van min 30 punten geeft het klasseverschil met Altena aan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Se bas neemt zaterdag 7 april in 't Blok afscheid van de band Eyes Can't See. De band kwam voort uit de rockopera 'Jessy, the Ma lice'. Vele optredens volgden en in 2010 verscheen het debuutalbum 'Phoenix'. Sebas verlaat de band, maar de achterblijvende leden kunnen gebruik maken van de enorme muzikale vaardigheid die zij van het vertrekkend bandlid hebben meegekregen. Wie Eyes Can't See voor het laatst in de huidige bezetting wil zien optre den is welkom vanaf 20.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - In zorgcentrum Dianthus aan het Mezendaal wordt voor zaterdag 21 april een Lentefair georgani seerd. Van 14.00 tot 17.00 uur kunnen belangstellenden terecht bij diverse kraampjes waar al lerhande producten verkrijgbaar zijn als tassen, sieraden, woon accessoires, taartartikelen, ver zorgingsproducten en keramiek. Ook kan men deelnemen aan workshops 'Taartdecoratie' of 'Zeepketting maken'. Bezoekers worden ontvangen met koffie of thee met iets lekkers en voor de eerste veertig staat een goodie- bag klaar. Nieuwekerk aan den IJssel - De Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein is gesloten op vrijdag 6, zaterdag 7 en maandag 9 april. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad 1 vindt op vrijdag 6 april de zesde voorronde plaats van de Grote Prijs van het Groene Hart. finale. Voor de geselecteerde bands is het dus zaak om zoveel mogelijk enthousiast publiek mee te nemen. Zaterdag gaan vanaf 21.00 uur Ste- reomind, Two-o-nine, Oskoed Slot- ters, DesertFish, The Legacy en Ma lignity met elkaar de strijd aan. Deur open om 20.30 uur; de toegang be draagt 3,- euro. Voor meer informatie: www.grote- prijsgroenehart.nl. Hf r -v. Er komt een steeds mooier clubgebouw tevoorschijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het clubgebouw van Scouting Nieu werkerk aan de Schielandweg is afgelopen maanden hard gewerkt aan de vernieuwing van de 'natte cel'. De wc-ruimtes zijn gesloopt en daarvoor in de plaats is een grote en lichte toiletruimte ontstaan voor wc's en wastafels. Zaterdag 31 maart werden de werkzaamhe den afgerond. Vorig jaar zijn het houtwerk aan de buitenkant en de keuken vervangen. Hiermee zijn de meeste onderhoudswerkzaamhe den, die grotendeels door het eigen klusteam en helpende ouders zijn uitgevoerd, gereed en kan het ge bouw weer decennia mee.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27